Перейти до змісту

Бомбоубежища Луцка (ГО)


laser

Рекомендовані повідомлення

VadimM, будинок саме поряд з классами перший.

Той що ближче до Досафа чи до Кузнєцова? Так чи інакше, бу там бути не повинно "99%" - з оглядкою на це:

Если в доме есть подвальные окна (всякие решетки, куда лазают кошки, или половинчатые форточки), убежища под ним 99% нет. Но — бывают жилые дома, убежище под которыми занимает не всю площадь фундамента, а лишь часть. Соотв, в этой части подвальных окошек нет.

Підозрюю що мається на увазі підвал під будинком ближчим до Кузнєцова. Фундамент там ніби вищий, ну і спуск у підвал пригадую.

48789101.jpg?redirect_counter=1&st=ts&ir=1

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 186
  • Створено
  • Остання відповідь
Той що ближче до Досафа чи до Кузнєцова? Так чи інакше, бу там бути не повинно "99%" - з оглядкою на це:

Блін, де самі "Класи іноземних мов" знаходяться? По правій руці від них будинок. Я к реально когось просиш туди приїхати і кажеш "де колишнє бомбосховище підходь" ніхто не може знайти ) Нам треба туди тупо їхати і зустрічати. Я б могла зробити пару фоток, але не дуже хочеться там нарватись на когось знайомого. І вікон там ніяких нема.

Підозрюю що мається на увазі підвал під будинком ближчим до Кузнєцова. Фундамент там ніби вищий, ну і спуск у підвал пригадую.

:sm110:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нова лінія це нова будівля і край теж.

неправда. це недобудовані корпуси електротермометрії. як говорив ODZER. колись були фото старі, та не знайду. може глянути на нову лінію з "гугл земля". там аерофотознімок ще до ремонту.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нова лінія це нова будівля і край теж.

Там де зараз весь цей комплекс будівель в низині - до середини 80-х був заливний луг, пляж, футбольне поле невелике. Всі ходили туди відпочивати, я теж там малим купався. А там де зараз "Наш Край" і "Сад-город" був залив Стиру( залишки старого русла). Посеред того заливу стояло десятки два барж колишнього річкового флоту Луцька.

Потім почалось будівництво нових цехів приладобудівного заводу(саме так тоді називався з-д Електротерометрія). Луг збільшили висотою на 5 метрів. Вантажівки їздили і вдень і вночі - землю возили.. Залив теж засипали. Потім надовбали там бетонних свай і десь в 87 році почали будівництво. А на початку 90-х все завмерло, стояли недобудовані цехи-корпуса. Саме в цих корпусах і розмістився "Наш Край" і Нова лінія"

Вхід в бомбосховище досить солідний - його і зараз видно, якщо підійти до 12-поверхівки. І я згадав, що бомбосховище в 2 рази більше, ніж площа цієї будівліі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По Бронксу лазил ещё в 1996, когда он был в глубоком запустении :)

Бомбоубежища там вспомнить не могу... но тогда меня больше на крыши тянуло :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По Бронксу лазил ещё в 1996, когда он был в глубоком запустении :)

Бомбоубежища там вспомнить не могу... но тогда меня больше на крыши тянуло :)

Там з даху обзор супер. Теж там полюбляв бувати, жаль, що зараз вже не можна. Там і вдень гарно, а вночі ще гарніше - перепади електроенергії створюють ілююзію пульсації, і всі вогники міста пульсують в одному ритмі.

Вхід в бомбосховище досить помітний з центрального входу в будинок

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ODZER, то ви старожил :) цікава інформація!

я пребрався в цей район на початку 90-х, про засипання русла стиру дізнався вже пізніше з фотографій, але корпуса старі пам'ятаю, дерева ще великі понад дорогою росли…

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ODZER, то ви старожил :) цікава інформація!

я пребрався в цей район на початку 90-х, про засипання русла стиру дізнався вже пізніше з фотографій, але корпуса старі пам'ятаю, дерева ще великі понад дорогою росли…

Майже все життя прожив в тому районі, за 200 м від" Нової лінії". Так оце пряме русло між двома мостами - це штучне русло. Його викопали - правда не знаю коли, може в 50-60х. Біля Нової лінії йде високий обрив - саме вздовж цього обриву йшло старе русло вигином. А вищезгаданий залив,на місці якого знаходиться "Наш Край" - це залишок-шматок того русла. Прикол в тому, що залишилась стара рятувальна станція (поряд з Новою лінією), за яку мало хто знає. Станція з оглядовою вишкою - і ще більший прикол - вона діюча. Кого там рятують - я не знаю...:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Спасательная станция в том месте - это один из шикарнейших приколов Луцка :)

В своё время очень удивился, что она там находится. И все, кому её показывал, удивляются не меньше :) Забавно :)

Всё думал, ну какой же смысл было строить её в таком месте... А оказывается, вот в чём причина :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кажуть, що є БС в районі теперішнього "Нічного Експресу". Там зараз склади в оренду здають. А ще, приміщення бомбосховища здають в оренду там. Якийсь Рок-Гурт там вже знімає приміщення. Грають. Старі склади/приміщення Волтекс-а.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Станція з оглядовою вишкою - і ще більший прикол - вона діюча. Кого там рятують - я не знаю...

То есть, другими словами, кто то получает откуда то зарплату, числится в каком нибудь штате, при какой то организации??? маразм....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А мысль, что здание может использоваться как главная база/управление спастелей или офис/бухгалтерия не приходит? ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А мысль, что здание может использоваться как главная база/управление спастелей или офис/бухгалтерия не приходит? ;)

+1. Рибаків на р.Стир немає жодного.. не ловлять рибу на льоду. Ні.. Не купається там ніхто! Абсолютно.. Нє.. На водне хрещення ніхто не купався.. Жодної людини.

