Перейти до змісту

Подорож в м. Припять (Чорнобиль)


tihiy

Рекомендовані повідомлення

Вдень по центральним дорогам постійно їздять автомобілі; якщо йти, то в стороні, по глухих дорогах - займає більше часу і зусиль. Ідеально вночі, але це вже з розряду фільмів жахів - прислухаєшся до кожного шарудіння. Так ми (ймовірно) натрапили на дикого звіра - були від сільської хатини метрів за 50, думали там переночувати - із дверей блистіли червоні очі. Відстань була більша, ніж у лисиці, вирішили дуже акуратно відійти. Перед цим натрапили у лісі обгризені лосеві рога. От тоді й зрозуміли в повній мірі, за кілометрів 1о від найближчого села, що це не жарти.

Ні в якому разі щоб не було світловідбивачів на одежі. Патрулі їздять більше вдень, вночі їздять приблизно двічі на ніч. Щоправда, їздять і інші водії - вивозять метал.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 65
  • Створено
  • Остання відповідь

Блін.. Хочу вже)) Я на черзі.. Поїду залюбки, ще й одну людину за компанію візьму)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З будинками ситуація наступна. Чорнобиль відносно чисте місто. 13-17 мР/год. Жити можна. Люди - живуть.

Прип'ять - це велетенське радіоактивне вогнище. Де свої дві кулі можна з легкістю підсмажити. До 1999 року Прип'ять чистили піском кожного місяця, спецмашинами. Радіацію можна вимити або вичистити, якщо хтось не знає. Так от. Почистили, ніби все добре, а за місяць знову той же фон. Коротше, настільки вона сильно в'їлась у бетон, що зрозуміли, що місто назавджи залишиться мертвим.

З Дугою та ж ситуація. Спочатку пробували чистити. Потім законсервували. Дуже довго охороняли пункт управління. Взагалі, це надсекретна частина, тому її так довго не розформовували. Але - час та радіація довели, що вони сильніші. На жаль.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. 9 травня та 26 квітня.

2. Ні, до Дуги не дійшли. Нас як помітили на дорозі - через півгодини було підняте чорнобильське відділення міліції, і нас (як ми потім взнали) - вже чекали (довго розповідати). Щоправда, ми пішли в інший бік. Вони думали, що ми йдем до Прип'яті, а ми повернули в іншу сторону.

А в подорож Ви пішли без досіду? Чи хтось з Вас був вже там? З якоі сторони заходили?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

був в квітні 2013 в Чорнобилі, Припяті, біля 4 реактора за метрів 50-100,

не все так страшно як описують :)

треба пошукати фото...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

St@S_, і я там був, тільки на рік раніше. 1травня 2012 року. Теж був біля саркофагу ЧАЕС, 4-ий енергоблок. На Меморіалі чорнобильцям, дивився у канал на сомів. І по Прип'яті ми гуляли, і радіація була не дуже висока. І торкався рукою славнозвісного колеса огляду (народне "Чортове Колесо"), катався на качелях. Тільки ж з автобуса висаджують саме там, де вона найменша, якщо ти не знаєш.

А потім ми всі (і ти теж) проходили через радіаційний контроль. І всі пройшли без проблем, навіть я, а я там побродив немало - як і зробив фото. А от Світлана, яка їздила з нами - не пройшла. Дозиметричний контроль показав на її лівій долоні підвищеній вміст радіації. Найцікавіше, що вона і не відходила нікуди, була в радіусі метрів ста від автобуса!! І тут тривога..

Заставили добре вимити руки, і доз.контроль було нею пройдено. Ось така історія.

Раз на раз не приходиться, так що обережність та ще раз обережність.

А ми, коли вперше були у Зоні, коли вода скінчилась, пили дощову воду, зібрану із якихось ржавих цистерн просто неба. Але коли нема води - піде будь-яка.

В Чорнобиль зараз йти не можна. На ЧАЕС ввели війська, і зараз там стоять близько 10 комплексів ЗРК, щоб не було нападу з повітря. Було оголошення, щоб сталкери не ходили в Зону - інакше будуть розглядатися як диверсанти, можливий вогонь на знищення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І ще одне. В радянські часи НИИ (Науково-Дослідними Інститутами) була випущена карта радіаційного забруднення земель Зони, Київщини і т.д. Плями рад.забруднення не є стабільними, вони зміщуються. От би дістати таку карту! Тільки ж вони досі під секретом..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Багато фото. Поход в зону отчуждения Загалом 10 частин.

