Перейти до змісту

Доля Windows XP


snouden

  

156 проголосували

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

При всіх плюсах Віндовс 7 та 8 ,до ХР їм як до неба рачки!

Я не зраджу ХР доти,доки вона буде жити! :g18:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 143
  • Створено
  • Остання відповідь

але не слід забувати що тотал платний і його треба доставляти окремо.

А ну так, а сам віндовс у нас безкоштовний, і ще халявний офіс в подарунок до безкоштовного віндовса))) І взагалі, якщо вже на то пішло, навіть демо версія тотала працює нормально, це вже якщо ви фанат ліцензій, і віндовс ви купили, офіс купили, а ось на тотал грошей не знайшлось))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дивно, а в мене остання сімка стоїть вже 3,5 роки (а може і 4,5... не пам’ятаю, но не менше це точно бо гарантія 36 міс. вийшла давно :) )

і я граю в купу ігор і юзаю різний софт

а ще дружина і малий всіляку фігню постійно тянуть

антивірусника не маю бо колись юзав рідний віндячий, а потім поміняв комп і в нього слік вже не вшивав

і це вже третя конфігурація (заміна всього заліза окрім накопичувачів), яка обійшлася лише перевстановленням драйверів (AMD-Intel-Intel)

...

може я щось не так роблю ?

Соромітник, ану-но, ну-но засвіти нам розмір свого системного диска, і розмір зайнятого простору на ньому ;)

"Сімка" росте на диску і ще й як! Пошукай в інеті про папку WINSXS, які в "Сімки", певно, дріжджами заправлена :)

всьо, добили, я остаточно зрозумів що ніколи мені не стати продвінутим користувачем вінди - все в мене не так...

вінт 60гіг (SSD), з яких я завжди тримаю чистими 25 щоб ставити іграшку

мля, всьо в мене не як в людей... сумно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пошукай в інеті про папку WINSXS, які в "Сімки", певно, дріжджами заправлена :)

І я пошукав. У Першому Сервіс паку є функція "Видалити файли поновлення Віндовс"

windows_7_cleanup_winsxs.jpg

Все просто :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ага :) може :)

в мене, наприклад, папка WINSXS доросла до 25 гіг, а апдейтів було ну може десь 3 гіга...

Zheny@, скрін твій? ну то ще покажи розмір папки WINSXS, тоді і зробим висновок - зробить сильну погоду ота очистка, чи не дуже.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Добротний срач я Вам скажу форумчани :)

особисто я до ХР маю багато претензій але плюсів також вистачає

все таки уже пора (якщо залізо тяне) переходити на 7-ку (або лінукс або мак ос). на відносно недорогому новому залізі 7-ка і працює стабільніше і глюків менше (якщо оновити повністю) і проблем не з софтом та і з часом починаєш розуміти, якось користуватись можна :blink:. виробники також уже не випускають під материнки та відеокарти вищого класу драйверів що унеможливлює корекну роботу системи на останніх моделях процесорів від Інтел та АМД

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ko3bMa, чому містика... просто в тебе ще все попереду :) це якщо ти про маленький розмір ВІНСИС.

А якщо про невідповідність розміру папки ВІНСИС з розміром оновлень, то в тій папці (ВІНСИС) не тільки ж одні оновлення... там взагалі ВСЕ :)

А якщо ти про невідповідність розміру в логах з розміром, що вказується дозволеним для видалення в очистці, то очистка ж не все пропонує видаляти ;) Критичні оновлення вона не троне

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

покажи розмір папки WINSXS, тоді і зробим висновок - зробить сильну погоду ота очистка, чи не дуже.

5ZipW.jpg

Дата установки: 25.09.2013, 22:02:28

А ще, помітив, що українська версія 7-ки (Корпоративна) встановлена із СП-1. Займає менше місця, аніж російський аналог. МІстика! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На рахунок заповнення диска С в ХР та Windows 7:

У мене ступінь заповнення системного диска залежить не від "бажань" вінди і її оновлень, а лише від мене. Рік назад поставив 7 на свій Асус. Як диск виглядає зараз:post-15977-0-75666200-1397068811_thumb.j Свому знайомому за рік переставляв сімку вже 4 рази, і все ньому щось не так. Він за тиждень може стільки зарази туди понаставляти (всякі аміги, яндекси, маіл.ру-сервіси і т.д.) що за голову берешся. Кілька разів він підхоплював вірус СБУ (блокує комп, не дає загрузитись ОС). Через день звонить бо в нього знов якісь проблеми з компом. А все через те, що не дружить з компом, це не його.

