Перейти до змісту

Сонячна енергія


fotlav

Рекомендовані повідомлення

Сонячна енергія або панель сонячних батарей

Питання до тих форумчан які безпосередньо близькі до цієї теми чи добре в ній розбираються.

В останній час все більше звертаю увагу що на дахах будинків з'являються подібні пристрої /див. фото 1,2.

Питання дещо примітивне, але - що автоматично людина отримує коли на даху поставити одну чи декілька подібних панелей?

Ну і також цікавлять похідні питання - можливо на форумі є ті люди які вже цими панелями користуються був би цікавий ваш коментар по експлуатації, скільки це коштує де в Луцьку продається і таке інше.

post-15107-0-11955300-1424076409_thumb.j

post-15107-0-51432300-1424076430_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 140
  • Створено
  • Остання відповідь

що автоматично людина отримує коли на даху поставити одну чи декілька подібних панелей?

автоматично отримує певну кількість електроенергії і деяку незалежність від загальної електромережі.

При певній кільксті додаткових зусиль можна говорити про продаж сонячної електроенергії державі.

Ціна питання в межах 15 тис еуро :)

Маєте гроші - звертайтесь в приват - розкажемо, встановимо, навчимо продавати :)

ПС. Тарифи на електроенергію встановлюються в грн і враховуючи стан в державі не впевнений чи варто зараз це пробувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На фото 2 є сонячні батареї - дають струм. Можна продавати, на нашій широті з нашими цінами за рік десь на 40000 грн. Ціну питання вище озвучили. На фото 1 колектори - дадуть гарячу воду. Ціна питання від кількох сотень гривень до 1000 євро.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

що автоматично людина отримує коли на даху поставити одну чи декілька подібних панелей?

автоматично отримує певну кількість електроенергії і деяку незалежність від загальної електромережі.

При певній кільксті додаткових зусиль можна говорити про продаж сонячної електроенергії державі.

Ціна питання в межах 15 тис еуро :)

Маєте гроші - звертайтесь в приват - розкажемо, встановимо, навчимо продавати :)

ПС. Тарифи на електроенергію встановлюються в грн і враховуючи стан в державі не впевнений чи варто зараз це пробувати.

taurus07 ну про бізнес і прибуток на цьому це мене поки що не цікавить.

А ось давайте зупинимося на малому тобто щоб для себе і щоб самоукупилося.

Ну і питання /блондинки/ наприклад одна панель це - живлення телевізора, чи однієї лампочки, чи насоса до котла чи ....?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На фото 2 є сонячні батареї - дають струм. На фото 1 колектори - дадуть гарячу воду.

sergkots тобто це зовсім різні речі за своїм призначенням.

А можна докладніше про колектор, тобто ним можна гріти воду в бойлері?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А можна докладніше про колектор, тобто ним можна гріти воду в бойлері?

Можна гріти, тут є тема на форумі зі фото та ін. - пошукайте

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А на першому фото, здається сонячні колектори. Вам що саме потрібне?

Atmel відверто скажу що на сьогодні мій рівень в цій темі дорівнює нулю так що я не бачив між фото 1 і 2 різниці призначення в цих панелях хіба що в їхній кількості, а фото лише як ілюстрація.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

fotlav, ви хочете гарячу воду чи власне джерело електроенергії? Електроенергія дорога - держава купує сонячну електроенергію по 3,59 грн за кВт*год. При цій ціні за рік можна продати на 40000 грн. (встановлена потужність 10 кВт, більше не можна). 1 кВт потужності 1500 - 2000 $ (без акумуляторів).

А можна докладніше про колектор, тобто ним можна гріти воду в бойлері?

Можна.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

fotlav, ви хочете гарячу воду чи власне джерело електроенергії?

По тій інформації яку я розумію то на даний момент краще сонячні колектори це для підігріву води для побутових потреб і в ідеалі ще підігрів теплої підлоги, якщо б данні задачі ці пристрої можуть виконувати в нашій місцевості то кращого б і не потрібно варіанту.

Ну а про бізнес на продажі електроенергії - я спочатку цей варіант відкинув, так як зв'язуватися з нашими чинушами то не благородна справа і бардзо ризикована.

А ну і ще найшов цікавий канал на YouTube про колектори

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

fotlav,

Самий дешевий варіант:

http://ecotown.com.ua/news/YAk-zrobyty-sonyachnyy-vodonahrivach-zi-zvychaynoho-polyvnoho-shlanhu/

На холодну пору року воду потрібно зливати, працювати буде десь до 6 місяців на рік.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з таким курсом долара, куплену систему сонячноі енергіі наші внуки тільки відібють. Єдиний варіант купувати у китаі і шукати нереально дешеву перевозку всієі системи , тоді система буде працювати на наших дітей. Но на нас вона всерівно не окупиться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну а всеж таки можливо є люди на Board.lutsk.ua які безпосередньо користуються подібними системами.

Хочеться почути реальний досвід від своїх краян.

Бо якось тут продавці і теоретики сумбурно про все це пишуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В казаних темах на форумі є матеріали про людей,які користуются даними дивайсами,Навколо Луцька кілька власників встановили дані системи

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

збираю сонячні батареї собі власними руками. протягом 1-2 років помаленько закуплювався. середній курс за цей час покупок в мене склав 15 грн/долар. теоретична окупність батарей 20-25 років при теперішньому тарифі 40 коп*кВт.

батареї ніколи не були вигідними в умовах міста. краще купувати енергію в обленерго однозначно.

заводські чи готові панелі дорожчі в 2-5 раз.

