Перейти до змісту

все про виноград


Рекомендовані повідомлення

ось тут

http://www.solodki-grona.com/

чудові саджанці. гарно запаковані і доставлені.

думаю візьму по одному Велеса і Володара.

перший урожай Юпітера) на перший ж рік) посмакував. непоганий)

IMG_20150830_174053_1440947260417_500.jpgi.gif

спробувала сьогодні кілька ягідок гарольда. смакота!!!! все що про ньлго пишуть гарне- правда.

тілкьи наступного року буду перевіряти ваші слова)

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я фото не здогадалася зробити(((( все таки перший власний виноград)))) в моєму гронкові 14 ягідок було)))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

зайшла по зсилці... очі розбіглися...хочу хочу хочу)))))

мабуть теж щось собі замовлю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене є ще місце для одного куща, замість Кодрянки, яка не прийнялася, то, мабуть, посаджу Гарольда. Надивився в Сільпо Кодрянки з горохом, більше не хочу, хоч смак і добрий.

  • +1 2
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Також вирощую виноград, та нажаль маю проблему ( наскільки я зрозумів по пошуках в інеті ) це хвороба винограду під назвою одіум. Можливо хто вже зустрічався з такою хворобою та знає як ефективно боротися. Цього року кропив двічі , результату не дало нажаль. Буду вдячний за практичні поради. ( фото додаю для наочності, фото не мої, але ситуація така ж )

post-11159-0-40834100-1443354431_thumb.j

post-11159-0-56267300-1443354453_thumb.j

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Ну що, виноградарі, думаю кінець сезону близько, можна підводити підсумки. Мої однорічки визріли погано, якраз на 4-5 бруньок. Ще два тижні назад все обрізав, понакривав шестилітровими обрізаними пляшками без кришок і частково прикопав.В середині листопада планую закрутити кришки на пляшках та прикопати повністю.

Якщо дозволить погода, також хочу в листопаді забетонувати стовпи для шпалери. Шпалеру буду робити Г-образну з козирком на південь, ряди мають орієнтацію зх-сх. Стовпи поварені з труб діаметром 50 мм, висота 3,5 м, скільки буду бетонувати в землю ще не вирішив. Козирок 60 см. Знаю, що буде висока, але біля десятка кущів, думаю, можна походити і з драбиною чи стільчиком.

Ями під стовпи буду робити буром діаметром 30 см. Бура сам зробив ще літом з можливістю змінювати ножі на 18 см.

  • +1 2
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як на мене найкраще ягоди достигають та мають відповідний смак ті, що ближче до кореня.На висоті два метри вже не то.

Цього літа кілька молодих кущиків були непідвязані і пагони стелились просто по бруківці.Звідки і набирались тепла. В результаті визріли на місяць раніше інших.

Не зіпріють в герметичних банках?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Теоретично зіпріти не повинні, думаю конденсат, якщо буде утворюватись, стікатиме по стінках в землю. Багато виноградарів так укривають однорічки, для мене ж це перший досвід вирощування укривного винограду. Зрештою навесні буде видно результат, тоді і відпишусь.

  • +1 2
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Lovetstiney, дві обробки мало. Свого досвіду боротьби з хворобами ще поки не маю, але з того, що читав, спробуйте обробку 5% (500 г на 10 л води) розчином залізного купоросу по голій лозі перед укриттям, якщо виноград укривний, якщо ні, то можна вже. Ну а з весни вже повний комплекс обробок.

Хворіти ще може, якщо у вас загущений кущ, тобто не проводиться пасинкування, підв'язка лози. Тоді погане провітроювання грон і хвороби швидше розвиваються.

Змінено користувачем Віталій СК
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо хтось захоче, за символічну гривню, щоб не даром, можу поділитися лозою свого зеленого винограду, того що фотки виклала. Кущ сильноростучий, морозостійкий, можна на арку.

Ось цей

http://board.lutsk.ua/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=315542

Або поміняюся на іншу лозу)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Пора підняти тему. Хтось вкорінюватиме чубуки? Коли будете починати?

Я кілька, найцікавіших сортів, сьогодні поклала на шафу. Основну масу вкорінюватиму з першого березня.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня. Бачу трішки обговорюєте виноград.

Ось список моїх сортів: 

Висаджено одно. дво. трьох річними саджанцями у 2015 році:  Наталія, Дунав, Чорна орхідея, Гурман, СК-28 (Монарх), Подарок Запоріжжю, ЧФТ, Біле чудо (Пісня), Сашенька (чорний), Ксенія (Анжеліка), Софія, Кишмиш №342, Русбол мускатний, Лора, Кінг-рубі, Новий подарок Запоріжжю, Бордова мантія, Траубен Шварц, Буковинка, Піно Нуар, Шардоне, Ізюминка, Цитронний Магарача, Байконур, Маркет.

Висаджено саджанці восени:  Соляріс, Велес, Юпітер, Страшенський, 

Однорічні саджанці котрі, у підвалі, очікують висадки навесні: Візантія, Аркадія, Юбілей Новочеркаська, Віктор.

Планую у 2016 році виростити (уже лежать закуплені у холодильнику)  з чубуків: Геліос, Кишмиш лучістий, Кодрянка, Лія, Памяти Журавеля, Рафінад, Юліан, Манікюр фінгер, Мускат янтарний, Елегант сверхраній, Тасон, Преображеніє (Пам. Крайнова), Супер Экстра, Гарольд, Галахад, Райский, Аладін, Касный палец (скарлет рояль), Століття, киш. Запорізький, Богатянівський, Долгожданный, Водограй.

