Перейти до змісту

Різні питання (юридичні)


Рекомендовані повідомлення

В статті 38 КЗпП немає залежності від ставки, тому вважаю що для Вас все так само як і для всіх.

Тут свіжий лист і коментар http://www.kadrovik....vaty-dva-tyzhni - почитайте.

На облік в центр зайнятості після звільнення збираєтесь ставати?

Нет, не собираюсь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 388
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

...

Нет, не собираюсь.

ясно. Тоді процедура дуже проста. Пишете заяву на звільнення (якщо є поважні причини зазначає там) і вказуєте бажану дату звільнення. Якщо директор підпише - значить проблем немає, а якщо захоче щоб відпрацювали - то попросять переписати заяву ))).

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Потрібна допомога у розгляді ситуації.

Батько потрапив у ДТП.

Суд ухвалив, що винні обидва водії.

Батько заплатив штраф за скоєне цивільне правопорушення, права віддали.

При цьому з іншим водієм домовились, що кожен ремонтуватиме своє авто сам. І фінансових претензій не мають. Домовлялись усно.

ВАЖЛИВО у батька не було автоцивілки. Приїхав із заробітків - декілька разів катав авто по місту, мав знову їхати. Тому автоцивілку нову не купував.

Це було у Серпні.

Сьогодні, прийшов лист зі страхової компанії. Де вона вказує на те, що виплатила грошову компенсацію іншому власнику (за його ж авто)

І від батька тепер вимагають 50% від суми виплати. Що тепер мені робити? Батько за кордоном. Батрачить за копійки. Чи є правомірні претензії страх комп до мого батька? І як тепер діяти?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Потрібна допомога у розгляді ситуації.

Батько потрапив у ДТП.

Суд ухвалив, що винні обидва водії.

Батько заплатив штраф за скоєне цивільне правопорушення, права віддали.

При цьому з іншим водієм домовились, що кожен ремонтуватиме своє авто сам. І фінансових претензій не мають. Домовлялись усно.

ВАЖЛИВО у батька не було автоцивілки. Приїхав із заробітків - декілька разів катав авто по місту, мав знову їхати. Тому автоцивілку нову не купував.

Це було у Серпні.

Сьогодні, прийшов лист зі страхової компанії. Де вона вказує на те, що виплатила грошову компенсацію іншому власнику (за його ж авто)

І від батька тепер вимагають 50% від суми виплати. Що тепер мені робити? Батько за кордоном. Батрачить за копійки. Чи є правомірні претензії страх комп до мого батька? І як тепер діяти?

нічого виплатити гроші, скупий платить двічі.

Скоріш за все в іншої машини було каско чи щось подібне.

Раджу звернутись в страхову й попросити копію документів на підставі яких вони зробили йому страхове відшкодування та вимагають з вас гроші.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

Сьогодні, прийшов лист зі страхової компанії. Де вона вказує на те, що виплатила грошову компенсацію іншому власнику (за його ж авто)

І від батька тепер вимагають 50% від суми виплати.

Скоріше за все в іншого водія було КАСКО? Бажано щоб Ви виклали лист який Вам прийшов, щоб розібратись на що вони посилаються... Або передрукували основні тези...

...

нічого виплатити гроші, скупий платить двічі.

СОАД, А де написано що виплати по КАСКО має відшкодовувати особа винна у ДТП (ну або частково винна)?.

Це я для себе питаю. Бо колись мала страховий випадок і хотіла щоб винну особу якось покарали, то фіг там. Запитала в страхової чи будуть вони його шукати і вимагати, страхова сказала: "ну ми можемо...", але так сказали, що я зрозуміла що вони цього робити не будуть )...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

Сьогодні, прийшов лист зі страхової компанії. Де вона вказує на те, що виплатила грошову компенсацію іншому власнику (за його ж авто)

І від батька тепер вимагають 50% від суми виплати.

Скоріше за все в іншого водія було КАСКО? Бажано щоб Ви виклали лист який Вам прийшов, щоб розібратись на що вони посилаються... Або передрукували основні тези...

...

нічого виплатити гроші, скупий платить двічі.

СОАД, А де написано що виплати по КАСКО має відшкодовувати особа винна у ДТП (ну або частково винна)?.

