Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Я вибачаюсь, можливо, за дурне питання, але субсидію потрібно якось поновляти через рік чи вона автоматично продовжуватиме діяти? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 962
  • Створено
  • Остання відповідь
39 минут назад, Юріч сказал:

Я вибачаюсь, можливо, за дурне питання, але субсидію потрібно якось поновляти через рік чи вона автоматично продовжуватиме діяти? 

взагалі то кажуть, якщо у Вас нічого не змінилось з доходом, місцем роботи і т.п., то ніби поновлюється автоматично, але для більшої впевненності та власного спокою, зайдіть в будь який філіал (Загс, на Волі в центрі, ГПЗ, можливо й ще де є філіали ...) куди Вам ближче та перепитайте, тобто нехай там на місці переглянуть по компютеру. Удачі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Юріч сказал:

Я вибачаюсь, можливо, за дурне питання, але субсидію потрібно якось поновляти через рік чи вона автоматично продовжуватиме діяти? 

Автоматично продовжується, якщо не відбулось протягом року змін (збільшення чи зменшення приписаних людей, придбання на суму більше 50 тис. грн.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 hours ago, vitiokl said:

якщо у Вас нічого не змінилось з доходом

цікаво, якщо, наприклад, у когось на тому ж місці збільшилась з/п, то про це треба повідомляти? чи змінив місце роботи, а дохід залишився такий самий, тоді теж? а якщо дохід зменшився, тоді як?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ти ж розмір доходу не вказуєш, лише місце, звідки отримуєш дохід. Отже, якщо просто виросла зарплата (офіційна, "біла"), вони самі це взнають, так як отримують цю інфу з фіскальної служби (а та - з твоєї бухгалтерії звітами), а от якщо ти змінив джерело доходу, тобто місце роботи, то це ти маєш їм повідомити

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, jack74 said:

Отже, якщо просто виросла зарплата (офіційна, "біла"), вони самі це взнають, так як отримують цю інфу з фіскальної служби (а та - з твоєї бухгалтерії звітами), а от якщо ти змінив джерело доходу, тобто місце роботи, то це ти маєш їм повідомити

Фіскальна служба дохід не бачить по ІПН не залежно від місця роботи?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дійсно, може я й неправий, може і про зміну місця роботи ти не зобов'язаний їм повідомляти

Цитувати

20. Надання раніше призначеної субсидії припиняється:

...

якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення;

...

Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, зазначені у пункті 14 цього Положення, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

 

Цитувати

14. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається...

...

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі - про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення, шляхом подання відповідних документів.

тобто тут не вказується, що про зміну місця роботи ти маєш повідомити

 

 

ну і в цьому ж пункті є абзац, котрий містить відповідь на попереднє питання - автоматичної пролонгації субсидії:

Цитувати

Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення та осіб, які звертаються за субсидією на скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо). Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та письмово інформують про прийняте рішення громадян.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, SunSeth сказал:

цікаво, якщо, наприклад, у когось на тому ж місці збільшилась з/п, то про це треба повідомляти? чи змінив місце роботи, а дохід залишився такий самий, тоді теж? а якщо дохід зменшився, тоді як?

В декларації величина доходу не вказується, вказується лише джерело доходу. А вже віж джерела доходу вони отримують інформацію про величину за попередній рік.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А де взагалі взнати чи продовжили субсидію і як вона змінилась, в порівнянні з минувшим роком. Її якраз десь в цей час рік назад дали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

24 минуты назад, Юріч сказал:

А де взагалі взнати чи продовжили субсидію і як вона змінилась, в порівнянні з минувшим роком. Її якраз десь в цей час рік назад дали.

Загс, на Волі в центрі, ГПЗ, можливо й ще де є філіали ... або ж побачите вже при оплаті в квитанції 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цитата

Что ожидает украинцев после пересчета субсидий

Сегодня, 12:49
 
Повышение минимальных зарплат, которое обещают украинцам уже с 2017 года, предусматривает существенную экономию на субсидиях. Но всем ли это выгодно?

