Перейти до змісту

Бомбоубежища Луцка (ГО)


laser

Рекомендовані повідомлення

також трохи віддалено від теми, — шукаю інформацію про місцезнаходження бомбосховищ у Луцьу.

хто знає підкажіть, або нанесіть зразу на карту

буду вдячний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 186
  • Створено
  • Остання відповідь

Я жил в доме с БУ возле вокзала, только его давно уже переделали на обычный подвал. Где-то на Гулака возле "Мебельного" было.

Есть БУ на территории химчистки, но оно давно уже используется как склад картошки.

В районе памятника Шевченко, справа и слева от Универа/фонтанов есть/были. По рассказам, в одном из них раньше была "Зоря".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вот вспомнилось: в 70-х было немаленькое бомбоубежище во дворе на Шопена 13-15 (напротив нынешнего краезвавчего музея) с входами во дворе и в паре подъездов. Даже залезть туда можно было достаточно просто через вентшахты посреди двора.. Но его крепко облюбовала местная шпана и, естественно, вскоре доступ туда прикрыли методом сварки ;)..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я жил в доме с БУ возле вокзала, только его давно уже переделали на обычный подвал. Где-то на Гулака возле "Мебельного" было.

Есть БУ на территории химчистки, но оно давно уже используется как склад картошки.

В районе памятника Шевченко, справа и слева от Универа/фонтанов есть/были. По рассказам, в одном из них раньше была "Зоря".

біля ВНУ напевно було саме головне БУ, всетаки там був обком КПРС. але я не бачив там вентиляційних шахт…

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ещё странное сооружение было на вершине склона к Сапалаевке, на станции ДЖД "Росинка" ("Пионерская")- какая-то заглублённая в землю, отдельностоящая железобетонная коробка, с узкими горизонтальными окнами над поверхностью земли.. Вот сколько ни гадали в детстве, что это- никак не могли понять.. Дот- не дот, отстойник- не отстойник, ни входа ни выхода рядом нигде не было, только эти 2 или 3 окошка в сторону Сапалаевки.. Интересно, сейчас она существует ли?

post-10194-0-36452100-1330940034_thumb.jpg

post-10194-0-36452100-1330940034_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

також трохи віддалено від теми, — шукаю інформацію про місцезнаходження бомбосховищ у Луцьу.

хто знає підкажіть, або нанесіть зразу на карту

буду вдячний.

З якою метою збирається інформація? Можу вказати два бомбосховища на вул. Володимирській.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ещё странное сооружение было на вершине склона к Сапалаевке, на станции ДЖД "Росинка" ("Пионерская")- какая-то заглублённая в землю, отдельностоящая железобетонная коробка, с узкими горизонтальными окнами над поверхностью земли.. Вот сколько ни гадали в детстве, что это- никак не могли понять.. Дот- не дот, отстойник- не отстойник, ни входа ни выхода рядом нигде не было, только эти 2 или 3 окошка в сторону Сапалаевки.. Интересно, сейчас она существует ли?

post-10194-0-36452100-1330940034_thumb.jpg

існує. десь є фото вдома на компі… арка в середині цільно забетонована.

також трохи віддалено від теми, — шукаю інформацію про місцезнаходження бомбосховищ у Луцьу.

хто знає підкажіть, або нанесіть зразу на карту

буду вдячний.

З якою метою збирається інформація? Можу вказати два бомбосховища на вул. Володимирській.

інформація збирається для себе, зокрема наразі я наповнюю сайт, про такі об'єкти як в цій темі, з коротенькими статями, замітками та фотозвітами. рекламувати не буду, можете знайти самі. короче як каже вікіпедія — індустріальний туризм

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

існує. десь є фото вдома на компі… арка в середині цільно забетонована.

Так а что это за "споруда" таки известно или нет? Может фотку найдёте?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

інформація збирається для себе, зокрема наразі я наповнюю сайт, про такі об'єкти як в цій темі, з коротенькими статями, замітками та фотозвітами. рекламувати не буду, можете знайти самі. короче як каже вікіпедія — індустріальний туризм

Вказав, на твоїй карті. Можу про них трохи написати, просто не знаю, що тебе цікавить.

Бомбосховище (вул. Володимирська, 106) розташоване під Луцькою районною дитячо-юнацькою спортивною школою. Має декілька виходів. Зачинене.

Коли малий був, то туди легко було попасти через вентиляційну шахту, воно було на 100% укомплектоване: туалети, душові, вентиляція, двоярусні ліжка, матраси, одіяла, посуд, дизельний генератор, солярка, навіть більярдний стіл з шарами і киями, наглядна агітація і інструкції як діяти при різних ситуаціях, як надавати допомогу потерпілим і т.д. Деякий час був відкритий вхід з дитячого садка (Володимирська, 104) і був лаз через розібрану кладку під козирьком головного входу. Винесли все, навіть лампочки повикручували. Пізніше ключі від бомбосховища дали моїм друзям (був в компанії син якогось ментовського генерала), зробили там саморобні тренажори, хто хотів - займався спортом, а дехто бухав. Я тоді навчався не в Луцьку, але на вихідних часом заходив в гості. Поставили прихований квартирний дзвінок, тобто подзвонити в двері знали як тільки свої. Компанія підростала і туди все менше ходила, але почали заходити інші. Сховище вже не закривалося. Після того як там зґвалтували якусь дівчину, сховище знову на замку нічого цікавого там не залишилося. Знаходиться, здається, на балансі Волиньагробуду (вул. Володимирська, 91).

