Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

11 часов назад, HWman сказал:

цілком реально таке реалізувати в одному пристрої, я би сказав на базі M590e чи трохи дорожчої альтернативи SIM800L і ардуіно, тобто керуванні бойлером за допомогою смс чи дзвінкив.

Це зайве і вчорашній день. Інтернет зараз є майже всюди і Сонофф'ом вирішується. Ардуіно мені нідочого і це  значно дорожче рішення

 

11 часов назад, HWman сказал:

Проте, я трохи не впевнений, що вмикати і вимикати бойлер по привязці до часу сильно зекономить споживання, так як він з часом охолоне і на нагрів буде тратитись більше часу. 

Ось би мати портативний ваттметр з лічильником затрачених ват*годин, і подивитись різницю в споживанні коли бойлер увімкнений в мережу всі 24 години і в такому режимі як Ви говорите, якщо це дійсно дозволяє серйозно економити тоді є зміст навіть пускати такий пристрій в серію.

Я перевіряв, економія точно не менше 10% в денний, оскільки хоч бойлер і не з дешевих, все ж нагріта вода охолоджується в ньому відносно швидко через тепловтрати (це приблизно подібне до того, що чайник постійно підігрівати цілий день, щоб ввечері попити чаю, а не нагріти перед чаюванням). Але ти не уважно читав, в мене є 2-тарифний лічильник електрики, який економить 20-30% коштів, і треба щоб основний підігрів води припадав на нічний тариф. Без таймера це зробити ваааажко - треба постійно бігати до бойлера

місяць Витрата квт-год 1 зон 2 зон економія, грн економія, %
липень 311 170 141 29 17%
серпень 400 226 165 61 27%
вересень 379 266 212 54 20%
жовтень 314 214 172 42 20%
листопад 150 85 69 16 19%
грудень 177 106 83 23 22%
січень 419 297 229 68 23%
лютий 518 375 283 92 25%
березень 227 183 137 46 25%
квітень 477 430 308 122 28%
травень 381 335 230 105 31%
червень 361 315 214 101 32%
липень 391 345 240 105 30%
серпень 393 347 234 113 33%
вересень 387 442 303 139 31%
всього за 15 міс 5285 4137 3020 1117 26%
окупність лічильника, міс 15        
жовтень 410 471 317 154 33%
листопад 390 446 300 146 33%
грудень 437 506 343 163 32%
січень 2017 383 436 298 138 32%
лютий 404 464 339 125 27%
березень 383 565 409 156 28%
квітень 409 609 452 157 26%
травень 424 634 466 168 27%
червень 357 522 395 127 24%
липень 430 644 481 163 25%
серпень 418 624 475 149 24%
вересень 396 587 465 122 21%

 

11 часов назад, HWman сказал:

Ось би мати портативний ваттметр з лічильником затрачених ват*годин, і подивитись різницю в споживанні коли бойлер увімкнений в мережу всі 24 години і в такому режимі як Ви говорите, якщо це дійсно дозволяє серйозно економити тоді є зміст навіть пускати такий пристрій в серію.

Ну теоретично можна поставити все ж Sonoff POW в розріз живлення, "розрізати" кнопку і запаралелити з кнопкою Срноффа, а відрізану частину закоротити (тобто зімітувати постійний увімкнений стан бойлера). Тоді при натисканні кнопки бойлера піде команда на Сонофф, який замкне реле і подасть живлення на бойлер. Сам Сонофф вміє рахувати використану бойлером електрику. Я так і зроблю, якщо не зможу перепрошити стандартне Сонофф реле. Чому не одразу роблю перший варіант, бо:

1. Я не можу з впевненістю сказати чи не шкодить електроніці бойлера постійний розрив живлення, хоча саме так в мене зараз. А так буде як наче б ти кнопкувмикання натискаєш, крвм того байлер при наимсканні кнопки живлення проводить якусь самодіагностику (видно як запалюються всі лампочуи і тен вмикається не одразу, а при розриві і появі живлення все вмикається одразу.

2. Повторюсь, якщо вийде перепрошити, то можна поставити ще один Сонофф і вмикати "турбонагрів".

