Перейти до змісту

Рок і не рок


Yarchik

Рекомендовані повідомлення

Мені часом не дає спокою одне питання.

Ось дві музичні композиції. Одну з них зворушливо називають "русскій рок", а другу - "шансон", а часом навіть "блатняк", "блатата".

Але музика в "русскому рОкові" по силі звучання, по "рОковості" жанру, по драйву і поряд не стоїть з Лепсовим виступом. В той же час якщо прослухати не концертний, а студійний варіант пісні Лепса "Берега" - там гітарні "запили" навіть ще більш сильно виражені, ніж в концертному записі.

Чому ж тоді одне - рок, інше - не рок?

Можливо, справа в словах, текстах? Але слова, що їх співає Гриша, просякнуті не меншим (а то й більшим) сенсом і значенням, ніж те, що співає Слава. Той, хто жив і живе - зрозуміє ціну цим словам:

Согревая наши души, выкупая наши клятвы

Жизнь входит в берега

Незаметно и неслышно после бури как в затишье

Жизнь входит в берега.

Разрывая наши цепи, наполняя наши мели

Жизнь входит в берега

Заставляя думать прежде, чем оставить все надежды

Жизнь входит в берега.

То чому ж так?

Не пропагую Лепса, хоча його альбом "Водопад" дуже мені подобається. Просто обрав його для порівняння. Адже Лепса багато хто сприймає завдяки його ранній творчості саме як популізатора "блатняка".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А можна поправочку? Дякую. Ось приклад справжнього шансону, а не того бидло-блатняка, що назвали шансоном.

Щодо Наутілуса, то це і є Русский рок "круглый и простой как колобок", як співав сам Бутусов.

Я ж чомусь навпаки не дуже сприймаю лепса. Хоча в його викнанні деякі речі (відверта попса) стає зовсім інша!

Прикладом може служити пісня з цього ж альбому "Научись летать" "беги по небу", що її написав і співав Макс Фадєєв.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

У Лепса очень о*енные гитаристы. Например Вячеслав Молчанов, Денис «Джонни» Катасонов и хороши продюсеры. А Блатняк потому что он сам из блатных. А ещё смысловая нагрузка текста. Да готов признать, что качество исполнение и аранжировка позволяет его приписать к року. Но это ещё не делает из него Рок певца или представителя русского рока. ИМХО

P.S. Бритни Спир тоже как то спела "I love rock'roll". Это же не дает её рокершей)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я сьогодні з архіву підняла Лєпса. Якщо чесно, вокал мені його дуже і дуже подобається. Специфічний голос і мелодика у піснях є. І якщо чесно, я його сьогодні вперше побачила, як він виглядає - кумедний такий дядя-кривляка.

Колись давним давно на базі у Мороза, коли ми щось там вирішували за апаратуру на концерт, мене просвітили в сторону Григорія Лєпса.

Потім, коли ми були у журі в Сінатрі, там якийсь чувачелло місцевий співав його пісні. А особливий мій ріспект Лєпс заслужив, коли до вух потрапила пісня про рок-н-рол. Звідки приблатований крутий дядька шарить, що то таке і з чим його їдять, я не знаю. Але текст там такий, як треба.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дуже багато наших "доморощено-підвальних рок-фанатів" абсолютно не сприймають музику інших жанрів і коло своїх кумирів зі свого дитинства вирощують серед "безапеляційних рокєрів". І потім ніяк не хочуть вірити, що хтось з їхніх кумирів може змінити жанр виконання, наприклад перейти з року на джаз, блюз (частіше серед зарубіжних виконавців) або навіть попсу (частіше буває якраз серед російських рок-виконавців). І разом з тим, викохана ненависть до "попсових" і "блатнякових" виконавців ніяк не дозволяє сприйняти, що ці виконавці іноді дуже круто виконують якісь рок-речі, не дозволяє сприйняти їх "своїми" і щиро визнати, що "твой кунг-фу кручє".

Коротше -- в нас звикли ділити не музику на рок і не-рок, а виконавців на рокових і не-рокових. І коли не-рокові виконавці навіть дуже-дуже круто виконують рок, рок-фанати однаково кричать "засунь собі в ....... свій блатняк!"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коротше -- в нас звикли ділити не музику на рок і не-рок, а виконавців на рокових і не-рокових. І коли не-рокові виконавці навіть дуже-дуже круто виконують рок, рок-фанати однаково кричать "засунь собі в ....... свій блатняк!"

