Перейти до змісту

Митниця! Запитання і відповіді.


difoto

Рекомендовані повідомлення

Щойно, Соромітник сказано:

а от митник не порушить без контрабандиста.

 

Ну ду-у-у-же лінивий митник немає свого контрабандиста.

Або зграйку вгодованеньких.

Є ще варіант з світлосяйним колом над макітрою, вони як квітка папороті - всі хочуть

побачити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 372
  • Створено
  • Остання відповідь
9 годин тому, Соромітник сказано:

@Yuraul ти ж чудово розумієш що всі, кого там розвертали (включаючи @Zalepok44), тягнули повний бус однакового товару на продаж.

А на продаж партіями тягнути не можна, це заборонено законом.

 

Ст. 374 Митного кодексу України. Читаємо уважно.

Якщо незгідний давай якою нормою закону ти конкретно керуєшся пишучи свій пост!
 

7 годин тому, Соромітник сказано:

Є закон, він забороняє сунути партію для перепродажу.

Конкретне посилання в студію!

 

Пиздіти всі мотьорі, а хоть трішки вникнути тим чим вони мають керуватися нехоче ніхто.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 hours ago, Zalepok44 said:

Ст. 374 Митного кодексу України. Читаємо уважно.

Крім митного кодексу є й інші нормативні документи, правда ж ?

Дійсно, в статті 374 Митного кодексу говориться:

Quote

...та товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та/або сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, ... не є об'єктами оподаткування митними платежами

 

Що ж таке фактурна вартість? Визначення можна знайти в такому документі, як "ПОРЯДОК справляння митних платежів при ввезенні на митну територію України товарів громадянами":

Quote

фактурна вартість товару – ціна товару, що переміщується через митний кордон України, та зазначена в рахунку-фактурі (фактурі-проформі, касових або товарних чеках, ярликах, інших документах роздрібної торгівлі, які містять відомості щодо вартості таких товарів).

 

Тепер скажи, фактури такс-фрі виписані на всіх пасажирів твого буса, включно зі студентами, яких підібрав на бла-бла-карі? Ну, тобто на кожного пасажира окрема фактура не більш ніж на 500 євро і 50 кг? Щось я дуже сумніваюсь в цьому. Бо тоді б товар би був запакований окремо по кожній фактурі, і ти сміливо показував товар і фактури на митниці. 

 

Якщо ж в оформлених фактурах на одного тебе (твоїх партнерів) товару більше ніж на 500 євро/50 кг, ти повинен платити, незалежно від того, скільки в тебе пасажирів (бо ж вони не можуть підтвердити документами, що цей товар куплений ними). І в цьому випадку у відповідності до Податкового кодексу (ст. 191) застосовуються наступна база оподаткування:

Quote

 У разі ввезення на митну територію України фізичними особами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 500 євро, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України базою оподаткування є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

 

У разі ввезення на митну територію України фізичними особами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей) через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, сумарна вага яких перевищує 50 кг, базою оподаткування є сумарна фактурна вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

 

 

Максимально конкретно, як зміг, хоча я й ні разу не юрист.

Тепер зрозуміло, хто чим має керуватися? Але про що це я, простіше ж хабар всунути митнику, ніж вникнути ;) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 hours ago, yu2007 said:

простіше ж хабар всунути митнику, ніж вникнути ;) 

Поки хабаря давав то тихенько було і всім добре :) а раз не вийшло то соплі розвели по всіх інтернетах – митники працюють "не па панятіях", дискримінація на кордоні і т.д.

Нажаль, всі ми розуміємо, що схожа показуха буде один раз на місяць. Бо ніхто таку дойну корову не душитиме.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Соромітник , я не зрозумів твою думку про Францію і наркоту. Якось переформулюй.

Не хочу вкотре повторювати думку, вже не знаю, як переформулювати.

Якщо закон забороняє везти третю шоколадку чи 51-й кілограм хламу без розмитнення і в законі чітко прописано, як це має трактуватись, то треба його дотримуватись. Я не виправдовую контрабандистів. Розумію, але не виправдовую. Я хочу, щоб перед законом усі були рівні.

