Перейти до змісту

Як боротись з недобросовісним орендарем ставка


Гість Selbeor

Рекомендовані повідомлення

Можливо треба було тему розмістити в юридичному розділі, але думаю тут юристи теж почитають.

Ситуація наступна - в кума в селі є декілька ставків, які взяли в оренду. Один ставок, що біля лісу почистили, запустили рибу, побудували сауну, пірс, ну все як положено. Все би нічого, але не дають ловити рибу нікому і ніде. Тільки приїзджають відпочивати "свої". Місцевим і всім іншим говорять "ідіть на .....", ставки в оренді на 49 років. З іншої сторони лісу взагалі переорюють землю і сіють гречку, ніби бджоли на літо завозять.

Порадьте як  добитись, щоб давали ловити рибу місцевим як мінімум, і як максимум чи можливо взагалі на законних підставах розірвати договір оренди.

І ще, чи має право орендар будувати на ставку капітальні будівлі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стаття 47. Право загального водокористування

Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об’єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів.

З метою охорони життя і здоров’я громадян, охорони навколишнього природного середовища та з інших передбачених законодавством підстав районні і міські Ради за поданням державних органів охорони навколишнього природного середовища, водного господарства, санітарного нагляду та інших спеціально уповноважених державних органів встановлюють місця, де забороняється купання, плавання на човнах, забір води для питних або побутових потреб, водопій тварин, а також за певних підстав визначають інші умови, що обмежують загальне водокористування на водних об’єктах, розташованих на їх території.

Місцеві Ради зобов’язані повідомляти населення про встановлені ними правила, що обмежують загальне водокористування. На водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду.

Водокористувач, який узяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об’єкті, наданому в оренду.

Якщо водокористувачем або відповідною Радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень.

(Стаття 47 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1990-III від 21.09.2000

Стаття 51. Користування водними об’єктами (їх частинами) на умовах оренди

У користування на умовах оренди водні об’єкти (їх частини) місцевого значення та ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення, можуть надаватися водокористувачам лише для риборозведення, виробництва сільськогосподарської і промислової продукції, а також у лікувальних і оздоровчих цілях.

Передача орендарем права на оренду водного об’єкта (чи його частини) іншим суб’єктам господарювання забороняється.

Орендодавцями водних об’єктів (їх частин) місцевого значення є Верховна Рада Автономної Республіки Крим і обласні Ради.

Окремі повноваження щодо надання водних об’єктів (їх частин) місцевого значення в користування Верховна Рада Автономної Республіки Крим та обласні Ради можуть передавати відповідним органам виконавчої влади на місцях чи іншим державним органам.

Орендодавцями водних об’єктів загальнодержавного значення є Кабінет Міністрів України та місцеві державні адміністрації.

Розподіл повноважень щодо передачі водних об’єктів загальнодержавного значення визначається Кабінетом Міністрів України відповідно до цього Кодексу та інших законів України.

Право водокористування на умовах оренди оформляється договором, погодженим з державними органами охорони навколишнього природного середовища та водного господарства.

Умови, строки і збір за оренду водних об’єктів (їх частин) визначаються в договорі оренди за згодою сторін.

Водокористувачі, яким водний об’єкт (його частина) надано в оренду, можуть дозволити іншим водокористувачам здійснювати спеціальне водокористування в порядку, встановленому цим Кодексом. Користування водними об’єктами (їх частинами) на умовах оренди здійснюється відповідно до вимог водного законодавства і регулюється цим Кодексом та іншими актами законодавства України.

(Стаття 51 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1990-III від 21.09.2000)

( Статтю 52 виключено на підставі Закону N 1990-III

( 1990-14 ) від 21.09.2000 )

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А взагалі з якого перепугу вони там мають дозволяти ловити рибу? Це їхня особиста справа. Максимум це купатись якщо це можливо.

У вас же не має питання: чому мені сусід(односельчанин,...) не дає копати картоплю(збирати урожай) на його городі(паї, орендованій ділянці)?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, nemo сказал:

А взагалі з якого перепугу вони там мають дозволяти ловити рибу?

А з того перепугу, що це незаконно!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да? 

І де це написано? 

То якщо я у вас копатиму катроплю - це буде законно?

Щоб не бути голослівним - перечитай закон і договір.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Особиста думка: 

Впринципі оредар самі кажете "зробив усе культурно". Це ж добре. Закупив рибу і розводить її.  Впринципі це його господарство ...   

