Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

я заповнила, відправила. вчора звонять з департаменту кажуть отримали ваш лист, прийдіть заберіть і відправте в травні бо зараз не треба ))))))))))цирк

це не цирк - ці документи на субсидії подаються за порядком, який набирає чинності з 01.01.2015р., а якщо є непереборне бажання подати документи на субсидії вже зараз - то для цього є "старі" форми документів

На мій погляд, щоб не лякати людей, варто було навіть при помилках і неправильно поданих даних на перший раз пробачати і просто повертати подану декларацію, а от вже при поданні неправильно заповнених документів вдруге, нещадно карати :)

варто заповнювати декларацію разом зі спеціалістом (або волонтером) в органах соц.захисту, щоб з першого разу вона була заповнена правильно ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 962
  • Створено
  • Остання відповідь

Мене цікавить, як правильно відобразити % за депозитами і чи варто їх відображати взагалі. Якщо це валютний депозит, то за яким курсом рахувати? Навіть, якщо в гривні - то я вже не пам'ятаю, скільки точно відсотків отримала, бо депозитів було кілька і в різних банках. Причому закінчилися вони ще влітку і восени. З іншої сторони знаю, що банки платять податок на депозити вкладників консолідовано та не подають інформації в податкову в розрізі кожного платника (якщо не права, то поправте, будь ласка)

Тому смислу подавати таку інформацію ніби й нема. Але обманювати і повертати субсидію в подвійному розмірі теж не хочеться.

Також актуальне це питання. Мінсоцполітики нагадує, що доходи по депозитах (%%) включаються в сукупний дохід.

За загальним принципом декларування - валютні доходи відображаються в гривні по курсу НБУ на момент нарахування (виплати) доходу.

Мабуть, доведеться пройтись по всіх банках, які виплачували які-небудь проценти. А крім депозитів, були ще просто поточні рахунки, на яких копійчані %%, але платились. Життя ускладнює ще й програма "Бонус-плюс" від Привату - їхні бонуси відображати в складі сукупного доходу, чи ні?

Теоретично - якщо забув відобразити хоч 1 гривню доходу - то можна "попасти" на повернення субсидії в подвійному розмірі.

Поки доходи по депозитах не оподатковувались - то були високі шанси, що органи соц.захисту не знайдуть цих процентів. Після запровадження оподаткування - шанси різко зменшились. Попри те, що публічно декларується, що інформація надходить від банків до податкової знеособлено, податковій не так і важко отримати доступ до персоніфікованої інформації (банківська таємниця в Україні - вона доволі-таки відносна).

Для себе вирішив, що пройдусь по банках в пошуках всіх сум нарахованих мені процентів. Але "подаватимусь", мабуть, вже на наступний опалювальний сезон (в Порядку призначення субсидій задекларовано можливість подавати довідку про доходи за останні шість місяців в такому випадку, а не за цілий попередній рік).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За загальним принципом декларування - валютні доходи відображаються в гривні по курсу НБУ на момент нарахування (виплати) доходу.

Так курс НБУ в нас мало не щодня міняється. І якшо % нараховувалися щомісячно, треба буде пошукати курси НБУ на дату нарахування. Тому, мабуть, теж подаватиму доходи за 6 останніх місяців, щоб мати менше клопоту.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я думаю якщо не держслужбовець і на депозиті немає мільйонів, то можна не морочити голову, ніхто не перевірить ті депозити.

для прикладу я маю два депозити на однакову суму. по одному депозиту я отримую відсотки щомісячно і можу ними користуватись, а по іншому отримаю по завершенню вкладу - який з них вказувати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За загальним принципом декларування - валютні доходи відображаються в гривні по курсу НБУ на момент нарахування (виплати) доходу.

Так курс НБУ в нас мало не щодня міняється. І якшо % нараховувалися щомісячно, треба буде пошукати курси НБУ на дату нарахування. Тому, мабуть, теж подаватиму доходи за 6 останніх місяців, щоб мати менше клопоту.

