Перейти до змісту

Різні питання (юридичні)


Рекомендовані повідомлення

Ну сухарі сушити і запасатися шкарпетками ніби як ще рано, хоча після "законів савченко" у тюрмах кажуть великий недобір, все може бути )))

Мирову з приматом не пробували "заключити"? Якось дружині на картки, по яких отримувала соцдопомогу при народженні дитини, по кілька сот гривень боргу нарахували (мовляв смс-банкінг з другого року став платний, з'явилась просрочка, на просрочку пеня, а через пару років - "ви заборгували нам трохи грошей, оплатіть :) ". Та затративши трохи часу і походивши по кабінетах начальничків таки вдалося списати "заборгованість".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
  • Відповідей 388
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

яка передбачена відповідальність, за підприємницьку діяльність без оформлення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, flashmax сказано:

яка передбачена відповідальність, за підприємницьку діяльність без оформлення.

34тис.грн. з можливою конфіскацією - вистачить

Цитувати

Статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-X із змінами і доповненнями встановлено, що провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), -

тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 грн.) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

 

http://if.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/215920.html

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, flashmax сказано:

яка передбачена відповідальність, за підприємницьку діяльність без оформлення.

уточню: в сфері надання послуг

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, flashmax сказано:

уточню: в сфері надання послуг

КпАП не знає таких уточнень :(

є підприємницька діяльність - систематична діяльність з метою отримання прибутку (на свій страх і ризик, звісно).

є обов'язок реєструвати таку діяльність

і є відповідальність за "провадження господарської діяльності без державної реєстрації"

 

щоправда, в сфері послуг ще можуть бути так звані угоди ЦПХ (цивільно-правового характеру), різновидом яких є трудова угода (ТУ), які мають багато спільного з трудовими відносинами, але не відносяться до останніх, бо мають певні відмінності (виконавець робіт не перебуває в штаті, не підпорядковується графіку роботи фірми-замовника, використовує власні засоби для виконання робіт).

якщо замовник не проти - то можна укласти трудову угоду. але йому (замовнику) це не вигідно - йому доведеться виступити податковим агентом в цій ситуації (утримати прибутковий податок з виконавця /ПДФО/), і доведеться заплатити ЄСВ як роботодавець (22%). якщо є трудова угода - можна не реєструвати ФОП (принаймні, в нас колись так робили - наймали аутсорсерів, якщо свої працівники вже не справлялись, а субпідрядників було ще недоцільно брати. потім аутсорсери самі захотіли стати підприємцями на ЄП).

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

не хотів створювати нову тему тому запитаю тут:

БТІ і земельне провели оцінку майна і землі (самі не приїжджали , а оцінювали похоже по старих  документах, даних які є у них), вартість вказали таку що склалось враження що в мене там бурштин є , зараз податковій потрібно платити податок за це все і сума не маленька . Цікавить чи можна провести іншу оцінку, по причині що я не згідний з тею що є зараз? Чи як правильно це зробити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Щоб тем не плодити – запитаюся тут.
Вирішив я скористатися електронним сервісом "Державний реєстр речових прав на нерухоме майно". Сугубо для загального розвитку :)

Замовив виборку за моїми ідентифікаційними даними і отримав довідку :) От лишень окрім мого майна там вказана ще нерухомість в якомусь селі здається Ратнівського району.

Попитався в ЦНАПі – сказали що це треба не в Луцьку перевіряти а їхати в селищну раду того мухосранська.

Якби... пиляти фіг зна куда за фіг зна чим не особо хочеться. Підкажіть будь ласка чи можна з Луцька ті дані поправити ?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Скільки коштує завірити у нотаріуса ксерокопію паспорта +-? Чи можна його зробити на російській мові? Якщо ще хочу завірити підпис на заяві, доплачувати окремо? Скільки?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 hours ago, nickel said:

Скільки коштує завірити у нотаріуса ксерокопію паспорта +-? Чи можна його зробити на російській мові? Якщо ще хочу завірити підпис на заяві, доплачувати окремо? Скільки?

Ксерокопії паспорта не завіряють.

  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

45 минут назад, diezel сказал:

Ксерокопії паспорта не завіряють.

Чому?

А підпис?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А якщо зробити переклад паспорта на російську і засвідчити переклад? Копія паспорта і переклад будуть зшиті разом.

 

Quote

Выйти из данной ситуации, если все же заверенная копия необходима (например, при требовании посольств), можно, сделав перевод паспорта на украинский или английский языки, к которому прилагается копия гражданского паспорта, прошитая и заверенная печатью вместе с переводом.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 минут назад, yu2007 сказал:

А якщо зробити переклад паспорта на російську і засвідчити переклад? Копія паспорта і переклад будуть зшиті разом.

Не знаю чи пройде. Не хочеться витрачатися двічі на нотаріуса.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чому двічі?

Який тоді вихід, якщо:

Quote

Третьою умовою засвідчення вірності копії документа є перевірка того факту, чи може нотаріус з представленого документа засвідчити копію.

Закон України "Про нотаріат" не містить переліку документів, з яких не можна засвідчити вірність копії. Тому при цьому слід керуватися п. 138 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, а також Указом Президії Верховної Ради СРСР від 4 серпня 1983 р. (який не суперечить законодавству України), де визначено перелік документів, з яких вірність копії не свідчиться. 

