Перейти до змісту

8000грн це багато чи мало?


kolialutsk

Рекомендовані повідомлення

Ось наприклад мій знайомий, на державній роботі, колись у всі свої зароблені відпустки, відпустки за власний рахунок + куплені за могоричі лікарняні їздив за кордон на заробітки (будівництво/ремонт). Бо доньку треба було вчити а інституті..

Тобто це привід для наслідування?

В жодному разі. Кожен сам звіздєц своєму щастю )))

Це було сказано в контексті правдивості статистики, наведеної нокіаном. Формально той дядько був ніщєброд з мінінмальною зарплатою, а в реальності - непогано себе чухав, дитину на платному вчив.

А ви теж вірите, що 70% сімей живуть на офіційну зарплату у 2000-3000 грн. на працюючу особу?

P.S. Як на мене, рабство - це безгрошів*я, а гроші - це якраз і є свобода.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 171
  • Створено
  • Остання відповідь

<p>

<br />А нікому не здається, що тут купа флуду на 3 останніх сторінках? <br />
<br /></p>

Стандартна ситуація популярної теми.

Пс. А ще за воду так нічого і не написали

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мда....навіть незнаю, що сказати. Нам трьом, 8 тисяч хватає, щоб заплатити комуналку, харчуватись, вдіватись ( не кожен місяць обновка), школа і щей ремонт не поганий в квартирі робити. Ось як в нас получається)))))))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Порахувала, що в нашої сім'ї дохід більший ніж 8 тис. грн., але щось його геть не видно :( Прийняли рішення, що будемо фіксувати доходи і витрати.

Ніби це немаленька сума, але в порівнянні з цінами на все......Похід в магазин за дрібницями вже вимірюється не десятками, а сотнями гривень. Остання покупка на ринку побутової хімії і памперсів дитині вилилася десь в 500 гривень :( Враховуючи наявність незначного пасивного доходу, частину доходів ми все ж заощаджуємо, але намагаємось економити багато на чому. Наприклад, я раніше користувалася зубною пастою Сенсодин, тепер перейшла на дешевшу, почала купувати іншу фарбу для волосся, перейшли на дешевшу каву і т. д.

Мені дуже шкода людей, які отримують 1500-2000 грн. Такий дохід може забезпечити лише існування та виживання. На сьогоднішній день мінімалка має становити хоча б 3 тис. грн.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мда....навіть незнаю, що сказати. Нам трьом, 8 тисяч хватає, щоб заплатити комуналку, харчуватись, вдіватись ( не кожен місяць обновка), школа і щей ремонт не поганий в квартирі робити. Ось як в нас получається)))))))))

Молодці.

Але куди ви "ходите" на роботу, щоб "отримувати" такі величезні гроші? Адже на думку деяких дописувачів в цій темі, ви маєте вдвічі більше середнього!!!

Мені дуже шкода людей, які отримують 1500-2000 грн.

Ну не знаю, мені шкода, стареньких і немічних з таким доходом. А здорових биків, які сидять за моніторами і ниють про маленьку зарплату держслужбовця, мені зовсім не шкода.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мда....навіть незнаю, що сказати. Нам трьом, 8 тисяч хватає, щоб заплатити комуналку, харчуватись, вдіватись ( не кожен місяць обновка), школа і щей ремонт не поганий в квартирі робити. Ось як в нас получається)))))))))

що тут казати - так більшість живе
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

]

Молодці.

Але куди ви "ходите" на роботу, щоб "отримувати" такі величезні гроші? Адже на думку деяких дописувачів в цій темі, ви маєте вдвічі більше середнього!!!

мабуть в торгівлі :)

в 2007-10 працював на будівництві, отримував біля 500-600у.є. (зараз в рази менше :( )

вистачало на сім"ю з 3-ох людей, щоб заправити машину, вийти раз в тиждень на піцу/пиво, купити обновки раз в місяць, виїхати раз-два в рік на Світязь/Карпати.

