Перейти до змісту

"Дети не могут использовать компьютеры…"


araris

Рекомендовані повідомлення

Я думаю, тут проблема не только мотивации определенной, не нужной для конкретного человека, деятельности. Тут в этой статье проблема общей мотивированности. Люди не хотят напрягать мозги совсем, их с детства к этому не приучали. Мой Ромка был по Флексу в Америке, учился в обычной школе. Тут он хорошо шел по физике, не хотел там отстать, просил себе спецнагрузку. В ответ ему приставляли девочку-отличницу, чтобы она ему помогала. До них никак не доходило, что мальчик просит дополнительной нагрузки, а не помощи в подготовке к урокам.

Там программа настолько облегчена, и так боятся нагружать детей, что дети с недостатками интеллекта, олигофрены способны осваивать эту программу наряду с нормальными.

Но их дальнейшая узкая специализация - это, в общем, вещь полезная. Человек, хоть и в чем-то одном, но специалист.

Нашу беду я вижу в том, что у нас, в отличии от них, просто безнадежно упало качество образования вообще. Ни узко, ни широко. Зачем мне напрягаться и учить, если я могу дать денег и за меня все сделают.

Моя сестра репетитор по математике, она все больше и больше с каждым годом разгребает косяки молодых учителей, которые закладывают в детей искаженные азы математики, сами о том и не догадываясь.

Одно дело не тратить время на то, что вам не нужно знать, при этом развиваться в своей отрасли. А другое дело, упаси боже, напрячь лишний раз мозги для нашей же пользы. Например, я при расчете с клиентом, стараюсь сначала подсчитать сумму в уме, после контролирую на калькуляторе. Хоть так, но мозги уже медленней ржавеют:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 57
  • Створено
  • Остання відповідь

А мені цікаво, якщо я дитину "озброю" в школу одним планшетом замість 6 книжок? Хто що скаже? Я ж можу і дозвіл в директора на це взяти. :)

Наше міністерство теж про це подумало, і це вилилось в таку залізяку:

http://schoolshop.co...i-na-sajte/p488

Zheny@, але не думаю, що повний перехід на електронщину буде швидким. Хто ж тоді відкати за тендер на видання підручників платити буде? Там вже доходило іноді до того, що однакові посібники друкуються одразу трьома видавництвами

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це краще, аніж 6-7 книжок + зошити в сумці / портфелі.

не думаю, що повний перехід на електронщину буде швидким

я цього й не сказав. Книжки нехай лежать дома. Домашні завдання ніхто не відміняв. Це просто щоб НЕ таскати купу книжок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Zheny@, та звичайно хай планшет носить. Постав якийсь рідер, де можна нотатки пальцем або стилусом робити (якщо нема, то в мене є дешевенький для ємнісного екрану, можу віддати). Деякі вчителі обов'язково будуть проти, але не зважайте на них

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так планшет є. На IPS. І читалка вже присутня. Там навіть є 2 книжки, що були задані на літнє читання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Планшет я б заборонив, тим більше на IPS.

Купи читалку дитині, щоб читала, а не енгрібьордз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Zheny@, я мав на увазі програму-рідер :)

difoto, Android 4.2 дозволяє створювати користувачів з різними правами на встановлення і користування програмами

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

difoto, Android 4.2 дозволяє створювати користувачів з різними правами на встановлення і користування програмами

а на уроці Андроід 4.2 сам подає сигнал вчителю, що у нього сідає батарея і його треба відпустити додому.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

difoto, ага, тормознув. Забув зарядити звечора - і на останніх уроках без підручника лишився, навряд чи сидіти і дивитись на розетку з планшетом на перервах - велике задоволення.

Ну, але все одно за цим майбутнє.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Купи читалку дитині, щоб читала, а не енгрібьордз.

Я її читати заставити не можу :( А планшет - ютуб, кліпи, музика, малювати і т.д. Ну попутно читалка.

Якби вже хоч читала - то читалка вже була б давно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

difoto, Android 4.2 дозволяє створювати користувачів з різними правами на встановлення і користування програмами

а на уроці Андроід 4.2 сам подає сигнал вчителю, що у нього сідає батарея і його треба відпустити додому.

там где "планшетное" обучение, девайсы на докстанциях стоят

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

"Difoto не могут использовать компьютеры…"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І все стало на свої місця. Ето Амєріка, дєтка

НІ. І автор працює в одному із дуже непоганих навчальних закладів. Цитата із хабра:

Наши сетевые инфраструктуры в школах Великобритании — это позор.