імхо - якщо по договору проценти нараховуються щомісяця, а виплачуються по закінченню терміну - то треба брати курс на кінець терміну (по факту виплати). якщо по договору %% щомісяця "капають" на карту чи поточний рахунок і стають доступними - то курс брати щомісяця

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

rrid

Мабуть, доведеться пройтись по всіх банках, які виплачували які-небудь проценти. А крім депозитів, були ще просто поточні рахунки, на яких копійчані %%, але платились. Життя ускладнює ще й програма "Бонус-плюс" від Привату - їхні бонуси відображати в складі сукупного доходу, чи ні?

Теоретично - якщо забув відобразити хоч 1 гривню доходу - то можна "попасти" на повернення субсидії в подвійному розмірі.

Податки з відсотків платяться знеособлено. Податкова не має інформації про те, що, наприклад rrid, отримав __ грн. доходу, з яких сплатив __ грн. податку.

Отримати таку інформацію податкова на сьогодні не може, оскільки існує банківська таємниця.

Крім того, важко уявити собі ситуацію, коли ДПІ напраляє запити в усі банки України з проханням надати розшифровку по нарахованих відсотках особі.

Щоб не забути вказати всі свої доходи, можна звернутися з відповідним запитом до податківців з проханням вказати нарахований дохід зі всіх джерел та розмір сплаченого податку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Декларація подається за період 01,01,14-31,12,14. Чи з 01,04,14 по 31,03,15.

Якщо перший варіант то де логіка, можливо за 3 міс цього року здійснив покупку понад 50 тис грн і буде мені світити субсидія всерівно....

Просто якщо перший варіант то мені попа (в дружини є купівля квартири в січні 2014р, по факту подарована бабусею (просто купити вийшло дешевше по податках).

Доходи - за попередній календарний рік, відомості про покупку - за 12 місяців, які передують зверненню за субсидією.

Коротка інструкція від Мінсоцполітики: http://www.mlsp.gov....1&cat_id=160234

У розділі ІІ заповнюються відомості про всі види доходів за попередній календарний рік (12 місяців 2014 року) без урахування податку з доходів фізичних осіб із зазначенням установи, організації, підприємства, де отримується дохід.

У розділі ІІІ вказується інформація про одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень

Якщо я в 2014р працював і отримав дохід напр 50000грн, і в жовтні мене скоротили. А зараз з квітня послуги виросли в ціні а я без роботи, то як?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мабуть, доведеться пройтись по всіх банках, які виплачували які-небудь проценти. А крім депозитів, були ще просто поточні рахунки, на яких копійчані %%, але платились. Життя ускладнює ще й програма "Бонус-плюс" від Привату - їхні бонуси відображати в складі сукупного доходу, чи ні?

Теоретично - якщо забув відобразити хоч 1 гривню доходу - то можна "попасти" на повернення субсидії в подвійному розмірі.

Отримати таку інформацію податкова на сьогодні не може, оскільки існує банківська таємниця.

Крім того, важко уявити собі ситуацію, коли ДПІ напраляє запити в усі банки України з проханням надати розшифровку по нарахованих відсотках особі.

justice777, це ж Україна. Банківська таємниця в нас існує більше теоретично, ніж гарантоване державою право. Це по-перше. (в сусідній темі зразок дотримання банківської таємниці - розклеювання оголошень банком-лідером по депозитах, "листів щастя" в публічних місцях, зокрема з вказанням суми заборгованості - а це вже дані про фінансовий стан особи).

по-друге, не бачу _жодних_ технічних проблем для податкової зробити потрібні запити.

по-третє, якщо законотворці помітять таку "диру", що призводить до надлишково нарахованих субсидій - то немає технічної проблеми і в тому, щоб внести зміни в законодавство про банківську таємницю ;)

по-четверте - з метою недопущення втрат держави, цілком можу припустити ситуацію, коли податкова міліція купить базу депозитчиків на Петрівці, і цю базу буде використовувати спочатку неофіційно, а при потребі - підкріплювати письмовими запитами на платників податків і на банки.