В чому Ваше морально-етичне право лізти в чужий город?   Якщо  я орендував поле і посіяв кукурузу, так будете казати чому я недаю Вам збирати? 

З іншої сторони у Вас є повне право передбачена законами України прийти і відпочити з мангальчиком на березі тої ж водойми. 

 

Порада: 

Особисто я вважаю що потрібно домовитися. Законним шляхом з нашими судами Ви точно нічого недобьетеся. 

Засобів дрібного тиску масса, як законних так інезаконних (до 2гих вдаватися лише чітко зваживши свої сили і всі за і проти). 

А якщо ще скооперувати під це громаду, я думаю все вдасться, спробуйте через сільского голову наприклад. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

33 хвилин тому, Deemon сказано:

Місцеві Ради зобов’язані повідомляти населення про встановлені ними правила, що обмежують загальне водокористування. На водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду.

Водокористувач, який узяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об’єкті, наданому в оренду.

На інформаційнії дошці сільскої ради чи біля ставків є інфа?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

25 minutes ago, Selbeor said:

незаконно

доведіть, а то виходить, що на рибставах ловити можна.

 

37 minutes ago, Deemon said:

Водокористувачі, яким водний об’єкт (його частина) надано в оренду, можуть дозволити іншим водокористувачам здійснювати спеціальне водокористування

а можуть не дозволити.

 

Quote

Чому в населених пунктах де є кілька водних обьектів нічийних,халявщиків тягне на той водний обєкт де орендар запустив рибу,доглядає за водним обьєктом,платить за нього оренду???

халява така солодка

51 minutes ago, Selbeor said:

Один ставок, що біля лісу

Quote

У межах населених пунктів забороняється обмеження будь-яких видів загального водокористування, крім випадків, визначених законом.

в любому випадку зарибнену рибу буде заборонено ловити, бо це власність орендаря.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не плутайте - зариблений ставок, із орендою озера.

Читайте закони, особливо, що стосується приватної власності та оренди.

І взагалі - хтось вклав купу грошей, а ви так на халяву хочете приходити і користуватись, мало того я майже на 200% впевнений, от якби цей орендар відмовився, то дописувач першим би ловив рибу сіткою(ел. вудкою), а потім нив, що все пропало.

Поважайте приватну власність, викиньте совок якого вже 30 років не має з голови, забудьте про халяву, працюйте.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 минут назад, LSD сказал:

А якщо ще скооперувати під це громаду, я думаю все вдасться, спробуйте через сільского голову наприклад.

От громада почала піднімати це питання

9 минут назад, LSD сказал:

Впринципі оредар самі кажете "зробив усе культурно". Це ж добре. Закупив рибу і розводить її

Все культурно зроблено на одному ставку, всі інші заростають і замулюються.

 

7 минут назад, Deemon сказал:

На інформаційнії дошці сільскої ради чи біля ставків є інфа?

Інформації ніякої немає, умови водокористувачем умови не доведені до відома населення, все покрито таємницею

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

*комуністичне наслєдіє* дає свої взнаки. Приватна власність ? Нє, нє слишал. Ще б раніше, можливо б теж возмущався з такої ситуації, куркуль-капіталіст прийшов, все забрав, а зараз .... В місцевих тих ставків, що до оренди не було вважай, бо напевне все прополоскали сітками й вибили електровудками, то й зараз нема, з орендою. То що змінилось ? Та нічого. Місцеві з вудочкою рибу ловлять ? Ага :) чо ж нє. В середньому на село таких одна дві людини, остальним зазвичай треба риба зразу й багато. Забери зараз з оренди ставки й через місяць два вони знов перетворятся в водну пустелю, якою й були до цього, скоріше за все.  Хоча можливо іменно в цьому селі все було і по іншому :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 минуты назад, nemo сказал:

Не плутайте - зариблений ставок, із орендою озера.

Читайте закони, особливо, що стосується приватної власності та оренди.

І взагалі - хтось вклав купу грошей, а ви так на халяву хочете приходити і користуватись, мало того я майже на 200% впевнений, от якби цей орендар відмовився, то дописувач першим би ловив рибу сіткою(ел. вудкою), а потім нив, що все пропало.

Поважайте приватну власність, викиньте совок якого вже 30 років не має з голови, забудьте про халяву, працюйте.

