Перейти до змісту

Новітня русифікація


Рекомендовані повідомлення

3 часа назад, romaxa11 сказал:

Якщо це етап переходу на українську, то це не проблема.

Який етап? Я все життя розмовляв українською. Окрім школи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 901
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

11 годин тому, vaz75 сказано:

Який етап? Я все життя розмовляв українською. Окрім школи.

Школа була російською?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

56 минут назад, alexvvv сказал:

Школа була російською?

так, у нас в місті ураїнськомовних було 2 з 30-ти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, vaz75 сказал:

так, у нас в місті ураїнськомовних було 2 з 30-ти

 Йопт, я в шоці...і це в Західній Україні ?! Я в Луцьку за Союзу знав тільки 3 російських школи з 26-ти... Можливо чотири...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, vaz75 сказано:

так, у нас в місті ураїнськомовних було 2 з 30-ти

Це в якій країні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 минуты назад, alexvvv сказал:

Це в якій країні?

У Хмельницькому, за "Союза". Ну 30 шкіл потім стало, я поступав у новітню 15-ту. Україномовна була 1- ша і ще якась, вже не пам'ятаю.

Я ще перед тим, як написати, в батька перепитав, він підтвердив мої слова.

В школі та серед учнів розмовляли виключно російською. В дворі з друзями - по-різному. Пам'ятаю коли йшли на УПК, я з таксофона передзвоним батькам і українською повідав, що зайду на морозиво. Так мене однокласники з місяць чморили, що я сільпо. То було принизливо. А коли я після школи приїхав до Луцька поступати в ЛІІ, був шокований українськими териінами, накшталт кисень, водень, похідна... Перші півроку навчання були нелегкими.

Так що така казочка, малята. Мова знищувалася цілеспрямовано.

  • +1 5
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, vaz75 сказано:

У Хмельницькому, за "Союза". Ну 30 шкіл потім стало, я поступав у новітню 15-ту. Україномовна була 1- ша і ще якась, вже не пам'ятаю.

Я ще перед тим, як написати, в батька перепитав, він підтвердив мої слова.

В школі та серед учнів розмовляли виключно російською. В дворі з друзями - по-різному. Пам'ятаю коли йшли на УПК, я з таксофона передзвоним батькам і українською повідав, що зайду на морозиво. Так мене однокласники з місяць чморили, що я сільпо. То було принизливо. А коли я після школи приїхав до Луцька поступати в ЛІІ, був шокований українськими териінами, накшталт кисень, водень, похідна... Перші півроку навчання були нелегкими.

Так що така казочка, малята. Мова знищувалася цілеспрямовано.

Українська школа в райцентрі вінницької області - вчителька російської (вона ж класний керівник) пропонувала в школі теж розмовляти російською, тому що українською ми вдома розмовляємо. Вчився 1984-1995 рр. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, vaz75 сказано:

Так мене однокласники з місяць чморили, що я сільпо.

З чого таке повелось, що еліта розмовляє російською? Для мене чомусь російська асоціюється із мовою гопоти/зеків ітд.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 хвилин тому, alexvvv сказано:

З чого таке повелось, що еліта розмовляє російською? Для мене чомусь російська асоціюється із мовою гопоти/зеків ітд.

ну в нас одне від другого не далеко

 

 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я в Луцьк переїхав у 4 роки. В дитсадку одна вихователька була російськомовною, інша - українською. Діти не помічали різниці від слова ВААБЩЄ. Школа була російська, "в дворі" - виключно українська. Коли двір (тусовка) переріс у межі міста - повернулась російська. Коли школа перетворилась на гімназію - до нас відрядили кращого вчителя області з математики, україномовну. Проблем з "похідна" замість "производная" і т.д. не було взагалі чомусь (думаю, саме в цьому заслуга вчительки - недарма найкраща в області - обізяну навчила б :) ). А клас був - фізико-математичний.

Цікавий факт: у кінці 90-х був звукооператором молодіжного театру-студії, так весь російськомовний колектив , а вистава(п"єса) - україномовна (переклад з іспанської саме українською). Було прикольно, коли худрук казав щось накшталт: "Ну что за мямлі, он же любіт єйо бєз ума, ну послушайтє: "Я кохаю тебе, Белісо..." Белісо - ето же так круто на украінском, обращєніє!"

 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, Юріч сказано:

 Йопт, я в шоці...і це в Західній Україні ?! Я в Луцьку за Союзу знав тільки 3 російських школи з 26-ти... Можливо чотири...

Хмельницький до 39го був в УРСР, того така різниця. Плюс там мабуть багацько військових частин було, але то vaz75 може розповісти.