В Кабинете министров заявили, что с 1 января 2017 года украинцам существенно поднимут минимальные зарплаты - с 1600 до 3200 грн. За счет этого на субсидиях планируют сэкономить миллиарды гривен, а сокращение социальных нормативов приведет к тому, что помощь будет предоставляться на меньший объем ресурсов, пишет Сегодня

Пять миллиардов экономии

Известно, что размер субсидии зависит от дохода семьи и считается по формуле: доход одного члена семьи/два прожиточных минимума * 15% * общий доход семьи. Полученная сумма - обязательный платеж. Все, что больше этой суммы, покроет субсидия. Но здесь важно отметить, что тратить можно ровно столько, сколько предусмотрено социальными нормативами. За каждый “лишний“ кубометр воды, калорий тепла или ватт*час электроэнергии платить придется по полной стоимости.

К примеру, средняя зарплата в Киеве примерно 8200 грн. Общий доход семьи из двух взрослых со средними зарплатами и двух детей - 16400 грн. Доход на одного члена семьи - 4100 грн. Обязательный платеж можно рассчитать по формуле:

4100 / 2 * 1399 * 15% * 16400 = 3591 грн. Именно столько семья может платить за коммуналку. Согласно утвержденным Кабмином нормативам, такая семья должна жить к квартире площадью не более 89 квадратных метров, использовать 17,6 кубометра газа, 9,6 кубометра холодной воды, 6,4 кубометра горячей воды и не более 180 кВт*час. Для того, чтобы в Киеве оплатить такую норму, придется заплатить 3891 грн. Следовательно, субсидия для семьи со средним достатком будет на уровне 300 грн при условии, если они не больше, чем предписано нормативами.

Важный момент заключается в том, что почти 40% работающих украинцев декларируют минимальный доход (1450 грн). Если бы эта же семья жила на минималку, размер их субсидии достиг бы 3156 грн, а обязательный платеж за коммуналку составил бы всего 435 грн. 

Уже в январе следующего года, как заявил премьер-министр Владимир Гройсман, минимальная зарплата поднимется до 3200 грн. Следовательно, меньше этой суммы ни один работающий украинец получать не будет. А это значит, что субсидии для семей на минималке пересчитают - субсидию для них урежут, а размер обязательного платежа - увеличат. Правда, произойдет это только после окончания отопительного сезона - в мае следующего года. Для тех, кто и так декларировал доход больше 3200 грн, размер субсидии не изменится.

 

Источники издания в правительстве сообщили, что, благодаря росту минимальной зарплаты, на субсидиях к концу 2017 года сэкономят 4,8 млрд грн. Кроме того, в следующем году Кабмин планирует снова пересмотреть нормы потребления - то есть субсидия будет начисляться на меньший объем ресурсов.

 

Стоит напомнить, что в мае норму потребления газа на отопление урезали с 7 до 5,5 кубов за квадратный метр, а газа на подогрев воды и еды - с 18 до 14 кубометров на человека. Более того, социальную норму потребления газа собираются сократить еще раз - в следующем году. Об этом идет речь в меморандуме с МВФ и об этом также сообщают источники издания Сегодня в правительстве. Такое решение поясняют тем, что реально украинцы тратят голубого топлива значительно меньше, чем предусмотрено социальной нормой.

В следующем году Кабмин планирует снова пересмотреть нормы потребления - то есть субсидия будет начисляться на меньший объем ресурсов

Сэкономленные средства - в казну 

Кабинет министров 23 августа принял постановление № 534, в котором говорится о том, что сэкономленные деньги не пойдут в счет оплаты тепла этой зимой, а будут возвращены государству. Касается это не только газа, но тепловой и электроэнергии (если помещение отапливается не газом, а есть электрический котел или центральное отопление).

 

Еще несколько месяцев назад в правительстве заявляли: деньги, выделенные на субсидию, возвращать государству не нужно. “Если люди не использовали всю норму ресурсов на семью, сэкономленные средства субсидии остаются на счетах семьи и могут быть использованы в последующие месяцы, в том числе и для погашения обязательной части платежа“, - заявлял министр соцполитики Андрей Рева в июле этого года.

Однако, в результате, средства за сэкономленные кубометры газа и Гкалл тепла вернутся государству. На счетах украинцев оставят только средства на оплату 100 кубометров газа, то есть 680 грн.

