Перейти до змісту

Мій електрощиток))


Coding

Рекомендовані повідомлення

На днях майже доробив свій елекророзподільчий щиток, з якого роздається електроенергія на весь будинок.

Вхідний автомат на вулиці (шкода, але делюкс 32А 3ф)--лічильник 3ф--ПЗВ АВВ 40А--автомат 32А, адалі розгалужуються.

Окремо лінія йде до ел. плити з автоматом АВВ 25А, окремо до холодильника 10А. Розетки 16А характеристика В, світло у кімнатах -10А. Один автомат приблизно на 2кімнати(окремо лінія для розеток, окремо для верхнього світла).

Процес зборки

3568a795ae79.jpg

Зправа спільна нульова шина та шина заземлення.

Заземлення - арматурка 16мм виходить із землі, куди заходить з вулиці. Там три прутики по три метри арматури 16мм вбиті в землю та зварені між собою полосою 4*42мм (здається)

a090781431cc.jpg

Від арматурки в ел.щиток іде дротом 2*6мм.кв.

Зліва - розетка 380В, для підключення дровокола

c1a508d4ffe9.jpg

Також у щитку є розетка 220В, приєднана до загального автомата

788cbba57425.jpg

І загальний вигляд

a5f6f3575e57.jpg

5ef18e996495.jpg

Майже зі свімома однофазними автоматами послідовно стоять модульні контактори на 2 полюси 20А (з запасом). Їх два силових контакти зєднані в один паралельно (пропускають тільки фазу)

6ade69c775f0.jpg

Справа, збоку на стінці саморобний пристрій для управління цимиж контакторами

468a7add0a12.jpg

Коротко про прилад: підключається до локальної мережі, має власний веб інтерфейс, дає змогу керувати будь яким з 16-ти каналів-ввімкнути/вимкнути, можна хоч з компютера, хоч з телефону. Буде підключений до основного сервера, і буде відмикати електроенергію всього будинку коли нікого не буде дома, або про подіях, котрі будуть подаватись з сервера.

П.С. Дроти ще будуть упоряджені:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А арматурка в землю вбита така як на фото?

Яка модель контакторів і де купували?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Яка модель контакторів і де купували?

Купувались в Україні української зборки (виготовлення як казали) ще по старих цінах, модель і ссилку на їх сайт дам десь завтра - треба подивитиь

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

там стоїть якась дуйна в звязці із лан-драйвером для дуйни, чи щось по круче?

досить толково, я поки дійти неможу щоб затаритись автоматами, але з нашим баксом автоматів мені небачити(тим більше АББ)

дороби кабел менеджмент і беде все по феншую :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

там стоїть якась дуйна в звязці із лан-драйвером для дуйни, чи щось по круче? досить толково, я поки дійти неможу щоб затаритись автоматами, але з нашим баксом автоматів мені небачити(тим більше АББ) дороби кабел менеджмент і беде все по феншую

я так зрозумів, ви маєте на увазі на платі? якщо так то там атмега32 + лан-драйвер

АББ заразна оптовому сладі на варшавці по 40грн (ну було коли долар був по 25),думаю то не так дорого у порівнянні з базарними цінаи.

Що за кабел менеджмент?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ідея зачот, але як керувати колом N якщо автомат виб’є?

а навіщо керувати нульом?

кабелі впорядкуй ))

то ж писав, ще у процесі)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

там стоїть якась дуйна в звязці із лан-драйвером для дуйни, чи щось по круче? досить толково, я поки дійти неможу щоб затаритись автоматами, але з нашим баксом автоматів мені небачити(тим більше АББ) дороби кабел менеджмент і беде все по феншую

я так зрозумів, ви маєте на увазі на платі? якщо так то там атмега32 + лан-драйвер

АББ заразна оптовому сладі на варшавці по 40грн (ну було коли долар був по 25),думаю то не так дорого у порівнянні з базарними цінаи.

Що за кабел менеджмент?

не те щоб я вже аж фанат проте сервера люблю,

на фото те шо звесі типу кабл менеджмент(інглишом неволодію :()

524775_150557181782980_1716252851_n.jpg

Впорядкуєш і буде не гірше,

в приват напиши но де то така точка з abb, з зарплати прикупив би, бо теж щиток не айс, а я туду хочу ше дешо поставити, так шо буду поки чекати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в приват напиши но де то така точка з abb,

Склади на Лідавській, що біля Варшавського ринку знаєш де? от то там - як іти від базару поворот на право біля шиномонтажу, там далі за складом на ліво.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в приват напиши но де то така точка з abb,

Склади на Лідавській, що біля Варшавського ринку знаєш де? от то там - як іти від базару поворот на право біля шиномонтажу, там далі за складом на ліво.

