Перейти до змісту

Тарифи за комунальні послуги


Рекомендовані повідомлення

11 час назад, rl72 сказал:

 

я щось там не знайшов ДЕ ця ціна газу становить 188баксів?

на вході в підприємство чи на вході в Україну

 

це ціна на вході .. а от далі все залежить від домовленостей між постачальником і споживачем .. Кабмін встановив ціну тільки для населення та теплокомуненерго - 6 879 гривень за тис. куб. м.  ... Ціна газу як товару (без урахування транспортування і ПДВ) становитиме 4 942 гривень за тис. куб. м.

https://www.pravda.com.ua/news/2016/04/27/7106904/

 

тобто якщо підприємство купує газ як товар, то платить тариф 4 942 (ціна корегується в залежності від курсу і ставиться на кожен місяць .. ссилку кида в попередньому пості) + транспортування...

 

приклад: Харківмісьгаз (просто в них на сайті знайшов, на інших щось не дуєе розписано) https://khgor.104.ua/ua/services/zaplatiti-za-gaz/gas-cost

 

Споживання на побутові потреби - Роздрібна ціна (споживання на побутові потреби), за куб.м 6.8790 (чітко вказана ціна)

 
Промислове споживання - Тариф на транспортування магістральними трубопроводами  554.8800 з ПДВ (вказано тільки тариф на транспортування)
 
або я чогось не розумію, або в нас як завжди - все накручено так що "чорт ногу зламає" :)
 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тим часом, за двократним здорожчанням опалення, плавно підійшла черга послуг з утримання будинків та прибудинкових територій.

2-го грудня на під'їзді з'явилось оголошення від ЖЕКу про підвищення вартості їх послуг на 18.8% для нашого будинку. інформація провисіла недовго - буквально декілька днів, потім жековці її здерли, разом з іншою рекламою.

а вчора, 21.12.2016, міськвиконком затвердив ("підтримали") нові тарифи - "Скориговані тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для будинків без ліфтів зростуть на 18% - 25%, для будинків з ліфтами – 23% - 33% та будуть введені з 01 лютого 2017 року."

Затверджено скориговані тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що надаються житлово-експлуатаційними підприємствами 21.12.2016 Директор департаменту ЖКГ міської ради Юрій Крась під час сьогоднішнього засідання виконавчого комітету представив на розгляд присутніх проект рішення “Про скориговані тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що надаються житлово-експлуатаційними підприємствами”. Він наголосив, що тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій встановлені рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 05.06.2013 №319-1 не відшкодовують фактичних витрат, які несуть житлово-експлуатаційні підприємства з обслуговування житлового фонду. Протягом строку дії тарифів, з липня 2013 року до грудня 2016 року, відбулося зростання: розміру мінімальної заробітної плати відповідно до законодавства, ціни на електроенергію, вартості послуг субпідрядників. Зокрема в діючих тарифах розмір мінімальної заробітної плати 1147 грн, з 01.12.2016 – 1600 грн, ріст 39,5%, а ціна на електричну енергію 0,3648 грн за 1 кВт.год., з 01.09.2016 – 1,29 грн за 1 кВт.год., ріст в 3,5 рази. Також зросла вартість послуг з дератизації та дезінсекції. Дератизація з 0,53 грн за кв.м послуги до 1,20 грн, ріст в 2,3 рази; дезінсекція з 0,45 грн за кв.м послуги до 0,70 грн, ріст в 1,6 рази. Юрій Крась зауважив, що враховуючи вищевикладене, виникла необхідність у коригуванні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій міста Луцька у бік збільшення. Скориговані тарифи розраховані житлово-експлуатаційними підприємствами окремо за кожним будинком відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869. Коригування проведено по складових витрат, за якими відбулися цінові зміни у бік збільшення/зменшення. Скориговані тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для будинків без ліфтів зростуть на 18% - 25%, для будинків з ліфтами – 23% - 33% та будуть введені з 01 лютого 2017 року. Зрештою члени виконкому підтримали відповідний проект рішення. Відділ інформаційної роботи міської ради (777904, 777946, 724727, 720665)  

 

Hide  
не  знаю, чи додасть це якості послуг, але на "-надцять" гривень  точно здорожчає
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 хвилин тому, halcogen сказано:

З 1 січня мінімалка 3200 грн. Вот вони і мусять це компенсувати.