Це я для себе питаю. Бо колись мала страховий випадок і хотіла щоб винну особу якось покарали, то фіг там. Запитала в страхової чи будуть вони його шукати і вимагати, страхова сказала: "ну ми можемо...", але так сказали, що я зрозуміла що вони цього робити не будуть )...

є таке поняття як регрес, при каско у дтп страхові вирішують справи між собою (крім франшизи), а тут цивілки немає, тобто особа порушила закон, за що й заплатила крім 124 КУпАП й штраф за цивілку...

але дивно чому тільки 50%

Змінено користувачем СОАД
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

є таке поняття як регрес, при каско у дтп страхові вирішують справи між собою (крім франшизи), а тут цивілки немає, тобто особа порушила закон, за що й заплатила крім 124 КУпАП й штраф за цивілку...

але дивно чому тільки 50%

Ну якось не переконливо ). Є ж ситуації коли шкоду авто наносить просто фіз.особа (без авто) і там не має ніякої іншої страхової. Бажано посилання на чинне законодавство ))).

Про штраф за відсутність цивілки - питань немає.

От якщо розглянути ситуацію з іншої сторони: наприклад в мене страховка повне КАСКО і моє авто побив град. Винних немає ). Тобто, мій страховий платіж - це дохід страхової при відсутності страхового випадку і витрати страхової при наявності. Тобто, в принципі вони і не повинні стягувати компенсацію з третьої особи.

Хіба що десь в чинному законодавстві є норма про те що якщо є встановлена вина 3-ої особи, то мають право стягувати (але я такої не знаю - тому і запитую).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ТУт два варіанти або страхова хоче тупо розвести на бабки, тупо кинули вимогу якщо заплатить то гуд а ні то чорт з ним.

Або реально подають в порядку регресу. Треба бачити що написано в їх вимозі і що написано в постанові суду де було зазнаечно що батько частково винний.

Мене колись страхова так на робті хотіла гроші збрити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

є таке поняття як регрес, при каско у дтп страхові вирішують справи між собою (крім франшизи), а тут цивілки немає, тобто особа порушила закон, за що й заплатила крім 124 КУпАП й штраф за цивілку...

але дивно чому тільки 50%

Ну якось не переконливо ). Є ж ситуації коли шкоду авто наносить просто фіз.особа (без авто) і там не має ніякої іншої страхової. Бажано посилання на чинне законодавство ))).

Про штраф за відсутність цивілки - питань немає.

От якщо розглянути ситуацію з іншої сторони: наприклад в мене страховка повне КАСКО і моє авто побив град. Винних немає ). Тобто, мій страховий платіж - це дохід страхової при відсутності страхового випадку і витрати страхової при наявності. Тобто, в принципі вони і не повинні стягувати компенсацію з третьої особи.

Хіба що десь в чинному законодавстві є норма про те що якщо є встановлена вина 3-ої особи, то мають право стягувати (але я такої не знаю - тому і запитую).

ЗУ "Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобі"... прочитайте та не корчіть з себе розумного юриста

ТУт два варіанти або страхова хоче тупо розвести на бабки, тупо кинули вимогу якщо заплатить то гуд а ні то чорт з ним.

Або реально подають в порядку регресу. Треба бачити що написано в їх вимозі і що написано в постанові суду де було зазнаечно що батько частково винний.

Мене колись страхова так на робті хотіла гроші збрити.

Лист в страхову компанію з проханням надати підтверджуючі їх вимогу документи вирішить всі проблеми, а поки це дуже подібно на розвод оскільки вимагають не 100% відшкодування а тільки 50%

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

ЗУ "Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобі"... прочитайте та не корчіть з себе розумного юриста

Ми по-моєму тут зараз про КАСКО говоримо, а не про цивілку.

Я не корчу... і зовсім не юрист... Це хоббі... А про Вас була кращої думки (так як знаю що Ви юрист, і цікавилася особисто для себе - на майбутнє)...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

ЗУ "Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобі"... прочитайте та не корчіть з себе розумного юриста

Ми по-моєму тут зараз про КАСКО говоримо, а не про цивілку.

Я не корчу... і зовсім не юрист... Це хоббі... А про Вас була кращої думки (так як знаю що Ви юрист, і цікавилася особисто для себе - на майбутнє)...

КАСКО регулюється договором та ЗУ "Про страхування"... та іншими законами...

я взагалі дуже погана людина...

  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Потрібна допомога у розгляді ситуації.