Так чи інакше - приховування доходів при призначенні субсидій - це шахрайство. І у випадку виявлення факту, доведеться повертати в подвійному розмірі не якийсь відсоток від прихованого доходу, а всю суму нарахованої субсидії.

На кону - мільярди гривень завищення субсидій у випадку приховування депозитних доходів, тобто мільярдні втрати для держави, тому не думаю, що держава не знайде можливості "прикрити лавочку".

Тому перед поданням заяви на субсидії, я: 1) піду в податкову із запитом про всі мої доходи, які їм відомі; 2) перевірю наявність всіх своїх доходів, про які мені відомо, в даних податкової; 3) пройдусь по банках, з якими співпрацював (депозити, зарплатний проект, ...) і візьму в них довідки про виплачені мені доходи (помісячно).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. Існують конкретні приклади, коли за запитом податкової порушувалась банківська таємниця?!

Чи це так, аби поговорити?

2.

по-друге, не бачу _жодних_ технічних проблем для податкової зробити потрібні запити.

Якраз технічні проблеми й виникнуть, враховуючи потенційну кількість отримувачів субсидії, кількість банків та кількість працівників, які мають сформувати запит, прослідкувати отримання відповіді зі всіх банків, проаналізувати отримані дані...

При цьому, є ще й інша робота.

Та головне - відсутня правова підстава для таких запитів!

3.

якщо законотворці помітять таку "диру", що призводить до надлишково нарахованих субсидій - то немає технічної проблеми і в тому, щоб внести зміни в законодавство про банківську таємницю

Зміни не матимуть зворотної дії у часі.

4.

з метою недопущення втрат держави, цілком можу припустити ситуацію, коли податкова міліція купить базу депозитчиків на Петрівці, і цю базу буде використовувати спочатку неофіційно, а при потребі - підкріплювати письмовими запитами на платників податків і на банки.

Це реально розсмішило!

На неофіційний запит будь-кого є неофіційна відповідь - ПНХ!

На офіційний запит - офіційна відповідь - для отримання такої інформації немає підстав, передбачених законодавством.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це реально розсмішило!

На офіційний запит - офіційна відповідь - для отримання такої інформації немає підстав, передбачених законодавством.

Тобто, ти пропонуєш всім читачам борди "забути" про отримані ними доходи по депозитах при зверненні за субсидіями?

Це позиція юриста? До чого весь цей флейм тут? Так, немає в мене ще конкретних прикладів, коли конкретна податкова зверталась в конкретний банк щодо нарахованих і виплачених доходів конкретному претенденту на субсидії.

Але приховування доходів (зокрема від депозитів) при призначенні субсидії - це шахрайство, і карається поверненням призначеної субсидії в подвійному розмірі.

Як податкова буде з цим боротись - це інше питання. Але в мене особисто немає сумнівів, що буде боротись. Повторю - на кону мільярди гривень державних коштів. І чи це буде порушення податковою міліцією кримінальною справи в рамках чинного законодавства, чи внесуть зміни в законодавство про банківську таємницю, чи ще щось інше - це технічні питання.

Причому вину доволі легко довести, на відміну від тієї ж зарплати "в конверті" - бо всі рухи по депозиту задокументовано банком.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не перекручуй, я такого не пропонував!

Є прогалина в законодавстві, про яку й інформую.

А кожен вирішує сам - скористатися такою прогалиною чи ні.

p.s. Якщо прикладів не маєш - не подавай інформацію як аксіому!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо я в 2014р працював і отримав дохід напр 50000грн, і в жовтні мене скоротили. А зараз з квітня послуги виросли в ціні а я без роботи, то як?

за чинними правилами, особа, яка не працює і не стоїть на біржі, не має права на субсидію взагалі.

з 01.05.2015р. право на субсидію отримують і безробітні, які не стоять на біржі.