Це, в першу чергу, документи, що свідчать особу громадянина, зокрема паспорт, а також документи, що його замінюють: довідка про втрату паспорта, видана органами внутрішніх справ, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний чи службовий паспорт, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, але не є громадянином України, національний паспорт іноземця, довідка про звільнення з місць позбавлення волі.

До документів, що посвідчують особу громадянина і з яких не можна засвідчувати вірність копії, належать партійні квитки, профспілковий, військовий квитки, студентські квитки, депутатські та службові посвідчення тощо.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, yu2007 сказал:

Чому двічі?

Якщо переклад не підійде, прийдеться звертатися до нотаріуса вдруге.

1 час назад, yu2007 сказал:

Який тоді вихід

Крім завіреної копії паспорта, підійде мій завірений підпис, але на російській мові.

Цікавить ціна питання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 minutes ago, nickel said:

Якщо переклад не підійде, прийдеться звертатися до нотаріуса вдруге.

Крім завіреної копії паспорта, підійде мій завірений підпис, але на російській мові.

Цікавить ціна питання.

Я шось тормозю. Що має бути російською мовою? Сам посвідчувальний напис нотаріуса?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, yu2007 сказал:

Я шось тормозю. Що має бути російською мовою? Сам посвідчувальний напис нотаріуса?

 

Так.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 minute ago, nickel said:

Так.

А-а-а, зрозумів тепер. 

Ну не знаю. Посвідчувальні написи повинні робитися державною мовою, я чомусь так думаю.

Якось перекладалась угода німецькою. Хотіли, щоб було перекладено абсолютно все. Так от всі нотаріусу, до кого звертались, стверджували, що посвідчувальні написи не перекладаються.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

26 минут назад, yu2007 сказал:

А-а-а, зрозумів тепер. 

Ну не знаю. Посвідчувальні написи повинні робитися державною мовою, я чомусь так думаю.

Якось перекладалась угода німецькою. Хотіли, щоб було перекладено абсолютно все. Так от всі нотаріусу, до кого звертались, стверджували, що посвідчувальні написи не перекладаються.

Значить буду завіряти підпис і перекладати. По ціні на посвідчувальний напис не зорієнтуєш?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

25 minutes ago, nickel said:

Значить буду завіряти підпис і перекладати. По ціні на посвідчувальний напис не зорієнтуєш?

 

В минулому році найдешевше завіряв переклад за 25 грн./документ, але це "по знайомству".

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня!Потрібна консультація( в майбутньому і послуги) юриста,який спеціалізується по розподілу житла...

Ситуація наступна:в будинку,якому ми проживаємо-3 співвласника-моя мама,вітчим і сестра вітчима.Так от-сестра вітчима відсудила у нас кімнату,тому що юридично ця квадратура житлового будинку належить їй.Моя мама має у співвласності з нею 15% її надвірних споруд(це літня кухня на 2 входа повністю придатна до житла і там живуть квартиранти а також сарай і туалет)-це фактично така ж квадратура,яку вона у нас відсудила..але по закону,надвірні споруди(вони у сестри вітчима не узаконенні і рахуються як самовільне будівництво) розподілу не підлягають.Виходить,що у нас забрала кімнату,а за тимчасівку навіть і чути не хоче..каже,що все її(((Так от питання-чи можемо ми претендувати на ті 15 % і які мають бути подальші дії.Буду дуже вдячна за відповіді чи поради..дякую)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 місяця потому...
В 11.01.2017 at 20:47, diezel сказал:

Ксерокопії паспорта не завіряють.

Сходив до нотаріуса, розказав, що мені треба і він завірив ксерокопію паспорта. Ця послуга навіть на рекламному банері нотаріуса вказана. Це так, для інформації.

Тепер в мене нове завдання в квесті: зробити переклад завірення. Я думав, що завірення нотаріуса - це буде якийсь окремий папірчик на державному бланку, типу доручення, а це квадратна печатка, в якій вже набрано текст - я приватний нотаріус засвідчую вірність цієї копії з оригіналу документу бла-бла-бла. Це мені печатку перкладати? Хто і де таке робить?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 minutes ago, nickel said:

Сходив до нотаріуса, розказав, що мені треба і він завірив ксерокопію паспорта. Ця послуга навіть на рекламному банері нотаріуса вказана. Це так, для інформації.

Тепер в мене нове завдання в квесті: зробити переклад завірення. Я думав, що завірення нотаріуса - це буде якийсь окремий папірчик на державному бланку, типу доручення, а це квадратна печатка, в якій вже набрано текст - я приватний нотаріус засвідчую вірність цієї копії з оригіналу документу бла-бла-бла. Це мені печатку перкладати? Хто і де таке робить?

 

А потім цей переклад знову засвідчувати нотаріусом (такою ж печаткою українською мовою)??

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, yu2007 сказал:

 

А потім цей переклад знову засвідчувати нотаріусом (такою ж печаткою українською мовою)??

Я також про це подумав. Саме смішно, що для деяких країн - так. Мені сказали, що не треба. Кажу: давайте сам перекладу, відповідають - ні, тільки бюро.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 hours ago, nickel said:

Сходив до нотаріуса, розказав, що мені треба і він завірив ксерокопію паспорта. Ця послуга навіть на рекламному банері нотаріуса вказана. Це так, для інформації.

 

На ксерокопії є якісь відмітки крім печатки і підпису нотаріуса?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кругла печатка нотаріуса, підпис, квадратний штамп, аля завірення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...