Батько потрапив у ДТП.

Суд ухвалив, що винні обидва водії.

Батько заплатив штраф за скоєне цивільне правопорушення, права віддали.

При цьому з іншим водієм домовились, що кожен ремонтуватиме своє авто сам. І фінансових претензій не мають. Домовлялись усно.

ВАЖЛИВО у батька не було автоцивілки. Приїхав із заробітків - декілька разів катав авто по місту, мав знову їхати. Тому автоцивілку нову не купував.

Це було у Серпні.

Сьогодні, прийшов лист зі страхової компанії. Де вона вказує на те, що виплатила грошову компенсацію іншому власнику (за його ж авто)

І від батька тепер вимагають 50% від суми виплати. Що тепер мені робити? Батько за кордоном. Батрачить за копійки. Чи є правомірні претензії страх комп до мого батька? І як тепер діяти?

нічого виплатити гроші, скупий платить двічі.

Скоріш за все в іншої машини було каско чи щось подібне.

Раджу звернутись в страхову й попросити копію документів на підставі яких вони зробили йому страхове відшкодування та вимагають з вас гроші.

Батько домовився разом з іншим власником авто, що вони не мають претензій один до одного. І кожний, лагодитиме своє авто за власний рахунок.

Що прийшло:

Претензія на суму 25 тисч гривень від страхової компанії "АРСЕНАЛ"

Основні тезиси. що викладені в претензії.

Автомобіль марки бла-бла-бла. Власник якої є бла-бла-бла. Страхова компанія Арсенал Страхування та власник уклали договір добровільного страхування транспортного засобу. І тд.

01.07.2015 Відбулась ДТП.

Постанова Рожищенського районного суду Волинської обл від 23.07.2015 року, вказана ДТП сталася внаслідок порушення правил Дорожнього руху України, водіями обох автомобілів.

Внаслідок даної ДТП. Збитки становлять 50 тисяч з копійками. Пишуть, що страховик виплатив ці кошти потерпілій особі. Внаслідок чого страхова - понесла збитки.

Страховик посилається на статтю 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана майну фіз особи, відшкодовується в повному обсязі особою яка її завдала. Ст 1191 ЦК України передбачає, що особа яка відшкодувала шкоду, завданою іншою особою має право зворотньої вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченої відшкодування.

Оскільки, цивільно-правова відповідальність власника автомобіля (мого батька) не була застрахована, ПРАТ "СК "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ" має право на 50% зворотньої вимоги до винного у ДТП. З розрахунку:

(53436,00 грн-2318,00 грн.):2=25559,00 грн.

Додатки до цієї заяви, що надійшла.

Копія страховки, Копії суду, висновки ДАЇ, а також калькуляція пошкодження

.

Хтось може порадити адвоката у якого можна проконсультуватись по даному випадку?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я тут почитала трохи :)

Дійсно, відповідно і до вищезгаданих норм ЦК і ст.27 ЗУ "Про страхування": "До страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, в межах фактичних затрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за заподіяний збиток."

... тобто особа порушила закон, за що й заплатила крім 124 КУпАП й штраф за цивілку... але дивно чому тільки 50%

тому що винні обоє водіїв. Знайшла одне рішення суду - http://www.reyestr.c...Review/16398059, там також іде розподіл по 50% (аргумент: відповідно до ст. 1188 ЦК України, шкода, завдана внаслідок взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки, за наявності вини всіх осіб, діяльністю яких було завдано шкоди, відшкодовується у відповідній частці залежно від обставин, що мають істотне значення. З огляду на те, що учасники ДТП ОСОБА_1 та ОСОБА_2 постановами судів визнані винними у скоєнні цієї ДТП та притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП, суд вважає, що розмір відшкодування завданої відповідачем ОСОБА_1 шкоди становить 50% від завданої шкоди).

На скільки таке рішення законне - це також ще питання...

Батько домовився разом з іншим власником авто, що вони не мають претензій один до одного. І кожний, лагодитиме своє авто за власний рахунок.

...

Якби власник іншого авто не звертався до своєї страхової, то можливо так і було б ).

Претензія на суму 25 тисч гривень від страхової компанії "АРСЕНАЛ"

...

Сума у Вас досить суттєва. Не варто шукати безкоштовної правової допомоги, варто звернутись саме до вузьких спеціалістів в цій сфері з досвідом.

