Перейти до змісту

Різні питання (юридичні)


Рекомендовані повідомлення

16 минут назад, Saddy сказал:

авто зареєстроване на тебе?

так, на мене

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 388
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

9 минут назад, nickel сказал:

Ходив?

Не ходив. До мене приїхав співробітник. Ознайомив мене з документами, і тут почалося саме цікаве - 1 місце і час - фізично не міг там перебувати з своїм авто. 2 саме-саме, на фото ато не моє, а номер мій... Квест продовжується :)

  • Збентежений 1
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

47 minutes ago, Серега89 said:

 на фото ато не моє, а номер мій... 

"Двійників" в країні...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

44 минуты назад, Серега89 сказал:

на фото ато не моє, а номер мій.

А марка/модель/колір співпадають?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

купив земельну ділянку в Струмівці, яка ніби відноситься до садівничого товариства. Однак ніде в документах цього не значиться. В договорі купівлі-продажу пише - ділянка на території Підгайцівської с/р.

Голова садівничого товариства вимагає заплатити гроші - 2000грн за вхід в садівниче товариство і щорічно платити річний членський внесок - понад 1000грн. Якщо не заплачу, погрожує:

- заблокувати доїзд до ділянки, оскільки дорога ніби відноситься до товариства,

- недати дозволу до приєднання до електричних і газових мереж, а також сезонного водопостачання. Та ці мережі мені поки й непотрібні. Ділянка купувалася для городу, можна й без них.

ще каже, що якщо не платитиму, то борг по ділянці всерівно буде накопичуватися і він щосезонно буде вивішувати моє прізвище в списку боржників. 

Зі сторони це нав'язування виглядає як вимагання, тому обурює до глибини душі. В державі ніби все має бути на добровільних засадах!?. наскільки правомірні такі дії?

Змінено користувачем ProektanT
  • Дякую! 1
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 годин тому, ProektanT сказано:

В державі ніби все має бути на добровільних засадах!?

звісно. ти повинен добровільно купувати нерухомість, і добровільно платити податки, з цим пов'язані (або добровільно надати документи, які підтверджують право на пільги). добровільно також платити інші платежі, з цим пов'язані - наприклад, добровільно платити кварт.плату. інакше - можуть заставити...

 

20 годин тому, Alex S сказано:

Якщо не заплачу, погрожує:

- заблокувати доїзд до ділянки, оскільки дорога ніби відноситься до товариства,

- недати дозволу до приєднання до електричних і газових мереж, а також сезонного водопостачання. Та ці мережі мені поки й непотрібні.

якщо дорога на балансі (у власності) товариства, то СТ має повне право брати плату за користування його (СТ) дорогами.

аналогічно й мережами - е/е, газ, вода.

якщо ти можеш, як пишеш, проігнорувати мережі - то з дорогою трохи складніше.

просто так "взяти і заблокувати доїзд до ділянки" - не можна. якщо ти доведеш в суді, що дорога через СТ до твоєї ділянки - єдино можлива, то зможеш змусити СТ укласти договір сервітуту. але це не означає, що все буде безкоштовно - сервітут буває платним. хоча, швидше за все, перспективи якісь такі: https://reyestr.court.gov.ua/Review/72438339

 

якщо є інша комунальна або державна дорога до твоєї ділянки - маєш повне право відмовитись від будь-яких мереж СТ.

якщо єдиний доїзд через СТ (особливо, коли власники сусідніх ділянок є членами СТ і платять внески) - мусиш домовлятись щодо інфраструктури із СТ. чи добровільно, за правилами СТ, чи через суд...

 

наведу таку аналогію.

маєш назбирані гроші, боїшся, щоб не "з'їла інфляція", хочеш залишити якісь статки дітям. на всі гроші, купуєш квартиру в Яровиці чи в СУ-536. в квартирі ти не живеш, і не здаєш - просто "тримаєш дітям". як думаєш, за таку квартиру доведеться платити комунальні?

