Перейти до змісту

Незаконний видобуток бурштину


jack74

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 339
  • Створено
  • Остання відповідь

Давай краще якось поїдемо в маневицькі ліси перевірити законність вирубування гектарами, що наносить в рази більше шкоди, ніж перекопування.

Тільки не потрібно розказувати що і скільки наносить школи, яке б вирубування не було але засадити саджанцями ділянку під силу навіть школярам що не можна сказати про ліквідацію "клондайків".

І ще про місцеве населення, надра належать державі, тобто усім, якими б вони не були, і держава не зобовязана тут же їх давати на відкуп місцевим через те що вони так захотіли.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Dieselsmart,Ви бачили коли-небудь, як засаджується ділянка саджанцями? Бо з ваших слів виходить, що корчувати пеньки та робити рівчаки для посадки не потрібно.

Також я сумніваюсь, що ви були на "клондайку" і бачили, як там копають бурштин. Інакше ви знали б, що копаючи яму, копачі засипають попередню яму, бо немає куди дівати землю. За рік другий "клондайк" заросте травою, земля покриється опавшим листям і хвоєю, не буде кидатися в очі і хтось буде ходити по ньому, шукаючи гриби.

Правда це все не стосується одиночних ям. Але є одне але. Під час дощів піщані стінки ями будуть обсуватись, обвалюватись і, з часом, залишиться лише ямка. Не знаю скільки часу триватиме цей процес, але, думаю, на піщаному грунті це пройде досить швидко.

На рахунок відкупу місцевим, ви, напевно, читаєте десь між рядками. Я ж не писав, що треба дозволити копати хоча б місцевим. До легалізації видобутку не повинен копати ніхто, а порушники повинні бути покарані, згідно закону. Скільки вони будуть сидіти чи скільки заплатять штрафу мене не хвилює. Мне обурюють лише методи силового розгону, можливо, частково, через те, що я був серед копачів, хоч і, наголошую, НЕ КОПАВ.

З офіційного відео вище та з інформації в мережі виходить, що після прийняття відповідного закону, збору всіх необхідних документів та отримання дозволів члени громади, об'єднавшись в артілі, зможуть легально добувати бурштин на території громади, тому що вони так захотіли, а держава не забороняє.

То що там на рахунок відкупу місцевим?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Віталій СК, це звичайно добре, що ями засипають. От розкажи нам скільки років буде потрібно щоб відновився верхній шар ґрунту, і через скільки років це місце повернеться до відносно нормального стану? І за рік другий там нічого не заросте нормально.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Lisovic, що ж доброго в тому, що вони засипають? Добре було б, якби взагалі не копали.

Можливо я не відкрию тобі секрету, але при підготовці до видобутку бурштину ділянка взагалі буде вирізатись, але ж ніхто не говорить, що не потрібно дозволяти видобуток, бо це буде шкодити природі.

Що ти маєш на увазі під словами "нормальний стан"? Верхній шар грунту, наскільки я розумію, це пісок, частково покритий мохом, травою і присипаний листям і хвоєю? Це ж не родюче поле з шаром гумусу.

Був у лісі? Бачив протипожежні рівчаки? Так от, їх через рік-другий поновлюють, бо вони заростають, засипаються гілками, листям чи хвоєю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Що ти маєш на увазі під словами "нормальний стан"? Верхній шар грунту, наскільки я розумію, це пісок, частково покритий мохом, травою і присипаний листям і хвоєю? Це ж не родюче поле з шаром гумусу.

Ні. Верхній шар досить складна система, а не просто пісок вкритий мохом.

Був у лісі? Бачив протипожежні рівчаки? Так от, їх через рік-другий поновлюють, бо вони заростають, засипаються гілками, листям чи хвоєю.

Їх поновлюють якраз через те що їх засипає, заростати вони починають не за рік і не за два. І те що заростають однорічною травою то ще далеко не показник.

Те ж саме стосується і сасипаних ям, те ща за декілька років вони заростуть травою і березиною то не показник, про більш менш нормальний стан можна говорити лише після того як на тих місцях відновляться грибниці і плантації ягід які були до цього.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Lisovic, але, погодься, те, що я описав, куди менше зло для лісу, ніж вирізана ділянка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Немає більшого чи меншого зла для лісу, людина взагалі цілковите зло для лісу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За рік другий "клондайк" заросте травою, земля покриється опавшим листям і хвоєю, не буде кидатися в очі і хтось буде ходити по ньому, шукаючи гриби.

Чувак, рекультивація після "Клондайку" вартує 120 тис. грн/гектар, а рости там нічого не буде ще 70 (!!!!!) років! Це інформація майстрів лісу. Які гриби???
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

difoto, Дмитро, звідки "дровішкі", тобто інформація?

Якщо вони позаривали бульдозером ями між соснами і взяли за це 120 тисяч за гектар, то вони явно не ті гриби збирали.

Можливо мається на увазі вартість рекультивації після повного видобутку бурштину кар'єрним, помповим, чи яким там способом він має добуватись?