Зрозуміло що цей лист Вас ще нідочого не зобов'язує - це дійсно, як тут вже писали, страхова "пробиває", а вдруг заплатите (досудове врегулювання). Наступним кроком страхової буде позов до суду (а наміри я думаю в них серйозні - тут маса справ і на 1 тис.грн., а у Вас аж 25 тис.). А професіонали завжди знають "вузькі місця". (і про завищені калькуляції і т.д. і т.п.)

Адвокатів не пораджу, бо не знаю таких... Знайшла лише сайт де можна побачити орієнтовні ціни за такі послуги (правда Київ, але зорієнтуватись можна - вроді адекватний).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Колись, роки 4 тому, бачив судову практику ВСУ чи ВССУ, згідно якої страховій було відмовлено у стягненні відшкодування в порядку регресу з "протилежної" страхової і винуватця.

А те, що страхова вимагає 50% в цій ситуації, дуже легко пояснити: згідно постанови суду, винуватими визнані ОБОЄ водіїв. Отже, на одному водієві лише 50% збитків.

А, ну я, бачу, став Капітаном Очевидністю :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Колись, роки 4 тому, бачив судову практику ВСУ чи ВССУ, згідно якої страховій було відмовлено у стягненні відшкодування в порядку регресу з "протилежної" страхової і винуватця.

А те, що страхова вимагає 50% в цій ситуації, дуже легко пояснити: згідно постанови суду, винуватими визнані ОБОЄ водіїв. Отже, на одному водієві лише 50% збитків.

А, ну я, бачу, став Капітаном Очевидністю :)

до речі про практику... цікаво одне, а клієнт страхової Арсенал, писав заяву про дтп по цивілці чи відразу по каско, оскільки як на мене, якщо нема заяви про страховий випадок по ЦВ то, особа не скористалась своїм правом, в даному випадку повинна була бути заява в МТСБУ та страхову Арсенал саме по ЦВ та по КАСКО

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Колись, роки 4 тому, бачив судову практику ВСУ чи ВССУ, згідно якої страховій було відмовлено у стягненні відшкодування в порядку регресу з "протилежної" страхової і винуватця.

А те, що страхова вимагає 50% в цій ситуації, дуже легко пояснити: згідно постанови суду, винуватими визнані ОБОЄ водіїв. Отже, на одному водієві лише 50% збитків.

А, ну я, бачу, став Капітаном Очевидністю :)

до речі про практику... цікаво одне, а клієнт страхової Арсенал, писав заяву про дтп по цивілці чи відразу по каско, оскільки як на мене, якщо нема заяви про страховий випадок по ЦВ то, особа не скористалась своїм правом, в даному випадку повинна була бути заява в МТСБУ та страхову Арсенал саме по ЦВ та по КАСКО

якщо це було передбачено правилами страхування, то клієнт страхової вибрав те, що йому зручніше - логічно, нє?

"першому" винуватцю отримати регресний позов - або від страховика по каско, чи від МТСБУ по ЦВ.

тут "перша" сторона "ступила" - хоча вона не застрахувала свою відповідальність, але мала право звернутись до страховика за відшкодуванням шкоди, заподіяної йому застрахованим учасником.

теоретично, можна подавати позов до "другого" учасника; можна вимагати доведення вини "першого" винуватця в ступені пошкоджень застрахованого автомобіля; досліджувати практику з цього питання.

Але найкраще звернутись до фахівця, який спеціалізується на таких справах. Бо надто часто судову практику в нас можна знайти суперечливу...

Змінено користувачем rrid
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 тижнів потому...

Допустим, есть несколько телефонных записей, где должник все время косит от возврата денежного долга: завтра, после завтра, через неделю, бла-бла-бла. Возбудят ли дело по факту «Мошенничество»? Расписки, о том, что давали деньги (1200 грн.) нет. Но на аудио записях все очевидно.
 


Стаття 190. Шахрайство.
1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -
карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

 

 

Акцент делается на "зловживання довірою", так как в принципе именно єтим и пользуются.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Доброго дня.

Під час майнової справи, суддя відхилила вето на власність відповідача, мовляв, немає підстав (можливо за хабар). Після цього відповідач переказав все майно на родичів. Тепер, після вироку, з нього немає що взяти. Що робити в такому випадку, писати скаргу на суддю?