з доходом єдиного прописаного за минулий рік 50 000грн. в межах норм площі і норм споживання комунальних послуг - калькулятор субсидій з сайту ЛМР рахує мінімум компослуг, який цей безробітний має оплатити самостійно в розмірі десь 1100грн./міс. Все, що "зверху" - має право на субсидію (в межах норм площі і користування). Якщо крім безробітного прописано, наприклад, неповнолітню дитину (проживають удвох) - то при тому ж доході за минулий рік, обов'язковий мінімум до сплати буде удвічі менший - порядка 550грн.

АЛЕ.

Наприклад, п.12 ПОЛОЖЕННЯ про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

12. Субсидія для відшкодування витрат на оплату

житлово-комунальних послуг призначається на основі

середньомісячного сукупного доходу осіб, зазначених у пункті 7

цього Положення, а для придбання скрапленого газу, твердого та

рідкого пічного побутового палива - на основі річного доходу осіб

за попередній календарний рік.

Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату

житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року,

середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали

попереднього року, в інших випадках - за попередній календарний

рік.

<a name="o70"> За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на

оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі

середньомісячного (за шість місяців, що передують місяцю

звернення) сукупного доходу осіб, зазначених у пункті 7 цього

Положення, після подання довідок про доходи таких осіб за

зазначений період за формами, затвердженими Мінсоцполітики.

я поки не знаю, як реалізувати на практиці бажання, щоб мені призначили субсидію на основі середньомісячного доходу за шість місяців. але таке бажання на осінь я вже маю :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як податкова буде з цим боротись - це інше питання. Але в мене особисто немає сумнівів, що буде боротись.

Ви все правильно кажете (про чесне декларування і т.д.), але про те що податкова буде боротись - ... не буде! І в цьому в мене також немає сумнівів :)

До чого тут взагалі податкова? - Ви що ухилилились від сплати ПДФО - нє, за Вас банк заплатив. В нас роками зарплати платяться в конвертах (тут реальне ухилення від сплати податків (пдфо, єсв) і податкова ще нічого не зробила. Короче, вони з своїми прямими обов'язками справитись не можуть, а незаконне отримання субсидій - це взагалі не стосується діяльності податкової.

Довідку про всі законно отримані доходи в податковій дійсно можна взяти. Оскільки інформація з бази податкової буде доступна тим хто буде призначати субсидію, то можна точно побачити про що їм буде відомо.

Тут ще було питання про відсотки - банки мають за Вашим запитом надавати довідки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читаю Інструкцію... :), хочуть побачити доходи без ПДФО, тобто "чистий дохід" - мій дохід без податків який я отримую на руки, а чому ж тоді військовий збір не мінусують?

я так зрозуміла, цю декларацію з першого разу ніхто правильно не заповнить ))) з такою інструкцією

Ще підглянула на одному бух.форумі )))

Вчера ходила в отдел по субсидиям. Сумма дохода = "грязные"- ПДФО. ЕСВ и ВЗ остаются!!!!!!!!smiley25.gif
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читаю Інструкцію...

Поділіться лінком на неї ... Те ж щось цікаво стало ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тьфу ти, а я то думав, що з'явилася якась толкова "папера". На питанння які мене цікавлять в тій інструкції відповіді не має. На жаль ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

swmarmalade,

ну то ж я і пишу

цю декларацію з першого разу ніхто правильно не заповнить ))) з такою інструкцією

Ще одна стаття попалась на очі. Не сприймайте її дуже серйозно, так для загального розвитку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як податкова буде з цим боротись - це інше питання. Але в мене особисто немає сумнівів, що буде боротись.

Ви все правильно кажете (про чесне декларування і т.д.), але про те що податкова буде боротись - ... не буде! І в цьому в мене також немає сумнівів :)

Дасться чути - час розсудить ;)

ЗП в конверті - вона неофіційна якраз тому, що ніде не документується, на відміну від доходів по депозитах.