 

К слову, как подсчитали в Министерстве социальной политики, каждая вторая семья этой зимой будет получать субсидию, на эти цели из бюджета в следующем году выделят более 50 млрд грн. Как рассказал Андрей Рева, в прошлом году на субсидии выделили 26 млрд грн, однако фактически использовали всего 18 млрд. В этом году, учитывая, что количество субсидиантов выросло, на субсидии потратят 40 млрд грн. В следующем году, как говорит вице-премьер-министр Павел Розенко, из бюджета направят не менее 52 млрд грн.

В результате, средства за сэкономленные кубометры газа и Гкалл тепла вернутся государству. На счетах украинцев оставят только средства на оплату 100 кубометров газа, то есть 680 грн

По словам министра соцполитики, еще несколько лет назад, до повышения тарифов на газ, дефицит Нафтогаза составлял 140 млрд грн, после роста тарифов предприятие “вышло в ноль“. Как пояснил чиновник, если раньше приходилось компенсировать дешевый газ всем украинцам, сейчас дешевым голубым топливом с помощью субсидии могут пользоваться только украинцы с невысокими доходами.

 

По словам Андрея Ревы, даже после роста количества субсидиантов, проблема финансирования субсидий украинцев не коснется. “Субсидия - софинансирование. Когда вы обращаетесь за субсидией, вам говорят - вот это ваша часть. Остальное платит за вас государство. Если вы свои обязательства выполняете, то вы не отвечаете за то, что делает государство. Если кто-то не заплатил. Гражданин от этого не пострадает“, - рассказывает Андрей Рева.

Ранее в Минсоцполитики заявляли, что будут поощрять тех, кто сэкономил на субсидиях. 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 годин тому, sss381 сказано:

оход одного члена семьи/два прожиточных минимума * 15% * общий доход семьи

чому всі забувають в формулі прожитковий мінімум? Якщо і він збільшиться до 3200 то ті хто зараз декларує більше більше мінімалки і не мають субсидію, при новому прожитковому мінімумі можуть отримати субсидію, а отримує - тому збільшать.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 часов назад, Юріч сказал:

А де взагалі взнати чи продовжили субсидію і як вона змінилась, в порівнянні з минувшим роком. Її якраз десь в цей час рік назад дали.

Якщо зареєстрований на http://energy.volyn.ua/personal/ та  https://vl.104.ua/ru/, то там вже гроші поприходили на рахунки. А найкраще піти в свій відділ соцзахисту і там видрукують бумагу, де все буде розписано - норми, суми і т.д.

 

8 часов назад, sss381 сказал:

Повышение минимальных зарплат, которое обещают украинцам уже с 2017 года, предусматривает существенную экономию на субсидиях

Ця економія може бути аж в опалювальний період 2018-2019, так як в розрахунку субсидій беруться доходи за минулий рік.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, Selbeor сказано:

Якщо зареєстрований на http://energy.volyn.ua/personal/ та  https://vl.104.ua/ru/, то там вже гроші поприходили на рахунки.

в моїх вчора пізно ввечері ще не було

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, jack74 сказал:

в моїх вчора пізно ввечері ще не було

Може ще гроші не впали на рахунки...але мали б бути вже.

Минсоцполитики отчиталось о завершении назначения субсидий на новый отопительный период

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 часа назад, Orfey сказал:

чому всі забувають в формулі прожитковий мінімум? Якщо і він збільшиться до 3200 то ті хто зараз декларує більше більше мінімалки і не мають субсидію, при новому прожитковому мінімумі можуть отримати субсидію, а отримує - тому збільшать.

Прожитковий мінімум, скоріше за все, не збільшать.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Субсидія - це перемога!!! (іронія).

Сьогодні спілкувався з сусідами щодо використання опалення: хто-скільки.

Питаю в сусідки, чи прикручують батареї, яка кімнатна температура.

І почув таке: "ні не прикручуємо. В кімнаті 24-25 град."

Я , здивовано. оскільки в самого 21-22: "то ж жарко"

Вона: "як жарко, відкриваємо форточки"

Я: "у вас жеж лічильник тепла, зайві немалі кошти"

Вона: "так в мене ж субсидія"(!!!)