це вони компенсовуватимуть вже з наступного підвищення, а не цього, поки реагують на підвищення до 1600:

Цитувати

Зокрема в діючих тарифах розмір мінімальної заробітної плати 1147 грн, з 01.12.2016 – 1600 грн, ріст 39,5%, а ціна на електричну енергію 0,3648 грн за 1 кВт.год., з 01.09.2016 – 1,29 грн за 1 кВт.год., ріст в 3,5 рази. Також зросла вартість послуг з дератизації та дезінсекції. Дератизація з 0,53 грн за кв.м послуги до 1,20 грн, ріст в 2,3 рази; дезінсекція з 0,45 грн за кв.м послуги до 0,70 грн, ріст в 1,6 рази.

нічого не маю проти прибиральників, але жоден луцький ЖЕК не дає прозорих тарифів - я просто не знаю, чи може ЖЕК за наявного рівня тарифів підняти своїм працівникам зарплату, чи не може

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шановні бордівчани,  цікавить питання щодо ціни кв.метра житлової площі у ваших ОСББ.

 

Так як на київській площі 5  керівник ОСББ вирішила, що ця сума має бути 3.5 грн. Поцікавившись у знайомих в інших ОСББ - сума в основному біля двох гривень. Цікаво взнати вашу думку. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви маєте на увазі вартість за обслуговування? У нас зараз 1,6 грн/м2 - будинок без ліфту. З ліфтом здається 1,8 грн/м. Але то ми чинимо спротив підвищеню - непрозорі витрати, роздутий штат працівників та інше.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 минут назад, sergkots сказал:

Ви маєте на увазі вартість за обслуговування? У нас зараз 1,6 грн/м2 - будинок без ліфту. З ліфтом здається 1,8 грн/м. Але то ми чинимо спротив підвищеню - непрозорі витрати, роздутий штат працівників та інше.

Так,  за утримання будинку 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 годин тому, Igor DMX сказано:

Цікаво взнати вашу думку. 

 

в нашому ОСББ обслуговування десь в районі 2 грн/м2 (йде на прибирання території і під'їздів, оплату світла загального користування і т.п.)

і на зборах підтримали рішення сформувати ремонтний фонд для всяких НП: +1 грн/м2

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
10 часов назад, rl72 сказал:

Я вже було вирішив, що вони знайшли якісь геотермальні джерела чи сонячні колектори поставили. А тут перейшли на твердопаливні. Тепер постає питання: де вони братимуть вугілля (чи дрова)? Але можна віддати шану владі, яка не просто роздерибанила землі, а віддала її інвесторам, що модернізували вбиту електро-опалювальну систему. І крім того людям дали вибір - чим і як опалюватися. Чуєте, пане Романюк. Там ЩОСЬ роблять!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

47 хвилин тому, vaz75 сказано:

Я вже було вирішив, що вони знайшли якісь геотермальні джерела чи сонячні колектори поставили. А тут перейшли на твердопаливні. Тепер постає питання: де вони братимуть вугілля (чи дрова)?

 

пише, що палять пелети вітчизняного виробництва

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, vaz75 сказано:

Чуєте, пане Романюк. Там ЩОСЬ роблять!!!

Ну... Загнати місто в такі борги, а коли в сраку півень клюнув - поспіхом ЩОСЬ робити - як на мене не зразок містовпорядкувння. І як на те пішло - перший твердопаливний котел (госпіталь ветеранів війни та лікарня №3) було встановлено в 2014 році, без ніяких інвесторів, за кошти Луцьктепла. А Романюк(чи Гунчик - не суть важливо) вибив кошти в якогось міжнародного фонду ще на ..надцять котелень на твердому паливі (звісно на переобладнання, маю на увазі).

Так що новина порівняння доволі сумнівне. 

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, vaz75 сказано:

А тут перейшли на твердопаливні. Тепер постає питання: де вони братимуть вугілля (чи дрова)?

з дровами все стало непросто.

за останні три-чотири роки, газ подорожчав в 1.5-2 рази, а дрова - в 3-4 (рахую в гривні).

враховуючи те, що дрова ще треба порубати, їх завантажити, вивантажити попіл, кожної зміни почистити топку - на модернізацію опалення приміщення порядку 1000кв.м перехід на дрова - стає сумнівною вигодою.

для дому, оскільки кочегарам платити не треба, це ще вигідно (і то тільки якщо немає можливості оформити субсидію!). для бізнесу - не так вже й вигідно стає.