якшо комусь цікаво, можемо поділитись власним досвідом. нюансів є багато.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

laser, На яку вартість в доларах 1 кВт встановленої потужності плануєте вийти?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну начнемо з примітки, шо потужність в описі з реальною буде розходитись. найчастіше продавці описують ЕРС панелі та струм КЗ. і видають їхню "потужність" як добуток цих величин. виходить міфічне значення. адже хто цікавився ккд панелей, то знають що є якась певна оптимальна точка навантаження при якій віддаваєма потужність максимальна.

ця точка знаходиться приблизно на рівні 0,8-0,9 від струму і 0,8-0,9 від напруги. отже реальна теоретична потужність буде приблизно 0,75 від того, що зазначають китайці на своїх описах.

чому теоретична? тому що оперував я графіками навантажень готових панелей, а не вимірював тестером.

друге. закупав я панелі 3*6 дюйма і 6*6. останні є найбільшими по розмірах з можливих і найбільш дешевші в плані питомої вартості.

лоти ловив на аукціонах, тому ціна плаває від 0,5 до 1 дол за 1Вт. ціна включає флюс та шини для з'єднування пластин. частина елементів ламається і йде в браковку в процесі пайик і тп.

третє. скло 5мм 11-12 баксів за метр квадратний. уголок люмінь для рами. в новій лінії ціна космос. ну їх наху. я екперементував з карнізами.

http://board.lutsk.ua/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=288257

http://board.lutsk.ua/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=288258

ну і + герметик, кутники, шурупи. де що дісталось на халяву. короче орієнтовно грубо вийшло менше 250 доларів за 250 теоретичних реальних ват. наразі на практиці перевірити не міг бо, недавно зібрав першу повноцінну панель, зимою сонце буває рідко і мало інтенсивне.

що вважаю конкурентним проти готових варіантів з магазину. якшо це все діло ставити на потік і купляти оптом, то буде ще дешевше. у мене ж воно більше хоббі ніж комерційний проект. я з самого початку знав що це збитково і дууууже довга окупність в межах міста виходить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дууууже довга окупність в межах міста виходить.

правда ми ще не знаємо якими будуть нові тарифи за електроенергію.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

правда ми ще не знаємо якими будуть нові тарифи за електроенергію.

з березня +40% вроді би...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

було б дуже цікаво почитати сонячну статистику по наших широтах. практично ніде такої інформації в інтернеті немає. також немає складених карт з такою статистикою.

я найшов лише одну статтю, де частково знайшов відповіді на свої запитання. бо задавався такими питаннями як вихід потужності в день. місяць, рік. розподіл її по місяцям.

від цього залежить ефективність панелей та вибір ємності акумуляторної батареї.

може хтось має якісь дані. було б цікаво обмінятись?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

було б дуже цікаво почитати сонячну статистику по наших широтах. практично ніде такої інформації в інтернеті немає. також немає складених карт з такою статистикою.

я найшов лише одну статтю, де частково знайшов відповіді на свої запитання. бо задавався такими питаннями як вихід потужності в день. місяць, рік. розподіл її по місяцям.

від цього залежить ефективність панелей та вибір ємності акумуляторної батареї.

може хтось має якісь дані. було б цікаво обмінятись?

знайшов таку статистику: http://www.uself.com.ua/fileadmin/documents/U-Solar_Technical_Report.pdf

там є пару цифр, і вкрай невтішні перспективи для сонячної енергетики на Заході України, і Волинської області зокрема (і менша інсоляція, і відповідно нижчий ККД панелей на наших широтах)

карти там також є ;)

"на око" - різниця з Південими регіонами виходить в 1.5-2 рази. Точних даних для Волині там немає - поставили нулі на перспективи виробництва сонячної енергії, виходячи з того, що інсоляція менша (цифри є), і ккд панелей падає (також цифри є).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А Німеччина на якій широті? Я телефонував до підприємця, що встановив собі 10 кВт та продає державі по 3.69 грн за кВт*год, він же і продає їх. Він мені сказав, що на широті Луцька за рік можна отримати трохи більше 1 МВт*год із такою потужністю. По грошах получалось 40000-42000 грн. Під Вінницею поставили сонячну електростанцію приблизно на 1 гектар. Що вона видає не знаю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А Німеччина на якій широті? Я телефонував до підприємця, що встановив собі 10 кВт та продає державі по 3.69 грн за кВт*год, він же і продає їх. Він мені сказав, що на широті Луцька за рік можна отримати трохи більше 1 МВт*год із такою потужністю. По грошах получалось 40000-42000 грн. Під Вінницею поставили сонячну електростанцію приблизно на 1 гектар. Що вона видає не знаю.

Німеччина - вона велика... розбіжності по інсоляції по регіонах можуть бути не меншими, ніж в Україні - Мюнхен на третьому місці в Європі за рівнем опадів, а Берлін навпаки - на 5-му місці серед міст з найменшим рівнем опадів: http://www.rate1.com.ua/turizm/strany/1838/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знайшов ще таблицю "Розподіл сонячних і похмурих днів на Луцькій метеостанції". В листопаді, наприклад, в Луцьку на 1 сонячний день припадало 20 похмурих. http://geoknigi.com/view_stat.php?id=84

Для порівняння, в Одеській області кількість днів без сонця - лише 70 на рік http://www.bestreferat.ru/referat-177374.html

Тому висновки uself в цілому, мабуть, таки правильні. Комерційна експлуатація сонячних електростанцій на Волині недоцільна (принаймні, при сьогоднішньому рівні технології - ккд панелей та їх вартості).

А ентузіастам технічні параметри доведеться дізнаватись самотужки - точно сказати, скільки можна буде взяти кВт-год з квадратного метра сонячної панелі, тільки в результаті власних замірів ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...