Перейти до змісту

Військовий парад - 1938 р.


Otto Kreer

Рекомендовані повідомлення

так на картинке, по моему, не немцы и не советы, а поляки...или?

танки очень похожи на Т-26...

Отже, на фото, дуже ймовірно, зображено 12-й панцерний батальйон - наймолодша з подібного роду формацій у польській армії.

Утворений наказом Міністра Військових Справ 30 жовтня 1937 року. Дислокувався у Луцьку

Даних про танки, якими був спочатку озброєний не знайшов.

АЛЕ. Можу сміливо припустити, що на фото зображений танк 7TP (семитонний польський), однобаштова модифікація.

7TP-3.jpg

7tp_5.jpg

Цей танк дійсно подібний на Т-26, оскільки обидва створювалися на основі англійського танка Вікерс-6 тонний (Vickers Mk.E)

20 липня 1939 року в батальйон надходить 49 французьких легких танків Рено R-35 (зовсім не подібні на ті танки, що на фото). Також на озброєнні батальйону були танкетки TKS і бронеавтомобілі wz.34

Після початку 2-ї світової з танків батальйону формується 21 батальйон легких танків. "Бойовий шлях" закінчив у Румунії. За час війни танки батальйону жодного пострілу не зробили.

З танкеток і бронеавтомобілів сформовано 21-й панцерний дивізіон, прикріплений до Волинської Бригади Кавалерії.

З того, що зосталося (5 легких танків) в Ківерцях сформувалася окрема рота танків. Рота воювала. 2 танки знищені совєтами. 1 - німцями. Останні 2 знищили самі екіпажі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на жаль, і я не впізнаю місце, там де Łuck 28.9 1938... будинок якийсь нетиповий для того часу.

ну що ж, ось від мене сюрприз:

№1. Військо повертається до Луцька після маневрів, 1938.

post-3831-1232555617.jpg

Щодо фотки Otto Kreer, то оригінальний підпис виглядає так: Allegro - " Defilada i zakończenie manewrów na Podolu. Łuck 28.9 1938 "

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=593698#613916

На фото зображені дійсно 7TP

8-11 сентября 1938 года. В ответ на выраженную Советским Союзом готовность придти на помощь Чехословакии, причём как против Германии, так и против Польши, на польско-советской границе были организованы крупнейшие в истории возрождённого польского государства военные манёвры, в которых участвовало 5 пехотных и 1 кавалерийская дивизии, 1 моторизованная бригада, а также авиация. Наступавшие с востока "красные" потерпели полное поражение от "голубых". Манёвры завершились грандиозным 7-часовым парадом в Луцке, который принимал лично "верховный вождь" маршал Рыдз-Смиглы.

http://zhurnal.lib.ru/t/tonina_o_i/polska_zalugie.shtml

8-11 сентября на Волыни прошли крупные маневры польской армии, в которых участвовало 6 дивизий, одна бригада и иависоединение. Этими маневрами Варшава продемонстрировала СССР, что она готова остановить Красную Армию, если та попытается прийти на помощь Чехословакии.

http://zhurnal.lib.ru/t/tonina_o_i/polska.shtml

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Пам"ятаєте, ми обговорювали оці фото

post-2742-1238054580.jpg post-2742-1238055088.jpg

І припускали, що фото відтворюють одні і ті ж події 1938 р.

http://board.lutsk.ua/index.php?s=&sho...st&p=289099

Так от, вчора переглядала "Становлення нації" Єжи Гофмана. У фільмі теж використані схожі фото. Мова велась якраз про події на Волині. А точніше про те, що польський уряд роздавав своїм офіцерам землі на Волині і Галичині, в результаті було 200 тис. переселенців.

Ось кадри з фільму. Зверніть увагу на той будинок з димарями і не тільки. Думаю всі ці фото одного дня.

post-2742-1238054892.jpg post-2742-1238054947.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

Опять "Аллегро". Может что-то уже и было, если было, Отто выкинь.

