Перейти до змісту

мобільні аферисти


Рекомендовані повідомлення

  • 2 тижня потому...
  • Відповідей 376
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Читаю ось тут різні історії і не думав, що зі мною таке може трапитись...

Так ось, в мене сьогодні намагались "вкрасти номер"

Подзвонили з закритого номера і представились відділенням Київстар з Миколаїва

Запитали як довго я користуюсь цим своїм номером і сказали, що до них звернулась людина, заявляючи, що це її номер і хоче його відновити

В мене ж попросили підтвердити, що номер мій і відповісти на кілька запитань по даному номеру

Я у свою чергу запитав, як вони можуть підтвердити те, що вони з Київстара і сказав що стороннім людям подібної інформації не повідомляю

У відповідь на мене практично накричали, щось типу: "якщо не надасте нам інформації, через півгодини заблокуємо номер!"

Сказав "до побачення" і поклав трубку

Будьте обережні!

Як мені сказали в СП "Київстар" (куди я одразу ж після цього зателефонував): "Наші співробітники ніколи з подібними запитаннями не телефонують, підтверджувати дані має людина, яка хоче номер відновити"

доволі ломово працюють

схема зазвичай трохи тоньша:

- обов"язково має бути карта не прив"язана до контракту (куплена сімка в магазині без документів)

- роблять декілька дзвінків на ваш номер і або щось "ліве" питають, або просто кладуть слухавку

- кидають на мобільний рахунок 5-10-30 грн з термінала

далі ломляться в сервісний оператора і кажуть, що згубили телефон. На запитання хто дзвонив - дають оті "ліві" номера, з яких до вас дзвонили. "Згадують" що поповнили грошенята на рахунку і називають суму. А далі уже діло шарму і везіння - знаю що так забирали в народу номери :(

будьте обережні!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

далі ломляться в сервісний оператора і кажуть, що згубили телефон. На запитання хто дзвонив - дають оті "ліві" номера, з яких до вас дзвонили. "Згадують" що поповнили грошенята на рахунку і називають суму. А далі уже діло шарму і везіння - знаю що так забирали в народу номери :(

будьте обережні!

а якщо номер зареєстрований в "май.київстар" - повинно ж трохи допомогти? чи "девачкі" на таке не звертають уваги і "відновлюють" карту?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

доволі ломово працюють

схема зазвичай трохи тоньша:

- обов"язково має бути карта не прив"язана до контракту (куплена сімка в магазині без документів)

- роблять декілька дзвінків на ваш номер і або щось "ліве" питають, або просто кладуть слухавку

- кидають на мобільний рахунок 5-10-30 грн з термінала

далі ломляться в сервісний оператора і кажуть, що згубили телефон. На запитання хто дзвонив - дають оті "ліві" номера, з яких до вас дзвонили. "Згадують" що поповнили грошенята на рахунку і називають суму. А далі уже діло шарму і везіння - знаю що так забирали в народу номери :(

будьте обережні!

Оператор не питає "хто дзвонив", а питає "кому дзвонили". Тому шахраї лише маякують на той номер, який намагаються "угнати" і чекають коли ти сам передзвониш. З цієї причини я перестав передзвонювати на "маяки" з чужих номерів.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

далі ломляться в сервісний оператора і кажуть, що згубили телефон.

Невже до цього часу в сервісних центрах операторів не має камер відеоспостереження які могли б допомогти встановити їх особу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

далі ломляться в сервісний оператора і кажуть, що згубили телефон.

Невже до цього часу в сервісних центрах операторів не має камер відеоспостереження які могли б допомогти встановити їх особу?

проблема швидше не в камерах, а в окремих недобросовісних працівниках сервісних центрів операторів.

і сервісним центром зазвичай є відмінна від оператора стільникового зв'язку юридична особа, яка представляє оператора по дилерському договору.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 11 місяців потому...