Якщо не знати що і до чого то диска С можна "засрати" за лічені дні. Якщо правильно користуватись то можна роки нічого не міняти і все буде працювати і вінда буде літати (незалежно ХР чи 7).

Так що хто знає як користуватись то все залежить тільки від нього. Хто не знає як користуватись то шукає причину в ОС чи ще щось вигадує.

На рахунок оновлень. Першою справою, що я роблю після встановлення операційної системи (будь-якої), так це відключаю можливісь будь-яких оновлень. Віндовс ХР використовую офіційний дистрибутив із SP3, який скачав з інета ще в 2007 році. Ставив його на безліч машин, оновлення відключав, і нічого страшного не ставалось. Хто правильно користується компом тому вони майже не потрібні, а хто не вміє - тому ніякі оновлення не допоможуть.

ХР - це старіша ОС, і відповідно призначалась для машин того часу, а саме - одноядерні ЦП, невеликий об'єм ОЗУ (від 128 Мб до 2 Гб), незначний об'єм жорсткого диску (20-160Гб). Якщо ж у вас 2 і більше ядер, 2 і більше Гб ОЗУ, 320Гб і більше вінчестер то правильнішим було б використання сімки, вона більш адаптована під такі (сильніші) машини.

А ще потрібно правильно визначати розмір системного диску: для ХР 20-40Гб, для 7 40-80Гб, звичайно можна і відступати, але якшо для 7 ви потавите розмір диска С 30 Гб, і ще наліпите купу прог чи ігор, то вільного місця там буде і в день з ліхтарем не знайти.

Якщо у вас старий комп, можна ще довго ставити ХР і не перейматись що там не буде якогось оновлення, на 99% воно вам і не знадобиться, відключайте взагалі його і просто користуйтесь далі.

Дам кілька порад як уникнути роздування розміру диска С:

1, Вимкнути оновлення системи, користі мало, місця займає багато

2, Використовувати програми по автоматичній чистці компа. Наприклад Auslogic Bootspeed, CCleaner чи їх аналоги, і не просто використовувати, а налаштувати їх на те, що вони раз в день самі в певний час запускались і чистили комп від сміття. Один раз розберетесь в цих простеньких прогах і комп завжди буде "прибраний"

3, Не залишати на робочому столі файли великого розміру, не ставити на диск С багато великих програм чи ігор (особливо ігор), для цього є інші диски (D, E та інші).

4, Поміняти у браузері місце для збереження скачаних файлів, замість того що за замовчуванням поставити наприклад "Робочий стіл" чи до запитання, бо в іншому випадку є велика імовірність що десь на вашому диску С в якомусь невідомому для вас місці (папка "Downloads") буде збиратись все більше і більше зовсім не потрібних для вас файлів, і ви про це навіть не будете підозрювати, а місце вони займатимуть. Те ж саме це стосується і качання файлів торентами, качайте їх на інші диски,чи в крайньому місці на Робочий стіл, там вони принаймі будуть на очах і врешті-решт підуть або на інший диск переміщенням для зберігання або у корзину.

5, Періодично передивляйтесь на появу різних підозрілих і не бажаний паразитних браузерів на кшталт Аміго, якщо появляються то видаляйте, можна тією самою прогою Ауслоджік. Наприклад, моя дружина стабільно раз в тиждень сама того не бажаючи ставить на свій нетбук з десяток таких програм, а я відповідно раз в тиждень їх видаляю.

6, Ще є купа способів: забрати файл підкачки, відключити купу не потрібних процесів та сервісів, чистити папку автозавантаження від не потрібних програм та багато іншого, але для цього потрібно більше знань і бажання освоювати нові поняття. Вистачить і 1-5 пунктів для марафету та комфорту.