Na tej aukcji oferuję Państwu niepowtarzalne zdjęcie przedstawiające defiladę przed marszałkiem Edwardem Rydzem- Śmigłym. Defilada po powrocie wojsk z manewrów do Łucka we wrześniu 1938 roku.

post-2846-1284653860,04_thumb.jpg

post-2846-1284653872,61_thumb.jpg

post-2846-1284653884,86_thumb.jpg

post-2846-1284653907,06_thumb.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це треба просто сісти і зробити. треба проаналізувати велику кількість зображень, дати, події і співставити з картинками Луцька в голові)) кожен може це зробити і розгадати загадку.

ось вам ще краща підказка, але нажаль і вона мене не наближає до розгадки...

Більш за все мені здається що це Стрілецька вулиця.

post-1719-1284704452_thumb.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 року потому...

тобто в Луцьку вони могли бути тільки проїздам типу на парад приїхати?

якщо зі львова приїхали, то могли і влаштувати цей огляд на нинішніх львівській чи ковельській.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тобто в Луцьку вони могли бути тільки проїздам типу на парад приїхати?

якщо зі львова приїхали, то могли і влаштувати цей огляд на нинішніх львівській чи ковельській.

панове, цей військовий парад - святкова зустріч військ що повертались з польових навчань !

а де проводились навчання це вже інше питання, якщо не помиляюсь в NAC є підбірка по цій темі - навчання були у теперішній рівненській області

так і є -

Manewry jesienne na Wołyniu 1938 r.

Obsługa Lekkiego Karabinu Maszynowego Maxim wz 08/15, zamontowanym do wozu. Żołnierze uzbrojeni w karabiny Mauser wz. 98 oraz bagnety do tych karabinów oraz w maski przeciwgazowe starego typ

575275_382598068489216_1400187428_n.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Знайшов я спогади очевидців про цей парад у вересні 1938. З деякими огріхами перекладу цитую Тадеуша Марцінковського, текст 2011 року.

"В переддень параду були урочистості за участі маршалка Ридзи Смігли. На стадіоні волиняни вручали для Армії нову військову техніку. Ми з батьком були на тих урочистостях і бачили маршалка. Наступного дня зранку вирушили ми цілою родиною на вулицю Хороброго, де мав відбутися парад. Трибуна була влаштована вкінці вулиці і було важко до неї дістатися. Ми зупинилися з родиною на відтинку між православним цвинтарем та урядом Воєводським. Зібралося багато людей на вулиці Хороброго. Мене тато взяв на руки, аби я був вище і міг бачити парад і маршалка, який їхав у напрямку трибуни. Відділи військ марширували кілька годин, а розпочали її полки кавалерії, які підняли ентузіазм глядачів".

Таким чином, трибуна була десь ближче до Київського майдану.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

може цей 2-х поверховий будинок,то Волі 70 ?

то получається вони йшли від театрального до київького майдану

а що нам скажуть "астрологи" на рахунок тіней ?

ніби саме так тінь і падала б на Волі у першій половині дня

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може я і не правий,під гострішим кутом тіні мали б падати(як би то Волі 70 був)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так,я думав на цей будинок.але вже не впевнений.

Otto правильно зауважив на рахунок тіні, не могли тіні так падати, хіба що рано вранці

на одній з фотографій видно арку, до неї десь з 10 стовпів, думаю метрів з 500

значить сцена не могла стояти не ближче до Київського майдані, ніж Волі 41

а як виглядає будинок на Волі 41а?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А згідно тодішніх карт, де закінчувалась алея Болеслава Хороброго?

Можливо того будинку до сьогодні не існує і ми дарма шукає відповідник?

Щодо 41-го, поруч Чехова, його погано видно на картах Яндекса і він стоїть подалі сучасної вулиці, хоча має схожий виступ на фасаді

post-2742-0-26343500-1385310955_thumb.pn

Завтра спробую роздивитись його поближче.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

може цей 2-х поверховий будинок,то Волі 70 ?

http://maps.yandex.ua/-/CVb9iH8C

Не може. На тому місці був жидівський цвинтар.

post-7519-0-29104500-1385313391_thumb.jp post-7519-0-58174200-1385313530_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Що у нас є ?

а) Парад продовжуався з 9.00 до 16.00.

б) Азимут пр.Волі 105 градусів по напрямку вул.Сенатора - роздоріжжя Рівне-Дубно.