Я думаю щой зараз, при любому курсі дохід від 500у.є на сім"ю 3-4 людини, принаймні мені вистачало б :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тут ще важливе питання не лише суми грошей, а й те, якою ціною ці гроші заробляються і від конкретної сім"ї

Порівняємо 2 приклади:

1) Чоловік та дружина працюють на роботі з 9 до 18.00. Дружина розривається між домом (виховання дітей та домашні обов"язки) та роботою. Чоловік після роботи до ночі та у вихідні йде на додаткову роботу. Мають, допустимо, 10 тис грн. Так, в них вдома шикарний ремонт та найновіша техніка, вони кожного місяця мають обновки. Раз у рік дозволяють собі невеликий відпочинок. Але чоловіка практично вдома не буває, а дружина не має часу на себе (свій розвиток, захоплення)

2) Чоловік та дружина працюють неповний робочий день, маю невеликий дохід роблячи те, що приносить задоволення. Мають дохід, припустимо, 5 тис грн. Вони багато часу проводять разом з дітьми і відпочивають кожних вихідних (так, це не поїздки по закордонах), але обмежують себе в деяких матеріальних речах

Обидві сім"ї мріють про більший дохід (як вже писали вище - грошей багато не буває)

Отже, що добре для одного, для іншого зло. Кожна сім"я обирає те, що їй краще

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ніцше. здається . сказав ,.Якщо людина змушена працювати більше 4 год на день, вона не може рахувати себе вільною,,

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...потім діти в другій сім'ї виростуть, захочуть отримати омріяну високооплачувану професію, одружитись, подорожувати, придбати власне житло, а батьки скажуть - нема грошей (

А перша сім'я за цей час відкладе достатньо коштів, щоб дати дитині хороший старт, показати їй світ чи допомогти із житлом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...потім діти в другій сім'ї виростуть, захочуть отримати омріяну високооплачувану професію, одружитись, подорожувати, придбати власне житло, а батьки скажуть - нема грошей (

А перша сім'я за цей час відкладе достатньо коштів, щоб дати дитині хороший старт, показати їй світ чи допомогти із житлом.

А тут не згоден абсолютно. Крім бажання і хотіння треба прикласти трохи зусиль :) Як на мене, то найбільша проблема дітей, старших, чи менших, що вони забагато очікують від своїх батьків. Причому в більшості таке зустрічаю у людей зі схожою ментальністю. От я не розумію, в мене багато є знайомих, котрі думають, що батьки зобов'язані купити їм квартиру/машину і тд і тп. Чому так? Думаю, що причина лежить глибока в таких твердженнях

захочуть отримати омріяну високооплачувану професію, одружитись, подорожувати, придбати власне житло, а батьки скажуть - нема грошей

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...потім діти в другій сім'ї виростуть, захочуть отримати омріяну високооплачувану професію, одружитись, подорожувати, придбати власне житло, а батьки скажуть - нема грошей (

А перша сім'я за цей час відкладе достатньо коштів, щоб дати дитині хороший старт, показати їй світ чи допомогти із житлом.

та ну....

часто буває все по іншому

діти у другій сім"ї будуть виховані у любові, будуть поважати батьків, будуть розуміти, що щоб чогось досягти, треба докласти зусиль САМИМ. І не будуть чекати поки батьки куплять квартиру, дадуть грошей на відпочинок, влаштують на роботу

Щодо першої сім"ї... батьки працюватимуть і вкладатимуть гроші в дітей до старості, а діти будуть знати, що батьки їх забезпечать, дадуть грошей на всі забаганки. Грубо кажучи, будуть сидіти на шиї у батьків

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...потім діти в другій сім'ї виростуть, захочуть отримати омріяну високооплачувану професію, одружитись, подорожувати, придбати власне житло, а батьки скажуть - нема грошей (

А перша сім'я за цей час відкладе достатньо коштів, щоб дати дитині хороший старт, показати їй світ чи допомогти із житлом.

та ну....

часто буває все по іншому

діти у другій сім"ї будуть виховані у любові, будуть поважати батьків, будуть розуміти, що щоб чогось досягти, треба докласти зусиль САМИМ. І не будуть чекати поки батьки куплять квартиру, дадуть грошей на відпочинок, влаштують на роботу

Щодо першої сім"ї... батьки працюватимуть і вкладатимуть гроші в дітей до старості, а діти будуть знати, що батьки їх забезпечать, дадуть грошей на всі забаганки. Грубо кажучи, будуть сидіти на шиї у батьків

Якщо батьки другої сім'ї ледарі і при цьому голі-босі (порівнюючи з 1ою родиною), то як діти зрозуміють, що чогось треба добиватися, коли дивитимуться на своїх батьків?

А батьки першої не обов'язково розкидатимуться грошима на звичайні забаганки, якщо ці гроші будуть зароблені важкою працею ночами і по вихідних. оплати освіту в гарному університеті - це ж не забаганка?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ве відносно.

