Перейти до змісту

Про крадені велосипеди з Європи в Україні


Yaryk

Рекомендовані повідомлення

Уже пару недель в узких кругах ходит ссылка на итальянскую передачу-расследование о массовом веловоровстве. Только в 2014 году более 100 000 велосипедов было украдено, на сумму порядка 300 000 000 евро. Это видео, мы представляем тут. Ниже - краткий перевод-смысл.

Видео начинается с описания как именно крадут велосипеды из магазинов.

Только в 2014 году более 100 000 велосипедов было украдено, на сумму порядка 300 000 000 евро.

Банды, албанские, румынские и украинские.

Владельцы магазинов не знают как с этим бороться.

Началось всё в 2011 году.

Один владелец рассказывает и показывает, что тупо подвешивает повыше, что бы понадобилось больше времени их достать.

Показывают сайт на котором продают краденые велики по цене ниже реальной - Продам2колеса.

Но мы же знаем лучше итальянцев где еще продают такие велики, правда?

Седой волосатый дядька рассказывает, что купил свои же сёдла в украине по цене порядка 50-60% от закупочной.

Показывают как в одессе по наводке находят в продаже карбоновый велик с электронными скоростями, который в италии стоит 5000 евро, за 2600 доларов.

Потом непонятно откуда вытаскивают другие рамы и велики.

Всё новое и по цене меньше половины реальной.

Тоесть без вариантов краденые.

Дальше много русского текста - все сами могут посмотреть и послушать.

Потом едут с милицией в некий сумской магазин итальянец показывает на телефоне велики в италии которые теперь

у типа в магазине, а тот по русски говрит, что не надо снимать я против

Пока милицию впустили, велики повыносили уже, показывает, на заметно протоптанные от снега ступеньки.

Итог - всем всё понятно и ясно, но раскачать не реально :(

Очередной раз напоминаю - массовая торговля велосипедами из Европы на ХТ запрещена. К сожалению это иногда происходит, т.к. модераторов не хватает. Представители веломагазинов получают модераторские права чтобы помогать бороться с этим.

http://tourist.khark...ne-Massovo-6739

Статтю розмістив сам адмін форуму http://tourist.kharkov.ua/ на якому і продається основна частина крадених велосипедів.

Адміністрація форуму проти цього і старається боротись, але не дуже успішно, адже оголошень тисячі, а відрізнити того, хто продає свій власний вел, від продавця краденим не так легко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Яка мета створення теми?. Для інформації про масштами велокрадіжок в європі? ...

Коротко подальший розвиток теми:

1)В європі крадуть, в Укаїні крадуть, в США крадуть .... чому крадуть?

2)Чому крадуть ? Тому що є попит.

3) Чому є попит? Тому що рівень життя змушує шукати дешеві речі.

Висновок: Якщо там є гроші хтось цю нішу завжди займатиме.

P.S. Краще б мабуть якийсь гайд по захисту залізного коня поклали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

LSD, метою створення теми, власне, і є зменшення попиту. Далеко не всі, хто купують ці ровери, знають про їхнє походження.

А якби знали - купували б менше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

LSD,

яка мета вашого поста щодо критики?

мені, наприклад, досить інформативно, за такі обсяги не здогадувався

у мене інший висновок

допоки з велокрадіями не будуть боротись на рівні автокрадіїв,

співпрацювати міжнародно і давати серйозні строки за перепродаж, толку не буде

ну і звичайно їх будуть до нас возити до тих пір поки легко завезти контрабанду, легко підмазати ментів чи суддів, тобто поки не працюють закони.

а як не буде куди возити (хоча б зменшиться ринок попиту)- то відповідно буде спад пропозиції - крадіжок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

LSD, метою створення теми власне і є зменшення попиту. Далеко не всі, хто купують ці ровери, знають про їхнє походження.

А якби знали - не купували б.

Щось я думаю хто купував б\в деталі, велосипеди так і буде. А хто чесний то наврядчи наразі купує сумнівнв речі. Ну але з майбутніми тарифами життя "пакращиться" і попит ще й виросте (незалежно від теми).