Якщо правильно використовувати то можна довго і комфортно користуватись будь якою з цих двох ОС. Кожна з них хороша для своїх машин чи потреб.

Особисто я вдома користуюсь сімками (два ноута і комп), на роботі ХР (компу мабуть років з 8). Ніякого дискомфорту ні там ні там не відчуваю. Правда душа лежить більше до сімки, можливо через те що робочий комп допотопний, а вдома техніка більш сучасна і відповідно шустріша.

Майкрософт заробляє на тому що продає програмні продукти, і відповідно весь час стимулює користувачів переходити (читай платити) на нові ОС чи Офіси. Багато хто довго не міг/хотів поміняти ХР на 7, точно так само як зараз 7 не хочуть міняти на 8. Мусить бути багато вагомих причин, щоб користувач пересів із перевірених часом ОС на інші (якийсь якісний скачок технологій, чи перехід на мобільні гаджети і т.д.), для цього потрібно не мало часу. Час ХР відходить, на зміну ідуть інші не менш популярні ОС.

Ще трохи про Убунту. Дуже сумніваюсь, що люди, які не можуть дати ради з ХР, осилять Лінукс. Щось в голові не вкладається.

P.S. Вибачте хто нє асіліл))

P.P.S Забув додати, вінда стоїть 7 64-bit.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дам кілька порад як уникнути роздування розміру диска С: 1, Вимкнути оновлення системи, користі мало, місця займає багато 2, Використовувати програми по автоматичній чистці компа. Наприклад Auslogic Bootspeed, CCleaner чи їх аналоги, і не просто використовувати, а налаштувати їх на те, що вони раз в день самі в певний час запускались і чистили комп від сміття. Один раз розберетесь в цих простеньких прогах і комп завжди буде "прибраний" 3, Не залишати на робочому столі файли великого розміру, не ставити на диск С багато великих програм чи ігор (особливо ігор), для цього є інші диски (D, E та інші). 4, Поміняти у браузері місце для збереження скачаних файлів, замість того що за замовчуванням поставити наприклад "Робочий стіл" чи до запитання, бо в іншому випадку є велика імовірність що десь на вашому диску С в якомусь невідомому для вас місці (папка "Downloads") буде збиратись все більше і більше зовсім не потрібних для вас файлів, і ви про це навіть не будете підозрювати, а місце вони займатимуть. Те ж саме це стосується і качання файлів торентами, качайте їх на інші диски,чи в крайньому місці на Робочий стіл, там вони принаймі будуть на очах і врешті-решт підуть або на інший диск переміщенням для зберігання або у корзину. 5, Періодично передивляйтесь на появу різних підозрілих і не бажаний паразитних браузерів на кшталт Аміго, якщо появляються то видаляйте, можна тією самою прогою Ауслоджік. Наприклад, моя дружина стабільно раз в тиждень сама того не бажаючи ставить на свій нетбук з десяток таких програм, а я відповідно раз в тиждень їх видаляю. 6, Ще є купа способів: забрати файл підкачки, відключити купу не потрібних процесів та сервісів, чистити папку автозавантаження від не потрібних програм та багато іншого, але для цього потрібно більше знань і бажання освоювати нові поняття. Вистачить і 1-5 пунктів для марафету та комфорту.

1. а потім мати жменю звіряток які через мережу, або іншим способом, використовуючи "дірки" безпеки вінди пролізли до тебе погостювати

2. Чогось недолюблюю я такий софт. почистити таке я і руцями зможу, і незрозуміло куди і навіщо та програмулька буде лізти в тебе на компі. тим більше раз в день... нафіка?

3. тут взагалі незрозуміло. Чому це так? чим диск с різниться у швидкодії від д і інших? адже у 95% випадках це один фізичний пристрій, і час на звертрання до файлів буде ідентичний що він на диску с що на д.

