Перейти до змісту

Грозозахист ethernet


Рекомендовані повідомлення

Доброго дня, постало питання організації нормального заземлення в радянській багатоповерхівці.

Потрібно заземлити грозозахист мережевого кабелю:

post-5408-0-57186900-1433442661_thumb.jp

Як це робити: на щиток чи вести окремий кабель на вулицю, до вкопаного контура? Ніколи не стикався з цим. На щиток не є добре, бо щиток поміж всього іншого занулений. Це теж саме, що з"єднати "0" з заземлюючим контактом в розетці.

Я вже схильний на реалізацію проекту з заземленням, але мо ще хтось щось порадить?

П.С.

Грози дістали! :0039:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хтось щось порадить?

Моя практика показала - витягрутий кабель на час грози рятує мережеві карти/роутери/свічі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо щиток нормально заземлений то можна і на щиток, якщо в цьому впевненості нема, то краще вивести на контур заземлення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не все так просто sanbOK, не все так просто... Є випадки де це організувати не можливо, і навіть вимкнення пристроїв з електромережі не рятує ситуацію. Статика робить своє діло :(

2 Lisovic як мені дізнатися чи щиток нормально заземлений?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ukrainec, є спеціальні прибори для вимірювання якості заземлення.

Впринципі можна підключитись і якщо щиток лише занулений, основна функція це зняти потенціал між "нульом" і кабелями. Але у випадку несправності чи відгорання "магістрального нуля", можуть виникнути великі проблеми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня, постало питання організації нормального заземлення в радянській багатоповерхівці.

Потрібно заземлити грозозахист мережевого кабелю

Я вже схильний на реалізацію проекту з заземленням, але мо ще хтось щось порадить?

Для нормального заземлення нічого іншого у Вашому випадку не залишається. Притому опір струму розтікання на землю Вашого майбутнього контуру не повинен перевищувати 2 (два) Ома (норма для інтернет-обладнання Укртелекому). Але майте на увазі, що потужність електромагнітного імпульсу грозового розряду досить велика, не кажучи вже про пряме попадання в кабель, тому навіть грозозахист не завжди зможе встигнути допомогти. Та хоч щось краще, ніж нічого.

Якщо все таки вирішите робити заземлення, то тоді до нього можна приєднати через розрядник і електромережу 220 Вольт, яка йде на живлення модема (комп'ютера). Правда ті розрядники зовсім не дешеві.

Пост №2 в даній темі дуже доречний, якщо Вам інтернет не потрібен цілодобово.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наскільки я зрозумів, то мережевий грозозахист спрацьовує при різниці потенціалів між землею і кабелем понад 6В, і якщо раптом біля мене опинеться пристрій який буде пробивати на 0, через менший опір (в результаті меншої відстані до мене ніж до контуру зазамлення) до мого пристрою утвориться контур де буде більше вольт ніж треба то різниці потенціалів між землею і кабелем не буде, і захист не спрацює.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 sss381 не можу пояснити, але не все так просто, як пості №2 написано...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В загальному так, але в реальності дуже великої різниці потенціалів між землею і нульом не буде, хіба що в цей момент відгорить нуль. Запас "прочності" в мережевому обладнанні теж є, тому якщо грозозахист спрацює при більшій напрузі то обладнання все одно має вціліти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В народі трансляційну лінію захищав розрядник на фото номер 1. Крайні до лінії - середній на землю. Номер 2 стояв на телефонних комутаторах. Теж три відповідних відводи. Можна вчепити до телефонної лінії, може і захистить міський телефон і заодно модем. Але якщо лінія підземна, то.....

Як варіант спробувати поставити на ввід витої пари по штуці на кожну пару, заземлити і чекати грози.

post-19293-0-57635500-1433447366_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Laborant мені звісно цікавий екскурс в історію, але я маю готове закінчене рішення сьогодення, залишилось лише його правильно ввімкнути. :)

----------

А "Вольньобленерго" може перевірити опір на землю занулення в моїй квартирі? Бо якось і бойлер туди підключений, а я навіть не цікавився цим питанням.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене такий грозозахист, як на фото в першому пості, вже років 5 стоїть підключений між кабелем і роутером. Не заземлений, бо надійних варіантів, як це зробити в моїй панельці я не знайшов, а як небудь - то тільки нашкодити можна. Ніколи не відключаю кабель навіть в найсильніші грози, поки ще нічого не горіло (тьху-тьху).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Если засадит в радиусе 50-100 метров в землю - ничего не поможет - накроет статикой.

По поводу семь лет без бед - у меня тоже уже лет 10 от грозы ничего не вылетало.

Касательно провайдера - тут много нюансов - как питание на свичи идет, как кабеля прокинуты итд итп.