А в Луцьку які? Я застав тіки 5 і трошки 9-у (в школу пішов в 96 році, і то дев'ята вроді тоді якраз ставала українською)

Про дев'яту точно не пам'ятаю, хто краще знає розкажіть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин тому, difoto сказано:

Проблем з "похідна" замість "производная" і т.д. не було взагалі чомусь

Був колись на відкритому уроці з фізики у 5-тій школі, то звичайно цікаво було почути як всі терміни звучать на рос. мові.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ага, ясно.

Я от намагаюсь знайти, і щось нічого не знаходиться, коли ж в 5 школі з'явився перший за всю її історію український клас (і відповідно - закінчилась історія тієї школи, яку я знав). Це було, наче, в 2004 році, але може хтось точніше скаже.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви в Києві багато знайдете людей, які на роботі українською розмовляють ?

Всі до одного, кого зустрічав, в колективі розмовляють російською. Зі мною і тим же колективом після роботи українською (ну окрім москалів).

Всі полішуки з далеких лісів точно знають що "нада гаваріть па-рускі штоби чєлавєкам сматреца".... це зажди сміх викликає, але ж млін, хтось же їх цього вчить змалку.

Заради справедливості скажу що зараз з тим трішки краще як було ще 10 років тому. Ну але то не сильно рятує українську мову.

 

Звідки то і хто їм в голови вбив таку меншовартість своєї мови ? ...роки тренувань і правильна робота "кремля" скоріше за все.

 

P.S.: похресниця як до мами підмазується то каже "мамо, дозволь (щось там) :) а я з тобою за то буду російською розмовляти"... абзац ... Ну але там вся родина по мамі російськомовна.

  • +1 6
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@snouden , при Союзі, російськими були 5, 9, 18 школи (в останній три перших класа було наполовину, я також вчився в 18 школі, в українських класах з 82 по 85 рік)..

 Ще по-моєму 8-ма школа була наполовину російською, але точно не пам'ятаю...

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, alexvvv сказал:

Був колись на відкритому уроці з фізики у 5-тій школі, то звичайно цікаво було почути як всі терміни звучать на рос. мові.

Я в такому жив. Ще забув, садок в мене те ж був російськомовним. Як я не скурвився, не розумію. Дяка батькам!

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, romaxa11 сказано:

Ді, а потім була війна, яка і розставила крапки на І.

Яким чином? І що саме?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, alexvvv сказано:

З чого таке повелось, що еліта розмовляє російською? Для мене чомусь російська асоціюється із мовою гопоти/зеків ітд.

Це наслідки царювання путіна. Навіть в 90-ті все було зовсім інакше. Була певна привабливість російської культури. IT-індустрія була дуже потужна. Я це пояснюю окрему точку зору, звичайно для деяких галичан що тоді москалі, що зараз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@snouden не згоден. Це наслідки радянського минулого. Путін тут ні до чого.

Хто пам'ятає часи СРСР той може сказати: де були найвідоміші університети, куди всі прагнули ïхати робити кар'єру. Звичайно що у Москву! Я ні в якій мірі не хочу принизити наші університети, але СРСР наполегливо всю науку концетрував на території сучасної Росії.

Ті ж самі КБ по авіації типу Сухого, Мікояна, Туполєва. Добре що в нас хоч КБ Антонова залишилось :)

Але основні партійні школи, можливості для кар'єри були у Москві. Ну а Москва все ж таки російська :)

Після розпаду при владі залишилась та сама комуністична еліта, яка мріяла про кар'єру у Москві у свій час. І вони не стали патріотами аж ніяк.

Я вчився у 9 школі. Яка була в той час російськомовна. І потім мені було важко розуміти всі терміни украïнською, коли пішов вчитись в університет. Але нічого, звик. Людина до усього звикає.

 

 

  • +1 6
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так ти ж сам і підтвердив, що була певна привабливість Росії яку путін цілеспрямовано х..рить.

Навіть в 90-ті не було гундяєвих, попів на каділаках які давлять бидло, кадирових патріотів росії, засилля шансону, серіалів про мєнтоф, блатної романтики, бажання присосатись до матки Газпрому/роснєфті (а не створити щось своє), масового віджиму бізнесів дружками путіна і т.п і т.д. Тобто різниця немаленька, погодься. Ясно, що росіяни завжди були імперським народом. Може був би крим, але не було б донбасу (в такому вигляді). Тому що сенсу в ньому нема навіть з точки зору інтересів Росії (нормальної, не терористичної держави). Були б врятовані тисячі життів. А це немало.

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...