4. замість того щоб накопичувалися файли про які ви не будете підозрювати на диску с хай збираються на диску д... гм.. смисл так же як і 3-го пункту

5. та де ви таке берете, мені цікаво. ну я розумію іще всякі люди далекі від цього всього ставлять все, що їх просять... але їм і оці поради "заскладні" будуть (дружині поставте заборону встановлювати програми і буде вам щастя)

6. будете сміятися але процеси і сервіси останній раз відключав на хр на ноуті з 256 оперативки. з файлом підкачки теж не зовсім зрозуміло чим він вам заважає.

в якості "круто оптимізувати систему" ці поради мінімум смішні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2. Чогось недолюблюю я такий софт. почистити таке я і руцями зможу, і незрозуміло куди і навіщо та програмулька буде лізти в тебе на компі. тим більше раз в день... нафіка?

Буду сперечатися. Boost Speed реально прикольна прога.

тут взагалі незрозуміло. Чому це так? чим диск с різниться у швидкодії від д і інших? адже у 95% випадках це один фізичний пристрій, і час на звертрання до файлів буде ідентичний що він на диску с що на д.

У випадку із SSD - ги-ги, малий правий. Як правило SSD - весь на 1 диск С.

6. будете сміятися але процеси і сервіси останній раз відключав на хр на ноуті з 256 оперативки. з файлом підкачки теж не зовсім зрозуміло чим він вам заважає. в якості "круто оптимізувати систему" ці поради мінімум смішні.

Реально і зараз відключаю (особливо Своп-файл), і особливо із переходом на SSD, оскільки цикли перезапису не вічні. Та й нафіг він нада, при 8-32 Гб ОЗУ на машині??

Непотрібні сервіси також. Справа не в ОЗУ, а у швидкодії самої вінди, менше всякого лайна стартує і менше гальмує систему. що само по собі краще.

Ну і вінда х64 на ~20% більше тої ж памяті віджирає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Добре. другий пункт пропущу. Хоча не бачу реально великої користі від нього

хоча конкретно цей софт і не використовував. мало лі

у випадку ссд - ну це поки виняток скоріше аніж правило.

про диск с.

Навіть у цьому випадку я спокійно собі захаращую робочий стіл. Звиняйте - але судячи з показів використання ссд мною - він планує загнутися мінімум років через 8, а поміняється явно роки через 3.

і в цьому вмпадку я таки виграю - бо файли з диску с на ссд відкриваються-зберігаються швидше.

а тепер файл підкачки.

Офіційно майкрософ не рекомендує відключати його. раз.

два - якщо дофіка оперативки то він і не використовується, так що його відключення погоди і не грає.

три - майкрософт про файл підкачки на ссд в своєму офіційному блозі теж написав

http://blogs.msdn.co...ate-drives.aspx

а про служби... "при 8-32 гб озу" відключати файл підкачки бо опери хватає, але намагатися зекономити якихось 150-200 мб оперативки на процесах - якось дивно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З ХР на фоні частих перевстановленьта інших трабл пов'язані приємні спогади :) .

Зараз "гола" ХР СП2 лишилась тільки старому компі, де є LPT та COM, які потрібні для роботи.

3. тут взагалі незрозуміло. Чому це так? чим диск с різниться у швидкодії від д і інших? адже у 95% випадках це один фізичний пристрій, і час на звертрання до файлів буде ідентичний що він на диску с що на д.

Додам - при умовно правильній розмітці диск С знаходиться у більш швидкодійній області вінчестера, швидкість читання добре видно в Вікторіі чи MHDD. Тому, так, користувач можливо й не відчує суттєвої різниці звертання до файлів, проте це є і добре впливає на копіювання файлів, особливо з одного жорсткого(не логічного) диску на інший.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

намагатися зекономити якихось 150-200 мб оперативки на процесах - якось дивно

Ні не зекономити, а пришвидшити. Навіть загрузку вінди. Менше служб стартує, половина з яких не юзається. Питання - нахуа ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

намагатися зекономити якихось 150-200 мб оперативки на процесах - якось дивно

Ні не зекономити, а пришвидшити. Навіть загрузку вінди. Менше служб стартує, половина з яких не юзається. Питання - нахуа ?