вугілля - далеко не кожен котел зможе "переварити", плюс з дешевого вугілля дуже багато паскудних викидів в атмосферу й шлаків, які не горять в принципі - а ту всю золу ще треба кудись подіти... а антрацит - дорогий!

 

1 година тому, AID сказано:

палять пелети вітчизняного виробництва

і де тут економія, порівняно з газом?! пелети в 3-5 разів дорожчі за дрова!

 

тому перехід з газу на паливні пелети з дерева - це швидше приклад того, як НЕ треба робити. адже експлуатаційні витрати не зменшуються, а збільшуються, плюс капітальні витрати на переобладнання котельні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, rrid сказано:

тому перехід з газу на паливні пелети з дерева - це швидше приклад того, як НЕ треба робити. адже експлуатаційні витрати не зменшуються

одна хвилина з калькулятором і гуглом підказала мені цифри: 9750 грн за пелети з дерева (з соняшникового насіння(луски) ще на 20% дешевше) і 18480 грн за газ при однакових умовах на опалення сезону умовних 100 м.кв. А на 10000 м.кв. економію вирахуєте самі.

Можна твої цифри побачити?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

48 минут назад, difoto сказал:

Ну... Загнати місто в такі борги, а коли в сраку півень клюнув - поспіхом ЩОСЬ робити - як на мене не зразок містовпорядкувння. І як на те пішло - перший твердопаливний котел (госпіталь ветеранів війни та лікарня №3) було встановлено в 2014 році, без ніяких інвесторів, за кошти Луцьктепла. А Романюк(чи Гунчик - не суть важливо) вибив кошти в якогось міжнародного фонду ще на ..надцять котелень на твердому паливі (звісно на переобладнання, маю на увазі).

Так що новина порівняння доволі сумнівне. 

Щось ти, на диво, ще не згадав заміну труб теплопостачання на Кравчука. Та й асфальтування дворів.

Історію про накопичення там боргів я не знаю, та й пофіг мені. Але якби мені дали вибір опалення, в мене давно б стояв газовий котел. А так дахова котельня (не найгірщий варіант) від Луцьктепла без вибору.

Не берусь рахувати, але щось мені здається що суми  на заміну труб по Кравчука, асфальтування (галіме) і інші роботи вистачило на безкоштовну індивідуалізацію не одного будинку по Кравчука. Але то моє індивідуальне імхо.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене інформація, але вона не 100%:

А ви знаєте, що кабмін че ще хто зобов"язав всі теплогенеруючі компанії, поки не відомо з якою метою встановити лічильники обліку тепла на виході з котельні? Один мій знайомий, який працює на котельні і має належну посаду, по виробничій потребі заглянув в статистику даного пічильника що є в базі ПК,  калкульнув дещо і каже мені, що по даних лічильника: або старезне обладнання підігріву води працює з коефіцієнтом 120-140% від проектної ефективності, або газ на 160-170% калорійніший пішов.  

 

Зрада чи ні, хто має доступ прошу підтвердити чи спростувати, Аргументовано!

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 минуты назад, Ukrainec сказал:

В мене інформація, але вона не 100%:

А ви знаєте, що кабмін че ще хто зобов"язав всі теплогенеруючі компанії, поки не відомо з якою метою встановити лічильники обліку тепла на виході з котельні? Один мій знайомий, який працює на котельні і має належну посаду, по виробничій потребі заглянув в статистику даного пічильника що є в базі ПК,  калкульнув дещо і каже мені, що по даних лічильника: або старезне обладнання підігріву води працює з коефіцієнтом 120-140% від проектної ефективності, або газ на 160-170% калорійніший пішов.  

 

Зрада чи ні, хто має доступ прошу підтвердити чи спростувати, Аргументовано!

 

Звучить як фантастика.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, difoto сказано:

одна хвилина з калькулятором і гуглом підказала мені цифри: 9750 грн за пелети з дерева (з соняшникового насіння(луски) ще на 20% дешевше) і 18480 грн за газ при однакових умовах на опалення сезону умовних 100 м.кв. А на 10000 м.кв. економію вирахуєте самі.

Можна твої цифри побачити?

 

 

Це скільки газу випалюєте на 100м2? 447 м2 в місяць і так 6 місяців? 447м2*6**6,879=18450 грн? Я думаю це дуже багато на 100 м2. Можна твої цифри.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, difoto сказано:

цифри: 9750 грн за пелети з дерева (з соняшникового насіння(луски) ще на 20% дешевше) і 18480 грн за газ при однакових умовах

звідки ціни? пруф? і розрахунок?

