Перейти до змісту

Закордонний паспорт


kosize

Рекомендовані повідомлення

Це робиться по місцю реєстрації (прописки). Не залежно від того, де виданий закордонний паспорт.

Точно. Забирал паспорт, спросил - так и сказали - по месту регистрации

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 799
  • Створено
  • Остання відповідь

Сегодня девушка ходила на Шевченка, там наорали, сказали что луцкие делают паспорт на Кравчука, а у них только приезжие. Кто прав?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Луцька прописка - робив на Кравчука.

Документи прийняли досить швидко - хвилин 10.

Там же і сфоткали в кабінеті. Фотку показали для "затвердження".

Довідку про відсутність судимості замовляв окремо (роблять за 10 або 15 робочих днів).

Платити найвигідніше в Приватбанку - найменші комісії.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кто прав?

Паспортный стол.

На Шевченка областной паспортный стол. Кто прописан в Луцке - на Кравчука

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На шевченка пишет, что он районный, а не областной.

сорри за неточность, но суть дела это не меняет. на Шевченка только для Луцкого района, а для самого Луцка - на Кравчука

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 тижнів потому...
  • 2 місяця потому...

хто підкаже в які дні (прийомні чи як) можна забрати закордонний паспорт на Кравчука. по телефону не беруть трубку уже цілий день. хто підкаже?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...

Закордонні паспорти: хто кого обманює?

Невже, реально заплатити тільки 185 грн.? (навіть потративши трохи свого часу і нервів (на доведення "необов"язковості" інших платежів))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Справа в тому, що вказані послуги не пропонуються, а нав'язуються. Відмовляючись від них, вам відмовлять у виготовленні паспорту. Як варіант можна спробувати подати в суд, це по суті корупційні дії, тим більше у них немає ніяких документів (актів виконаних робіт, договорів), які підтверджують, що ними виконувались якісь роботи. Ця схема працює дуже прекрасно дуже багато років при усіх владіх і кормить якогось високопосадовця. Як правоохоронні органи можуть навести якийсь лад, коли це одні з найперших корупціонерів в країні. Так само на рахунок довідки про несудимість, у нас згідно законодавства презумція невинності, якщо МВС вважає, що громадянин винен у чомусь, нехай доводить це сама, а не вимагає довідку, яку треба нести з одного їхнього підрозділу в інший і яка не передбачена законодавством. Що можна тут сказати, так це, що в цих органах працюють НЕПОРЯДНІ ЛЮДИ, ЯКІ ПЕРЕЖИВАЮТЬ ВИКЛЮЧНО ЗА СВОЮ ПОСАДУ, тупо виконують незаконні вказівки такого ж НЕПОРЯДНОГО КЕРІВНИЦТВА, яке погоджується виконувати такі вказівки зверху, теж тримаючись своїх посад. Що говорити, коли по всіх країні далі працюють гральні автомати і валютники. Скоріш за все для них і приймають такі закони, як заборона грального бізнесу, не треба тепер їм платити за ліцензію, вимагання документів при обміні валюти, щоб ти не міг купити у банку, а йшов до валютника. Тема про паспорти піднімалась не раз у ЗМІ, звертались до міністра, але цю кормушку так ніхто і не відмінив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

народ, хто підскаже? Як можна отримати довідку з військомату без довідки з місця навчання. А то мені в університеті сказали, що про довідку у воєнкомат на отримання загранпаспорта вони взагалі вперше чують. :ohmy:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А то мені в університеті сказали, що про довідку у воєнкомат на отримання загранпаспорта вони взагалі вперше чують. :ohmy:

гон...

справка дается не в военкомат, а по месту предъявления, о том что "студент Откосякин В.П. действительно обучается в таком то институте, на таком то курсе, очной формы обучения"

да це не справка щоб не іти в армію, а справка на загранпаспорт!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

народ, хто підскаже? Як можна отримати довідку з військомату без довідки з місця навчання. А то мені в університеті сказали, що про довідку у воєнкомат на отримання загранпаспорта вони взагалі вперше чують. :ohmy:

тобі треба просто довідка від унівєра що ти там вчися, несеш її у військомат і отримуєш через 10 днів довідку на закордонний паспорт

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А скільки дійсна довідка про несудимість? І чи можна її отримати за чоловіка?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

довідка дійсна 10 днів з дня видачі, який називають точно коли здаєте заяву, проте задекларована в пресі безкоштовність довідки омана (15 днів - 30 грн, 30 днів - 15 грн).