згоден, на xp в мене здається десь 16-19 процесів при завантаженні і все працювало ідеально, при бажанні можна було ще щось відключити :D Для стареньких компів з 256 озу це було корисно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Zheny@, я користуюся тим же питанням, тільки зі зворотньої сторони "нахуа його чіпати, якщо не заважає"

Особисто я не помічу різницю в швидкості завантаження та прирості швидкодії на ssd і 8 гіг опори, вікдключивши ті служби і процеси

Хоча я комп загружаю раз в тиждень а то і рідше... можливо тому?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для тих, хто все ж вирішить перейти на "вісімку": вчора в мережі з'явились образи Windows 8.1 with Update від Microsoft MSDN (Russian).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Там і українська версія є - Windows 8.1 with Update - Оригинальные образы от Microsoft MSDN (Ukrainian)

Розміри дистрибутивів все ростуть і ростуть. ЩО вони туди запихають??

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ЩО вони туди запихають??

Підтримка купи мов. Хелпів, все більше і більше.

Чим заперла українська 7-ка - малюсінька. Навіть дистрибутив менший від російської. Стоїть в дитини на компі :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в якості "круто оптимізувати систему" ці поради мінімум смішні.

Пораджу уважніше читати пости і не перекручувати. Я чітко написав як можна не захаращувати диск С (якщо є така проблема звісно).

У випадку із SSD - ги-ги, малий правий. Як правило SSD - весь на 1 диск С.

Всі мої поради в пості №38 звичайно не стосуються SSD, там своя специфіка.

Чогось недолюблюю я такий софт

Це ваша справа, я його активно використовую, користь приносить очевидну, недоліків явних не бачу. Назвіть мені інший простіший спосіб ніж за два кліки відразу почистити кукі (причому в різних браузерах одночасно), тимчасові файли, провести дефрагментацію та ще багато подібних речей. На рахунок коли його запускати то тут також не однозначно, можна раз в день, в тиждень чи місяць, залежно хто як користується. Але якщо поставити раз в місяць і в той час комп не буде включений то прога наступний раз запуститься знов через місяць ну і так далі. І може бути так що вона взагалі не чистить кілька місяців поспіль.

і незрозуміло куди і навіщо та програмулька буде лізти в тебе на компі

Дорогу осіліт ідущій, все там зрозуміло, аби бажання.

чим диск с різниться у швидкодії від д і інших?

Знову уважно читайте. Мова іде не про швидкість доступу, а про об'єм, це різні речі.

та де ви таке берете, мені цікаво

Наприклад, дружина качає реферат чи конспект, а в нагрузку ставить їй браузер Аміго чи Яндекс. Про те що потрібно було десь там на етапі скачування зняти кілька не зрозумілих галочок їй не зрозуміти. І таких людей (так само як і хитрих прог і лишнього сміття) дуже багато, і цей пост особисто я писав не для вас, а для них.

з файлом підкачки теж не зовсім зрозуміло чим він вам заважає

Заважати не заважає, але місце на диску займає. Якщо він не використовується, то навіщо мені лишніх 4 Гб на системному диску під непотрібні речі виділяти.

у цьому випадку я спокійно собі захаращую робочий стіл

Дивлячись якими файлами. Якщо на робочому столі (на SSD ) зберігати купу фільмів і радіти що вони на кілька секунд запускаються швидше то це не зовсім розумно. Так як ССД зазвичай має обмежений об'єм і розумніше використовувати його для швидшої роботи системи а не для файлової помойки. Хоча особисто вам може подобається навпаки, ваше право.

а тепер файл підкачки. Офіційно майкрософ не рекомендує відключати його

Ви завжди робите так як офіційно радить Майкрсофт? Купуєте легально його ОС і софт? Тільки чесно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

про об"єм тим більше незрозуміло. яка різниця чи меньше вільного місця на диску с чи на д (мова не йде про "осталось 10 мегабайт вільного місця")?

поясніть

от є в мене ноут. На ньому вінт 160 гіг. зараз на ньому лише 1 диск с і все що мені треба зберігається на робочому столі і в моїх документах. Вільнього місця десь 60 гіг.

Що мені дасть те, що я створю диск д і перенесу туди папку даунлоадз фотки і т д?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...