Перейти до змісту

Чому чоловіки не поступаються місцем в маршрутці?


Distalo

Рекомендовані повідомлення

Місцем треба поступатись, тим більше в нашому місті,де їхати з пункту А в п. Б максимум 30 хв. За такий час ноги не відваляться. А якщо подумати, що працювати ще потрібно сидячи, то навпаки постояти корисніше. Особисто я стараюсь поступитись місцем, звичайно, якщо не сиджу в другому ряді біля вікна (немає бажання завдати незручності поруч сидящому, та й у вікно хочеться подивитись :) )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 183
  • Створено
  • Остання відповідь

Коли ходила вагітною, мала достатньо сили, щоб стояти в маршрутці. Часто сама ставала вкінці маршрутки, щоб нікого не піднімати. Але, як показує мій досвід, жінки поступались місцем НАБАГАТО частіше, в той час, коли чоловіки також сиділи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю, що кожен нормальний чоловік не зможе спокійно сидіти, якщо над ним стоятиме жінка... І це ж комплімент, в першу чергу, чоловікові, коли він уступає місце! Дуже приємно... :))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


Одна з причин: сьогодні зранку всі чоловіки у маршрутці були після важкої фізичної роботи.

Все можливо. МОжливо якраз вам не поталанило, і чоловіки зранку були після "розминки" :)

А якщо серйозно, то  і виховання, і все решта.

Зокрема: чому, оплативши проїзд, і маючи гарантію комфортного проїзду у транспортному засобі, маю своє оплачене місце - уступати?

Вагітна, чи старша геть (літня) жіночка, бабуся - я розумію. Але коли нормальна з вигляду жінка, чи чоловік? З якого переляку?

Ось стаття

Всім буде корисно почитати.  вирізка:

 

 

    Бабушки в Берлине, Дрездене, Вене и Дублине ездят на велосипедах за покупками, бегают по утрам, вечерам и ночью, занимаются на турниках, а кто не может, тот ходит, размахивая двумя бутылочками воды или с треккинговыми палками. В общественном транспорте они стоят со спутниками и громко обсуждают забавные истории из жизни. Дети в трамваях ползают по полу, облизывают поручни, возят носами по окнам. Девушки вообще не всегда внешне отличаются от парней, и не пропустят свободного места, но и сами нависать над пассажирами в духе “догадайся же мне уступить” не будут.

 

     Это только в Украине я видела такое огромное количество людей, которым приятно, что им уступили место. Это меня настораживает. Для меня это означает, что люди очень устают на работе. Ведут неправильный образ жизни. Мало спят. Плохо едят. У них что-то очень плохое случилось в жизни.

 

    И это настораживает гипотетического европейца, не знакомого с нашей традицией уступать всем, кто теоретически слабее. Для гипотетической пожилой европейки наша попытка уступить ей место будет означать, что ей срочно надо к врачу, или что в этой стране очень много больных людей, и она автоматически к ним причислена.

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зараз почнуться коменти (підозрюю, що від жінок) типу: "сидять лише ті чоловіки, в яких уже не стоїть!". :)

 

Навіть якби мені таке сказали - я б продовжував сидіти. Хто зна. З виду нормальний, а може в мене хребет хворий, чи протез замість ноги.

Тут варіантів вагон.

 

А ще не слід забувати, що дехто пхається в маршрутку заради того, щоб когось зігнати з сидіння. Типу, все одно поступляться місцем.

 

Єдине, що мене спонукає до уступання місце, це те, що ми українці, і це наші традиції, звичаї. Про це не слід забувати.

Ми завжди піклувалися про батьків. До останньої хвилини. І не шукали їм гериатричний центр..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

КОлись в дуже напханій 23-ці я чемно встав щоб уступити місце жіночці, на що тримав я Вас не просила мені уступати і я сідати не буду. Після такого реально відпадає бажання уступити :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


Але коли нормальна з вигляду жінка, чи чоловік? З якого переляку?

 

Не завжди якась кволість має відображатися на зовнішньому вигляді людини.

