Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

10 годин тому, Harddriver сказано:

через 1 хв. зарядки його "мозгі" розуміють, що замість  "пропієтарної" батареї йому пІдсунули BL-3C

можна спробувати перекинути електроніку (контролера) з рідної батарейки на донора - мабуть, простіше, ніж таймера робити

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

rrid діло говорить. Що за телефон? BL-3C не зустрічав. Такі проблеми бувають коли в ряді моделей телефонів Nokia замість BL-5C ставлять BL-5CA чи BL-5CB. Вони різняться опором по BSI. Правильно було б використовувати "правильну" АКБ, але при бажанні можна погратися й обдурити телефон.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Правильна" батарея коштує 25 фунтів британських. Плюс достава. Тел купувався на базарі без батареї за смішні гроші.  За наводку по пересадці контроллера і можливість потикати BL-5 СПС, але думаю всетаки  що це десь в телефоні зашито (мессага - "відлуп" йде саме від нього). Хоча вже тикав 5С здається, безрезультатно. Що цікаво, коли сунув туди батарею від Флая китайця - (за розмірами така сама) пів-року заряджалось  ідеально, потім знов почалося "invalid", як на BL-ці (

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Була така ж шняга. Вилікував перепайкою контролера зі старої батареї на нокієвський літій. Скинь марку телефону або, якщо відомо, марку акб.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та нема старої. Кажу-ж - купляв без батареї за 50 грн. Прикинув що нокієвська підходить по розмірам точ-в точ. Телефон - "бабушкофон" Doro PhoneEasy 338

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

2b8b67a4ec9e2787130dbc6c43f52595.png 

 

Стоїть завдання зробити лінійний драйвер для 100 Вт світлодіода. Звісно що 100 Вт подавати не буду,у наявності є БЖ від принтера (30 В 0.5А), дуже простий, якщо не обмежувати струм світлодіода, то скоріше за все згорить рано чи пізно. Зараз юзаю резистори, але захотілось зробити автоматичний резистор, котрий би міняв свій опір в залежності від струму, аля стабілізатор струму, саме тому і задумався про таку схему.


На польовику треба буде розсіяти кілька ват, тому що 0.5 А світлодіод споживає десь при напрузі в 27-28 В, але світить явно яскравіше 10 Вт світлодіода. Це пов'язано з тим, що у світлодіода на таких маленьких режимах відносно великий ККД.

 

Пару слів по схемі -TL431 вибрав не просто так, цей стабілітрон повинен працювати з напругою до 35 В, напруга стабілізації вибрана в межах 10 В, і це теж не просто так, а для того щоб на затвор польовика не подавалось більше 10 В, все рівно більше і не треба. 


Хто що думає з цього приводу? Конструктивна критика вітається.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, HWman сказано:

тому що 0.5 А світлодіод споживає десь при напрузі в 27-28 В, але світить явно яскравіше 10 Вт світлодіода. Це пов'язано з тим, що у світлодіода на таких маленьких режимах відносно великий ККД.

трохи пов'язано ще і з тим, що такому режимі 100-ватник споживає 13.5-14Вт, що значно більше максимальної номінальної потужності 10-ватника :)

 

робити свою схему драйвера - не буде дорожче за готові рішення?

ті ж готові рішення з модифікаціями регулювання сили струму в широких межах: http://mysku.ru/blog/taobao/30813.html

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, rrid сказал:

... робити свою схему драйвера - не буде дорожче за готові рішення?...

Ну... у мене з деталей є все крім резисторів на 6.8к та 2.2к...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 годин тому, HWman сказано:

Ну... у мене з деталей є все крім резисторів на 6.8к та 2.2к...

і чому тоді вона(дана схема) ще не протестована, блін, я тебе не впізнаю

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 30.04.2016 at 15:48, Harddriver сказал:

Та нема старої. Кажу-ж - купляв без батареї за 50 грн. Прикинув що нокієвська підходить по розмірам точ-в точ. Телефон - "бабушкофон" Doro PhoneEasy 338

Батарея в ньому CS-DPE338SL.

330 грн. Не хіло так. Як варіант під!їхати в сервісний мобілок, підібрати б\у батарею на місці. Само собою брати з собою зарядне. Координати сервісного можу скинути в ЛС.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 12.05.2016 at 19:19, Voronin10 сказал:

і чому тоді вона(дана схема) ще не протестована, блін, я тебе не впізнаю

Щось так все впадло останні 1.5 місяці.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, HWman сказано:

Щось так все впадло останні 1.5 місяці.

О_о то я не один такий ;) 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Всім привіт. Я нещодавно писав огляд на муську, ну і вирішив заміряти пульсації на виході, вийшло щось типу цього:

28a4be.jpg 

 

Ну і мені кажуть, що я не те міряв, що треба. Сів почитати за цю тему, і нагуглив відео Давіда Джонса:
 

 

Ось тут він детально розказав і показав що і як треба робити, я спробував приблизно так само заміряти, як Давід говорить:
 

 

Але щось занадто маленькі цифри виходять, навіть підозріло якось. Серед нас є метрологи? Може існує якась методика тестування БП на пульсації, використовуючи один лише осциллограф?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...
  • 1 місяць потому...

Маю задачку:

Треба обманути термопару. В момент "пуску ракети" вона зчитує температуру з деталі, якої немає. Необхідна для запуску температура ~30 градусів. Поки обманюємо її потримавши термопару в руках, якщо руки замерзли, то приходиться хукати. Надоїло... Поруч є 12 вольт постійного струму. Чим можна підігріти термопару, щоб і дешево і сердито. Поки на думці прикрутити під термопарою автомобільну лампочку від поворотніка, а температуру регулювати її віддаленістю від термопари. Чи є якесь елегантніше рішення?