Сьогодні пробували розвести на 300 грн

Схема не нова, але зазвичай шахраї були з Росії та і підхід був дуже грубий

Написала в ВК знайома, зразу ж здогадався що "ломанули", але вирішив побачити що з того вийде:

vk-razvod.jpg

 

Після пропозиції занести гроші - зразу ж оффлайн і повидаляли всі відправлені повідомлення (знайома каже що бачить тільки те що їй відписували)

Одна жертва таки знайшлась...

Так що будьте обережні!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 25.03.2015 at 17:31, bublik007 сказано:

Дякую за відповідь, просто, перший раз чую, щоб намагались вкрасте саме номер.

З цього починалося.  3 рази звонять з різних номерів. Потім йдуть в мтс і кажуть, вкрали телефон і картку. Для відновлення чітко називають 3 останні номера і вуаля - номер ваш! А з ним і Приват24 і все решта.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин тому, Zheny@ сказано:

А з ним і Приват24 і все решта.

як це реалізувати тільки з старим\новим номером?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 минут назад, Zheny@ сказал:

3 рази звонять з різних номерів

потрібно вказати не три останні вхідні дзвінки, а три останні вихідні дзвінки, дату, суму поповнення (з цим простіше)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, Deemon сказано:

як це реалізувати тільки з старим\новим номером?

Я навів приклад.

Ніякої конкретики. Просто коли є сервіси з прив'язкою до номеру, то деякі можуть опинитися в руках  зловмисників.

11 хвилин тому, Saddy сказано:

вказати не три останні вхідні дзвінки, а три останні вихідні дзвінки

Можу помилятися, але

 

27 хвилин тому, Zheny@ сказано:

З цього починалося. 

Це не зараз - а кілька добрих років тому.

Зараз і Приват ускладнив авторизацію. І моб. оператори ускладнили процедуру відновлення номеру.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 14.04.2015 at 13:07, swmarmalade сказал:

Невже до цього часу в сервісних центрах операторів не має камер відеоспостереження які могли б допомогти встановити їх особу?

вже давно для відновлення номеру треба паспорт. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 хвилин тому, Zheny@ сказано:

Я навів приклад.

Ніякої конкретики. Просто коли є сервіси з прив'язкою до номеру, то деякі можуть опинитися в руках  зловмисників.

Тоді я скажу, що цим бородам байкам - 100 лєт в обєд, бо вже купу часу, як введена подвійна аутентифікація, котрольні\секретні запитання і т.д.
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, Deemon сказано:

Тоді я скажу, що цим бородам байкам - 100 лєт в обєд, бо вже купу часу, як введена подвійна аутентифікація, котрольні\секретні запитання і т.д.

Я саме це й намагався сказати. Просто ми одне одного не зрозуміли.

Я вів мову про те, що способи викрадення номерів телефону існують давно. Там Бублік здивувався, що вперше чує про викрадення номерів. А я кажу,що саме з цього почалося. Уже потім було "Альо, мама, я в міліції! Привези 2К у.о..."

Цілі, для яких крадуть - питання третє. ЩО це дасть крадію - четверте.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Saddy сказал:

вже давно для відновлення номеру треба паспорт. 

1, Номер Київстар можна замінити поки ти спиш, якщо телефон виключаєш на ніч. 7 годин і запий свій номер холодною водою. Ти просто не слідкуєш за трендом. :)

Послуга "Самостійна заміна СІМ"

12814141_1123550007688808_80748485338022

2, Те що описує Женя відбувається приблизно так: маякуть з невідомого номера, якщо передзвонюєш, то залишається ще з двох номерів так зробити і зловмисники знатимуть три вихідні дзвінки з твоїх номерів. А коли передзвонюєш, то вони можуть щось спитати по твоїх оголошеннях, чи позвати Васю і вибачитись, що помилилися номером і т.д. Варіантів безліч.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 минуты назад, nickel сказал:

Ти просто не слідкуєш за трендом

читай уважно матчасть - 

  • YYYYYY – 19 цифр ICC-коду або 8 цифр PUK1 вашої старої SIM-карти

де ж взяти ці дані?