Якщо вам запропонували роботу десь в іншому місті, і ви бачите там перспективи, якщо ви тут знімаєте теж житло, і діти малі (не школа, де вже важко зірвати дитину), і жінка без роботи, або працює там, де й не надто хочеться, то можна їхати думаю без проблем.

А якщо місце насиджене, і діти дорослі, то важко буде, хоча якщо є перспективи можна й потерпіти (самому пожити), будете як моряк приїзджати до дітей та жінки - будете знати що у вас є перспективи.

Якщо навіть 15 - 20 тисяч, то ви маєте зрозуміти, що буде далі якщо втратите роботу, чи є у вас право на повернення назад в рідне місто, чи ви вже будете жити там десь, тому що вам там комфортніше, зручніше і так далі. А то вийде зірвали всіх, а там раз і через пів вроку вас звільняють, чи ви самі йдете, бо "замахало все".

Що тоді?

Якщо 8000 грн. нехай ще жінка 1500 приносить, то в принципі хватить на життя й можна щось пробувати й відкладати на перший внесок на кредит житло, чи там ще якось викручуватись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо 8000 грн. нехай ще жінка 1500 приносить, то в принципі хватить на життя й можна щось пробувати й відкладати на перший внесок на кредит житло, чи там ще якось викручуватись.

Вам продали бракований калькулятор )

При 13000 за квадрат + сьогоднішні відсотки + ремонт а ще ж існувати на щось = якраз самотужки до пенсії виплатиш. Якщо доживеш звісно (

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

При 13000 за квадрат + сьогоднішні відсотки + ремонт а ще ж існувати на щось = якраз самотужки до пенсії виплатиш. Якщо доживеш звісно (

13500 в Ковелі зараз. 14500 на Набережній квадрат коштує :)

Тому так, при 9500 доходу відкласти на перший внесок 30% буде проблемно, за років 6 можна наскладати :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо батьки другої сім'ї ледарі

чому ледарі? Вони живуть у своє задоволення

і і при цьому голі-босі (порівнюючи з 1ою родиною)

ми всі голі-босі у порівнянні з кимось

як діти зрозуміють, що чогось треба добиватися, коли дивитимуться на своїх батьків?

своїм прикладом і покажуть, що можна жити у задоволення працюючи головою, а не руками

Батьки другої родини заощаджували частину своїх доходів, інвестували, примножувати і за якийсь десяток років мають затишний власний будиночок і їздять уже не по області, а досліджують інші країни

оплати освіту в гарному університеті - це ж не забаганка?

Лише у випадку якщо дитині ця освіта потрібна, саме дитині, а не її батькам

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

оплати освіту в гарному університеті - це ж не забаганка?

наведіть приклад такої освіти
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

оплати освіту в гарному університеті - це ж не забаганка?

наведіть приклад такої освіти

більшість університетів Західної Європи, Америки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Було б цікаво якби ті що беруть участь в обговоренні називали свій дохід. На себе і на сім'ю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

треба голосувалку прикрутити де буде три варіанти:

1. дохід до 8к

2. дохід~ 8к

3. дохід більше 8к

а вже питання чи вистачає чи ні - це вже риторичне :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

треба голосувалку прикрутити де буде три варіанти:

1. дохід до 8к

2. дохід~ 8к

3. дохід більше 8к

Не все так однозначно.

Є багато нюансів. Наприклад,

- склад сім"ї (2 людини чи 5)

- допомога батьків/родичів (картопля та яблука з села це вже допомога)

- житло (орендоване / своє / разом з батьками)

- наявність боргів/кредитів

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8000 грн на сімю (Тато, мама і дитина) хватає коли:

1)помагає "село" мясо, сало і 75-80% продуктів не купляють

2) коли живуть не в "сьйомній" квартирі тобто не платять за оренду.

3) ну мають субсидію

4) як написала Лілечка, не мають всякіх "фінансових вісяків"

П.С. хто як живе, один буде як "бомж" ходити і йому буде норм, а інший на інфініті їздити і йому буде погано....

П.С.С. 8000 грн це норм для "холостого"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Було б цікаво якби ті що беруть участь в обговоренні називали свій дохід. На себе і на сім'ю.

Думаю небагато захоче озвучувати свої реальні доходи на форумі

Може тут податківці сидять))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...