Перейти до змісту

Firefox - тупимо протягом 15 років?


FPOHTMEH

Рекомендовані повідомлення

Дякую за підказку

Спробую відкрити тему там.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 66
  • Створено
  • Остання відповідь

Пояснюю: для такої загальної постановки задачі можуть бути тільки такі загальні рішення, як оптимізація і апгрейд заліза до такого рівня, щоб вистачило обчислювальних потужностей аби пережувати ті всі глюки і підторможування. Тоді робота буде більш рівномірна і стабільна.

Ти ж не написав ні конфігурації свого заліза, ні яким програмним забезпеченням користуєшся, а фаєрфокс буває не тільки під вінду, а хочеш конкретних порад і ображаєшся тут на всіх.

Хто знає, може у тебе 512 оперативки і при відкритті будь-якої сучасної насиченої всілякою хєрньою сторінки, у тебе вінда половину вмісту оперативки вигружає в файл підкачки і потім працює фактично з ним. Тоді, наприклад, перший крок очевидний. Ну і так далі, таких нюансів тьма. А ти тут на розробників гониш. Може, спочатку самому треба трохи розібратись, як взагалі комп’ютер працює?

Додам, що у коханої звичайнісінький собі ноут на пентіумі 960, 4 гб оперативки, сімка і ніфіга там не тормозить, не підвисає і не тупить, ні хром, ні мозіла, ні опера при будь-якій адекватній кількості відкритих вкладок і паралельно запущених програм.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це через браузер апгрейдити залізо?

Напишіть на оф.сайті - "якщо тупить, купіть планку!"

Якщо заліза достатньо, наприклад, для роботи XP, то чому його має бути недостаньо для браузера?

Mozilla прекрасно збирає статистику з машин - вони бачать загальну картину.

Зараз вимальовується алгоритм вирішення проблеми для звичайного користувача:

1. Перевірте залізо

2. Почистіть кеш

3. Встановіть аддон з неофіційного сайту.

4. Створіть новий профіль.

5. Повидаляйте плагіни.

6. Перевстановіть браузер.

Користувач холодний... Браузер для квесту.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

FPOHTMEH, Навіщо перебільшувати? Швидкодія Firefox достатня, про це свідчить те що вона перебуває на третьому місці по цьому критерію після малофункціональних IE 9/10 та жадібного до пам'яті Chrome. Якщо для вас додаткові мілісекунди - секунди критичні, то шукайте рішення тут: http://support.mozilla.org/uk/kb/firefox-slow-how-make-it-faster, http://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-uses-too-many-cpu-resources-how-fix та http://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-hangs-or-not-responding.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо заліза достатньо, наприклад, для роботи XP, то чому його має бути недостаньо для браузера?

Ну ти ж розумієш, що коли уже завантажені системні файли, коли частина процесорного часу тратиться на роботу ОС, то коли ти запускаєш свій чудовий браузер, то відповідно, треба ще ресурсів, якщо їх навіть вистачало до запуска? Правда, розумієш? Правда, ти просто не думаючи ляпнув? Ну включи нарешті мозок, не в образу.

Я ще раз повторюсь: сучасні браузери і сучасні веб-сторінки цілком здатні покласти на лопатки не надто сучасну і продуктивну систему.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

зависав при користуванні файрфоксом цілий комп’ютер на декілька хвилин! але після того, як вимкнув апаратне прискорення у флеш-плагіна, не було жодних зависань.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Давайте, окрім ввічливості, будемо спиратися на факти:

- Firefox інколи тупить.

- Firefox тупить у багатьох людей.

- Є рішення - робити періодично процедури, які я описав вище - але багатьом людям вони заскладні.

- Більшість користувачів утекло через те, що браузер тупить.

Наразі єдиний варіант допомоги:

- Розвинути тему на більш-менш відвідуваному форумі Firefox (ru, en)

Ще варіанти?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще варіанти?

Прям план порятунку планети від апокаліпсису))

Треба ще групу ВК/Фейсбуці зібрати чи петицію написати. І обов'язково в твіттер відписати розробникам. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую fenmix за відгук.

Розширений варіант вирішення: відкриваю англомовну тему - поширюю лінк на усіх вказаних Вами ресурсах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може трохи і не в тему, але напишу.

Я памятаю поставив колись на Firefox доповнення для перевірки ТЫЦ і pr сайту, то в мене значно довше почали завантажуватись веб сторінки. Ніяк не міг зрозуміти чому так тупить браузер. Потім зрозумів в чому проблема була. Аналогічно в браузері хром із затримкою завантажуються усі картинки на сайті коли включено доповнення IDM. Так що доповнень до браузера тре теж в міру ставити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю, що петиція - це звучить занадто жорстко та ультимативно, робить іншу сторону винною.

Ми не можемо у такій формі щось вимагати від безкоштовного продукту.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую fenmix за відгук.

та то типу сарказм був. Але якщо дієво: то краще написати їм (розробникам) в твіттер чи описати усю суть проблеми на англомовному форумі. + не забудь відправити їм листа на електронну адресу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

та що ж він там напише, якщо навіть тут толком проблему описати не може крім "тупить" та "тупить" :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дехто тупить уже значно довше (років ~40).

Порад не густо, кращі традиції вітчизняного форуму дотримано.

Прохання закрити тему.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чому він так часто підвисає, відкриває сторінки?

Нема такої проблеми. У мене і firefox, і opera, різниці між ними ніякої не бачу. Видно в тебе зборка firefox не сумісна чи не оптимізована під дану конфігурацію. В себе побачив зараз таке, що остання зборка firefox конфліктує з драйверами nvidia, які додають якусь додаткову загрузку на cpu.