3. Ну і економічна складова. Економія не повинна бути заради економії. Sonoff POW вдвічі дорожчий за звичайний (звичайний не підходить в розрив живлення, оскільки реле розраховане на 2квт, а бойлер в мене 2,5квт

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 550
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

19 минут назад, nickel сказал:

Чому б тобі не взяти розетку Сонофф замість реле Сонофф на місце Ферона? Ферон викидається, всі функції і Ферона і реле Сонофф є в розетці Сонофф + фізична кнопка і нічого не треба прошивати і робити, все працює з коробки, лише пропускна потужність розетки 2000 ватт, на 200 ватт менше реле, а бойлер прийдеться запітувати від розетки Сонофф, тому треба знати чи бойлеру не треба більше. Одна велика кнопка, думаю проблем в користуванні не виникне ні у кого. Один мінус - балабуца залишиться. Є ще один варіант з реле, але він не працює з коробки, треба допилювати, але також простіше чим прошивати і, думаю, дешевше.

чому дешевше? Розетка коштує 12 дол в Китаї, а реле 4,85. Та й не підходить по потужності мені - в турборежимі бойлер споживає 2,5 квт. Не хочу щоб квартира згоріла :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 хвилин тому, vaz75 сказано:

Я перевіряв, економія точно не менше 10% в денний

тобто за рік зекономиш на бойлері гривень 50-100?)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, Dima4s сказал:

тобто за рік ти зекономиш на бойлері гривень 50-100?)

Ні. Вдень від 10% залежно від інтенсивності використання бойлера, А в ночі -таблицю дивись, там економія в цифрах. Левова частка - бойлер.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

53 минуты назад, vaz75 сказал:

чому дешевше? Розетка коштує 12 дол в Китаї, а реле 4,85. Та й не підходить по потужності мені - в турборежимі бойлер споживає 2,5 квт. Не хочу щоб квартира згоріла :)

Дешевше - це я писав про ще один варіант з реле, але він також не підійде, бо там також треба пускати бойлера через реле, а він в тебе сильно прожорливий. Але просто цікаво скільки ти готовий заплатити за таку роботу (написання скетчу і заливка в сонофф)? Бо думаю, що людина захоче явно більше різниці між розеткою і реле.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

25 минут назад, nickel сказал:

Дешевше - це я писав про ще один варіант з реле, але він також не підійде, бо там також треба пускати бойлера через реле, а він в тебе сильно прожорливий. Але просто цікаво скільки ти готовий заплатити за таку роботу (написання скетчу і заливка в сонофф)? Бо думаю, що людина захоче явно більше різниці між розеткою і реле.

Чому ти так думаєш. Скетч не треба писати, треба лише змінити штатний (змінити роботу реле з вкл, на вкл і одразу викл, дописати одну-дві команди). Я не програміст, але для того, хто "грався" зі скетчами це не складе особливого зусилля і часу. А мені треба вивчити мову, докупити приблуду для підключення реле, встановити ПЗ, проби-помилки для разового проекту я не готовий, тому й спитався хто зміг би. А щодо цін, звісно що не за так,але це й не комерційний проект і ще поки ніхто нічого не пропонував.

А чому тебе це так цікавить?;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@vaz75

як на мене то я бачу вирішення проблеми трішки іншим шляхом,

ми просто вимикаєм твій бойлер від твого девайса і садим на сонофф,

1)туди прописуєм жорсткий графік, 

 2)так як в прошивці можна там і ще щось виводити,  можна і вивести пару функцій типу відпустка чи вихідний, чи просто завжди грієм...

я вже непамятаю що в середені але там точно віфі + реле а на віфі модулі ще куча інтерфейсів

одним модулем реалізувати всі фішкі нє?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, Voronin10 сказал:

@vaz75

як на мене то я бачу вирішення проблеми трішки іншим шляхом,

ми просто вимикаєм твій бойлер від твого девайса і садим на сонофф,

1)туди прописуєм жорсткий графік, 

 2)так як в прошивці можна там і ще щось виводити,  можна і вивести пару функцій типу відпустка чи вихідний, чи просто завжди грієм...

я вже непамятаю що в середені але там точно віфі + реле а на віфі модулі ще куча інтерфейсів

одним модулем реалізувати всі фішкі нє?