Коротше, в нас звикли ділити музику. А вдома все одно тихенько тащаться від старої попси ^_^

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сумнівалась би у компетентності твоїх слів, Вадиме, бо рокерів отих так званих ти знаєш один-два і обчьолсо.

А взагалі ділити музику на капець які жанри (піджанри і під під під піджанри) - як мінімум .. нераціонально.

І вашпє. Я ділю музику на "круто" і "лайно повне" :)))))))))))))))))))))))))))))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я за, якщо вся російська попса буде схожа на Лєпса

Ну, якщо вже розмовляти саме про Лєпса, то його самого потрібно поділити на "раннього Лєпса" і "пізнього Лєпса" -- це дві абсолютно різні особистості. Для мене в свій час одкровенням стала випадково почута (і дуже в тему) пісня "Черный снегопад". З того часу від багатьох його пісень тащусь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А вдома все одно тихенько тащаться від старої попси ^_^

Вєтєр с моря дууул, вєтєр с моря дууул...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дуже багато наших "доморощено-підвальних рок-фанатів" абсолютно не сприймають музику інших жанрів і коло своїх кумирів зі свого дитинства вирощують серед "безапеляційних рокєрів". І потім ніяк не хочуть вірити, що хтось з їхніх кумирів може змінити жанр виконання, наприклад перейти з року на джаз, блюз (частіше серед зарубіжних виконавців) або навіть попсу (частіше буває якраз серед російських рок-виконавців). І разом з тим, викохана ненависть до "попсових" і "блатнякових" виконавців ніяк не дозволяє сприйняти, що ці виконавці іноді дуже круто виконують якісь рок-речі, не дозволяє сприйняти їх "своїми" і щиро визнати, що "твой кунг-фу кручє".

Коротше -- в нас звикли ділити не музику на рок і не-рок, а виконавців на рокових і не-рокових. І коли не-рокові виконавці навіть дуже-дуже круто виконують рок, рок-фанати однаково кричать "засунь собі в ....... свій блатняк!"

Если уже на то пошло то, на западе, вообще особо не церемонятся, Стивен Тайлер спокойно спел с RunDMC, Рокеры с реперами, Джазмены с Попсовиками, и так далее, главное что бы звучало и продавалось)) У Шакиры так вообще оформление очень даже, так же как и у Пинк, например.

Всё дело вкуса.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А вдома все одно тихенько тащаться від старої попси ^_^

Канєшно! шоб ти собі панімав на мінуточку)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А такого від Лєпса я взагалі не чекав :)

http://youtu.be/sXsazsNv-LQ

Если нормальный музыкант, то есть правильный, (а не поющие миньетчицы), то умеет играть минимум на 2-3 разных инструментах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заганяти себе в рамки "маркувань" - тупо.

Є просто поняття хорошого музичного смаку. )

ЗІ Лєпса деякі речі хаваю як не має бути ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сумнівалась би у компетентності твоїх слів, Вадиме, бо рокерів отих так званих ти знаєш один-два і обчьолсо.

Вистачило тих, кого знаю. Хоча і вони, здебільшого, дорослішають і, принаймні в плані музики, розумнішають.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рок не рок. Главное у кого ружьё! :) щоб Поплавський перестав "співати"!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сумнівалась би у компетентності твоїх слів, Вадиме, бо рокерів отих так званих ти знаєш один-два і обчьолсо.

Вистачило тих, кого знаю. Хоча і вони, здебільшого, дорослішають і, принаймні в плані музики, розумнішають.

Не смешите мои подковы, покажи мне хотя бы одного достойного рок музыканта который "вырос" до попсы?

И что значит умнеют, типа рок для кретинов, а когда умнею начинают попсу играть, потому, что примитивные ритмы и тексты это круто? Тебе про Брюса Дикинсона рассказать?

А в общем разница между Лепсом и рок концертами в том, что на концертах Лепса сидят, а на рок концертах это просто не возможно :0123::_07:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ем... а я про попсу (якої і сам не слухаю) хіба там казав? :)

Возможно направление контекста не так понял, интерпретировал :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...