Якщо в законі сказано, що в якості підстави посадова особа може використовувати власне переконання — так тому і бути. Якщо нема такого — я вже писав, куди йому її подіти.

Разом з тим, на даний момент я не бачу нічого поганого в тому, що людина везе три айфони на перепродаж без розмитення. У нас такі ліміти і такі податки, що дрібний бізнес просто душиться не зародившись... Податки не йдуть, куди треба, а розкрадаються. Хто захоче платити? Ні, я ні кого не виправдовую і ні до чого не закликаю, просто вказую на причини.

Ех, а де ж були ці бадьорі митники і розумні дописувачі, коли вивозили состав закарпатського лісу?) Що ці браві хлопці сказали: а ми не експерти, я не шарю ліс то чи дрова; ой, а шо я зроблю? Мені потім рахунок виставлять, якщо я поїзд безпідставно затримаю.

І ще, можна бути зі мною не згодним, але спробуйте проаналізувати ситуацію: великі черги на митницях не через "мурашок", а через роботу митниці. Скільки б народу не було, при адекватному процесі усе рухається нормально. Був свідком, як у цивілізованому світі (ну, не надто насправді, але цивілізованішому за нас) за час перекуру митниця пропустила більше десятка машин. Так там процедури значно простіші, але факт. 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Yuraul, трішки вище @yu2007 усе гарно по поличках розклав

за що отримав мінуса від борця за "справедливість" на кордонах @Zalepok44, що було дуже очікувано

Якщо ти вважаєш що аргументом для пропуску кондрабандистів має бути вислів "а ви он вагони з лісом пропускаєте", то я утримаюся від подальших коментарів і розвитку діалогу з тобою

Провсяк випадок ще раз висловлю свою позицію з цього приводу. Є закони – їх потрібно дотримуватися. Якщо митники дозволяють порушення в певних межах, то це не означає що треба лізти на голову і доїти по повній. А якщо все ж бикуєш – то варто бути готовим що в один чудовий день лавочку прикриють.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

25 минут назад, Соромітник сказал:

@Yuraul, трішки вище @yu2007 усе гарно по поличках розклав

за що отримав мінуса від борця за "справедливість" на кордонах @Zalepok44, що було дуже очікувано

Якщо ти вважаєш що аргументом для пропуску кондрабандистів має бути вислів "а ви он вагони з лісом пропускаєте", то я утримаюся від подальших коментарів і розвитку діалогу з тобою

Провсяк випадок ще раз висловлю свою позицію з цього приводу. Є закони – їх потрібно дотримуватися. Якщо митники дозволяють порушення в певних межах, то це не означає що треба лізти на голову і доїти по повній. А якщо все ж бикуєш – то варто бути готовим що в один чудовий день лавочку прикриють.

Він настільки гарно усе розписав, що по закону і ти контрабандист. І різниці немає чи ти пі***рас на пів шишечки чи по повній. Бо зараз це виглядає так: нарешті порозганяють тих клятих контрабандистів, щоб я міг швидше свій провезти. Якщо закон, то для всіх.

 

p.s. Про пі***сів не сприймай на свою адресу - це алегорія.

p.s.2 З контрабаса не кормлюся, навіть не купую нічого.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 хвилин тому, Соромітник сказано:

Якщо ти вважаєш що аргументом для пропуску кондрабандистів має бути вислів "а ви он вагони з лісом пропускаєте"

Нє, ти серйозно ото зробив такий умовивід з моїх слів? Чи на емоціях придумав? Я ж не писав нічого подібного. Я вважаю, що немає аргументів для пропуску контрабандистів. Де ти таке в моїх постах вичитуєш?)

Останній раз, по-простому:

1. Я не закликаю порушувати закон, не заохочую і не схвалюю контрабанду.

2. Тим не менше, вважаю, що законодавчий тиск у цій сфері треба послабити.

3. Фразою про ліс я обгрунтовував думку про те, що насправді нічого наша митниця не котролює, це усе цирк і показуха, як і вся діяльність наших державних органів.

Коли їде дядя Онуфрій з порошком — вони герої, коли творяться серйозні справи — вони мають таку ж владу, як і ми тут. Це ще одна причина міняти і органи, і закон.