І перевела тему: "чи не знаете, хто на прверсі вимикає світло вдень"

Я кажу: "Я, економлю"

Вона: "Це незручно ввечері його вмикати знову. І від цієї економії я менше комуналку не платитиму".

Я: "Так у нас жеж ОСББ і всі зекономлені кошти залишаться на наших рахунках. В подальшому зможемо використати їх, наприклад, на ремонт"

Німа пауза. Занавєс.

Ні,сусіди в мене хороші, але, на моє переконання, такі думки рояться в більшості людей-субсидіантів. Ні, певно, в більшості українців.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

то зразу було ясно, треба було щоб субсидія покривала хоча б 70-80% від ціни за одиницю, тобто перші 100 кубів були по (6,78-80%=1,35) а далі повна ціна, то б люди хоч якось економили, а ще була мутка по селах, мол якщо ви свою норму не використаєте, то буде платити за недовикористання)) саме головне, що в цьому людей путали самі ж пункти для оплати комуналки.

хід щоб не було різкого збурення населення, ні звичайно поки що тим в кого є то добре, але думаю за пару років зведуть до мінімуму і кількість субсидованих і норми витрат,

але виглядає дуже спокусливо, алкаші з субсидією, а ті хто зробив у себе євро ремонт - без.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Revolver сказал:

але виглядає дуже спокусливо, алкаші з субсидією, а ті хто зробив у себе євро ремонт - без.

Судей, прокурорів, чинуш всяких не в счьот?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, vaz75 сказал:

на моє переконання, такі думки рояться в більшості людей-субсидіантів. Ні, певно, в більшості українців.

Тому що держава не стимулює до економії. Мої батьки минулий рік економили, частково опалювали дровами - в результаті наекономили майже 9 тис., думали будуть на слідуючий рік ( була ще мова про монетизацію). А тут ГройсМен прийшов і забрав зекономлені кошти...Навіщо питається було економити і мучитися з дровами?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Система субсидій в нашій країні не справедлива та не спонукає до економної витрати ресурсів. Швидше навпаки - ті хто ще кілька років тому справно оплачували, тепер не платять взагалі нічого. В сільській місцевості минулого сезону справді дійшло до ідіотизму - ті хто заощаджували, або споживали менше через об'єктивні причини, ті всеодно втратили перераховані Волиньгазу кошти із своїх рахунків; хто "вишкварювався" та робив баню в хаті, аби спожити той газ, той нічого не втратив, але не платили грошей ні одні, ні інші. При цьому ще до 2015 року населення за газ платило, хто більше, хто менше. Хто заощаджував і палив дровами, хто намагався ще якось заощадити. А тепер дійшло до маразму - не платять взагалі нічого, жодної копійки. Можете справедливо зауважити, що раніше тарифи були інші - так, це так і є. Але надавати так бездумно таку фінансову "допомогу" це шлях в нікуди. Шлях який не спонукає до економії, який нічого і нікого не вчить. Можна також мені зауважити, мовляв - а, що маємо мерзнути, це-ж такі кошти!!! Як маємо це платити?!!! Дещо інша ситуація складається в місті. Бачивши скільки коштів потрібно на опалення <100 м2 площі приватного будинку можу сказати - на опалення двокімнатної квартири в 48 м2 стільки точно не потрібно. Але що бачимо в платіжках за опалення? Хтось скаже - створюйте ОСББ і всяку цю трахамудію, встановлюйте обладнання і регулюйте подачу теплоносія. Ага! Аби не так... Завжди знайдуться в будинку ті, "хто мерзнуть" які "накрутять більше", аби не позмерзати, бо де-ж в них субсидії... Вихід для себе особисто вбачаю лише в тому, аби втекти з багатоквартирного будинку назавжди і власноруч керувати своїми комунікаціями та витратами, тоді навіть відносно великий тариф можна оплатити, бо власноруч керуєш витратами і вибираєш все для себе сам. Вже навіть не кажу про інше - вода, каналізація і тд. і тп., які в багатоквартирному будинку в спільному користуванні. Спільному це в нас українців буквально - означає "нічиї".