Нафіга ж там рятувальна станція? Для кого вона?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А мысль, что здание может использоваться как главная база/управление спастелей или офис/бухгалтерия не приходит? ;)

+1. Рибаків на р.Стир немає жодного.. не ловлять рибу на льоду. Ні.. Не купається там ніхто! Абсолютно.. Нє.. На водне хрещення ніхто не купався.. Жодної людини.

Нафіга ж там рятувальна станція? Для кого вона?

Може вони рятують душі? або рятують нас від вторгнення пришельців? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Той що ближче до Досафа чи до Кузнєцова? Так чи інакше, бу там бути не повинно "99%" - з оглядкою на це:

Блін, де самі "Класи іноземних мов" знаходяться? По правій руці від них будинок. Я к реально когось просиш туди приїхати і кажеш "де колишнє бомбосховище підходь" ніхто не може знайти ) Нам треба туди тупо їхати і зустрічати. Я б могла зробити пару фоток, але не дуже хочеться там нарватись на когось знайомого. І вікон там ніяких нема.

Підозрюю що мається на увазі підвал під будинком ближчим до Кузнєцова. Фундамент там ніби вищий, ну і спуск у підвал пригадую.

:sm110:

Як що мова у цьому пості йде про буд.№5 по Перемоги (колишня Артема), то там у підвалі точноє бомбосховище. Наша родина жила декілька років у тому будинку за радянських часів. Вхід зв нього у середньому підїзді.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ладно, хорош оффтопить, спасатели :D

Вот по теме пару фоточек.

Та самая ПРУшка на 25-а:

251.jpg

И её вентшахты (аналогичные на 25-б есть, но без такого входа; кроме того, одна разобрана нафиг):

252.jpg

Интересный вход в подвал на пр.Победы, 12 (вроде бы) - слишком уж мощно сделан:

pob1.jpg

Вентшахты в доме и в стороне от него, 14-тиэтажка на пр.Воли:

voli.jpg

Вентшахта в доме на Киевской, там, где Вопак:

kpl.jpg

Есть две вентшахты в доме, где "Волыньтабак":

vt1.jpg

И вход в "туда":

vt2.jpg

БУ на пр.Воли, 58 (выше упоминалось) - вход и ВШ:

voli58.jpg

Ну и самое козырное и охраняемое ;) - интересный наклонник и вентшахты за зданием обладминистрации - чем не БУ?

vodaub.jpg

И да, может, кто знает, зачем в некоторых "хрущёвках" есть вот такие пристроенные "трубы" (понятно, что это не ШПУ :D)? Мегавентиляция подвала или что-то более серьёзное?

hrus.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ursa, непоганий рейд!

стосовно труб в хрущовках — можливо це димохід автономного опалення?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

И да, может, кто знает, зачем в некоторых "хрущёвках" есть вот такие пристроенные "трубы" (понятно, что это не ШПУ )? Мегавентиляция подвала или что-то более серьёзное?

Я думаю в связи с этим вопросом в тему надо прегласить юзера Proektant, может он прояснит ситуацию.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Автономное отопление в "хрущёвках"? :)

Но они есть далеко не во всех домах и стоят лишь с одной стороны. И вроде как там, где они есть, в подвальных помещениях находятся вполне даже "жилые" или бытовые помещения (как на Гулака -Артемовского или пр.Победы).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так выглядят обычные внешние дымоходы и вентканалы. Их нужно утеплять. От того и так солидно выглядят. Я тоже проэктант, хоть и бывший. Видать, в хрущевках не вместились вентканалы. Там же кухни 2х2, 15-тисантиметровый короб - уже проблема:)

Это я предполагаю. Возможно, ошибаюсь

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

И да, может, кто знает, зачем в некоторых "хрущёвках" есть вот такие пристроенные "трубы" (понятно, что это не ШПУ )? Мегавентиляция подвала или что-то более серьёзное?

Высокая квадратная труба-это наследство дней суровых.Когда строились эти хрущевки то централизованного отопления еще не было.Поэтому почти в каждом доме доме была своя котельная,которая отапливалась углем,посему рядом всегда наличествовали кучи оного.Было так,что одно котельная обогревала несколько домов,поэтому эти иерихонские трубы не везде.Котельные предназначались только для обогрева батарей,для бытовых нужд было только холодная вода,что по тем временам було уже большим достижением.Т.е. на снимке обыкновенная дымовая труба из бывшей котельной.

Касательно подвальных помещений-они находились под первым этажом и отделялись от жилых помещений первого этажа обыкновенной бетонной плитой.Были они (подвалы) разделены досками на отсеки,где жители дома хранили запасы на зиму и разную рухлядь.Были эти подвалы открыты (60 годы) и доступны кому угодно.Посему,со временем,результат не замедлил сказаться.На моей памяти горели эти клетушки в доме ,который рядом с домом на ex.пр.Правды 7.Паркет в квартирах первых этажей от нагрева снизу вздулся и уподобился бронеколпаку .

Что сейчас творится в этих подвалах сейчас не знаю,но могу предположить.Никакого отношения к ГО все выше мною упомянутое не имело.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не згадувався Електро-апаратний завод, Електротермометрія.

Під будівлею бувшої меблевої фабрики (40 кв., база "Аміко-Кераміка") є "підвальчик" на пів будівлі. У "резерві".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поэтому почти в каждом доме доме была своя котельная

А сама котельня тоже в подвале находилась?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...