 

Взагалі, обговорювати законодавство в Україні просто смішно. Один поляк, котрому заборонено в'їзд до України, сказав, що тут державний апарат просто не функціонує (це я м'яко переформулював), і не погодитись з ним дуже і дуже важко. Ну, якщо клепка на місці, звісно. (Це НЕ заклик порушувати закон!!!)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

32 хвилин тому, Соромітник сказано:

@Yuraul, трішки вище @yu2007 усе гарно по поличках розклав

за що отримав мінуса від борця за "справедливість" на кордонах @Zalepok44, що було дуже очікувано

 

Провсяк випадок ще раз висловлю свою позицію з цього приводу. Є закони – їх потрібно дотримуватися. Якщо митники дозволяють порушення в певних межах, то це не означає що треба лізти на голову і доїти по повній. А якщо все ж бикуєш – то варто бути готовим що в один чудовий день лавочку прикриють.

 

Ось і я про це саме, з мене "+". Щоб ти собі знав, в мене завжди заїжає все по нормах і з фактурами(такс-фрі) на кожну людину, так що де-юре я не порушую законодавство.

А митникі ложили болт на закони, на тебе, на мене. Їм аби бабла хтось дав. Наші полішуки/лемки навчили їх що за кожну таксу нада давати від 10 до 50 грн. Якщо людина везе все по нормаз ст. 374 МКУ, всерівно плати.... 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, Zalepok44 said:

Щоб ти собі знав, в мене завжди заїжає все по нормах і з фактурами(такс-фрі) на кожну людину, так що де-юре я не порушую законодавство.

Так чого тоді розвертався ? ти ж там з колєйки єдиний був з документами ? Ніхто б тобі нічого не впарював якби показав документи на товар бо митники не ідіоти (переважно).

Зі знайомих, що товар таскають, ніхто не повертається при перегрузі (чи хоча б натяку на партійність товару) через Угринів бо знають що там хабаря можуть і не взяти. Найчастіше взагалі на Ягодин котять бо там найлекше протягнути. Тому і дивним було обурення на Угринів, а скоріше навіть якоюсь підставою керовніку попахує. Може якраз через принциповість полішуки і вирішили насрати. А для вєрочки приплели ще АТОшника як зараз модно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, Соромітник сказано:

Так чого тоді розвертався ? ти ж там з колєйки єдиний був з документами ? Ніхто б тобі нічого не впарював якби показав документи на товар бо митники не ідіоти (переважно).

Зі знайомих, що товар таскають, ніхто не повертається при перегрузі через Угринів бо знають що там хабаря можуть і не взяти. Найчастіше взагалі на Ягодин котять бо там найлекше протягнути. Тому і дивним було обурення на Угринів, а скоріше навіть якоюсь підставою керовніку попахує.

Я не один був з документами. ЇМ ПОХ було на документи. Вони усно це аргументували приказом начальства. А письмово картка відмови і все. Це був безпридєл в той день. До того дня мені було пофік на яку митницю іхати з нормами, але дійсно ягодин це троха не те.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, Zalepok44 сказано:

де-юре я не порушую законодавство.

А його тільки де-юре і можливо порушувати. Вся сутність законодавства у його формальності. Якщо є спосіб обійти закон (не порушити, а обійти), то або закон недосконалий, або так і задумано) Тому там, де рівень правової культури достатньо високий, посадові особи керуються формальностями, а не тим, що він "знає" чи  "здогадується". А в нас на практиці пригадується ще ситуація із автомобілями на іноземних номерах: чи то через 5 днів виїжджати, чи через 10, чи можна кататись без доручення, чи не можна, дивлячись, який настрій в мєнта-пєнта-митника і які цілі у його житті сьогодні.

Звичайно, полісмен в Канаді може собі дозволити вирішувати, за яке перевищення уже тормошити водіїв, а за яке — ще ні. Але це вже вищий левел. Спочатку треба навчитись формального дотримання, а потім таку метафізику. В нас це кришталево чистий бєспрєдєл. Якось так:

2 годин тому, Zalepok44 сказано:

А митникі ложили болт на закони, на тебе, на мене. Їм аби бабла хтось дав.