Но общий совет правильный от Санька - вытянуть шнурки, потушить железо. Если что-то сгорит и в такой ситуации - грозозащита не спасет.

И вообще - грозозащита миф - единственная защита от гроз это запас - а он как известно жопу не е....т

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Моя практика показала - витягрутий кабель на час грози рятує мережеві карти/роутери/свічі

А якщо робиш роботу, і роботодавцю пофіг на те, що в тебе гроза? :)

Отримуєш від нього бабло і купуєш собі мережеву карту/роутер/свіч, якщо чисто вкантахтє посидіти то можна і пару годин пережити

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 10 місяців потому...

Знов сезон гроз, знов замислююсь над грозозахистом.

 

Поки стоїть таке чудо, витягнуте з UPS-а

 

kWyingd.png

 

Те що від незаземленої толку ніякого- знаю, але і заземляти-боязно, бо думаю як заземлиш - може зпровокувати розряд блискавки, так як різниця потенціалів земля-хмара буде найнижчою в мене на даху.

 

Знаю, беруть  mcWit 100 отакий:

 

v66urMS.png

 

Смущає, що це можливо таке саме як є, (якісь конденсатори лише бачу, або погано бачу)

 

Ще є варіант з розрядником, приблизно за таку-ж суму: http://cable.mobil.com.ua/product_info.php?cPath=121_123&products_id=1212

 

В ідеалі - це гальванічна розв"язка, на кожну пару, тільки Гугль в Україні нічого подібного на продаж не находить :(

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заземлити - не питання, всього-то треба - кабелюки кусок і штиря забити, але... ми штучно створюємо "місток", між землею і хмарою, вищий від усього навкруги аж  на цілих 20 м. В нього вже як "шандарахне", то мало нікому не покажеться, нє?  :)

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Найпростіше і найефективніше це гальванічно відв'язатися від кабеля провайдера за допомогою саморобного трансформатора виготовленого з тої ж витої пари згідно інструкції описаної в цій статті https://geektimes.ru/post/257290/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Або не видумувати, а просто купити ось тут гальванічний грозозахист:

http://groza.pavlabor.net/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

On 14.04.2016 at 11:24 PM, Maniko said:

дійсно дуже хороша стаття, зробив по ній, там правда розписано не зовсім детально саме з"єднання,

але хто хоч трішки розбирається в витих парах і задіяних проводах, той розбереться.

Зробив по швидкому, накрутив дві виті пари по 80 см на цоколь лампи міньйона, після накручування скрутив щоб трималось,

з"єднував в розрив оранжевої і зеленої пари, можна було б зробити тато-мама, з одинарної розетки, але не було джеків для обжиму.

запрацювало відразу, перевірив пінг і швидкість, ніяких змін,

єдине, що помітив, якщо кабель на вхід буде 4 жили, замість повноцінного 8 жил утп, то можуть бути проблеми.

провайдер київстар, але захист повезу в село на дсл вже з одним мертвим портом) і двома спаленими мережевими.

 

 

IMG_20160417_150031.jpgIMG_20160417_145915.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Revolver сказано:

дине, що помітив, якщо кабель на вхід буде 4 жили, замість повноцінного 8 жил утп, то можуть бути проблеми.

які саме проблеми?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

погано працює, то включив добре, чуть ворухнув пропав пінг,

тобто маю шматок проводу по лану де 8 жил розділено на 2 компа, от якщо до нього приєднати,

то погано працює, можливо, річ в контактах, а може щось в розведенні наплутав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене ще зі старих запасів, вроді бачив таке в епіцентрі, можливо, одинарну,

ряд за лампочками, там конектори були rj-45  (10 штук 50 грн, я офігів)

може є в радіодеталях

http://pasivka.com.ua/mb-utp2.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не дуже допоможе отака гальванічна розв'язка, в багатьох езернет девайсах на вході стоять розділювані трансформатори, які фактично і є тією самою гальванічною розв'язкою, але вони все одно не рятують від вигоряння чіпів.

Щоб захистити девайс від розряду треба гасити потенціали: в парі, між парами і між кабелем і землею, так як комп'ютер в деякому наближенні можна вважати заземленим.

В принципі якщо варіант із трансформатором доповнити варисторами то можна знизити імовірність виходу з ладу порта при наводці на кабель. Але при сильній наводці ця штука не спасе, треба заземлення і розрядниками потенціал уводити в землю, плюс для надійності можна добавити розривні резистори перед варисторами, які при дуже сильній наводці погорять і розірвуть коло.

На рахунок заземлення, там немає бути прямого контакту "землі" і кабелю, заземлення підключене або через варистори, супресори чи розрядники. "Притягувати" блискавку така штука буде не більше ніж звичайний комп'ютер, там же також є непрямий звязок із землею.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...