бо паливні пелети таки в рази дорожчі за дрова, і дровами таки дешевше опалювати, ніж пелетами? чи гугл і калькулятор мають іншу думку з цього приводу?

ну, і в калькулятори ще треба було б якісь поправки вводити, адже 3 кілограми дров (0.005 куб.м) ніяк не дає тієї кількості тепла в системі опалення, як 1 куб.м газу (тобто немає економії 1.2-1.5грн. проти 8-9грн., в 6-7 раз)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@dimmon  я ж підкреслив, що цифри - умовні. І ше маленький нюанс - 6879 - звідки цифра? Мінімальна ціна по передоплаті для котелень на 2017 рік - 7 551,60 грн. І увага(!!!) без транспортування. Якщо хтось думає, що пелети ще перевезти треба, а газ - он він, в трубі - сильно здивую.

@rrid розрахунки прості, вимірюються Гігакалорії, а не кілограми. Давай, щоб бути об'єктивними, ти сам загуглиш (шоб не було, що я дав цифри від виробника пелет або твердопаливних котлів)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, difoto сказано:

розрахунки прості, вимірюються Гігакалорії, а не кілограми

 

22 хвилин тому, rrid сказано:

в калькулятори ще треба було б якісь поправки вводити, адже 3 кілограми дров (0.005 куб.м) ніяк не дає тієї кількості тепла в системі опалення, як 1 куб.м газу

перефразую: кілограм дров ніколи не видає Гкал, "закладених" в нього. або ще перефразую: на практиці, щоб отримати "закладену" в дрова кількість калорій, треба спалити більше дров, ніж записано в таблицях. впевнений, що по пелетах - так само (тут тобі і вологість, і зольність, і ккд котла - а в твердопаливних ккд завжди нижчий, ніж в газових).

ну, і мені доволі важко зрозуміти - як можна з деревини сосни з її 3 Гкал/кг (сухої деревини, звісно) отримати пелету 5Гкал/кг

так що без кілограмів (кубів, складометрів) - ніяк без їх вимірювання.

а гугл - він все стерпить...

але це все не скасовує того факту, що дрова - сировина для пелет - дешевші за пелети, і опалюватись пелетами - дорожче, ніж дровами.

 

знаю мінімум три котельні на дровах (котли від 100кВт), маю мінімум двох знайомих, які пелети роблять. чомусь жоден з них не запропонував перейти з дров на пелети?... і жоден з виробників пелет на жодну з цих котелень не намагався вийти. а дрова - дефіцит!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 хвилин тому, dimmon сказано:

Це скільки газу випалюєте на 100м2? 447 м2 в місяць і так 6 місяців? 447м2*6**6,879=18450 грн? Я думаю це дуже багато на 100 м2.

це цілком нормально для посередньо утепленого будинку.

багато років була була така річна норрма споживання газу для домогосподарства для застосування найнижчої ціни - і далеко не всі в неї вкладались.

якщо утеплити стіни 10см пінопласту, поставити енергозберігаючі склопакети та утеплити горище - то реально суттєво зменшити витрати (але все-одно утеплений багатоповерховий будинок буде ще більш енергоефективний).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 хвилин тому, difoto сказано:

@dimmon  я ж підкреслив, що цифри - умовні. І ше маленький нюанс - 6879 - звідки цифра? Мінімальна ціна по передоплаті для котелень на 2017 рік - 7 551,60 грн. І увага(!!!) без транспортування. Якщо хтось думає, що пелети ще перевезти треба, а газ - он він, в трубі - сильно здивую.

 

6.879 це ціна м2 газу, я думаю це всім відомо, я кажу за індивідуальний будинок з газовим котлом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, rrid сказано:

це цілком нормально для посередньо утепленого будинку.

багато років була була така річна норрма споживання газу для домогосподарства для застосування найнижчої ціни - і далеко не всі в неї вкладались.

якщо утеплити стіни 10см пінопласту, поставити енергозберігаючі склопакети та утеплити горище - то реально суттєво зменшити витрати (але все-одно утеплений багатоповерховий будинок буде ще більш енергоефективний).

 

Вибачте, але середнє 447 м2 газу за 100м2 і це включно всі 6 місяців, це просто з відкритим вікном. На практиці, 88 м2 будинку, в середньому не більше 150м2 газу, тобто в пік в зиму це буде 200, у жовтні 50-90, це дім добре утеплений + терморегулятор + термоголовки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...