Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Стабілітрон на потрібну напругу+резистор+транзистор який би витримав необхідний струм і все, просто і надійно і ненада видумувати ніяких імпульсних стабілізаторів

sn00_05.gif

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тут буде проблема такаж як і з КРЕНкою, для стабільної роботи такої схеми вхідна напруга має бути на 1,5В більша за вихідну.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Існують і лінійні стабілізатори з малим падінням напруги, наприклад, http://www.platan.ru.../1w610w005.html

Звичайно ж, step-down DC/DC краще і по тепловиділенню, і по КПД, але і обв'язки більше, і слідкувати за правильним розведенням провідників ПП.

Є з фіксованою напругою на виході, є з регульованою. Якщо треба - можу виколупати з плат ноутбуків-донорів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як вияснилося треба обмежити силу струму до 350 міліампер, я так розумію тут вже діодами не обійтись да?

Планую зробити щось типу цього

Змінено користувачем HWman
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На відео - DC/DC перетворювач напруги. Якщо треба саме струм стабілізувати - то вмикати треба трішки по-іншому.... Дивись даташит LM317 - там є включення і як стабілізатора напруги, і як стабілізатора струму....

upd. на стор.9 вищевказаного даташиту.... "LOAD REGULATION"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ні ні стабілізувати нічього нетреба, просто треба зробити так щоб від 6-ти вольтового акумулятора отримати 5 вольт 350 міліампер максимум.

Змінено користувачем HWman
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Токоограничительный резистор" найпростіше :)

Але краще подивись на LM317 або щось схоже.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не зовсім - там напруга стабілізується.... дивись оце

зверни увагу на резистор R1

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А і ще одне питання: от якщо наприклад збавити напругу резистором вдвійчі то як я розумію ркзистор просто розсіює на собі ту напругу у вигляді тепла? тобто ккд резистора буде таке як і у лінійних стабів? я правільно зрозумів?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А і ще одне питання: от якщо наприклад збавити напругу резистором вдвійчі то як я розумію ркзистор просто розсіює на собі ту напругу у вигляді тепла? тобто ккд резистора буде таке як і у лінійних стабів? я правільно зрозумів?

Резистор не збавляє напругу, а струм... якщо треба напругу - то 2 резистора, "резистивный делитель".

Так, у вигляді тепла, в основному.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ЗІ і все-таки з крєнкою простіше вхід, вихід, на маленький радіаторчік посадив і все а тут купа елементів...

Я хочю заряджати мобільнік від маленького акума, 12-ти вольтовий не підходить бо за нього прийдеться половину потужності розсіювати а от 6-ти як раз вписується...

Змінено користувачем HWman
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ЗІ і всетаки з крєнкою простіше вхід, вихід, на маленький радіаторчік посадив і все а тут купа елементів...

Я хочю заряджати мабільнік від маленького акума, 12ти вольтовий не підходить бо за нього прийдеться половину потужності розсіювати а от 6-ти як раз вписується...

в мобілці на вході є схема стабілізації...... аккум+резистор і до мобілки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От і ніфіга, коли я "експериментував" тобто брав акум і на пряму підключав таким чином акум як джерело енергії для телефону то телефон брав під один ампер струму і при цьому нагрівалась батарея телефона і досить швидко...

Змінено користувачем HWman
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6120 там сила струму спочатку 0.54 А(коли повністю мертва батарея) а потім спадає, в середньому 0.35 А

Змінено користувачем HWman
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо не спалив нічого в телефоні, то через резистор 3 ома має заряджати "на ура"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А якщо я куплю 12-ти вольтовий акум на 7 а/год тоді ідея з резистором буде актуальна? І ще одне питання на скільки Ом тоді треба буде, я думаю 5-ти ватного резистора вистачить.

ЗІ купити хочу тут

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Резистор недуже актуально в любому випадку, оскільки спад напруги на резисторі буде залежати від споживаного струму, і якщо струм буде не постійним то і напруга на споживачі буде змінюватись.

Але у випадку з 12В акумулятором чудово підійде інтегральній стабілізатор типу L7805, але її потрібно буде встановити на радіатор. А ще краще підійде імпульсній стабілізатор MC34063, якщо струм споживача буде менше 500мА.

  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а може пропозиція №2 ???

Змінено користувачем HWman
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кренка вийде дешевше :)

Змінено користувачем Lisovic
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сторінка 7 можна використати номінали так як є а можна перерахувати, під конкретні параметри, тоді чуть підніметься КПД.
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То на перший погляд :), реально ця схемка збирається за 15хв. А КПД повише кренки буде :) Правильно зібрана і з робочих деталей вона працює відразу.

  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...