Купуючи такий дорогий газ так бездумно його спалювати, просто гріючи вулицю - це злочин. Лише тоді, коли від популізму і подачок перейдемо до реальної економії, ощадності, лише тоді почнемо жити краще.

 

PS: Да, хочу платити. Платити справедливу, адекватну ціну за спожите. Хочу, аби доходи мої дозволяли мені це справно робити. Аби їх вистачало не лише на те, щоб за опалення заплатити, та не вмерти з голоду. Для себе вихід знайшов лише в наступному - переїзд з багатоквартирного будинку (нажаль для цього ще багато часу потрібно). Краще добиратись до роботи на пів години довше, краще думати про те де заготовити дрова і коли включити/виключити електрокотел, ніж залежати від волі мешканців 100 квартирного будинку, які лише і сподіваються на манну з неба, та чекають чергового нарахування субсидії, аби відкрити кватирку...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так і мені в ощаді касирка говорила.. що як то так я за воду не плачу? заберуть субсидію...
в мене за воду реальна, не субсидійна переплата, на пару соток гривнь.. нах мені за неї платити?? попридумували якусь хєрню.. і вішають на вуха людям...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з фб

Виявила новий підвид послідовників "зради". Втикнула в будинок, який наполовину утеплений, наполовину -ні. Поруч прибиральниця з мітлою пояснила, що то "половина будинку відмовилось" . Будинок утеплений за міською програмою, де частину грошей дають мешканці, частину - міський бюджет. "Але за декого підписи підробили, люди не підписувалися, але їх насильно утеплили".
- тобто "насильно їх утеплили"? вони гроші не здавали, А все-одно зробили всю стіну і їх квартири теж?
- та. Бо то було комусь для піару треба! То всьо піар, А як думали?
- тобто то погано, що частину квартир безоплатно для них утеплили?
- ну та, бо вони що про то просили? Я лічно була б проти. Бо я люблю, коли в хаті прохолодно. Мені душно взимку, коли батареї сильно палять, в мене завжди вікна відкриті.

фото  
Світлина від Мар'яни П'єцух.
Hide  
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Revolver сказано:

тобто "насильно їх утеплили"? вони гроші не здавали, А все-одно зробили всю стіну і їх квартири теж?

якщо там ОСББ - то неодмінно здеруть і з тих, хто не здавав ;) не переживайте за те...

 

квартира сестри "прийняла участь" в цій програмі утеплення.

головиха доволі легко зібрала 51% на участь в "державній програмі"  - адже самі заплатять лише 30%, решта 70% - з бюджету.

після голосування, головиха знайшла підрядника, який приступив до роботи з символічним авансом.

коли роботи розпочались, головиха виставила кожній квартирі рахунок.

сестра подивилась на суму, взяла газету з оголошеннями, передзвонила. як виявилось - за ту ж суму, вона без будь-яких знижок, могла утеплитись сама.

на логічне запитання - "а де ж знижка???" головиха починала щось блеяти про ПДВ, кошториси, "загальновиробничі витрати", мінімальний прибуток підрядника, та інші "стрибки в сторону"

головиха таки зібрала гроші зі всіх квартир (в т.ч. і з тих 40%, які були проти ;) - і це цілком законно), і тихенько собі залишила займану посаду...

 

що цікаво - кошториси проходять погодження в міськраді, і нікого там не знічує той факт, що принесені кошториси в 2-3 рази дорожчі за розцінки шабашників, в яких є досить оголошень про послуги...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, rrid сказано:

що цікаво - кошториси проходять погодження в міськраді, і нікого там не знічує той факт, що принесені кошториси в 2-3 рази дорожчі за розцінки шабашників, в яких є досить оголошень про послуги...

 

бо до того корита (виконання робіт за державний кошт) допускаються лише "свої",

в нас теж на зборах обговорювали утеплення за міською програмою 70/30 - але коли згадали про такі дикі ціни, які примусово насаджуються міським керівництвом, то вирішили повторно перерахувати, що буде дешевше: зробити самим з "шабашниками", чи получити допомогу 70% від міста, тільки невідомо від якої суми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...