якось так і з приватизованою земельною ділянкою в СТ - схоже, як з приватною квартирою в багатоповерховому будинку.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 minutes ago, rrid said:

аналогічно й мережами - е/е, газ, вода.

Не знаю за Струмівку, але "Промінь" не має стосунку до електрики, договір напряму з обленерго (це мені ще попереду).

Spoiler

Внесок для нових садоводів в нас - 1000грн у 2021р. Але все "законно" - мокра печатка, листок з внесками..

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, turbo сказано:

Не знаю за Струмівку, але "Промінь" не має стосунку до електрики, договір напряму з обленерго (це мені ще попереду).

  Показати прихований контент

Внесок для нових садоводів в нас - 1000грн у 2021р. Але все "законно" - мокра печатка, листок з внесками..

 

акт розмежування є на руках? де позначена зона відповідальності обленерго? трансформатор в кого на балансі? а провода, які йдуть від трансформатора по вулицях?

чи пост для того, щоб похвалитись "договір напряму"? це, звісно, "плюс", але ніяк не прибирає можливості наявності плати СТ за мережі (в т.ч. по е/е)

 

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

26 minutes ago, rrid said:

акт розмежування є на руках? де позначена зона відповідальності обленерго? трансформатор в кого на балансі? а провода, які йдуть від трансформатора по вулицях?

чи пост для того, щоб похвалитись "договір напряму"? це, звісно, "плюс", але ніяк не прибирає можливості наявності плати СТ за мережі (в т.ч. по е/е)

Якщо справді цікавить інформація (хоча, підозрюю, що просто потриндіти) - можу дати номер голови в пм.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 хвилин тому, turbo сказано:

Якщо справді цікавить інформація (хоча, підозрюю, що просто потриндіти) - можу дати номер голови в пм.

ні, цікавило тільки, чи ти володієш інформацією, чи просто зайшов в тему потриндіти :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 hours ago, rrid said:

ні, цікавило тільки, чи ти володієш інформацією, чи просто зайшов в тему потриндіти :)

Як мінімум, я надав базову інформацію (навіть дві) щодо іншого садівничого товариства і відправив одну дотошну допитливу персону до голови ;)

Змінено користувачем turbo
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
  • 4 місяця потому...

Можливо хтось підкаже, які податки сплачуються при договорі міни (квартира на квартиру з доплатою)? Обидві квартири більше трьох років у власності, у обох власників це перша операція з нерухомістю протягом останнього року. Запитали у двох нотаріусів, обидва розказують по різному і їхні версії відрізняються від того що пише в статті 172 ПКУ. Якщо я вірно розумію кодекс, то така міна не оподатковується, а один нотаріус говорить про 1% від дорожчої квартири, а другий взагалі сказав по 2% з кожної квартири.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, nickel сказано:

один нотаріус говорить про 1% від дорожчої квартири, а другий взагалі сказав по 2% з кожної квартири

Оце кваліфікація як мінімум в одного із них...

І хто їх на профпридатність перевіряє? 

 

Ти пробував в обох питати якими законодавчими нормами вони керуються? 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://rv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-288563.html

 

Ті відсотки,  що тобі називали,  то держмито -- 1% і збір до ПФУ -- 1%.

Навряд чи від них вийде відмазатись.  І це не податки,  а обов'язкові платежі і збори,  тому у згаданій тобою статті ПКУ ти про них і непочитив. 

Це все мої судження,  я не профі у цій сфері. 

Занижуйте по максимуму вартість... 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 15.02.2021 в 18:57, Серега89 сказал:

все розпишу пізніше, як проясниться, апетиту нажену :D

Ну так чим все закінчилося?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 часов назад, Unknown сказал:

Ти пробував в обох питати якими законодавчими нормами вони керуються? 

Особисто говорив лише з одним. Про розмову з другим взнав вже після своєї розмови з першим. Тому не питав.