 

І часто людину яка нормально виглядає і сидить можуть облити брудом так, що диву даєшся. Не раз свідком була, і сама потрапляла в таку ж ситуацію.

 



З виду нормальний, а може в мене хребет хворий, чи протез замість ноги.

 

я мала на увазі щось практично те саме

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


Не завжди якась кволість має відображатися на зовнішньому вигляді людини.

тому й написав "з вигляду".  Чи у кожног оперепитувати? "Ви, раптом, не інвалід, а то я хочу вам місцем поступтися ,і не знаю чи варто чи не варто!?

 

В моєму наступному пості все ясно.

За себе хочу сказати. ЩО за потреби поступлюся місцем, допоможу коляску винести / занести. Серветку-хустинку одноразову дам дитині, яка заїлася морозивом, а тато, який їде з дитиною, поняття не має чим витерти дитині обличчя!

Але все одно я залишаюся хамлом! Не дивлячись на все решту! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Викладачка на парі колись розповідала історію про те як уступала місце в маршрутці вагітній жінці, чим її дуже образила, бо вона була зовсім не вагітна...))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я вже давно відношуся до цього більш стримано (у транспорті). Чого витрачати нерви на всіляких нерозумних :)

Особисто я не чекаю від людей ініціативи. Простіше ж змінити ставлення самому, ніж звинувачувати інших у чомусь.

Якщо я знаю що не простою у маршрутці всю дорогу, то просто не сідаю у ту, де нема вільних місць. Сама прошу допомогти мені винести торбу з маршрутки, якщо знаю що сама не зможу.

Звичайно добре що є чоловіки та ждінки які поступаються іншим і допомагають їм у транспорті. Але і звинувачувати що всі хто цього не роблять хамло і бидло теж не правильно і не справедливо. Ситуації бувають різні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Розповім історію : будуючи студентом,зимою, після пар їхав додому тролейбусом. Тролейбус був майже пустий, від сили 7 людей. Зайшла бабця і стала над мною. Думаю чого вона стоїть на душою, тролейбус ж пустий. Кажу до неї: присядьте, вон скільки вільних місць. Її відповідь мене вразила, каже мені : я хочу тут, на твоєму місці, бо ті всі холодні - а твоє вже нагріте !!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та що там маршрутка, от нижню полку в купе на ніч не кожен віддасть. В мене було таке, поступився. Сам, з вечора до ранку, простояв в тамбурі поки перші лоди не вийшли. Нормально, вважаю так повинен поступити кожен хто поважає свою жінку, матір, бабцю... Шарік круглий, колись вернеться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я не вважаю, що поступитись місцем це якийсь закон. Це право людини. І якщо совість, виховання тощо дозволяє їй не поступатись місцем, то хай сидить

 

А я забилам би тих, хто заходить у транспорт і приказує (ні-ні, не просить): "Встань! Я сяду!"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мене ще кумарить, коли в заповненій маршрутці чи автобусі - батько чи мама посадили дитину під вікно, а самі сидять збоку, разом займаючи при цьому 2 сідушки. Замість того, щоб взяти дитину на руки і звільнити ще для когось місце, то такі батьки самі не поступляться місцем тим, хто цього потребує.

Тому тут діло у вихованні та моральних принципах людей, а не в "чоловік повинен...", "я же ж дівчина.." і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Megaherz,

 

я теж так роблю, а коли бачу що вільних місць нема то вже беру на руки.

можливо не замітила чи людина така.

 

 

+можу на передніх сидіннях сказати щоб поступилися місцем для дитини, це ж нормально?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Megaherz,

 

я теж так роблю, а коли бачу що вільних місць нема то вже беру на руки.

можливо не замітила чи людина така.

 

 

+можу на передніх сидіннях сказати щоб поступилися місцем для дитини, це ж нормально?

Мова йде про те, що коли битком набитий транспорт, і людям вже нема навіть як стояти, то дитину не руки не беруть.