Мета моєї критики: спрямуйте енергію в іншому руслі, бо дане безперспективне. Наприклад на аналіз ситуації і реальні законодавчі ініціативи покращення ситуації .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Про ступеньки улыбнуло, я чот подумал, что к приходу милиции подмели :_07:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Большинство будет покупать то что доступно, то есть дешевле. Я бы не покупал краденый велосипед. Видео норм, те барыги наверно с ментами договорились так что толку не будет.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

точно така ж сама ситуація з мотами, свіжі літрові суперспорти продають за смішні 3-5 кілобаксів, при ринковій у 3-4 рази вищій за легальний.

промишляють хлопаки з Чернівецької, Франківської, Закарпатської, менше Львів, Хмельницький, Волинь...

:(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну то так і з авто краденими і з всякою побутовою технікою та інше обладнання..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Про мораль купівлі крадених євровелосипедів мабуть варто говорити коли навколо не буде такого:

http://magnolia-tv.com/video-news/2015-03-31/54371-na-volin-mati-prodala-svoyu-ditinu-za-20-tisyach-dolar-v-v-deo

http://zik.ua/ua/news/2013/11/18/na_volyni_na_5_rokiv_zasudyly_zhinku_yaka_namagalasya_prodaty_vlasnu_dytynu_440638

До чого тут це? Вона що, продала дитину, щоб купити вел за 2к баксів бо не могла без нього вижити?

Якщо ти бідний, і не можеш дозволити купити собі вел за 3000$ , але купуєш таки-же крадений за 1000$ то правильніше було-б купити щось простіше за ту ж штуку баксів у місцевому веломагазині.

Але ж так не цікаво, треба шиканути, понти важливіші.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1) Це до загального рівня моральності.

2) Чим правильно?

Особисте бажання кожного мати раму карбон, нічого зазорного немає. Коли ти розбираєшся в велочастинах і береш по заниженій ціні можливо нечесно отриманий велосипед, різниця в ціні це твоя доля ризику яку ти береш на себе.

Якщо я наприклад придбаю сумнівний байк за 1000 замість 3000. Перефарбую, перебю номера (або за мене це вже зробив ділок), то по всій логіці, я так розумію, Ви нам хочете представити: я стаю співучасником злочину, хоч і можливо без злого умислу. І я як чесний громадянин мушу сидіти на якихось французьких профільних форумах і не дай боже рама чи сідло не вкрали?

Чесно це питання до законотворців, мліції, чесних велопродавців. Тепер по пунктам:

1) До міліції бо їх робота вирішувати питання зі злочинами. (хоча по вело у них інструментів практично немає).

2) До законодавців які неможуть надати інструмент міліції для дієвої системи контролю (ну наприклад обовязкову реєстрацію велоконя по номеру рами, чи інші)

3) Чесні велоторговці бо це вони втрачають ту 1000 доларів за чесний байк замість краденого який реально вартує 3000. Іх задача вимагати рішення від законотворців, пропонувати методи протидії.

Особисто я вважаю що це не питання до простого покупця, і він не повинен замрочуватися цим питанням. Якщо врахувавши ризики і ціну - він обрав сумнівну пропозицію, це його право як би кому неподобалося.

--- ------

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є питання, от хочу я купити б\у вел, де мені можна пробити його номер рами? Щоб знати, що він чистий.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1) Це до загального рівня моральності.

2) Чим правильно?

Особисте бажання кожного мати раму карбон, нічого зазорного немає. Коли ти розбираєшся в велочастинах і береш по заниженій ціні можливо нечесно отриманий велосипед, різниця в ціні це твоя доля ризику яку ти береш на себе.

Якщо я наприклад придбаю сумнівний байк за 1000 замість 3000. Перефарбую, перебю номера (або за мене це вже зробив ділок), то по всій логіці, я так розумію, Ви нам хочете представити: я стаю співучасником злочину, хоч і можливо без злого умислу. І я як чесний громадянин мушу сидіти на якихось французьких профільних форумах і не дай боже рама чи сідло не вкрали?

Чесно це питання до законотворців, мліції, чесних велопродавців. Тепер по пунктам:

1) До міліції бо їх робота вирішувати питання зі злочинами. (хоча по вело у них інструментів практично немає).

2) До законодавців які неможуть надати інструмент міліції для дієвої системи контролю (ну наприклад обовязкову реєстрацію велоконя по номеру рами, чи інші)

3) Чесні велоторговці бо це вони втрачають ту 1000 доларів за чесний байк замість краденого який реально вартує 3000. Іх задача вимагати рішення від законотворців, пропонувати методи протидії.