але з приводу довідки є декілька але:

1. яким нормативно-правовим документом зумовлено необхідність її отримання саме людиною і надання під час оформлення паспорту?

2. і вартість звичайно. оскільки послуги вам надає інформаційно-консультаційний центр МВС, то вартість послуг підрозділами і МВС чітко визначена законодавством

ось ще можна почитати щодо даної теми і видачі паспорту доля виїзду за кордон

Міжрегіональний центр видачі паспортних документів(правда лише для Києва, але там ціна є яка має бути згідно чинного законодавства, і які необхідні документи) http://www.passport-...g/ua/price.html

сайт УМВС у Волинській області (телефони можна віднайти) http://www.police.go...ort/pasport.php

дуже цікава і змістовна стаття з приводу отримання закордонного паспорту http://moriartie.liv...l.com/2967.html

як я виготовляв паспорт (грудень 2011), то зробив дану довідку, зараз не робив би, бо згідно законодавства, для виготовлення паспорту ви звертаєтесь в УГІРФО (Управління у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб чи ДМС)яке є підрозділом МВС і МВС саме перевіряє наявність причин які можуть перешкоджати вашому виїзду за кордон.

писав я довідку особисто, але забирав не я.

ЗІ. під час оформлення паспорту не сплачував послуги ДП документ (100грн) і страхівку(75 грн), щоправда довелось ходити до начальника луцького сектору ГІРФО. він сказав мені нема часу розповідати тобі про важливість ДП документ, тому не хочеш не плати, ось така історія ).

ЗІІ. почитайте добре статтю, посилання на яку я давав вище, хоча там не враховано створення ДМС (державної міграційної служби і відповідно зростання вартості послуги оформлення паспорту з 10.28 грн до 87.15 грн).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

у 2007 році прийшов в обласний пасп. стіл, сказав жіночці що дужжже швидко потрібен паспорт. у кінці кінців дав їй 1000грн + 150 на "чай")) отримав паспорт на наступний день.

читаємо дуже цікаву статтю. джерело pravo.volyn.ua

Закордонні паспорти: хто кого обманює?

З листопада 2011 року оформленням і видачею закордонних паспортів в Україні займається Державна міграційна служба. Досліджуючи ймовірність зміни процедури отримання та збільшення ціни посвідчення особи через цю зміну, журналісти виявили, що реальна вартість документу – 185 гривень.

Про це повідомляють Відомості.UA.

Як повідомив начальник управління у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (УГІРФО) УМВС України у Волинській області Микола Бандура, поки що паспорти видають за минулорічною схемою. Принаймні змін не варто очікувати увесь перший квартал цього року.

Його колега, начальник сектора державної інформаційної системи УГІРФО Галина Юзва каже, що, найімовірніше, розцінки поміняються, проте в який бік – невідомо.

Сьогодні ж, за її словами, нетерміновий паспорт, який оформляється протягом місяця, обходиться громадянам приблизно у 550 гривень. Якщо ж треба, аби виготовили за 10 робочих днів, доведеться заплатити 1200 гривень. Часопис попросив розшифрувати, скільки та за що необхідно платити.

«Є обов’язкові платежі, передбачені законом про державне мито, постановою Кабміну про надання послуг, є вартість бланка, що входить у цю ціну, причому вартість звичайного й термінового бланків різна», - зазначила Галина Юзва.

«Є послуги держпідприємства «Документ», яке створене Міністерством внутрішніх справ і входить у структуру паспортної служби. Ці кошти йдуть на заробітну плату працівникам цієї структури, які практично працюють в УГІРФО, надають послуги населенню, в тому числі забезпечують нашу службу необхідними канцтоварами, документами, бланками. У суму ще входять вартість довідки про несудимість, яку оформляє відділ інформаційних технологій через громадську приймальню, страхові платежі», - додала вона.

