Перейти до змісту

все про виноград


Рекомендовані повідомлення

6 хвилин тому, Dima4s сказано:

сірої гнилі на ягодах не видно?

Поки не видно, декілька ягід було тріснувших, то просто тріщина засохла, а не гнила.

Двадцятого липня остання обробка включала препарат від сірої гнилі, то, мабуть, ще тримає. 

Сіра гниль трохи після цвітіння дошкуляла, аж деякі грона наполовину повідгнивали.  Приглушив тоді її препаратом Сігнум.

Початок:

20190622_200210.thumb.jpg.54dcc2091cf2240a68f53ce23c93cdf6.jpg

 

Те ж саме гроно Лівії через 11 днів:

20190703_222920.thumb.jpg.346b2d2fd1d8ad9935c403ad9226875e.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цьогоріч цвітіння проходило в несприятливих умовах - спека тридцятиградусна, тож запилення було так собі. Ще й на деяких сильнорослих пагонах обсипалося майже все.

Пам'яті Смольнікова:

20190629_220819.thumb.jpg.b1571ea90fb438abba1f0306350f533b.jpg

 

Аркадія:

20190629_221010.thumb.jpg.59f57b6685a002e08f1fdfec73e504e6.jpg

 

Раніше якось не звертав уваги на рекомендації прищипувати коронки перед цвітінням, а цього року випадково переконався в ефективності цієї операції.

Звичайне гроно Лівії:

20190703_222906.thumb.jpg.2711675e7d3c95ac5a2479c6784dce1c.jpg

 

Інше гроно Лівії в той же день, тільки випадково перед цвітінням була відламана коронка:

20190703_222954.thumb.jpg.91020d653479d727c6f22e4726c54d40.jpg

 

Як бачимо, запилення краще і ягода значно більша, хоч це один кущ. Аналогічно було на Пам'яті Смольнікова, тільки фото не маю.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене взагалі біда нинішнього року з виноградом.Погано зав"язався,якийсь наліт сивий,ще й лопають бубки.Третій рік,як його посадив.Правда цієї весни,перед цвітінням,забув покропити актеліком і квадрісом.Що робити? Може чим покропити,чи вже ніц не виправиш? 

Зю.На перших 3 фото сорт Безунція ,так чоловік сказав який чубука продав.В Неті не гуглиться.Сигналка вродила файно.Два великі грона були,з великими плодами.Минулого року не встиг достигути,як всі грона обсипалися.Цього року взагалі печаль,якійсь як виродився.Плоди маленькі,ще й не зав"язався толком

Ззю.На двох других фото Киш-Миш Запоріжський.Вродив файно,але плоти лопають.Що робити?

Ззю.На крайніх фото-Преображення.Тільки дві грони зав"язалося(. Щось теж не айс.

 

Вроді все по феншую роблю.І кроплю по 3 рази на рік.І вкриваю на зиму.Підкажіть,хто в курсі,як то виправити.

20190806_171437.jpg

20190806_171441.jpg

20190806_171523.jpg

20190806_171515.jpg

20190806_171452.jpg

20190806_171538.jpg

20190806_171531.jpg

  • Cумний 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, zigorko сказано:

Вроді все по феншую роблю.

ууу сірковмісним препаратом пройдись. і через пару днів можеш топазом. Запустив дуже хворобу.
осінню як листя спаде, купоросом мідним покропи обовязково. бо будеш з цим гемором постійно боротись.
 

Змінено користувачем Dima4s
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сірковмісний препарт,що саме мається на увазі?На весні,після того як розкрив,кропив мідним купоросом.На зиму кропив залізним.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

33 хвилин тому, zigorko сказано:

Сірковмісний препарт,що саме мається на увазі?На весні,після того як розкрив,кропив мідним купоросом.На зиму кропив залізним.

https://www.syngenta.ru/products/crop-protection/fungicides/thiovit-jet

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@zigorko, сірий пух на ягодах, темні плями на лозі - то оїдіум, дуже сильно запущений. Ягоди теж через нього полопали.

Тут треба кущі рятувати, а не про урожай думати. 

@Dima4s все правильно написав. Тіовіт Джет зараз, тільки покропити так, щоб скрізь дістати, бо препарат контактний. А тоді, як сірка знищить оїдіум, можна Топазом, або якимось іншим системником.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Будемо пробувати.А що я зробив не так? На зиму покропив залізним купоросом.Вкрив.Коли відкрив весною покропив мідним купоросом,радоміл голд+квадріс+актелік.Єдине що пропустив момент перед цвітінням,і не покропив знову тим самим.Цього року вже як буде,порадьте що і як восени правильно зробити,щоб вилікувати.Дякую

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

24 хвилин тому, zigorko сказано:

Будемо пробувати.А що я зробив не так? На зиму покропив залізним купоросом.Вкрив.Коли відкрив весною покропив мідним купоросом,радоміл голд+квадріс+актелік.Єдине що пропустив момент перед цвітінням,і не покропив знову тим самим.Цього року вже як буде,порадьте що і як восени правильно зробити,щоб вилікувати.Дякую

https://drive.google.com/file/d/1D9RJbSE-YDPDR_nKJpA3Qs1ECMHknrMf/view

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, zigorko сказано:

На практиці теж всі ці етапи з кропінням проводиш? 

В мене цього року було вже шість обробок і це лише хімпрепаратами - занадто багато дощів випадало, а ще були позакореневі обробки стимуляторами росту та мікроелементами. Але виноградник чистий від хвороб, а в товариша, який робив менше обробок вже були і мільдь'ю, і оїдіум. Тож він мусив робити ще додаткові обробки для придушення хвороб і в сумі вийшло стільки ж, як і в мене.