так що цей метод не пройде) принаймні не так просто як ти описуєш

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ок. 

але цей метод діє лише для київстар, і лише при наявності коробки/паперів від старої сімкарти - актуально для екстразаміни в разі необхідності перейти на інший формат сім - із звичайної на мікро/нано сім і нема бажання обрізати карту. або ж якщо стара сімка пошкодилась і не працює.

в інших операторів для заміни сімки в сервісному центрі/центрі обслуговування треба паспорт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Старе, як світ..... Зранку прийшла СМС: я виграла Фольксваген. Посміялася, забула. Але глянула знову - "...зайдіть на сайт http://www.avtopalace.com.ua/stock.html". Зайшла, подивилась, подзвонила (мала трохи часу). Дійсно - виграла машинку Ф Поло. Лишилося тільки перекинути їм на картку 1% від вартості (заг. ціна - 350 тис.) Навіть передзвонили - коли заплатите? Засміялася, що десь я про таке читала, навіть сума така ж - 3500 грн. (Хтось десь заплатив і побіг в місцевий автосалон за машиною......) Кинули трубку. Лишилася я без Поло....))))))))))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

черговий розвод: з вашої карти хочуть зняти кошти, щоб відмінити потрібно щось кудись послати....

номер з якого дзвонили +380999608131 (напевно зеки балуються)

людина не звертається до вас по імені, не знає які карти банків у вас є.

тупо наговорює безліч слів, щоб заплутати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Була неприємна історія Вчора зателефонували на рахунок поїздки в Польщу. Спочатку домовились що буде поїздка з Луцька до Варшави, узгодили ціну, замовнику підійшло все. Через годину часу, перезвонює замовник і каже:" ви знаєте нас треба забрати зі Стрия", на що відповів:"та ні,в Стрий ніхто не поїде по вас, хочете сідайте на маршрутку і приїжджайте до Луцька,а там далі поїдем у Варшаву". Чолов'яга пом'явся , "та я б приїхав але остальні не хочуть, скільки буде коштувати щоб ви нас забрали і завезли??" Порахувавши і назвавши космічну для декого суму в 200 злотих, замовник погодився, домовились що виїдем по них о 19:00 з Луцька. Перед виїздом перезвонює знову замовник і каже:" ви знаєте, у Львові мій друг продає зварювальний апарат, і нам він в польщі буде дуже потрібен, чи не могли б ви його нам забрати , а ми вже розрахуємся з вами?!" На щастя вже колись була спроба подібного розводу, коли замовник в останній момент відключив телефон перед цим просив йому поповнити рахунок бо в нього машина зламалась, тому пославши культурно куди по далі, лишились в дома при своїх кровних. Телефонні  номери з яких дзвонили:+380682558437 та +380684538624

Надіюсь комусь допоможе не попастися на гачок!!! 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...
25 minutes ago, Itzamna said:

піймали з коноплею

І головне, що знають такі нюанси з твого особитого життя ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Не чекайте від оператора адекваної відповіді бо ніколи її не отримаєте на таке технічне запитання.

Перехват СМС, підміна номерів цілком можлива, шукайте  інеті опис роботи міжоператорського протоколу SS7, наскільки він незахищений і скільки вже з'явилось спеціального обладнання на ринку для використання недосконалості того протоколу.

Перші лінки в пошуку:

https://habrahabr.ru/company/pt/blog/305472/
https://habrahabr.ru/company/pt/blog/237981/
https://xakep.ru/2016/04/19/ss7-congressman-hack/

 

І в догонку, шукайте на будь-якій мові  щось типу: "NIST спеціалісти не рекомендують використовувати SMS для двуфакторної аутентифікації"
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Itzamna сказал:

... я до оператора, як це можливо, оператор підтверджує - з мого номера вихідних дзвінків не було...

Надо было родителям к оператору и запросить с какого номера им звонили

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...