 

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 27.09.2015 at 14:49, Lovetstiney said:

Також вирощую виноград, та нажаль маю проблему ( наскільки я зрозумів по пошуках в інеті ) це хвороба винограду під назвою одіум. Можливо хто вже зустрічався з такою хворобою та знає як ефективно боротися. Цього року кропив двічі , результату не дало нажаль. Буду вдячний за практичні поради. ( фото додаю для наочності, фото не мої, але ситуація така ж )

 

 

post-11159-0-40834100-1443354431_thumb.j

 

 

 

post-11159-0-56267300-1443354453_thumb.j

 

Більшість столових сортів винограду є вразливими до хвороб. Частіше усього у наших широтах виноград хворіє на оідіум та мілдю. Проти нах бажано боротись профілактичними обробками.  Існує багато схем обробки але в середньому виноград у залежності від сорту потрібно обробляти від 4 до 7 разів за сезон.   Про оідіум детальніше можете почитати тут. І ще судячи по фото у вас не лише Оідіум а і Мілдю посилання на опис тут

Змінено користувачем bohgdan
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 27.09.2015 at 14:49, Lovetstiney said:

Планую сьогодні поставити на вимочування кілька чубучків, на водохреща спробую поставити на кільчування.  Основну ж масу напевно буду ставити пізніше. Є проблема ранніх садженців у тому що короткий світловий день. замовив собі з китаю фітолампи але їх ще місяць чекати. Тому зачекаю тижднів 2 і уже тоді буду думати про те щоб діставати основну масу чубуків із зберігання.

Змінено користувачем bohgdan
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

Бачу, не одна я прихворіла виноградом))). Восени міняємось?

Сорти, які маю на сьогодні. Посаджені позавторік і вторік.

Фуршетний, юліан, ванюша, парадіз, z10, флейм сідліс,ася, забава,бажена, к-ш лучистий, велес, В-2, руслан, ромео, гарольд, ризамат, велес, світлана.

В планах виростити з чубуків ще надцять сортів))) сімнадцять дав наш місцевий виноградар, Євгеній Дмитрович, за що йому велика дяка. Ще біля тридцяти поназсилали з усіх куточків україни. 

Зараз штудіюю тему вирощування в школці без попереднього пророщування. Бо проростити біля 500 чубуків а може й більше в кімнаті, здається мені малореальним. 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хм. порахував наявні у мене чубуки і вийшло 88 штук. тепер от також задумався про школку))). в хаті на підвіконнях розміщу від сили 30-40 штук.

 

А що до обміну то я не проти правда поки не планую розширення виноградника у 2017 році. Мені би з тим, що уже висаджено та заплановано до висадки у 2016 році , впоратись.

 

Змінено користувачем bohgdan
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 тижнів потому...

Спробував писати відео. прошу сильно не критикувати)). 

https://www.youtube.com/watch?v=PMe-lWNABQU

 

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On Wednesday, February 17, 2016 at 04:19, mykola сказано:

Якщо у Вас ще є лоза, я купив би декілька чубуків. Помінятися не пропоную, тому що маю лише чотири сорти винограду, в тому числі волинська Ізабела, а інших і не знаю назв сортів.

Привіт.  Лози ще трохи є. При обрізці в льох дещо приховала))) хоча з такою погодою і та що на дворі лежить мабуть вкоріниться спокійно. я для експерименту трохи чубкків нарізала й на грядку як смородину натикала. Побачу, що вийде.

 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 17.02.2016 at 22:19, mykola сказано:

Якщо у Вас ще є лоза, я купив би декілька чубуків. Помінятися не пропоную, тому що маю лише чотири сорти винограду, в тому числі волинська Ізабела, а інших і не знаю назв сортів.

Я думаю у мене будуть лишні садженці, але потрібно Вам визначитись з бажаними сортами.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
On 25.02.2016 at 00:00, mykola сказано:

(щоб не потрібно було присипати на зиму) сортів винограду.

Більшість столових сортів боїться морозів -25 і далі. Хоча останні зими і не були холодними але я б не ризикував залишати виноград не укритим.  Якщо ж говорити саме про не укривні, то для нашого регіону потрібно підбирати сорти з температурним лімітом -30. ТУТ орієнтовний список але його можна доповнювати.

Список моїх сортів я викладав вище. Які саме саджанці будуть у залишку стане видно десь за місяць. Тоді буду бачити як розвивається коренева система та вегетативна "зелень". Деякі сорти у мене є саджанцями у кількості 3-5 штук, а висаджувати планую по 1-2. Знову ж таки наголошую що зараз ще рано говорити про ті котрі залишаться))). До речі, продовжую записувати відео. Кому цікаво можете підписатись на канал, https://www.youtube.com/channel/UCAq0XpleCY-aE8A4KMWc_zg обіцяю що для початківців буде цікаво та пізнавально.

Окремо хочу звернути увагу читачів, якщо ви хочете просто посадити виноград і нічого не роблячи (як з Ізабелою) чекати врожаю, то у Вас нічого не вийде. Щоб виростити столовий сорт винограду необхідні знання. Слава Богу зараз є багато відео звідки можна почерпнути знання. Також раджу вивчити ЦЕЙ сайт.

 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Моя плантація))). Вірніше її половина. Друга ще стоїть на вкоріненні.

IMG_20160312_102734.jpg

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Замовила собі щойно ще кілька чубучків)))

Сортів. Атос, пам'яті негруля і сенатор. Особливо зацікавив атос. В нас має достигати в десятих числах серпня.

Тут можна про нього прочитати http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=10299&page=17

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

відкрив свій, а то  мокра лоза... поки спить весь. думаю мороз в пару градусів йому не зашкодить.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...