ну чесно кажучи був і нераз, проте прнийдеться пошукати певно :)

типу з другої сторони складу получиться?

в недільку схожу в розвідку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ідея зачот, але як керувати колом N якщо автомат виб’є?

а навіщо керувати нульом?

Під N я мав на увазі один із 16 каналів типу плита, камін, освітлення...

Реле ж видно по провідниках що підключено послідовно,от і питання виникло як?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Склади на Лідавській, що біля Варшавського ринку знаєш де? от то там - як іти від базару поворот на право біля шиномонтажу, там далі за складом на ліво.

Мабуть, це ще Карпенка-Карого

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пораджу використовувати так звані "гребінки" для з'єднання автоматів в ряд, замість петель з проводу. Компактніше і надійніше.

Бувають також трьох фазні.

shina4.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мабуть, це ще Карпенка-Карого

Десь там.

Під N я мав на увазі один із 16 каналів типу плита, камін, освітлення... Реле ж видно по провідниках що підключено послідовно,от і питання виникло як?

усі 16 каналів розмикають тільки фазу, або контактором, або автоматом. N - завжди залишається підключеним. Навіщо його розмикати? Вимикач у вашій кімнаті розмикає також тільки один провідник?

Пораджу використовувати так звані "гребінки" для з'єднання автоматів в ряд, замість петель з проводу. Компактніше і надійніше. Бувають також трьох фазні.

Так, знаю, тільки вони мені не дуже підходять, та й коштують не дешево.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

фазові перемички з мідного багатожильного кабелю будуть просідати (якщо не залуджені), через місяць підтягни усі клеми

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

фазові перемички з мідного багатожильного кабелю будуть просідати (якщо не залуджені), через місяць підтягни усі клеми

У мене здається усі перемички монолітні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

моноліт теж дає усадку, меншу як багатожильний, але перепровір згодом, щоб не підгоряли...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А арматурка в землю вбита така як на фото?

так, 16-ка

Якщо вже по всіх правилах, то арматурка забита в землю не підходить. Потрібний був пруток 16 мм.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо вже по всіх правилах, то арматурка забита в землю не підходить. Потрібний був пруток 16 мм.

поясніть чим не підходить арматурка? А то я щось не вкурсі...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо вже по всіх правилах, то арматурка забита в землю не підходить. Потрібний був пруток 16 мм.

поясніть чим не підходить арматурка? А то я щось не вкурсі...

http://ibud.ua/ua/statya/kontur-zazemleniya-konstruktsiya-vybor-zazemlitelya-100857 Ось 1 з аргументів

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо вже по всіх правилах, то арматурка забита в землю не підходить. Потрібний був пруток 16 мм.

поясніть чим не підходить арматурка? А то я щось не вкурсі...

http://ibud.ua/ua/statya/kontur-zazemleniya-konstruktsiya-vybor-zazemlitelya-100857 Ось 1 з аргументів

Ось ще

1.7.117 Штучні заземлювачі можуть бути з чорної сталі без покриття або з

покриттям, з нержавіючої сталі і мідними. Штучні заземлювачі не слід

фарбувати.

Матеріал, який використовують для заземлювачів і заземлювальних

провідників, має бути електрохімічно сумісним з матеріалом з’єднувальних і

контактних елементів.

Мінімальні розміри заземлювачів і заземлювальних провідників,

прокладених у землі, мають відповідати розмірам, зазначеним у табл. 1.7.5.

Заземлювачі з чорної сталі, як правило, не слід використовувати в

сильноагресивному середовищі. У цьому випадку рекомендовано застосовувати

мідні заземлювачі або заземлювачі із сталі з мідним гальванічним покриттям. У

разі використання заземлювачів з чорної сталі без покриття в

середньоагресивному середовищі їх розміри порівняно з поданими в табл. 1.7.5

рекомендовано збільшувати з урахуванням розрахункового терміну служби

заземлювального пристрою.

Глава 1.7.ПУЕ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А арматурка в землю вбита така як на фото?

так, 16-ка

Просто арматуру заборонено використовувати для заземлення, треба стальний прут або кутник. Це згідно ПУЕ.

Здогадуєтесь чому так?

P.S. Піздно побачив, вже пояснили :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...