А у Великобританії система освіти вважається однією із найкращих у світі. Щоб до кінця зрозуміти "крик душі" автора, треба знати, що в останні кілька років їхній уряд "вбахнув" чималі гроші в комп'ютеризацію шкільної освіти. Це вилилось в добрррряче оснащення звичайних шкіл (в кожному шкільному кабінеті ноут, мультимедійна дошка, кольоровий лазерний принтер, достатня кількість розхідних матеріалів; в комп'ютерних класах може бути навіть "лазерний плотер"; мережа, швидкісний інтернет, розроблені потужні освітні портали - теж таке є), а результату щось малувато.

В "америках" же порівняно просто стати відмінником. Якщо в їх аналозі атестата не вчитуватись в рівень предмету. Адже "А" (відмінно) з математики рівня 1 і рівня 3 досить відрізняються. І взагалі про масову середню освіту в США можна окремий пост писати. Як "фрагмент портрету" скажу, що в іхній школі (наші 5-9 класи) комп'ютерних класів може бути два, перший для дизайну і малювання, другий для основ інформатики та користування ІТ, причому програмування там в школі не вчать.

В нас теж йде рух в тому ж напрямі. Якщо ще в пам'яті в кого пізньосовкова/ранньонезалежноукраїнська школа, то тепер зовсім інші акценти в програмі. Загальносвітові. Програмування в звичайній школі тепер не вчать взагалі, в старших класах наполягають на користуванні прикладним ПЗ, "дизайні", користуванні Інтернетом. А в молодших дійсно "сходинки до інформатики", в які б ще ввели користування сучасними телефонами.

Так що, на жаль, написане стосується і нас, хоча, звісно, трошки не в таких тонах, але чим далі, тим буде подібніше до всього світу. :0159:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А в молодших дійсно "сходинки до інформатики", в які б ще ввели користування сучасними телефонами.

Сходинки до інформатики даремно критикуєте, там є ряд чудових програм для побудови алгоритмів

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Scabiosa, щодо Англії та Америки просто не став шукати першоджерела і пруф-лінки. Просто якась така асоціація склалася із іменами.

Але як би там не було. Тема трошки не так мала б звучати. Не те що "не можуть використовувати", а "не вміють користуватися"!. Особливості перекладу, але в корені міняють смисл (спеціально глянув в першоджерело).

Автор оригіналу, хотів сказати, що попри заявлену комп'ютерну грамотність, більшість користувачів, все ж НЕ є впевненими користувачами. Це з рідні того як водій авто - ніби й водити вміє, і знає куди бензин заливати, а от принцип роботи двигуна і що де є решта вузли та частини - не знає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сходинки до інформатики даремно критикуєте, там є ряд чудових програм для побудови алгоритмів

Де таке побачив? Не ганю. Висловлюю пропозиції. Програмами користувався. Але не знаю, чи це обов'язкова частина шкільної освіти.

До речі, твоя спеціалізація в школі фізика, чи й інформатика?

Не те що "не можуть використовувати", а "не вміють користуватися"!.

Не заперечую. Очевидний "прямий" переклад. Але хіба від того суть міняється? В Україні такі ж тенденції. Скільки всього набачився (серед дітей/підлітків, про дорослих мову не ведем). Головна причина - лінь. Та й гаджети зараз "тупішають" і є масовими. Думати треба менше, розвага прямо тут же, навіщо напружуватись, якщо ендорфін можна отримати вже?

Знаю і підтримую теорію про краще абстрактне мислення слов'ян. Через те комп'ютеризація для більшості з нас була дуже цікавим і захопливим заняттям. Для ентузіастів цієї справи. Для мас то далеко не так. І скоро той доробок скінчиться, і ми будемо "як всі". Тому стаття вірно все підмічає. Пора батькам/вчителям/викладачам думати, в першу чергу, ким буде дитина в майбутньому, що вона буде вміти і так далі. Знання за плечима не носити (добре все вміти і нічого не робити) і так далі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але хіба від того суть міняється?

Дуже. Не може користуватися - говорить про те, що він або інвалід, або не спроможний. А не вміє - це зовсім інше. Це може, але не хоче. Про лінь згоден.

В Україні такі ж тенденції.

З точністю до навпаки. Все більше молодих людей та людей старшого віку освоюють (при чому успішно) ПК і т.д. Мама сама допетрала як і що робити із телефоном, СМС-ки перевести годинника і т.д. Так, це для нас як два пальці об... А для старших людей уже прогрес.

