Перейти до змісту

Бойлер чи центральна вода?


Рекомендовані повідомлення

Тут постало питання,недавно поставив бойлер на 80л 1500 КВт,і цікавить що буде дешешве бойлер постійно включеий і ним тікі користуватись,чи вимкнути і користуватись державною по лічильнику????Чи якось комбінувати,часом бойлер а часом державною?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 179
  • Створено
  • Остання відповідь

я обрав бойлер

по паперах виходить що при моїх витратах води дешевше бойлер, але не сильно

хоча зараз по нових осінніх тарифах не перераховував, треба буде глянути

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Бойлер буде більш вигідним... Але якщо в квартирі прописана одна людина,а проживає дві і більше,то централізоване водопостачання буде вигіднішим...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скільки людей - стільки думок.

Особисто в мене гаряча державна - опломбована взагалі.

Треба рахувати. Кількість людей. Інтенсивність використання.

як самий ідеальний варіант, купити до бойлера електро-таймер. І налаштувати його таким чином, щоб він вимикав бойлера тоді, коли він не потрібен.

Наприклад.

включати його за 1 год зранку (о 6,00, ) поки всі встають о 7. всі помилися, порозходилися. (о 8,30) Він ще за 1-1,5 год догрів воду до потрібної і виключився. (о 10)

Вмикається о 17,00, за годинку-півтори, коли всі прийдуть з роботи. Найбільше води бовтається. Дітей помити, самим помитися. Готування їжі іт.д.

І вимикати його через 1-1,5 год, як всі ляжуть спати. Щоб нагрів воду і тримав до ранку. десь о,24,00 - 24,30.

таким чином, він не вмикатиметься десь 12 годин на добу. А це економія.

таймер налаштовується на тиждень чи інакше. На суботу неділю можна по-іншому налаштувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А то по суті добрих 8 годин бойлер віддає тепло повітрю навколо

Цікаво як?

я навіть не знаю з якої сторони почати...

через далеко не ідеальну теплоізоляцію

через трубки теж тепло відходить

Бойлер як нагрівся, і його вимкнути з розетки і водою не користуватися, то за добу вода вже буде холодна...

Відповідно, навіть якщо водою не користуватися бойлер час від часу включає підігрів

Блін, Женя, аж ніяк не очікував побачити таке повідомлення від технаря :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Бойлер буде більш вигідним... Але якщо в квартирі прописана одна людина,а проживає дві і більше,то централізоване водопостачання буде вигіднішим...

якщо стоять лічильники, то яка різниця скільки людей прописано?

а якщо водопостачання без лічильників, то ясне діло, що в любому випадку будете платити і за бойлер і за гарячу воду, якою НЕ користуватиметесь

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А потім вімкнеш і все що зекономив піде на нагрів до потрібної температури.

І не факт що менше, бо щоб підтримувати потрібно менше енергіїї ніж для того щоб нагріти.

А загалом спробуй. Все залежить від якості теплоізоляції.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як самий ідеальний варіант, купити до бойлера електро-таймер. І налаштувати його таким чином, щоб він вимикав бойлера тоді, коли він не потрібен.

Смислу особливого не бачу, в мене недорогий одеський може тримати воду теплою 3 дні. Хіба перейти на на нічний тариф.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ось уже в 2х темах згадується реле часу, то виникли питання:

- скільки коштує нормальне реле?

- скільки коштуватимуть додаткові елементи для монтажу (напевно треба якась коробка, вилка, розетка) ?

- за скільки часу воно окупиться (при умові постійного користування бойлером (50-80л)) ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І не факт що менше, бо щоб підтримувати потрібно менше енергіїї ніж для того щоб нагріти.

так тому і задумуюся.. чи не вийде то "шило на мило"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Також вважаю, що вимикати бойлер немає смислу, оскільки підтримка температури води і нагрів(або догрів) води - абсолютно різні по затратах енергії процеси. Але думаю, що люди які краще на тому знаються зможуть краще роз'яснити це питання. А з приводу чи вигідніша вода нагріта бойлером - з власного досвіду - однозначно так.

МІй розрахунок:

витрати за ВСЕ світло (так як не маю можливості заміряти окремо бойлер) в місяць становлять 120-150 грн. Я припускаю, що 50% це бойлер - тобто 60-75 грн.

Витрати ВСІЄЇ води (використовую тільки холодну, гаряча перекрита наглухо) 8-10 куб/міс (85,2грн). сім'я - двоє дорослих і двоє малих дітей. Припускаю, що з цього обєму 60% - йде на гарячу воду або 51,12 грн.

Тепер рахуємо вода + світло = 126 грн за 6 кубів г/в.

Вартість одного куба гарячої води з труби 42 грн множимо на 6 = 252 грн/6 кубів.

економічний ефект 252 - 126 = 126 (прикол, чистий збіг - рівно в два рази)

Звичайно, не врахована амортизація бойлера, можливі поломки в його роботі, ремонти, так само як і не врахована користь від того, що у Вас дома у будя який час є гаряча вода. Але то кожному своє!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Смислу особливого не бачу,

А я бачу. В мене вдень воду ніхто не юзаю. А ввечері дітвора вибовтає. С малої довге волосся, поки вимиє нормально.

Малий любить бовтатися.

та й самому душ прийняти. 5 чоловік. За вечір 100 літрів можуть стати холодними. Повний нагрів за 4+ години,

з 22 по 24 гріє, а далі вимикається. Зранку так само. 5 чоловік. школа / робота.

І вище я там писав.