Загалом це виглядає так: держмито — 170 грн. (за звичайний) і 340 (терміновий); вартість бланка — 150 і 337,5 грн. відповідно; послуги ДП «Документ» — 100 і 250 грн.; послуги УГІРФО — 10,28 і 158,38 грн.; страхові платежі — 75 грн. плюс вартість довідки про несудимість.

У 2008 році журналіст «Відомостей» отримувала закордонний паспорт, щоправда, заплатила тоді лише 200 грн., бо відмовилася від страховки (75 грн.). При цьому сума держмита була такою ж. Тому журналісти уточнили у Галини Юзви, чи є страхові платежі обов’язковими.

«Вони пропонуються, але це за бажанням», - відповіла вона.

Та насправді, як з’ясували в людей, що чекали у коридорі в черзі, аби зайти у кабінет для оформлення документів на закордонний паспорт, ніхто про це не повідомляє і ніде на стендах інформації про те, що серед рахунків є не обов’язкові до оплати, немає. Таким чином збагачуються Українська пожежно-страхова компанія й Українська охоронно-страхова компанія.

А це не мало і не багато, зважаючи, що у рік видають приблизно 30 тисяч закордонних паспортів. Виходить, що лише з однієї Волинської області мають понад два мільйони гривень прибутку.

Щодо інших платежів, то, як роз’яснила практикуючий юрист у сфері захисту прав споживачів Інна Стретович, сума держмита не обговорюється, бо воно передбачене декретом Кабінету Міністрів. А от 150 грн. за бланк викликає сумніви.

«Відповідно до постанов Кабінету Міністрів про перелік платних послуг, одна з яких затверджує право брати такі послуги, а друга - розширює їх. Такі послуги надаються за письмовою заявою громадянина. Проте людина має право відмовитися від цих платних послуг – це передбачено тією ж постановою. І згідно з цією постановою, бланк коштує 14,5 грн., але обсяг витрат на видачу бланка чи надання якоїсь послуги визначається МВС України. Проте, згідно з Цивільним кодексом, якщо надаються послуги, то має бути калькуляція й договір, де зазначено, куди йдуть кошти та за що саме. Звичайно, такого договору немає, принаймні я його не бачила. Крім того, в жодних нормативно-правових документах я не побачила суму 150 грн. У постанові про перелік платних послуг, які надаються підрозділами МВС і міграційної служби, зазначено одне: за оформлення та видачу паспорта для виїзду за кордон – 87,15 грн. Тож маємо масло масляне. Адже ми вже сплатили державне мито за видачу паспорта, то навіщо нам іще раз платити за оформлення й видачу. Виходить, органи, які здійснюють видачу цих паспортів, беруть гроші додатково за те, що й так передбачено законодавчими актами. І що значить «оформлення»? Це додаткова послуга, щодо якої можна вимагати пояснень – строк, протягом якого здійснюють оформлення, ціна. Нехай гарантують якість послуг і у разі, якщо мене щось не задовольнить, вкажуть, як я зможу вирішити спір із органами, які надають ці послуги. І не важливо, що вони є суб’єктами владних повноважень. У цьому разі вони надають звичайні послуги звичайним громадянам, тобто є суб’єктами господарювання, тож нехай оформляють договори, у яких прописують усі умови. Має бути прейскурант послуг, підписаний начальником. Наскільки я знаю, у паспортному столі такого списку нема», - пояснила юрист.

Сумнівними, на думку юриста, є й 10,28 грн. за пакет документів.

«Невідомо, який пакет документів. Якщо мене відправляють узяти самій довідку про несудимість, копії паспорта, оформити заяви, бланки, то що ж роблять вони?», - зазначила Стретович.

Вона додала: «Якщо фотографують громадян, то така послуга повинна бути закріплена у статутах і положеннях УГІРФО, у документах, які підтверджують їх правомочність і правоздатність. Крім того, фотографія має бути належної якості. Я знаю випадки, коли у міліції фотографували, а потім ті ж представники правоохоронних органів не могли впізнати людину на такому фото. Понад те, там, де роблять фото, повинне бути спеціальне обладнання, та й норми охорони праці мають дотримуватися».