 

Взагалі, давайте перейдемо від переходів на особистості і взаємних звинувачень до конструктивних пропозицій, як зробити краще. Якщо комусь вдасться виловити з мого словоблудства відповідні ідеї, то свої думки з приводу того, куди треба рухатись, я навів: організація правильної роботи пропускних пунктів і приведення законодавства до реалій сьогодення (вважай, до інтересів суспільства, а не купки князьків).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 minutes ago, Yuraul said:

 Якщо комусь вдасться виловити з мого словоблудства відповідні ідеї, то свої думки з приводу того, куди треба рухатись, я навів:

 

Здається, я виловив:

Quote

Разом з тим, на даний момент я не бачу нічого поганого в тому, що людина везе три айфони на перепродаж без розмитення.

Головна ідея - не плати податки, бо їх все рівно розкрадуть. Мені подобається, і при цьому досить конструктивно :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

:D Я зрозумів свою помилку. Я мав на увазі, щоб безмитний ліміт зробити таким, щоб давав можливість законно возити товари такої вартості, а не щоб не платити зараз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 hours ago, Yuraul said:

:D Я зрозумів свою помилку. Я мав на увазі, щоб безмитний ліміт зробити таким, щоб давав можливість законно возити товари такої вартості, а не щоб не платити зараз.

 

Такої вартості - це десь 2000 євро (три айфона)? Зараз 1000 літаком, 500 іншими пунктами пропуску і 150 поштою. Поцікавтесь, які безмитні ліміти в інших європейських країнах. Наприклад, в німців поштою без податків можна лише до 22 євро. Від 22 до 150 мито не платиться, але вже платиться ПДВ. Вище 150 - сплачуються всі мита і податки. Літаком/кораблем - не оподатковуються товари до 430 євро, іншими видами транспорту - лише до 300.

Так що в нас в цьому плані все дуже і дуже ліберально порівняно з гейропейцями. Але нашим людям і цього мало, починають і далі на голову вилазити.

 

Інша історія. Українець живе офіційно в Литві, розбив якийсь епл-гаджет. Замовив дисплейний модуль в китайців, сам замінив, Через якийсь час дитина знову його розбиває. Після доставки другого модуля литовська податкова (чи митниця) йому й каже: "Йди-но сюди, шановний. А чи не барига ти часом? Давай письмове пояснення, навіщо тобі два аналогічних модуля, а ні - плати мито і податок."  

 

Юра, якщо ми йдемо в Європу, то і наше законодавство повинно відповідати загальним європейським нормам, чи не так?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Згоден, але перш за все повинен відповідати рівень життя, культури, розвитку і тому подібне.

Тому про німецькі норми я говоритиму, коли у мене будуть така ж інфраструктура і рівень життя.

Про литовську податкову я говоритиму, коли хоч частина моїх податків йтиме на мої ж потреби (на мою часточку в загальнонаціональних, себто).

До цього я і веду. У нас і так податки одні з найвищих, і що? Ти з посмішкою біжих їх платити, бо у тебе чудові дороги, гарне подвір'я, а ти їздиш на вітчизняному авто бізнес-класу, котрому не десять років? Чи тебе душить величезне зеленюще жабище, бо знаєш, що твої податки йдуть на вілли картавій еліті української політичної арени?

 

Якщо говорити про досвід інших країн, давай, але не можна такі речі виривати з контексту. В США вільне володіння зброєю не тому, що вони на когось подивились і просто зробили таке. У них роками розвивалась ця культура, у них достатньо розвинута для цього правова система. Тому не можна просто так взяти, приміром, цей їх досвід і впровадити в банановій республіці типу України. Так само не можна взяти і задушити те, чого ще нема. Плюс не факт, що такі обмеження — це щось позитивне. По-друге, в Німеччині достатній рівень виробництва, щоб нечасто звертатись за імпортним. Ну і так далі. Усе має свої плюси і мінуси.

На жаль, поки в Європу ми йдемо лише на словах. Поки у нас Путін в під'їзді насрав, не буде ніякої Європи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Yuraul, ти вже застарий шоби таку куйню писати. Але, впринципі, така поведінка прослідковується в багатьох.