Особисто я вважаю що це не питання до простого покупця, і він не повинен замрочуватися цим питанням. Якщо врахувавши ризики і ціну - він обрав сумнівну пропозицію, це його право як би кому неподобалося.

--- ------

Скільки тексту, ніби нема такого закону, що як купляєш крадене стаєш співучасником. Чи ви не знаєте такого? Хоча б це, якщо для вас питання моралі абсолютно абстрактне, як я зрозуміла з ваших текстів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є питання, от хочу я купити б\у вел, де мені можна пробити його номер рами? Щоб знати, що він чистий.

EleKtrik, google.com

Єдиної відкритої бази не існує.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ніби нема такого закону, що як купляєш крадене стаєш співучасником

тільки якщо знаєш, що він крадений

в іншому випадку ти така ж постраждала сторона

Для покупця найпростіший захист - розписка продавця з фотокопією паспортних данних.

ЗІ якщо я продаю новий, в упаковці товар по 355, а він зараз в закупці 630, то я теж крадене продаю? Чи може склади підчищаю ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А от цікаво чи крадені велосипеди в Европі, потрапляють в базу Інтерполу? Крадені автівки попадають туди 100%.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хоча б це, якщо для вас питання моралі абсолютно абстрактне, як я зрозуміла з ваших текстів.

Ну намагаюся пояснити що воно не абсолютне а відносне. І що крім Вашої правди буває інша :)

Для того щоб врахувати правду більшості накладені правила і юридичні обмеження.

Вже десь прозвучало що питання крадіжок велосипедів в європі повинні вирішувати в європі.

У нас свого хватає он по Луцьку скільки крадуть велосипедів.

Потрібні дієві способи боротьби з фактами крадіжок.

А от цікаво чи крадені велосипеди в Европі, потрапляють в базу Інтерполу? Крадені автівки попадають туди 100%.

Я думаю номер рами перебити простіше ніж двигуна.

Да і якість реагування прямозалежна від капіталізації незаконного трафіку.

Веліки сильно програють тому на них менше уваги.

Ну і відповідно база навіть якщо є то якась внутрішня і невелика.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я думаю номер рами перебити простіше ніж двигуна.

Да і якість реагування прямозалежна від капіталізації незаконного трафіку.

Веліки сильно програють тому на них менше уваги.

Ну і відповідно база навіть якщо є то якась внутрішня і невелика.

не знаю в яку базу вони потрапляють, але польські митники також пробивають

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але все-рівно не зрозуміла схема поставок крадених роверів з Європи в Україну.

Припустімо ровер вкрали в Мюнхені привезли в Франкфурт, там і продали українському гонщику. Гонщик без документів везе ровер через Німецько-Польський кордон, далі через Польско-Український. Як гонщики умудряються перевезти ровер без документів через кордони 2-ох Європейськіх країн?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поляки пробивают при въезде или выезде из польши?

тут чоловік пише, що пробивають. Тоді питання: ЯК? Як б/у ровери без документів потрапляють в Україну?

польські митники також пробивають

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поляки пробивают при въезде или выезде из польши?

тут чоловік пише, що пробивають. Тоді питання: ЯК? Як б/у ровери без документів потрапляють в Україну?

польські митники також пробивають

зі слів "гонщика" -

віз повний бус б/в велів, полякі пробили (по своїй базі) перший, виявився крадений.

заставили вигружати всі, інші виявились чисті.

відмазався розпискою від продавця про покупку велосипедів.

думаю, ні він, ні поляк який йому продав велосипеди, не знали про те що вел крадений.

нікому з них, цей "гімор" не треба. тут в них одна мета - заробити на перепродажі.

ті що масово возять дорогі крадені - знають їхню історію і мабуть не розвантажують кілька десятків велів на таможні...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Німецько-Польський кордон

а там є кордон?

коли їхали рейсовим автобусом то на польсько-німецькому кордоні бачили тільки знак що то кордон між двома країнами. правда по дорозі надїхало авто нім прикордонників, за якими автобус прослідував на заправку, де й провели перевірку документів у пасажирів автобуса.

при перетині нім-французького кордону на легковому авто лише знак "France" підказав, що ми перетнули кордон.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...