Треба рахувати. Кількість людей. Інтенсивність використання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

оскільки підтримка температури води і нагрів(або догрів) води - абсолютно різні по затратах енергії процеси.

Все залежить від "крутизни" бойлера.

В мене тупо термостат. Ручечка зі шкалою.

Але 1 раз на скількись там десятків хвилин - він вмикається. І підігріває воду. Працює тен скількись хвилин.

А це все кіловати!

Якщо вода в ньому гаряча. Нафіга її підігрівати зайвий раз?

Сестра провела експеримент. Вимикала бойлер на день. Вмикали ввечері. і вимикали на ніч. Руцями. З розетки.

До того, працював 24/7. Стандартно.

Експеримент показав, що витрати електроенергії зменшилися!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

то за добу вода вже буде холодна...

Гм. Мій Арістон 8-літній, 100-літровий. Тримає більше доби. І не було такого, що більше доби ним НІХТО не користувався.

Тобто якщо нагріти воду і не юзати добу. вона буде гарячою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вартість одного куба гарячої води з труби 42 грн множимо на 6 = 252 грн/6 кубів.

економічний ефект 252 - 126 = 126 (прикол, чистий збіг - рівно в два рази)

я вас трошки підправлю - гаряча вода, це не 42грн/куб., а:

Г.вода /куб/ 42.14000

СТОКИ Г.В. /куб/ 4.21200

тобто маємо 46,35 грн./куб,

46,35 * 6 = 278 грн.

економічний ефект 278 - 126 = 152 грн.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вас трошки підправлю - гаряча вода, це не 42грн/куб., а: Г.вода /куб/ 42.14000 СТОКИ Г.В. /куб/ 4.21200 тобто маємо 46,35 грн./куб, 46,35 * 6 = 278 грн. економічний ефект 278 - 126 = 152 грн.

Точно, дякую за поправку

Сестра провела експеримент. Вимикала бойлер на день. Вмикали ввечері. і вимикали на ніч. Руцями. З розетки

В мене такий експеримент провалився :) - вранці я виключав бойлер, а вечором забував завчасно включати:) Заробив люлєй від дружини і на тому експеримент було закрито:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як на мене, то потрібно враховувати ще два фактори:

1) електропроводка в будинках, які будувались за радянських часів, не розрахована на велику потужність, і може не витримати навантаження десятків, а то й може сотень одночасно ввімкнених бойлерів;

2) наша держава "піклується" про людей і буде поетапно підвищувати тарифи на електроенергію до 2017 року, зараз ми платим по нормі споживання 100-600 кВт/год - 63 коп., а з березня 2017 року будем платити 1,68 грн.

post-27106-0-47210600-1444204610_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а якщо будинок і газова колонка, бойлер ставити вигідно?

і який там принцип? ставити його після колонки і коли вода гаряча закінчилась вмикається колонка?

чи взагалі колонку відключати і ставити бойлер. чи її замінити. відчуваю що вже не нагріває так воду як раніше.

хтось встановлював з колонкою?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

араз ми платим по нормі споживання 100-600 кВт/год - 63 коп., а з березня 2017 року будем платити 1,68 грн.

До того часу, яйценюк обіцяв ЗП мінімальну не 1200 грн, а десь овер 4к!

ХЗ - поживемо побачимо.

відчуваю що вже не нагріває так воду як раніше.

Чув десь, що для збільшенні об'єму газу, тудидодають якусь хєрь (хз що..) яка тупо збільшує об'єм того, що йде через лічильник. Платитиме народ більше, а газу витрачатиметься менше.

таким чином самого газу у тій "суміші" - менший відсоток, тому й гріє гірше і довше.

Чайник кипів за 5 хв. тепер за 10.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

також щось подібне говорили.

тай ще й якість води бажає кращого (хоча з крана вода смачна, деколи п’ю) але колонку раз в рік вожу на прочистку, забивається накіппю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

зараз ми платим по нормі споживання 100-600 кВт/год - 63 коп., а з березня 2017 року будем платити 1,68 грн.

До того часу, яйценюк обіцяв ЗП мінімальну не 1200 грн, а десь овер 4к!

ХЗ - поживемо побачимо.

І ви ще вірите обіцянкам яйценюка???)))) мінімальна заробітна плата з 2010 по 2015 рік зросла аж на 509 грн. за 5 років!!!! За електроенергію тоді ми платили, якщо я не помиляюсь, 24 коп., а які ціни були в 2010 році.....869 грн. 2010-го року мали набагато більшу цінність ніж 1378 грн. 2015-го....і це при тому, що останнє підвищення мінімалки на 160 грн. відбулось тільки завдяки виборам, бо ж треба кинути подачку....

post-27106-0-79992600-1444206103_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як на мене, то потрібно враховувати ще два фактори: 1) електропроводка в будинках, які будувались за радянських часів, не розрахована на велику потужність, і може не витримати навантаження десятків, а то й може сотень одночасно ввімкнених бойлерів; 2) наша держава "піклується" про людей і буде поетапно підвищувати тарифи на електроенергію до 2017 року, зараз ми платим по нормі споживання 100-600 кВт/год - 63 коп., а з березня 2017 року будем платити 1,68 грн.

Дуже слушні зауваження.

По першому пункту не посперечаєшся, так воно і є і тут нічого не вдієш

А по другому - є ймовірність, що із ростом вартості електроенергії вартість води також буде зростати. але це вже кількарічна перспектива...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

зараз ми платим по нормі споживання 100-600 кВт/год - 63 коп.

дядьку, прокидайтеся, вже жовтень за вікном )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...