Як же гриби гриби збирають в молодих посадках, вік яких 10-15 років?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Віталій СК, від знаючих людей, які досить довго займаються цим питанням аж вплоть до депутатів. Це окрема тема, у якій ні ти, ні я не розбираємось.

Ну і ще, додатково: усі, хто представлятимуться "Самообороною" в плані кришування - можуть бути биті лопатами по голові - це офіційна позиція Самооборони. Якби не наші хлопці - там вже був би місячний пейзаж рік тому! І якщо хтось прикриватиметься ім"ям Самооборони - їб*ште лопатою по голові зразу, єслі шо - ми на себе візьмем.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви бачили коли-небудь, як засаджується ділянка саджанцями?

мало того я їх сам садив будучи школяром і важкого там не було нічого, а підготовку робить спецтехніка легко і швидко.

Також я сумніваюсь, що ви були на "клондайку" і бачили, як там копають бурштин.

я вище написав де був, що бачив, з ким розмовляв, і що вони говорять про це. Ще й до всього я еколог за освітою тому не вам мене вчити й доказувати що правильно а що ні.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я вище написав де був, що бачив, з ким розмовляв, і що вони говорять про це.

Прошу вибачення, пропустив. З того, що я бачив, лежало тільки дві сосни і береза. Все інше стояло вертикально. Те місце, де копали місяць назад, розрівняне бульдозером і вже почало припадати хвоєю і листям. Ви ж, скоріш за все, описували наслідки добування помпами.

Якщо ви еколог, тоді дійсно вам видніше, я ж просто висловлював свою думку. Ще раз прошу вибачення, якщо образив вас своїм постом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Створили петицію про легалізацію видобутку бурштину: https://itd.rada.gov.ua/petitions/Petition/Index/272?aname=published

Ніби без петиції ВР не знає, що закон потрібно прийняти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Волинянин заплатив аж 7 тисяч чотири гривні штрафу http://www.volynpost.com/news/59768-za-nezakonnyj-vydobutok-burshtynu-volynianyn-zaplatyv-shtraf :sm110:

Чому не посадили?

Цікаво як він сам справлявся з помпою та дев'ятьма підсаками. Вилучили 200 грамів бурштину і дали 7 тисяч штрафу. Залежно від фракції, вартість вилученого бурштину біля тисячі доларів. Хм... Та він вже купив нову помпу і їде в ліс! :lopata:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не забувайте, шо коли миють помпою то одному Богу відомо як і куда та вода просочилась і які після себе пустоти оставила... Яму закопати закопаєш, а земля через років 10 може зсунутись...

П.С. Я то за професією частково лісівник, то я прихильник карєрного методу добування бурштину, в подальшому якого має бути рекультивація але перед тим потрібно підрахувати що вигідніше, за рік шоб грубо кажучи по 10000 у.е. кожен волинянин Заробив а потім років так 40- 50 сидів без лісу, грибів, ягоди, звіра, чи все ж таки забитм болт і не видобувати, а корисиуватись лісом.. То може давайте після бурштина почнем самі мідь копати?? Ше скажіть шо не чули про мідь?)) доречі і кімберлітові трубки в нас виявлені... Можна і алмази добувати...

До речі в мене дисципліна була в університеті рекультивація порушених земель.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Усе шо туда їде має (стріляне і пищене) кому не доходить то уголь це теж народне чо чмирі не копаєте бо то ваше народне

Уголь в Ново-волинсьську теж народний чогоь не копаемо

А газ чого мовчивмо

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

HelloBoy, Погоджуюсь на рахунок кар'єрного видобутку. А за 10 тисяч зелені в рік кожному можна в Білорусь їздити за ягодами та грибами.

hyrik01, про нелегальні копанки на Донбасі чув?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вчора був в тих краях.Копають бурштин навіть вагітні і каліки.

Тобто копають зараз чи копають взагалі. А на рахунок калік сам в неділю бачив. Навіть не знають як він втікав і чи втік. Жінок теж бачив, причому як молодих дівчат по 20 років, так і старших жінок по 50+.

До речі, стосовно кришування. Бачив неподалік клондайку розїжджало по лісі непогане авто - Range Rover у чорному кольорі, а номерок чарівний ІІ 7777 ІІ. Такі, мабуть, навіть на блокпостах не спиняють...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Копають і зараз і взагалі. На офіційну роботу йти ніхто не хоче.

Те шо ті голодранці розповідають про злидні,то не треба й слухати. На бурштинові гроші купують жипи,віскі(ящиками),дорогі меблі,шмотки з брендових магазинів,мобіли за 10-15 тис.Еліта,чо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Копають і зараз і взагалі. На офіційну роботу йти ніхто не хоче.

Те шо ті голодранці розповідають про злидні,то не треба й слухати. На бурштинові гроші купують жипи,віскі(ящиками),дорогі меблі,шмотки з брендових магазинів,мобіли за 10-15 тис.Еліта,чо.

красиво жить не запретишь

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...