Вихід тут тільки один може бути: знайти десь в інтернеті зборку, яка буде більш оптимізована під дану конфігурацію

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

. У мене і firefox, і opera, різниці між ними ніякої не бачу.

Неправда. Різниця таки є ;) Якщо по-темі - Firefox трохи вимогливіший до заліза, але з плагінами то й не дивно. В Опері взагалі немає можливості доставляти плагіни (віджети - не в щьот, то не то). Доречі, ТС, не пробував ті плагіни позносити?

Тай взагалі, що за проблема? Тупить лисичка - став хром, тупить хром - переставляй вінду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2all, прочитавши пости Yuraul стосовно програмних нюансів роботи сучасних браузерів, підтримав його точку зору 100%.

У FireFox цілком функціональний "двіжок". Функціональність вимагає ресурсів. Код і принципи написання сучасних сторінок доволі відрізняються від тих, що писались 7 р. тому. Є стандарти, які впроваджує консорціум W3C. Так от, Mozilla змушена реалізовувати новий функціонал у своєму "двіжку", аби їх браузер не виглядав застарілим. Судячі, з усього двіжок вже давно не переписувався, ось і код виконується неоптимально.

Вперше позайомився з Firefox вурсією 3.

Що мене радувало в ньому, крім функціоналу - це легкість :

Системные требования Firefox 3.6

Минимальная системная конфигурация

  • Процессор Pentium 233МГц (Рекомендуется: Pentium 500МГц или выше)
  • 64 МБ RAM (Рекомендуется: 128 МБ RAM или больше)
  • 52 МБ дискового пространства

Для порівняння

Системные требования Firefox 21

Минимальная системная конфигурация

  • Pentium 4 or newer processor that supports SSE2
  • 512MB of RAM
  • 200MB of hard drive space

Доречі про Pentium і про Intel.

звичайнісінький собі ноут на пентіумі 960, 4 гб оперативки, сімка і ніфіга там не тормозить, не підвисає і не тупить, ні хром, ні мозіла, ні опера при будь-якій адекватній кількості відкритих вкладок і паралельно запущених програм.

Можливо вся суть в архітектурі? Всім, хто цікавиться тестами процессорів відомо, що під одними швидше виконуються операції пов'язані з мультимедіа, а під іншими, ариметичні. Також не однаково працюють і операції архівування, ан процессорах з однаковим кешем, частотою, кількостю ядер. Так можливо і Firefox швидше працює на Intel'овських процессорах?

P.S. Хоча я давній фанат Intel до питання підходжу неупереджено, про що прошу і інших.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо по-темі - Firefox трохи вимогливіший до заліза, але з плагінами то й не дивно. В Опері взагалі немає можливості доставляти плагіни

Додатки вже рік, як в opera мають працювати. А відносно вимогливості можна результати якихось тестів? Я колись перейшов на firefox, бо opera тоді "тупила"

Тому підвисання при зверненні браузера до диску - то дуже часті речі, особливо, якщо ввімкнений кеш

Не знаю чи є така програма в віндовс, але під linux є спеціальний сервіс, який весь профіль браузера дозволяє в оперативній пам’яті тримати, щоб не було звернень до вінчестера

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не знаю чи є така програма в віндовс, але під linux є спеціальний сервіс, який весь профіль браузера дозволяє в оперативній пам’яті тримати, щоб не було звернень до вінчестера

RamDisk

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=22:81362

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можливо вся суть в архітектурі?

Майже. В сучасності цієї архітектури. В таких умовах можна або купити актуальне залізо і закрити питання, або допилювати по можливості ПЗ під свою конфігурацію.

Для тих, хто хоче, щоб гарно працювало з коробки, не забувайте, що у цій коробці повинно бути і ваше залізо, інакше виробник ПЗ не може нічого обіцяти. Ну, бо де гарантія, що ви там собі не назбирали шедеврів додому, думаючи, що розумієтесь у комп’ютерній техніці краще за інженерів HP, Acer і Dell і компонуючи своє залізо власноруч в залежності від релігійних переконань і того, наскільки вдалось задушити жабу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я почав користуватися Мозіллою, ще ДО того, як з'явиввся Firefox. Сподобалися вкладки і т.д. Дуже було зручно.

З тих пір і сиджу. На рахунок "тупить"... як каже мій кум-водій: "Потрібно змінити прокладку між стільцем та комп'ютером", я ж трошки більш толерастичний і кажу гуманніше: "Людський фактор". Це, щоб не сказати - "Криві руки".(Без образ, просто так і є).

Опера - не моє, не знаю, просто не моє та й усе.

Хром.. нє. Сирий, як усі подібні "Інтернет" від Мейл.ру чи Від яндекса і тепер іїуже й від Квіпа. Схоже, тепер лише лінивий не пише свій браузер

Із останнього юзаного, що сподобалося - то це Сафарі та Камелеон. (так, останній на тому двіжку, що й мозілла - Геко.)

Про згадуваний уже Зандербьорд та Бат, що сказати? Бат - платний. Зандрбьорд - безкоштовний. Ось і усе цим сказано. Є ще варіанти. Зараз згадаю. На маю думку, цілком навіть прийнятні.

АПД. Поштовий клієнт від братів з країни "Восходящего солнца" - Sylpheed.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Майже. В сучасності цієї архітектури. В таких умовах можна або купити актуальне залізо і закрити питання, або допилювати по можливості ПЗ під свою конфігурацію.

Може всі тормоза якраз і від "сучасності"? Таке собі спонукання до постійного оновлення софту і, при доведенні до крайнощів, заліза?

p.s. оперу оновлюю вкрай рідко. зараз версія 2-річної давності і про проблеми ТС навіть не чув 0_о

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...