 

12 годин тому, zigorko сказано:

А що я зробив не так? На зиму покропив залізним купоросом.Вкрив.Коли відкрив весною покропив мідним купоросом,радоміл голд+квадріс+актелік.Єдине що пропустив момент перед цвітінням,і не покропив знову тим самим.Цього року вже як буде,порадьте що і як восени правильно зробити,щоб вилікувати.Дякую

Більшість досвідчених виноградарів кажуть, що обробки мідним та залізним купором не мають жодного ефекту. А от трьохвідсотковою бордоською рідиною треба обробляти весною по сплячим брунькам, якщо виноградник дуже інфікований.

Якщо якісь власні переконання не дозволяють використовувати хімію і виноградник не інфікований ні антракнозом, ні фомопсисом, то можна робити хоча б три основні обробки від захворювань:

1. Перед цвітінням - препарати, наприклад, Ридоміл Голд (чорна гниль, мільдью, фомопсис) + Топаз (оїдіум) + Тельдор (сіра гниль);

2. Після цвітіння - Танос (мільдью) + Топсін М (оїдіум, сіра гниль);

3. Перед змиканням грон - Ревус Топ (мільдью, оїдіум) + Луна Сенсейшн (сіра гниль, оїдіум).

Ну і після збору урожаю треба пройтись любим препаратом від оїдіуму, щоб не було уражень на лозі.

 

Корисна табличка:

2019-08-08_091721.thumb.jpg.6515680356985d1dfc0e8eb74dc945ec.jpg

Змінено користувачем Віталій СК
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 годин тому, zigorko сказано:

В мене взагалі біда нинішнього року з виноградом.

Теж така фігня вийшла.

Хоча і обробляв тричі від мільдью і оідіума (весна, кінець весни, початок літа).

Коли почалось в липні знов покропив від оідіума, еле ніц не допомогло.

Єдине що пропустив на осінь обробку сіркою.

11 годин тому, Dima4s сказано:

А ці препарати що в кожному етапі обробки використовувати підряд чи можна мішати, чи вибрати якийсь один з переліку які є в пункті?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я ні грама не обробляю

Лише ранньою весною купоросом разом зі всім,ну і на зиму.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

та ж біда. цього року перший врожай..

тіовітом і поражені грона кропити чи їх вже не врятувати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, timomaas сказано:

та ж біда. цього року перший врожай..

тіовітом і поражені грона кропити чи їх вже не врятувати?

Якщо грона майже повністю вкриті нальотом, то їх можна просто зрізати і викинути, а тоді обробити кущ, щоб зупинити хворобу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні на виноградному форумі прочитав невтішну новину:

2019-08-08_104921.thumb.jpg.e8165489f20c8c51916e74f10366fda0.jpg

 

Значить за кілька років добереться і до нас. От що зміна клімату робить. Доведеться виноградник переводити на філоксеростійку підщепу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, zigorko сказано:

Підкажіть ще крапку де ту всю хімію одним махом придбати.

брав в основному в сад город на кільці на струмівці, обробляв рано навесні + перед цвітінням і на початку липня вже після виходу грона,  але не допомогло, багато вражено гниллю....

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 хвилин тому, zigorko сказано:

Підкажіть ще крапку де ту всю хімію одним махом придбати.

В наших магазинах вибір мізерний, часом доводиться половину міста об'їздити, якщо потрібно купити якийсь конкретний препарат. 

В основному, я закупляюсь препаратами у складчині, яка якраз зараз проходить на виноградному форумі - Условия проведения складчины. Правда препарати будуть десь аж в кінці травня наступного року.

В мене ще є деякі запаси з попередньої складчини 2016 року, якщо щось бракує, то їду в першу чергу у магазин на Шевченка біля супермаркету Наш Край, або на Ковельську до Пакко. Тут вже треба дивитись кому де ближче, магазинів по місту вистачає.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 годин тому, S30 сказано:

Теж така фігня вийшла.

Хоча і обробляв тричі від мільдью і оідіума (весна, кінець весни, початок літа).

Коли почалось в липні знов покропив від оідіума, еле ніц не допомогло.

Єдине що пропустив на осінь обробку сіркою.

А ці препарати що в кожному етапі обробки використовувати підряд чи можна мішати, чи вибрати якийсь один з переліку які є в пункті? 

 

треба по препарату від мілдю і оїдіуму+ раз від антракнозу.
деякі в списку від кліщів і іншої живності.
але сам список +- в мене такий же. назви інколи різняться. бо то сірки не можу купити то міді. відповідно що є в наявності з діючою речовиною - те і беру.
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно в Сільпо купив стиглої Лівії. Ще було зеленкувате щось із "трійки" Крайнова.

Лівія смачна, з мускатом, але в мене минулого року була більш хрустка. Моя достигне десь через 3-4 тижні. Велике відставання від півдня.

20190808_192452.thumb.jpg.71b83ef397ad4bcad78d5c3c1777211b.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 годин тому, Віталій СК сказано:

Щойно в Сільпо купив стиглої Лівії.

Смачна. Та в мене це самий хворобливий виноград 8(
Пару років кропив її по відкату. кожні 2 3 тижні))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

54 хвилин тому, Dima4s сказано:

Смачна. Та в мене це самий хворобливий виноград 8(
Пару років кропив її по відкату. кожні 2 3 тижні))

Цього року в мене поки чисто, якщо не разувати елементозу. Минулого року схопила оїдіум по лозі.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...