в) Порядок руху параду : кавалерія-артилерія-піхота-змішані підрозділи-бронетехніка.

Фото друге посту № 6 , кавалерія. Тіні лягають під лівим гострим кутом у відношенні осі вулиці. Це ранок , початок параду.

На фото посту № 7 (з гарматою) , тіні мають невеликий кут вліво у відношенні осі вулиці , тобто це приблизно 12.00 , сонце світить маршалку у очі , отже його трибуна розміщена на сучасній непарній стороні вулиці (університет,гімназія,станція переливання крові). І якщо трибуна встановлена на вулиці ,перпендикулярній пр.Волі , то це сучасні вул.Сенатора,Вавілова,Чехова, які були і в 1938 р. - Bosa Ctoneczna, Polna ,Grodna, скоріше всього друга або третя, виходячи з інформації посту №18.

І рух параду - до центру міста.

Пане Andualex, то б то військовий парад тривав 7 годин! А не забагато буде, не замислювались? За цій час всі польські Збройні сили пройдуть перед трибуною, а не гарнізон невеликого міста (хоча б й з частинами іншої дислокації, які залучались до навчань). Ну ж бо пригадайте скільки за часом триває військовий парад у Київі або у "дружній" столиці москалів? Щось тут не так...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Маневры

Последним аргументом Польши стали крупные военные маневры, которые Войско Польское провело в период с 14 по 19 сентября 1938 года на Волыни, непосредственно у границы с опасным восточным соседом. Командовал учениями главный инспектор Войска Польского дивизионный генерал Станислав Бурхарт-Букарский. В маневрах приняли участие 3-я, 13-я, 21-я, 27-я и 30-я дивизии пехоты, 10-я бригада кавалерии, 5-я учебная кавалерийская дивизия (в составе Подольской и Крэсовой кавалерийских бригад) и вторая бригада легких бомбардировщиков. Кроме этого, в учениях были задействованы танковые части и подразделения корпуса охраны пограничья. По воспоминаниям участников «больших волынских маневров 1938 года» польское командование сделало ставку на отработку взаимодействия танковых войск с кавалерией и пехотой. При этом активное участие в учениях приняли части, дислоцированные непосредственно в «крэсах». Так, например, важную роль в конечной фазе маневров сыграл 84-й полк полесских стрелков из Пинска, который входил в состав 30-й пехотной дивизии Войска Польского. В результате, маневры завершились полным разгромом наступающих с востока «красных», частями оборонявшихся «синих». После учений в Луцке был проведен большой военный парад, который лично принял маршал Э. Рыдз-Смиглы. Вскоре на чехословацкой границе поляки развернули отдельную оперативную группу «Сленск» в составе 4-й, 21-й и 23-й пехотных дивизий, великопольской и 10-й моторизованной кавалерийских бригад под командованием генерала К. Бортновского.

Ну и что? Я Вам вопрос другого характера задал? Почему так долго длился парад?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Будь ласка , прочитайте уважно кінець посту "№30.

Але Ви вказували порядок проходження учасників параду, там не було вказано, що йшли всі учасники навчань.

Добре, запитаю по іншому - з якого джерела Ви взяли інфу 9.00 -16.00? Звідкі відомо, що в параді (може це був не парад, а марш з повернення військ у міста постійної дислокації) брали участь всі війська - учасники навчань?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

може цей 2-х поверховий будинок,то Волі 70 ?

http://maps.yandex.ua/-/CVb9iH8C

Не може. На тому місці був жидівський цвинтар.

post-7519-0-29104500-1385313391_thumb.jp post-7519-0-58174200-1385313530_thumb.jp

Подивіться на карти уважніше - цвинтар не доходив до Розвилки Рівненська-Дубнівська. Він доходив до розвилки Волі-Кременецька. Зараз Кременецької не існує. А будинок на Волі 70 - довоєнний.

Крім того, не варто забувати, що будівлі на фото уже може давно не бути. Може, його розбомбили, або знесли

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Згоден,цаинтар не доходив до будинку Волі 70.Але ж тіні вказують,що трибуна була на не парній стороні Волі,Тут я прорахувався з Волі 70.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...