Молодь лінується. Звісно - легше скачати диск "Зверь-всё-в-одном-в-один-клик-за-5-минут" і сказати "Я сам вінду собі ставлю!", аніж розібратися "а для чого це все потрібно?".

Але є й такі, які цікавлять і розбираються.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У більшості юзерів такий рівень задач, що їм нах не впало розбиратись "навіщо це все потрібно".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Де таке побачив? Не ганю. Висловлюю пропозиції. Програмами користувався. Але не знаю, чи це обов'язкова частина шкільної освіти. До речі, твоя спеціалізація в школі фізика, чи й інформатика?

Фізика та інформатика.

Сходинки - це обов'язкова програма для учнів 2-4 класів.

З третього класу починаються основи алгоритмів, зайди в розділ "3-4 класи", вони там під назвою "Виконавці". Там і цикли є, і розгалуження. Дається правда далеко не всім. Якщо просто алгоритми будують майже всі, то з циклами проблеми виникають у половини учнів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

(в шікільному курсі інформатики зараз і так нема програмування!)

В нас було, поверхнево вчили pascal і delphi, але проблемо була у тому, що ніхто цього вчити не хотів (Не хотіли думати).

Ходив ще на олімпіади з інформатики по програмуванню (!), то там були розумні хлопці, які й C++ трохи знали

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сходинки - це обов'язкова програма для учнів 2-4 класів.

Реальна історія, що в одному нашому державному навчальному закладі при вивченні програмування групою ІТ половина бакалаврів не змогла оволодіти цими програмами. :0157: Сперечатись про подальше розумнішання молоді в ІТ вважаю недоцільним.

Якщо просто алгоритми будують майже всі, то з циклами проблеми виникають у половини учнів.

От і сам підтверджуєш і тези статті, і мою думку. Достатньо в звичайній українській школі вчити користуванню ІТ-технологій. А у вузі на першому курсі (відповідного фаху, не всіх!) програмуванню вчити "з нуля". Аналізуючи всілякі навчальні плани, бачу, що до цього все і йде. В америках вже так є.

Мама сама допетрала як і що робити із телефоном, СМС-ки перевести годинника і т.д.

Винятки, які підтверджують правила.

Це з рідні того як водій авто - ніби й водити вміє, і знає куди бензин заливати, а от принцип роботи двигуна і що де є решта вузли та частини - не знає.

Повністю підримую.

У більшості юзерів такий рівень задач, що їм нах не впало розбиратись "навіщо це все потрібно".

Світові тенденції, і ми туди ж. Доробок вичерпується, все комерціалізується.

Ходив ще на олімпіади з інформатики по програмуванню

Зараз є проблема, як ті олімпіади влаштовувати, щоб туди хоч хтось ходив, бо масово в школах, особливо не в обласних містах, програмування як такого нема.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нормальні тенденції. для більшості комп"ютер- це предмет побуду, а не інструмент. Складний, багатофункціональний, але всього лиш предмет побуду. ми ж не ставимо вимог, щоби більшість розбиралась в будові телевізора чи кухонного комбайна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нормальні тенденції. для більшості комп"ютер- це предмет побуду, а не інструмент. Складний, багатофункціональний, але всього лиш предмет побуду. ми ж не ставимо вимог, щоби більшість розбиралась в будові телевізора чи кухонного комбайна.

Так те ж і кажу. Але достатньо згадати радянські часи, коли телевізор налаштувати - проблема, і його треба перепаювати не менше раз в рік..

А діти зараз йдуть "шляхом меншого опору". Ключове питання "навіщо?". Це й підмітив автор статті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Колеги, я розумію нарікання, коли людина не вміє з комп"ютером робити щось, що їй треба по роботі. ну, текст набрати, відредагувати, відформатувати, ел поштою скористатись, полегшити собі розрахукни з допомогою ел. таблиць. але чому вона повинна обов"язково розбиратися в особливостях операційки?? ну колись хіба бухгалтери заморочувались, що вийшов з ладу арифмометр?? чи секретарка хіба лізла сама ремонтувати друкарську машинку? на всяку роботу є спеціально навчені люди.

у мене підлеглих багато віку 19-25. так от мене нервує коли вони лінуються і не доганяють підправити таблицю щоденного звіту, щоб сумувалися усі стовбчики і у двох місцях правильно вираховувалась доля в процентах. а майже ж усі з вищою освітою:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...