Щодо довідки про несудимість, то, за словами Інни Стретович, працівники УГІРФО мають самі робити запит. Таку інформацію їм надають відповідні підрозділи при управліннях Міністерства внутрішніх справ.

Про це ж Галина Юзва відповіла: «Існує Закон України «Про інформацію», який є вищим, де написано, що жодні відомості про особу не збираються без її відома».

Юрист заперечує таку думку, стверджуючи, що все одно особисті дані громадян використовуються міліцією: правоохоронці мусять перевірити, чи немає за особою аліментів, адміністративних порушень, чи не є вона відповідачем у справі й так далі.

Але мало того, що по довідку громадяни мусять іти самі, то ще й гроші за неї платять. Суму уточнили у заступника начальника відділу інформаційних технологій УМВС у Волинській області Анатолія Ковби.

«Довідки про несудимість видаємо безкоштовно вже два місяці. Так, раніше їх видача була платною», - сказав він.

Щоб переконатись у правдивості слів пана Анатолія, йдемо у згадану громадську приймальню з неофіційним візитом і запитуємо, у скільки обійдеться така довідка, бо, мовляв, хочемо виготовити закордонний паспорт. Працівниця установи каже: «15 гривень — якщо за місяць, 30 гривень — за десять днів».

То хто кого обманює?

І наостанок — послуги державного підприємства «Документ».

«Якщо я плачу цій організації, то хочу знати, з ким маю справу. Наскільки мені відомо, у призначенні платежу зазначено — «перерахування коштів». Одначе людина повинна запитати себе: «А чи заробляю я стільки грошей, аби віддати невідомій установі за невідомі послуги сто гривень?», - зазначила Стретович.

Як пояснила представник УГІРФО Галина Юзва, формально оплата послуг підприємства «Документ» не є обов’язковою, але без неї вони «не вижили б, адже держава навіть на канцтовари не виділяє коштів».

«Якщо організація, яка оформляє документи, не може себе забезпечити, то нехай повісить оголошення: «Шановні громадяни, приходьте зі своїми бланками, канцтоварами» — й усім все буде зрозуміло. Проте сто гривень платити невідомо за що я не буду. Інша річ, якби я бачила, що ці гроші йдуть на те, аби мене приймали у належному приміщенні, без черг, забезпечуючи комфорт, але цього нема. То за що я маю платити? Чомусь від перукаря, скажімо, ми вимагаємо належної якості послуг, а від держави? Напевно, звикли заплатити ті 550 грн., аби ні з ким не сваритися й не витримувати на собі злісні погляди», - зазначила юрист.

Видання робить висновок, що за видачу й оформлення закордонного нетермінового паспорта потрібно заплатити 170 грн. державного мита й 15 грн. за бланк. Виходить 185 грн. Щодо всіх інших послуг, то у постанові Кабміну написано, що вони можуть надаватися за письмовою заявою, тобто не є обов’язковими. Якщо вимагають платежі, то нехай спочатку доведуть, що вони є обов’язковими, з посиланням на нормативно-правові акти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як знати, що прізвище вони переклали на іноземну мову правильно? В мене на зарплатній карточці по-одному, а сьогодні подавала документи, то по-іншому.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як знати, що прізвище вони переклали на іноземну мову правильно? В мене на зарплатній карточці по-одному, а сьогодні подавала документи, то по-іншому.

є офіційна транслітерація, зокрема для закордонного паспорту в постанові КМ від 31.03.95 N 231 Про затвердження правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення

Не переживайте, у нас як я бачив на вул. кравчука в ГІРФО була автоматизована транслітерація і все правильно перевели мені і дівчині, згідно нових норма. Хоча дали згідно законодавства щоб я перевірив і підписався, що правильно. А звідки мені знати як правильно? - ось, а за дверима в коридорі на інформаційних стендах є інформації трішки, і про транслітерацію також, хоча вона застара і не правильна.

А на картках, і не тільки, банки, і не тільки вони, як хочуть з нас і наших прізвищ/імен знущаються :mdr::horse:

Xmarunka і скільки заплатили якщо не секрет?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...