Навпроти цієї спортивної школи стоїть будинок, під ним знаходилось друге бомбосховище. Номера будинку не пам'ятаю, але стоїть він між 109 і 112, на Яндекс картах також без номеру. Завжди було зачинене, а потім роздали жителям того будинку під підвали.

Ще на твоїй карті є база ПВО на Омелянику, я там також гуляв :), а потім частина перейшла в приватні руки, в підземних спорудах вирощували гриби, я ще й там встиг попрацювати. За базою є ще тир, ми його "стрєльбіщем" називали.

п.с. Викладай вже ссилку на свій сайт, що ж я зря старався? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

п.с. Викладай вже ссилку на свій сайт, що ж я зря старався? :)

denied.org.ua, вроде бы.. Ищущий обрящет.. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

nickel, дякую!

хвастатись поки нема чим, ще є багато роботи, щоб привести це до нормального стану.

CEKTOP0, це він.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

біля ВНУ напевно було саме головне БУ, всетаки там був обком КПРС. але я не бачив там вентиляційних шахт…

Во дворах они есть. Со стороны Парка.

Ну я так думаю, что это они, хотя и давно завалены/забетонированы сверху.

Возле драмтеатра шахты есть - но что там под ними - неизвестно, может, просто вентиляция :)

Есть новое бу под детской больницей на Видродження

Доступ к нему есть? ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пан Laser, та Ви сходіть до луцької СШ №5 там таке бомбосховище у підвалі що просто залюбуєтесь! Хто там вчився підтвердять!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сьогодні більше вільного часу на роботі, далі продовжив наносити мітки.

nickel, цікава розповідь, ще раз дякую :)

Пан Laser, та Ви сходіть до луцької СШ №5 там таке бомбосховище у підвалі що просто залюбуєтесь! Хто там вчився підтвердять!!!

Це точно не гардероб чи спортзал? :)

якщо чесно, думаю мене туди просто не пустять.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

існує. десь є фото вдома на компі… арка в середині цільно забетонована.

Так а что это за "споруда" таки известно или нет? Может фотку найдёте?

в приваті написали "від старожилів чув що є БС під Краєзнавчим музеєм і був запасний хід з виходом до дитячої залізничної дороги."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Есть штука интересного предназначения в районе ДП. Там ещё по ссылке "медиа" можно найти чуть больше, чем одну фотографию :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Есть штука интересного предназначения в районе ДП. Там ещё по ссылке "медиа" можно найти чуть больше, чем одну фотографию :)

Що таке "ДП"?

п.с. Наніс на карту, ще одне імовірне бомбосховище, як підніматися з Глушець на пр. Волі, з лівої сторони є великий земляний насип, колись там ще бар був "Криниця", так от перед "Криницею" є червоні металеві двері, такі ж як і в бомбосховищах де я бував.

п.с. 2 Цікава стаття, може допомогти в пошуку сховищ в Луцьку

п.с. 3 В Маріуполі - 130 сховищ, в Миколаєві - 225, це міста пів-мільйонники, відповідно в Луцьку, з населенням в 215000 чоловік, може бути 50-90 бомбосховищ. Є над чим працювати. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Квест, однако ;)

ДП=ПП (при СССР) ;)

Есть предположение, что эта штука - пожарный резервуар. Могло бы быть какой-то дизельной станцией, но... нет понимания, как туда могли бы внести её (разве что во время герметизации) и тем более - вынести :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Есть новое бу под детской больницей на Видродження

Доступ к нему есть? ;)

Давно там не была. Когда больница строилась - еще был доступ:). Прямо из цокольного этажа больницы вход в бу. Можно зайти и с наружи. Там со двора большой вход в цокольный этаж. Пускают, или нет - не знаю

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На скільки знаю, було БУ під шовковим комбінатом і судячи по вентиляціях, знаходиться під колишнім адміністративним корпусом (зараз різні приватні фірми). Вхід мабуть з середини будівлі або з внутрішньої території заводу.

post-8855-0-52051100-1331385030_thumb.jp

Ще одне БУ є під гуртожитком на Соборності біля Північного ринку, вхід здається в будинку, з двору.

post-8855-0-02488600-1331385213_thumb.jp

І ще одне бомбосховище є на території колишнього заводу "Іскра" (теперішній модерн-експо). Судячи з розповідей, достатньо велике, декілька поверхів вниз, далі 2 тунелі і потім ще спуск на метрів 10 вниз, хоча останній спуск повністю затоплений.

post-8855-0-52051100-1331385030_thumb.jp

post-8855-0-02488600-1331385213_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

є досить велике бомбосховище по вул.Гулака-Артемовського 3

вхід у нього через спуск у підвал, але нижче

також знаю біля роддому(на його території) є насип із входами-виходами... в дитинстві там на санях катались

в кінці вул.Стрілецька є ще одне бомбосховище

не так давно ще навіть там щось лишалось, але вже розікрали все

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

також знаю біля роддому(на його території) є насип із входами-виходами... в дитинстві там на санях катались

Эта насыпь, скорее всего, больничный погреб. Такой есть на территории Городской больницы, на Видродження. Он снаружи на 3 метра выступает и в глубину под землю метров на 5, насколько я помню. Была там, когда его строили:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

також знаю біля роддому(на його території) є насип із входами-виходами... в дитинстві там на санях катались

Эта насыпь, скорее всего, больничный погреб. Такой есть на территории Городской больницы, на Видродження. Он снаружи на 3 метра выступает и в глубину под землю метров на 5, насколько я помню. Была там, когда его строили :)

може й так)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...