Не пишіть херню! Я все дитинство на цих ставках ловив рибу вудкою, і не треба мені тут розказувати про ниття  і вашу впевненість в чомусь!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, Selbeor сказано:

Все культурно зроблено на одному ставку, всі інші заростають і замулюються.

 

О так є інші. 

Так всеж в руках громади: почистили, прибрали, запустили рибу. Оформили кооперативне об'єднання  для оренди.  Пісня!!!

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, LSD сказал:

О так є інші. 

Так всеж в руках громади: почистили, прибрали, запустили рибу. Оформили кооперативне об'єднання  для оренди.  Пісня!!!

в оренді всі ставки, і риба на інших є, до якої орендар не має ніякого відношення. Громада тому і підняла дане питання

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 хвилин тому, Selbeor сказано:

Не пишіть херню! Я все дитинство на цих ставках ловив рибу вудкою, і не треба мені тут розказувати про ниття  і вашу впевненість в чомусь!

Ось і все.

Далі ні про що не пишіть.

І якщо до вас додому хтось прийде і скажу я тут раніше жив, тому буду тут спати, тут теж не нийте.

Совокдетектед.

Людина замість того, аби взяти інший ставок вкласти гроші громадою і поступати як писали постом вище - я ніфіга робити не буду, бо я в дитинстві там ловив. :)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як я вже писав, найбільш компромісне рішення дозвіл ловити рибу для місцевих за якусь розмірену плату.

Домовляйтесь. Он голова в сільраді хоть на щось згодиться. 

 

Вижати це рішення від хазяїна коли його власність на місці проживання громади, як на мене була б воля. 

Не для слабих духом :)  
 

Ну ніхтож не може заборонити випасти худобу біля сауни ... ну зас..ть все там корівки ... що поробиш ... 

Ну все ж може бути якщо господарство в нього там свое ... бджоли чи що там ... бджоли і повиздихати можуть .. тяжкий клімат ... 

ну і взалежно від специфіки місцевості все може бути  ... десь грунт просісти чи осипатися і багато інших "катаклізмів" 

 

Hide  

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, LSD сказал:

Як я вже писав, найбільш компромісне рішення дозвіл ловити рибу для місцевих за якусь розмірену плату.

Домовляйтесь. Он голова в сільраді хоть на щось згодиться. 

От зараз якраз і шукають це компромісне вирішення))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але реально так і ніхто не відповів, можна ловити рибу 1 вудочкою з 1 гачком на орендованому ставку чи ні?

P.S. В селі моїх батьків посидіти і риби половити безкоштовно не має де, всі ставки в оренді. :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 минут назад, nemo сказал:

Далі ні про що не пишіть.

І якщо до вас додому хтось прийде і скажу я тут раніше жив, тому буду тут спати, тут теж не нийте.

Совокдетектед.

Людина замість того, аби взяти інший ставок вкласти гроші громадою і поступати як писали постом вище - я ніфіга робити не буду, бо я в дитинстві там ловив. :)

І ви, будь-ласка, не пишіть нічого! Якщо ви вмієте читати, то я написав, що в оренді всі ставки, громада і піднімає це питання, щоб забрати ставки, якими не займається орендар і впорядкувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 минуты назад, Barugan сказал:

Але реально так і ніхто не відповів, можна ловити рибу 1 вудочкою з 1 гачком на орендованому ставку чи ні?

І я хочу почути цю відповідь, але тут більшість мені про совок і приватну власність втирають.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

УВАГА! ОРЕНДАР НЕ МАЄ ПРАВА ЗАБОРОНЯТИ ЛЮБИТЕЛЬСЬКЕ РИБАЛЬСТВО НА ВОДОЙМІ

У зв’язку з численними зверненнями любителів-рибалок з питань де і як дозволено ловити рибу в Україні, через те, що в останні роки спостерігаються деякі непорозуміння з цього приводу між рибалками-любителям та орендарями окремих водойм, роз’яснюємо, що з питань використання водойм в Україні діє Koнституція України ст. 47 Водного кодексу України та постанова Кабінету Міністрів України № 1042/93.

1333602668_049.jpg

У відповідності до цих законодавчих актів водні ресурси є об’єктами права власності українського народу, а права власника здійснюють органи державної влади та місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією та законами України.Зокрема ст. 47 Водного кодексу України визначає, що загальне водокористування здійснюється громадянами України для задоволення їх потреб безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів. У статті перелічені деякі основні потреби громадян, до яких входять купання, плавання на човнах, водопій тварин, любительське і спортивне рибальство.