Приймаєш на роботу а людина троха освоївшись перестає працювати. Типу, он в того зарплата в 5 разів більша, чьо я маю вкалувати...

І тій людинці навіть в голову не приходить що спочатку потрібно показати роботу, а потім вже просити грошей за неї багато

В студентів багатьох це взагалі "як здрасьтє" – я нічьо не вмію але дуже перспективний, платіть мені купу грошей

Отак і тут... чьо я маю податкі платити як в німців якщо в німців зп більша... іпать... тобі хтось винен що в тебе прибутки маленькі ? їб@ш невпинно

Німці почали себе як люди поводити до того як в них рівень життя піднявся.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ліричний відступ.

Особисто я аж ніяк не засуджую папіросніків, мурах чи потужних імпортерів памперсів та інших бізнесменів, таких як Залєпок. Не від хорошого життя їм доводиться цим займатися, це їхній особистий вибір, немає в їхніх діях аж такого "криміналу" (це не наркотрафік, і навіть не бурштин). Мені лише не зрозуміло, чому дехто називає чорне білим, а біле чорним. І особливо "дивує", коли чорний по закону Д'Артаньян називає "гвардійцями кардиналу" тих, хто якраз і вимагає дотримання цього закону. 

 

Тому й виходить, що йдемо в Європу лише на словах. 

Перефразовуючи Петлюру - "не так страшні європейські геї, як українські латентні п@д@р@си".

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, yu2007 сказал:

Тому й виходить, що йдемо в Європу лише на словах. 

Нагадай, в тебе авто по білому розтаможене?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 minutes ago, nickel said:

Нагадай, в тебе авто по білому розтаможене?

Ой, я вас умаляю :)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 минут назад, yu2007 сказал:

Ой, я вас умаляю :)))

Ну ясно. Соромітник, а зарплати в твоїх підлеглих білі-білі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 minutes ago, nickel said:

Ну ясно. Соромітник, а зарплати в твоїх підлеглих білі-білі?

Шо вам ясно? 

Хвилинка слави: купивши авто, я сплатив до держави майже 4500 доларів ПДВ і 1500 доларів пенсійного за першу реєстрацію. З власної кишені. При цьому пенсія моєї покійної бабусі, яку німці у війну два рази вивозили на роботу, на той час складала десь 100 доларів.

 

А те, що якісь хитропопі дяді придумали схему з прикручуванням двох бамперів і 4 колес в Україні, що давала їм можливість не платити якісь мита і акцизи - це, Нікель, питання не до мене, а до тих дядьків.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

31 минуту назад, yu2007 сказал:

Шо вам ясно? 

Хвилинка слави: купивши авто, я сплатив до держави майже 4500 доларів ПДВ і 1500 доларів пенсійного за першу реєстрацію. З власної кишені. При цьому пенсія моєї покійної бабусі, яку німці у війну два рази вивозили на роботу, на той час складала десь 100 доларів.

 

А те, що якісь хитропопі дяді придумали схему з прикручуванням двох бамперів і 4 колес в Україні, що давала їм можливість не платити якісь мита і акцизи - це, Нікель, питання не до мене, а до тих дядьків.

Я не питав скільки ти платив за розтаможку чи інших зборів. Я питав чи авто розтаможене по білому? Невже складно відповісти?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 minutes ago, nickel said:

Я не питав скільки ти платив за розтаможку чи інших зборів. Я питав чи авто розтаможене по білому? Невже складно відповісти?

Я купував вже розмитнену машину з повною сплатою усіх обов'язкових платежів. Чи розмитнювала фірма-імпортер по білому? І так, і ні. Це був офіційний імпортер.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

53 минуты назад, yu2007 сказал:

Я купував вже розмитнену машину з повною сплатою усіх обов'язкових платежів. Чи розмитнювала фірма-імпортер по білому? І так, і ні. Це був офіційний імпортер.

 

Не можу знайти тему про двійників (авто). Хіба не ти писав що їздиш на двійнику і фотку мерса додавав?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...