Гарного гіда мав, завидую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Отже, фото, як і обіцяв. Закидуватиму усе поступово, в кілька заходів.

Вогнище на ночівці. Стомлені, та щасливі. Пройшли близько 30км по ЛЕПу від колючки. Добре навантажений рюкзак (планувалося бути в Зоні близько 3-5 днів) дався взнаки - ноги гудуть.

Будьте обережні, шукаючи місце для ночівки - можуть прийти хазяїни Зони. Це ми для них незвані. У всякому випадку, червоні відблиски очей у світлі ліхтаря метрів за 100 від себе ми бачили.

4282748a4de2.jpg

На зупинці, де ночували.

0aeb10a82f67.jpg

2d35e7865ab2.jpg

Ще радянський асфальт, в деяких місцях пречудово зберігся.

f10e1c1057df.jpg

4dbc7e924ccc.jpg

55b4089ba3e8.jpg

37755ec815c8.jpg

4b3d48c6fd1f.jpg

Зверніть увагу на дах. "Аномалія?" - перезирнулися ми із Сашою.

8b580f8dddec.jpg

Заросла автобусна зупинка. А колись вона пам"ятала цілі натовпи людей...

2932b0d79aa5.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В закинутій хатині. До нас побували мародери.

869d57e8eea5.jpg

Саша

910848fc4107.jpg

Зверніть увагу на колір дерева

d3e26249f416.jpg

Бінокля не було, вимушено користувались оптичним прицілом.

5047538f0c3c.jpg

Ріка Уж.

a49fd28d9ac2.jpg

Тут нещодавно побували кабани

ff334e60777e.jpg

0523d1027410.jpg

f08f1cf90490.jpg

Привал 15 хвилин.

ad2da6fca386.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так зараз дійсно не можна туди поїхати на екскурсію?

Можливо хто має більше інформації щодо коли можна,а коли не можна і коли не треба:) дайте будь ласка знати?)

О, і так як немаю компанії з ким поїхати - буду радий чути пропозиції, бо вже збираюсь не перший рік:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

flashhero - до чого цей пост?

Один з найкращих документальних фільмів про живий світ зони: "Радиоактивные волки Чернобыля"

В цілому після виселення людей, в зоні в 30 раз виросла популяція косуль, кабанів.

P.S. Міро гарна фотографія річки Уж.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Miro, Можеш показати маршрут на карті, як і куди дійшли, як повертались?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У мене - пневматичний CROSMAN 1377 American Classic. У Саші - Hatsan 60.

До речі, ходили ми у Чорнобиль 16-18 ‎жовтня ‎2010‎ р.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я б теж поїхав би залюбки--навіть нас двох з дружиною.хто там надумає,чи через сайт якийсь списуємось у темці або приват.

http://go2chernobyl.com/ -- бо тут 800 грн дорога,я думаю якщо скооперуватись то принаймі не дешевше а цікавіше вийде.!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хотів більше закинути фото - та радикал чогось дуже сильно лагає. Пробував кілька разів - та марно. Спробую ще увечері.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не буду розповідати, як ми наткнулись на міліцію - на це буде ще час. Отже, Чорнобиль. :_02:

oLxz.jpg

hYMHc.jpg

AUvzO.jpg

Ось це - кафе, у якому їдять по талончикам працівники Чорнобилю. Забули, що таке талончики? ;)

До честі " останніх радянських міліціонерів" (як ми назвали їх між собою - дуже чемні люди, самі найкращі враження), вони нам дали свої талони на їжу. Ми ж, у свою чергу, віддячили їм кількома банками армійської тушонки. Досі згадую, скільки ми понабирали їжі на ті талони..))))

028aI.jpg

adKh9.jpg

bTyRZ.jpg

yHNGM.jpg

I8wYl.jpg

eIsEk.jpg

Afktl.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ця палка- стрілялка пляшку шампанського била))))

Конфіскували, з передачою на експертизу.

Щоб забрати, потрібно ще раз їхати у Чорнобиль.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На фото відчувається атмосфера радянського побуту!Міро дякую за фото.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...