12 часов назад, Unknown сказал:

http://rv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-288563.html

 

Ті відсотки,  що тобі називали,  то держмито -- 1% і збір до ПФУ -- 1%.

Навряд чи від них вийде відмазатись.  І це не податки,  а обов'язкові платежі і збори,  тому у згаданій тобою статті ПКУ ти про них і непочитив. 

Це все мої судження,  я не профі у цій сфері. 

Занижуйте по максимуму вартість... 

Вже щось прояснюється. Мабуть правий нотаріус, який говорив про 1% - тобто про держмито, збір в ПФУ сплачується з продажу, в даному випадку немає продажу, отже і збору не повинно бути.

Занизити оцінку не вийде, зараз вона розраховується автоматично, на основі введених даних про квартиру. Можна звичайно і експерта найняти, але навіть він не зможе суттєво занизити.

п.с. І держмито і збір в ПФУ - різновиди податків.

 

 

 

Змінено користувачем nickel
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 часов назад, nickel сказал:

Можливо хтось підкаже, які податки сплачуються при договорі міни (квартира на квартиру з доплатою)? Обидві квартири більше трьох років у власності, у обох власників це перша операція з нерухомістю протягом останнього року. Запитали у двох нотаріусів, обидва розказують по різному і їхні версії відрізняються від того що пише в статті 172 ПКУ. Якщо я вірно розумію кодекс, то така міна не оподатковується, а один нотаріус говорить про 1% від дорожчої квартири, а другий взагалі сказав по 2% з кожної квартири.

Виникло ще одне запитання в зв'язку з обміном. З обох квартир, перед обміном, мають виписатися всі жильці, відповідно чоловіки спочатку знятися з обліку в військкоматі. Але, зазвичай, коли згадують цю норму закону, то йде мова про далекий переїзд, а в моєму випадку це сусідній будинок  на одній вулиці, тобто в межах одного військкомату. Пам'ятаю, як колись чув, що в такому випадку зніматися з обліку не треба. 

@Basil, можливо ти щось підкажеш? Проблем з військкоматом немає, але знятися з обліку і потім знову стати - це час, а вільний час - це проблема. :)

Змінено користувачем nickel
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 minutes ago, nickel said:

обох квартир, перед обміном, мають виписатися всі жильці,

Це норма стосується саме обміну? У разі купівлі-продажу виписуватися не обов’язково було.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, yu2007 сказал:

Це норма стосується саме обміну? У разі купівлі-продажу виписуватися не обов’язково було.

Наскільки я розумію, то ця норма не обов'язкова і при обміні, але здоровий глузд підказує, що краще це зробити до обміну.

Якщо Ви є покупцем квартири (будинку), то необхідно звернути увагу на таке:

Наявність в квартирі (будинку) не виписаних мешканців, особливо коли йдеться про продаж квартири з неповнолітніми дітьми, які там прописані. Звичайно ж, сама по собі наявність прописки в квартирі (будинку) колишнього господаря або членів його сім’ї ніяким чином не впливає на ваші інтереси як нового власника квартири (за винятком малолітніх осіб). Однак зазначимо, що в разі, якщо це питання не буде вирішене до підписання угоди, то в майбутньому без наявності добровільної згоди зазначених осіб на виписку, вам доведеться вирішувати це питання в судовому порядку.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 minute ago, nickel said:

Однак зазначимо, що в разі, якщо це питання не буде вирішене до підписання угоди, то в майбутньому без наявності добровільної згоди зазначених осіб на виписку, вам доведеться вирішувати це питання в судовому порядку.

Ну не знаю. З практики: новий власник квартири йде і сам виписує старого власника (мова про повнолітніх :) ).

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, yu2007 сказал:

Ну не знаю. З практики: новий власник квартири йде і сам виписує старого власника (мова про повнолітніх :) ).

Мабуть ти правий, бо нотаріус наголошувала лише на виписці неповнолітніх. За дорослих я й не питав.

Ну але це не дає відповіді на моє запитання про військккомат.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...