Не вистачає фізичної кнопки вкл-викл., вона є в розетці сонофф, але і розетка і реле не витягнуть 2,5 кватний бойлер. Штатну релюху і в розетці і в реле можна замінити на більш потужну, але я такий колхоз навіть радити не став, бо самому не подобається.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, nickel сказано:

Не вистачає фізичної кнопки вкл-викл., вона є в розетці сонофф, але і розетка і реле не витягнуть 2,5 кватний бойлер. Штатну релюху і в розетці і в реле можна замінити на більш потужну, але я такий колхоз навіть радити не став, бо самому не подобається.

2,5 кв то тре брати твердотільне реле замість штатного

і все красиво десь в бойлер заховати, не буде щолкати  і довговічніше

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 24.10.2017 в 12:47, vaz75 сказал:

Чому ти так думаєш. Скетч не треба писати, треба лише змінити штатний (змінити роботу реле з вкл, на вкл і одразу викл, дописати одну-дві команди). Я не програміст, але для того, хто "грався" зі скетчами це не складе особливого зусилля і часу.

Наскільки я розумію, рідний скетч не видереш з реле, у вільному доступі у вигляді прошивки його також немає - це власність сонофф, є лише альтернативні прошивки. Тому не все так просто... :)

В 24.10.2017 в 12:47, vaz75 сказал:

А мені треба вивчити мову, докупити приблуду для підключення реле, встановити ПЗ, проби-помилки для разового проекту я не готовий, тому й спитався хто зміг би.

Тому й буде не дешево, бо хтось буде робити те що ти не хочеш - вчити, купляти, встановлювати. Все як на СТО, не хочеш робити сам, тому не питай чому дорого.

В 24.10.2017 в 12:47, vaz75 сказал:

А щодо цін, звісно що не за так,але це й не комерційний проект і ще поки ніхто нічого не пропонував.

А чому тебе це так цікавить?;)

Ціна за ремонт автомобіля має відрізнятися (бути меншою), якщо я не використовую його для комерції?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, nickel сказано:

Наскільки я розумію, рідний скетч не видереш з реле, у вільному доступі у вигляді прошивки його також немає - це власність сонофф, є лише альтернативні прошивки. Тому не все так просто... :)

Тому й буде не дешево, бо хтось буде робити те що ти не хочеш - вчити, купляти, встановлювати. Все як на СТО, не хочеш робити сам, тому не питай чому дорого.

Ціна за ремонт автомобіля має відрізнятися (бути меншою), якщо я не використовую його для комерції?

прошивка на флешці, флешку зчитати проблеми небачу

таз він і в африці таз але коли він тягає гелік то всі кажуть ого, а ти то знаєш шо мотор з підвіскою ві бмв :) кастом є кастом не все на заводі ставлять

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, Voronin10 сказал:

прошивка на флешці, флешку зчитати проблеми небачу

в сонофф?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, nickel сказал:

Наскільки я розумію, рідний скетч не видереш з реле, у вільному доступі у вигляді прошивки його також немає - це власність сонофф, є лише альтернативні прошивки.

Можливо й так, повторюся, я лише теоретик, тому тут і питаю.

1 час назад, nickel сказал:

Ціна за ремонт автомобіля має відрізнятися (бути меншою), якщо я не використовую його для комерції?

Ти б ще з аерографією порівняв чи написанням ігри :)

Он Воронін10 мені шнура специфічного спаяв рік тому, і взяв не дорого (за що йому грандмерсі), а інші кричали, що це капець як складно...

2 часа назад, Voronin10 сказал:

@vaz75

як на мене то я бачу вирішення проблеми трішки іншим шляхом,

ми просто вимикаєм твій бойлер від твого девайса і садим на сонофф,

1)туди прописуєм жорсткий графік, 

 2)так як в прошивці можна там і ще щось виводити,  можна і вивести пару функцій типу відпустка чи вихідний, чи просто завжди грієм...

я вже непамятаю що в середені але там точно віфі + реле а на віфі модулі ще куча інтерфейсів

одним модулем реалізувати всі фішкі нє?

Це мені не підходить.

Ладненько, я вже охолов щодо ідеї. Пізніше реалізую на на Sonoff POW і штатному ПЗ, як писав вище.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

45 хвилин тому, vaz75 сказано:

Можливо й так, повторюся, я лише теоретик, тому тут і питаю.

Ти б ще з аерографією порівняв чи написанням ігри :)

Он Воронін10 мені шнура специфічного спаяв рік тому, і взяв не дорого (за що йому грандмерсі), а інші кричали, що це капець як складно...