Пункт 5 постанови визначає, що до любительського і спортивного рибальства належать способи ловлі риби без застосування обладнання для промислового вилову риби (сітки, неводи, ятері та ін.), а також обладнання, що заборонене для використання при ловлі риби в Україні як таке, що наносить шкоду популяції риби, екології водних об’єктів, завдає поранень (електроприлади для ловлі, прилади, що створюють ударні навантаження, та хімічні сполуки, що призводять до тимчасової недієздатності риби та негативно впливають на інші види водних організмів). До дозволених належать вудочки, донні вудочки, закиди та вудочки для лову плавом, спінінги та ін.

Разом з тим, постановою з метою більш ефективного використання водойм в Україні для збільшення запасів риби дозволяється оренда окремих водойм за рішеннями районних органів державної влади. При цьому встановлено, що оренда здійснюється тільки в межах законодавства України та виключно для розведення, відгодівлі і послідуючого вилову та реалізації тільки окремих видів риб, які виробляють рибозаводи в Україні. Для штучних водойм такими видами риб в Україні встановлені короп, товстолоб та білий амур. При цьому постановою визначається порядок і правила господарювання орендарями, зокрема щодо питань документальної звітності та відповідальності в разі нанесення шкоди.

Постановою не допускається будь-яка діяльність по будівництву на берегах різних причалів, будинків, складів, знищення очеретів у заплавах, додаткове підвищення чи пониження рівня води, встановлення сіток і т. ін.

Для здійснення контролю за використанням водойм за призначенням орендарі зобов’язуються вести відповідну документацію і фінансову звітність (кількість і види закупленого молодняка, кількість і терміни використання придбаних комбікормів, графіки годівлі риби, в т. ч. і в спеціальних тимчасових садках для молоді, книги обліку і графіки перевірок стану води, насичення води киснем, затверджений план вилову риби для реалізації). При цьому особливо наголошується, що орендар не має права вилову аборигенних видів риб у водоймі, а така риба підлягає після сортування виловленого обов’язковому поверненню до водойми, про що складається акт за участю представників державного органу влади, органу місцевого самоврядування. Нагадуємо, що до аборигенних видів риб належать всі види, що розмножуються у водоймі природним шляхом (карась, плотва, окунь, щука, плоскирка і ін.).

Орендар не має права забороняти любительське рибальство на водоймі. Категорично заборонено встановлювати та стягувати плату з рибалок-любителів, оскільки такі дії кваліфікуються чинним законодавством як здирництво і переслідуються законом в рамках Карного кодексу України

При цьому орендар має право попередити і контролювати, щоб виловлені види риб, які розводяться, були повернуті до водойми. При цьому до уваги може братися лише та риба, що відповідає середньоваговим показникам конкретного виду, що перебуває на відгодівлі. В якості прикладу: якщо виловлений короп має аналогічну вагу з усіма іншими, його слід вважати таким, що перебуває на відгодівлі, але якщо його вага різниться з тими, що відгодовуються, на кілограм чи дуже суттєво, то такий короп вважається перебуваючим у водоймі до моменту оренди і не може бути предметом спору стосовно власності орендаря.

Якщо в період рибалки виникають суперечки, то вони вирішуються у відповідності до законодавства, при тому виклики до водойми працівників чергової частини міліції покладаються на орендаря, а рибалка призупиняється тільки після складання протоколу про порушення вимог чинного законодавства однією із сторін, якщо таке здійснено риболовом-любителем. У разі необхідності суперечки вирішуються на загальних підставах у суді.

Автор: Головне управління Державного комітету України по водному господарству


 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А чому раніше не брали?

Ловити рибу тільки як вирішить власник.

Так було і при вашому улюбленому СССР

Все інше домовляйтесь, а не говоріть- хочу просто так ловити. бо я там раніше ловив.

 

Цитувати

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, nemo сказал:

Так було і при вашому улюбленому СССР

Та за@бав ти з своїм СССРом! Де я писав, що хочу на халяву ловити?! Я писав, що завжди ловив вудкою і не збираюсь ставити сітки!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Selbeor сказано:

А з того перепугу, що це незаконно!

Це я писав про ловлю риби?

Ще раз - це приватна власність !

Вирішує власник кому як і чим ловити!

Решта - домовляйтесь з ним за гроші, ... шоколад,.....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...