 

Доброго вечора. Якщо справа була" майнова" (я так розумію - цивільна),то вироку там не може бути апріорі. У любому випадку,якщо рішення суду набуло чинності,беріть виконавчий лист і пишіть заяву у ДВС про відкриття виконавчого провадження, а вже держ.виконавець гляне чи є там з нього що взяти чи немає.

п.с. скарга на суддю,за що? За те що ви не аргументували і не довели у свєму клопотанні про забезпечення позову,що відповідач це майно приховає?! У любому випадку дана скарга нічого не дасть

Допустим, есть несколько телефонных записей, где должник все время косит от возврата денежного долга: завтра, после завтра, через неделю, бла-бла-бла. Возбудят ли дело по факту «Мошенничество»? Расписки, о том, что давали деньги (1200 грн.) нет. Но на аудио записях все очевидно.

 

Стаття 190. Шахрайство.

1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -

карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

 

 

Акцент делается на "зловживання довірою", так как в принципе именно єтим и пользуются.

 

Відомості у ЄРДР у любому випадку мають внести,але якщо є розписка,то поліція зішлеться на цивільно-правові відносини. 

На рахунок ваших телефонних розмов,то ні суд ні поліція не сприйме це як доказ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

День добрий. Допоможіть порадою по ДТП. Їздив корєш на авторинок, потім заїхав на формулу де припаркувався на 5 хв купив те шо треба і поїхав додому.Парковщик записав номер машини, сказав якшо до 10 хв то паркування безкоштовне. все добре всі задоволені. він вже вдома, година 3-4 дня. до будинку приїжджають копи, як виявилось - машина значиться у скоєнні дтп. на формулі. і ніби він поїхав з місця скоєння злочину. нібито побив якусь Хюндай, ніяких паперів він не бачив,  вся справа була в патрулі який зараз на виїзді. сьогодні мають викликати на розбор.  В машині він був не сам, по їх словам нікого вони не зачіпали, на машині пошкоджень немає. але машина 88 року, слєдак якийсь на місці сказав шо на неї хоч вбивство можна повісити.  Які можуть бути наслідки і як себе поводити? пошвидше будь-ласка, сьогодні їдемо розбиратись з тим іншим власником. я так розумію треба камери шукати, які там можуть бути встановлені, але якщо їх нема? Дякую! 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Alexander47

якийсь новий развод?

Перше що приходить в голову - розмовляти з ними не одному (лише при свідках) і по мірі необхідності, і нічого не підписувати!!!! 

Куда Ви ідете? Що за зустріч така і де? - щоб Вас не звинуватили ще в чомусь іншому...

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Добрий день сталася така ситуація , я працюю продавцем в одному з магазинів в порт сіті , і під час ревізії ще перед новим роком виявилась недостача на суму більше як 100тисяч грн , половину суму списали а половину директор розділив на весь колектив і тепер кожен працівник повинен сплатити по 4тис грн, але багато товару не було ще перед поппередньою ревізією, мінявся директор ,зробили ревізію швидко і швидко все закрили , а зараз виявилась вот така не достача яка тягнется з попередньої ревізії,  підкажіть будь ласка що робити платити чи ні ? Директор каже якщо відмовляюсь платити то фірма подає в суд і тоді прийдется платити суму в 2 рази більшу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Если заплатите, то в таких случаях, будете платить всегда. Это не ваши проблемы, что там такой бардак. Скажите своему начальству, что случае суда, весь коллектив подаст встречный иск (предварительно обсудив этот вопрос с ним). А вообще, увольняйтесь, нормально там работать уже не получится.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 минуту назад, gen552 сказал:

Если заплатите, то в таких случаях, будете платить всегда. Это не ваши проблемы, что там такой бардак. Скажите своему начальству, что случае суда, весь коллектив подаст встречный иск (предварительно обсудив этот вопрос с ним). А вообще, увольняйтесь, нормально там работать уже не получится.

 

Колись тоже була недостача тільки там по 250грн заплатили і все а тут 4тис , весь колектив проти того щоб платити , і звільнитись так просто не вийде , треба заплатити і тоді звільнять або робити і платити 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і ще таке питання скільки буде коштувати консультація у юриста , всі підписували договір коли влаштовувались на роботу і так є пунк типу про матеріальну вдповідальність

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...