А попросити місце для дитини, чи щоб взяли на руки це нормально. Виховані пасажири навіть самі кличут дитинку присісти до них на коліна

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ЧоловІки більш охоче уступають місце дівчатам в жарку пору, коли у тих гарне декольте  :blush:  :lol:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проблема "непоступливості" є частино. комплексної проблеми поганого виховання чи не виховання взагалі протягом всього часу Незалежності України: "не вступлю місце, бо нєфіг з дитиною лізти в повний автобус", "не пропущу пішохода на пішохідному переході, бо ви, пішоходи, і так лазите де заманеться", "припаркуюсь на інвалідному місці бо мені зручніше", "виставлю сміття за двері, бо мені смердить"... І иак можна перелічувати.

Як би не хаяли СРСР, але освіта і виховання моральних ціностей тоді була на досить високому рівні. Пам'ятаю, як вчили мене не викидати хліб, бо це труд хліборобів, як вступати місце старшим і жінкам з дітьми, як не порушувати ПДР, як пропускати старших при вході\виході в під'їзд і т.д. Але з розвалом СРСР батькі були кинуті на виживання, освіта теж затухала, і більша частина дітей стала невихованою, виросла і понароджувала собіподібних. Ці вирослі діти навіть не розуміють,для чого треба звільнити місце. Де вони візмуть моральність, якщо їх батьки цього не мали?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пережитки радянського союзу. В сучасній Европі, куди ми так прагнемо, такого поняття немає, як уступити місце жінці. Для інвалідів є передбачені місця, які не займають. В транспорті жінка як і чоловік всього лиш пасажир. Якщо немає місця, а хоче сидіти, нехай зачекає наступний ТЗ. Чоловік так само платить за проїзд як і жінка. І з якої радості чужий чоловік чужій жінці поступатись має? Враховуючи рівноправність за яку боряться жінки, то може бути розглянуто як дискримінація, поділ за половими признаками. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

vaz75, кому ти хочеш щось пояснити? Я тут взагалі в шоці від більшості відповідей... Є людина вихована, а є ні, і неважливо який на дворі суспільний стрій.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

vaz75, кому ти хочеш щось пояснити? Я тут взагалі в шоці від більшості відповідей... Є людина вихована, а є ні, і неважливо який на дворі суспільний стрій.

Я не про суспільний стрій, а систему освіти і виховання взагалі. Зараз в школі не "прививають" тих моральних устоїв, які "прививали" мені. На батьківських зборах я бачу, що батьки не хочуть виховувати своїх дітей і покладаються на школу, а школа має політику - навчити наукам, а моральність - справа батьків. А потім і ті і інші дивуються, чого така дитина невихована виросла.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я в маршрутках або тролейбасах майже ніколи не сідаю,навіть коли є купа вільних місць, бо знаю що десь  біля ринку,автовокзала,в центрі чи на ГПЗ всерівно завалить народ і полюбе бігом повмощюють свої попи, а потім зайде бабулька чи дідочок старенький і будуть дивитися на тебе як на якогось фріца)) деколи аж спина пече від поглядів таких, а ти просто задумався і втикаєш у вікно.То я краще постою з чистою душею,кіко там того Луцька,навіть якщо з 40 на ГПЗ.Сідаю тільки коли щось болить, дуууже рідко, але всерівно поступаюся, ну або рано вранці,або пізно  ввечері, коли точно пусто.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 кому ти хочеш щось пояснити? Я тут взагалі в шоці від більшості відповідей... Є людина вихована, а є ні, і неважливо який на дворі суспільний стрій.

Не суди, да не судим будешь

Поняття вихованості та моралі досить відносне. Накриклад, в Фінляндії перднути за столом, без перебільшення, то є справа фізіології, а в нас якщо станеться такий казус, то потім будеш соромитись людям в очі дивитись, з малку дитину вчать "пукнув, фу, як не гарно". Але попри свою "невихованість", фін не розуміє, як то можна зайти на чужу власність без дозволу і тим більше щось вкрасти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...