Це мені не підходить.

Ладненько, я вже охолов щодо ідеї. Пізніше реалізую на на Sonoff POW і штатному ПЗ, як писав вище.

тримай нас вкурсі, всім цікаво, п.с. там флешка точно є :)

а реле непотрібно лише сигнал керування реле і мінус ;)

логіка з есп 3.3  вольта виходить а далі непамятаю...

 

глянув схемотехніку теї штуки. вихід на реле піля транзистора = 5в :)  

скетч можна вроді вичитати. завтра гляну відпишусь

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Запитаю ще тут)
що можна поставити в розрив вентилятора і сонячних панелей, щоб струм подавався на вентилятор тільки тоді коли сонячний колектор прогріється до 30 градусів( наприклад)? Так щоб це не вимагало додаткового живлення або живлення можна було подати від тиє же сонячних панелей

І інше питання. Мені

HWman

розказав трохи за ардуіно.  Я подумав чи можна зробити контроллер з термодатчиком на ньому. з живленням від панельок сонячних. Щоб показувал омені температури кімнати колектора і вулиці+ напругу з панельок. Це взагалі реально?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

46 минут назад, Dima4s сказал:

Запитаю ще тут)
що можна поставити в розрив вентилятора і сонячних панелей, щоб струм подавався на вентилятор тільки тоді коли сонячний колектор прогріється до 30 градусів( наприклад)? Так щоб це не вимагало додаткового живлення або живлення можна було подати від тиє же сонячних панелей

І інше питання. Мені

HWman

розказав трохи за ардуіно.  Я подумав чи можна зробити контроллер з термодатчиком на ньому. з живленням від панельок сонячних. Щоб показувал омені температури кімнати колектора і вулиці+ напругу з панельок. Це взагалі реально?

Термостат NO (нормально-розімкнутий) (на охолодження) з температурою спрацювання 30 градусів або регулюємий. 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 годин тому, Dima4s сказано:

Запитаю ще тут)
що можна поставити в розрив вентилятора і сонячних панелей, щоб струм подавався на вентилятор тільки тоді коли сонячний колектор прогріється до 30 градусів( наприклад)? Так щоб це не вимагало додаткового живлення або живлення можна було подати від тиє же сонячних панелей

І інше питання. Мені

HWman

розказав трохи за ардуіно.  Я подумав чи можна зробити контроллер з термодатчиком на ньому. з живленням від панельок сонячних. Щоб показувал омені температури кімнати колектора і вулиці+ напругу з панельок. Це взагалі реально?

Низькоомний терморезистор в розрив вентилятора з відємним температурним коефіцієнтом помоєму, такі в атх бп до компа стоять часто. Чи терморезистор і управляючий транзистор. Елементарні схеми, живиться від 10-15 вольт наприклад, і вмикає вентилятор від компютера. Якшо вентилятор якийсь потужніший чи на 220, тоді термостат як писали вище.

 

На ардуїно реально зібрати. Гляньте ще в сторону есп8266. Мо буде простіше і дешевше. І по вайфаю. Датчики в китаї по долару, прошивки бесплатні є. Влізете в 10 уе за все, якшо паяти вмієте. Можна навіть функцію увімкнення вентилятора покласти на контролер. Доречі есп має ацп на борту. Датчик напруги можна не купувати. А можна купити разом з амперметром, і заміряти ще ампераж, електричну потужність, і навіть накопичені квт-год. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
  • 2 місяця потому...
10 часов назад, HWman сказал:

Цікаво, а у нас в Луцьку є ардуіно гуртки для дітей?

Є - в Центрі науково-технічної творчості учнівської молоді. Декілька разів бачив на каналі Нова Волинь вихованців гуртка і їхнього керівника.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

На mega2560 хтось watchdog-ом користувався?

А то коли прошиваю ф'юз ватчдога нічого не працює.

 

Пишуть шо треба міняти bootloader, може є якись простіший шлях?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 27.04.2018 в 12:12, amadey777 сказал:

На mega2560 хтось watchdog-ом користувався?

А то коли прошиваю ф'юз ватчдога нічого не працює.

 

Пишуть шо треба міняти bootloader, може є якись простіший шлях?

Було подібне на ардуіно нано,  рішення,  окрім як знести загрузчик так і не знайшов. 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...