Можливо, якийсь час на приховування таких доходів закриватимуть очі, а по завершенню опалювального сезону - бац, і банківська таємниця офіційно закінчилась у взаємовідносинах банків та органів соцзахисту (чи податкової). Зі всіма витікаючими - подвійним поверненням субсидій. В масштабах держави...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Питання - з з/п вираховується три різних податки... В декларації про доходи подається "чиста" з/п, чи тільки за мінусом податку з фізосіб ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як те, що ти не отримав, може бути твоїм доходом? ;)

В бугалтерії сказали, що подавати дохід лише за мінусом ПДФО

post-3238-0-83136400-1429388776_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

ЗП в конверті - вона неофіційна якраз тому, що ніде не документується, на відміну від доходів по депозитах.

Ну "вовка боятися - в ліс не ходити" :)

А взагалі, доходи по депозитах на сьогодні також ніде не документуються (лише якщо Ви подаєте декларацію в податкову про доходи).

Яценюк звичайно хоче мати інформацію про всі доходи всіх фізичних осіб, але багато хто цього не хоче)))

В проекті змін до Податкового кодексу була норма про те, що банки зобов'язані подавати інформацію про нарахований податок на відсотки по депозитах по кожній фізичній особі (фактично розкриваючи банківську таємницю), і була норма про те що всі продавці повинні інформувати контролюючий орган, якщо фізична особа здійснює покупку понад 25 тис.грн.; ну і норму про одноразове добровільне декларування фізичними особами всі памятають ))). Так от, дані зміни запроновані Яценюком Верховна рада не підтримала. Але він не залишає спроб ))). Проект щодо однорозового декларування всіх доходів і майна фіз.осіб знову будуть "протягувати" в липні 2015р.

Так що, кожен самостійно має прийняти рішення: варто чи ні ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Питання - з з/п вираховується три різних податки... В декларації про доходи подається "чиста" з/п, чи тільки за мінусом податку з фізосіб ?

З загальної суми ЗП, підприємство платить ЄСВ, а ми платимо пдфо, ЄСВ (3,6%) і ВЗ.

Логічно було б показувати в свій дохід - те що ти реально отримав на руки. Але це не в нашій країні ))).

Якщо читати інструкцію - то дійсно виходить що потрібно від загальної нарахованої ЗП (грязної) відняти пдфо.

Ну правильно, я вже здогадалась чого так. Якщо береш довідку про доходи в податковій - то там є тільки сума про нараховану зп і про ПДФО - тільки з цієї інформації від податкової вони зможуть перевірити доходи які ми вкажемо в декларації. А з військовим збором - вийшла проблемка. Податкова вчасно не розробила форму звітності де б зазначався військовий збір, тому за весь 2014 рік у них фактично немає інформації з кого скільки знімали військового збору. Тому це все-таки буде нашим доходом (хоча це і не чесно)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну "вовка боятися - в ліс не ходити" :)

Так що, кожен самостійно має прийняти рішення: варто чи ні ;)

є ще радянська приказка (чи крилата фраза) про те, що з державою не варто грати в азартні ігри ;)

я особисто мав депозити в минулому році. частково закрив кредит по закінченню терміну депозиту, частково вийшов в готівкову валюту. показувати нараховані %% не хочу. і приховувати їх не хочу. тому з прицілом на субсидію - хочу скористатись правом подати доходи за останні 6 місяців перед зверненням (подавати восени).

А взагалі, доходи по депозитах на сьогодні також ніде не документуються (лише якщо Ви подаєте декларацію в податкову про доходи).

це вже офтоп, але в самому банку зазвичай всі нараховані і виплачені проценти документуються мінімум двічі - при нарахуванні (нехай це частіше електронний документообіг), і при виплаті (зазвичай - меморіальний ордер в касі, або ж перерахування на картку електронною платіжкою, але зняття в касі все-одно буде з мокрою печаткою). Виписку по рахунку також зазвичай завіряють печаткою. А те, що задокументовано - не проблема виявити при перевірці.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...