Перейти до змісту

RAMDisk чи є користь ?


bormotuha

Рекомендовані повідомлення

Необхідність використання РАМ диску мабуть повинна бути продиктована якоюсь потребою.

Наприклад доцільно тримати темпи СУБД в рам диску. Можливо якісь ще дані які потребують швидкого відклику і кешування.

На рахунок свопу .... мм ну своп це память пише на диск ... і тут ми замість диска запишем його знову в память .... ну якщо іншого виходу нема тільки х32 то таки мабуть можна так зробити, память принайні непростоюватиме ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 76
  • Створено
  • Остання відповідь

ну своп це память пише на диск ... і тут ми замість диска запишем його знову в память ....

А різницю в швидкодії RAM диску і HDD диску вловлюєш? ;)

юзаю навіть в парі з SSD

А ось це дуже правильно, хоча б тому що в SSD обмежена кількість циклів перезапису і перенесенням свопу і темпів на RAM-диск можна суттєво продовжити життя SSD.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як правильно прив'язати РАМ і ССД?

Звичайною утиліткою, яка створить РАМдиск. А потім в свою чергу руцями перенести Своп-файл на той диск?

так я розумію ? (темпи перенесені (поки що) на інший жорсткий)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

перенесенням свопу і темпів на RAM-диск

Ну, тоді треба своп файл зменшувати і збільшувати розмір РАМ диску. Щоб комфортно працювати було.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну своп це память пише на диск ... і тут ми замість диска запишем його знову в память ....

А різницю в швидкодії RAM диску і HDD диску вловлюєш? ;)

Звичайно. Питання в тому навіщо взагалі тоді своп? на х64 воно якби непотрібно вимкнув своп і все ...

Про ССД з циклами перезапису цікава тема. Але як на мене якщо нема 16+ гіг опори нема чого рипатися :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

навіщо взагалі тоді своп? на х64 воно якби непотрібно  вимкнув своп і все.

Вінда просто не вміє працювати без свопа з невеликою кількістю оперативки. Не раз зустрічав, коли 2 гіга оперативки і фіксованого розміру своп 4 гіга працюють, а при фіксованих 6 гігах оперативки починає кричати, що мало пам'яті. Не знаю який там механізм того всього, але це факт.

Тому в мене 32 гіга оперативки і виключений своп, і то було, що при важких проектах в фотошопі кричало, що пам'ять закінчується :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

навіть не знаю, як ще написати слово "виключений" :)

для чого мені робити своп на RAM-диску, якщо в мене система х64, яка чудово бачить і використовує весь об'єм оперативки?

на RAM я переніс лише темпи системи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на RAM я переніс лише темпи системи.

Швидкодію помітно ? ЧИ виключно заради "не терти темпи" ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заради збереження SSD

Поки ти його "вб'єш" тими перезаписами, він морально застаріє, і натомість будуть уже по 1Тб по ціні 256гб сьогодні. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можливо, але в мене там надто багато цінного, щоб ризикувати. Краще через кілька років я його викину справним.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можливо, але в мене там надто багато цінного, щоб ризикувати

Ну не мені тобі розповідати про бекапи т.п. Про хмарні сховища.

Шанси, що полетять одразу 2 чи 3 вінта - не такі високі. Ну і якщо вже там так багато цінного, то стабілізатори струму, ббж, та громовідводи - повинні мати місце обов'язково.

На попередній роботі, я налаштував бекап серваків таким чином, що образ системного розділу робився 1-2 рази на тиждень і зливався в інший кабінет на рейд-масив з 2-х вінтів по 3тб.

Тобто зробити копію з 256Гб (а образ буде не всього вінта, а лише зайнятого простору (хай навіть 128 гіг)), то на 3-терабайтник влізе більше 20 копій.

Ну, але то я відволікся.

Взагалі є думка про РЕЙД із 2-х, хоча б, ССД-шок. це точно додасть швидкодії.

ну і на рахунок рам-диску.. Не знаю. Треба спробувати.

Ну пробувати не так ,як автор статті, що виклав Deemon, сайт запустити. А щось цікавкше, розпакувати архів, наприклад. Великий.

Попрацювати з тяжкими програмами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

є думка про РЕЙД із 2-х, хоча б, ССД-шок. це точно додасть швидкодії.

Та от роки півтора тому я цим активно цікавився і перечитав купу статей/тестів, які довели, що приріст від SDD в RAID мінімальний, не більше 10%. Швидкість вже впиралась в інші компоненти, в шину і т.д. Не знаю, можливо за ці півтора роки технології змінились і такий рейд дійсно щось дасть, але я б вже краще дивився на SSD, які підключаються через PCIe, наприклад ось такий

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене mSata

mSATA -- це той самий SATA III, тільки форм-фактор інший, тобто приросту швидкості там не чекай. Ось тут коротко і ясно про стандарти PCI-Express, M.2, mSATA и SATA Express

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А тепер дивись. Ось ті 24 SSD в рейді

gC5zo.jpg

а ось один SSD PCI-Express, про який я писав вище

s6rfV.png

срав-ні :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну 4 роки пройшло!

прогрес на місці не топчеться.

Просто з доступного по ціні - я б вибрав рейд. все ж таки, що інфа на одному вінта, а що на 2-х 3-х одночасно!

+ приріст у швидкодії. (хай не значний, але приріст)

Якщо тільки швидкість і похвіг дані - тоді так. РСІ-Е !

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з доступного по ціні

Женя, на 128-гіговий Samsung SM951 вказана ціна $160 при швидкості читання 2000 мбайт/с, а будь-який SSD диск з інтерфейсом SATA дасть тобі ну 550 мбайт/с (і то це вже дорогий SSD буде), тобто для досягнення швидкості одного Samsung SM951 потрібно 4 звичайних SSD в рейд за умови, що кожен наступний з них буде додавати масиву 100% своєї теоретичної швидкості (що абсолютно неможливо ні за яких умов). Тобто, кожен з тих SSD ти маєш купити за $40, що на сьогодні аж ніяк нереально.

Так, звісно -- якщо говорити виключно про об'єм на долар, а не про швидкість, то твій рейд виграє. Але, по-перше, об'єм тут все ж другорядний, а по-друге -- відразу ту швидкість діли на надійність, бо ж чим більше накопичувачів в тебе буде в системі -- тим більший шанс, що один з них відійде в "країну вічного полювання", прихопивши з собою ВСЮ інформацію з масиву.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зрештою, для середньостатистичних умов цілком достатньо одного будь-якого сучасного SSD.

В мене в робочій машині під систему стоїть один Samsung 840 Pro 256Gb, а в ноутбуці один 24-гіговий SSD M.2 (використовується як кеш, був там з заводу) і один відносно недорогий 500-гіговий SSD Crucial MX200, який я поставив замість повільного вінта. При цьому різниці в швидкодії файлової системи між робочою машиною і ноутом _на_око_ я не бачу, хоча різниця в ціні за мегабайт SSD на момент їх купівлі -- майже втричі. Ще за рік ціна на SSD впаде, думаю, якщо не вдвічі, то відсотків на 30-40.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...