 

апд. Також є аналогічні термопари, які зчитують температуру з присутніх деталей, умови ті самі. Чи можна обманути контролери підключивши до кожного контролера не окрему термопару, а одну й ту ж саму, щоб контролери "думали", що усі деталі є в наявності і у них у всіх однакова температура?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мо глянути що видає операційний підсилювач після термопари а бо який там контроллер і одним мк на всі порти флудити те що тре, конкретніше чим заміряє(девайс)

на скільки потрібно "заморозити"?

бо так гора ідей є

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 03.08.2016 at 06:00, HWman сказано:

MMz8KRnYEuI.jpg

давай розбирай роботу унч і конкретно розписуй хто в який момент часу працює, ми поки вчимось :)

або давай не страдай фігньою і розкурюй нові напрями

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Voronin10 сказал:

...або давай не страдай фігньою і розкурюй нові напрями

Поки не виходить так...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Voronin10 сказал:

Мо глянути що видає операційний підсилювач після термопари а бо який там контроллер і одним мк на всі порти флудити те що тре, конкретніше чим заміряє(девайс)

на скільки потрібно "заморозити"?

бо так гора ідей є

Палєхче з термінами, в мене освіти три класи церковно-приходської школи, а ти "операційний підсилювач" і т.д. :)

Не треба складних рішень типу мікроконтролера, треба щось простеньке типу лампи і щоб навіть я міг реалізувати. Бо щось складніше я сам не допетраю, а когось наймати немає сенсу, якщо обманути вдається навіть теплими руками.

Перевірка триває якусь секунду, далі все працює без підігріву термопари, але задля простоти, хай краще постійно гріє, щоб не ускладнювати це діло ще й якимось реле. Можливо щось є типу лампи, що гріється від постійного струму, з невеликим споживанням і без побічного ефекту, типу світла, як в лампи розжарювання. Можна щось дуже компактне з великим опором і щоб гріло точково, а не в усі сторони як лампа. Та й ресурс в сучасних лампах не великий, можливо щось надійніше є. Думав про елементи Пельт'є, але їх купувати треба, а лампа вже валяється без діла.

Варіант з однією термопарою на декілька контролерів, я так розумію, складніший в реалізації ніж я думав. Значить від нього відмовляємось.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

треба терморегулятор для інкубатора...   хочу взяти на алі, хтось подібне вже купував?

 

хотілось би з програмами(для різних видів) які можна коригувати кнопками, можливо з функціями перевороту та ін. цяцьки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Брав тут http://ukrrele.com/thermo-regulator.htm. Простий без цяцьок. Працює вже років 3 на бойлері з теном 2.2 кВт

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 годин тому, nickel сказано:

Палєхче з термінами, в мене освіти три класи церковно-приходської школи, а ти "операційний підсилювач" і т.д. :)

Не треба складних рішень типу мікроконтролера, треба щось простеньке типу лампи і щоб навіть я міг реалізувати. Бо щось складніше я сам не допетраю, а когось наймати немає сенсу, якщо обманути вдається навіть теплими руками.

Перевірка триває якусь секунду, далі все працює без підігріву термопари, але задля простоти, хай краще постійно гріє, щоб не ускладнювати це діло ще й якимось реле. Можливо щось є типу лампи, що гріється від постійного струму, з невеликим споживанням і без побічного ефекту, типу світла, як в лампи розжарювання. Можна щось дуже компактне з великим опором і щоб гріло точково, а не в усі сторони як лампа. Та й ресурс в сучасних лампах не великий, можливо щось надійніше є. Думав про елементи Пельт'є, але їх купувати треба, а лампа вже валяється без діла.

Варіант з однією термопарою на декілька контролерів, я так розумію, складніший в реалізації ніж я думав. Значить від нього відмовляємось.

мисля, береш або лампочку або пательє і робиш наступним чином, колись були такі бж для антен польських, з тогго бж виколуплюєш платку з круциком і до лямпи(правда непомню чи плата до діодного моста чи після, якщо до тре і той трансформатор) і отримуєш невеличкий регульований нагрівач,

ну це в теорії, я теж лише школу закінчив тому несуди строго ;)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@ser

 

з цяцьками мені і тра...    да і в цьому що ти дав він напевно затихаючий без реле.

 

 

 

маю такий, тепер і його замало

http://mysku.ru/blog/aliexpress/40758.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 хвилин тому, Oli сказано:

@ser

 

з цяцьками мені і тра...    да і в цьому що ти дав він напевно затихаючий без реле.

 

 

 

маю такий, тепер і його замало

http://mysku.ru/blog/aliexpress/40758.html

http://chickens.araukana.ru/?page_id=6

вибирай досхочу

чи тобі конкретно ссилки на лоти комплектухи дати?

П.С. потім поговорим про то добро ок :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

nickel

а варінт "попроще" ? 12 В є. Постав 1Вт-ний резистор на ті ж самі 12 В, опір підбери, щоб температура була в межах 30 град, прикрути до ноього термопару - феншуй. Якщо +/- по температурі дуже критичний (рівно 30 град ) - завали на той же резистор ті ж 12 В через стабілізатор струму. 

Подібно реалізовано підігрів у вуличних відеокамерах, тупо пасивна потужність ланцюжка резисторів. ) 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...