Перейти до змісту

Сонячні колектори хто за хто проти )


Serg20279

Рекомендовані повідомлення

Привіт, хочу зайнятись Екопроектами а саме, напрямок Сонячні колектори.

Цікавить тема гелосистем як кажуть в полігонних умовах .

Може хто у Луцьку поставив або знає власника Гелосистеми яка працює.

Поділіться досвідом )

Дякую за відгуки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 292
  • Створено
  • Остання відповідь
  • Адміністратори

Якщо хочете цим зайнятись, то слід визначитись з поняттями, Вам же з клієнтами говорити. Не Гелосистеми а Геліосистеми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Serg20279, а що, присадки які знижують споживання палива в автомобілі не принесли бажаного прибутку?

Ой, випередили.

В Туреччині переважна більшість будівель обладнана сонячними колекторами, з'їздіть туди, поцікавтесь. Але перед цим поцікавтесь температурними режимами в нас і в них, відповідно рентабельність буде пропорційною.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А шо, присадки для економії палива уже всьо? А МММ?

Ну треба ж розвиватись, інвестувати капітали,а може борги роздати :_07:

Але ж борда і кладезь знаннь - тут тобі і про мінети розкажуть, а хочеш про геліосистеми :0123:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо хочете цим зайнятись, то слід визначитись з поняттями, Вам же з клієнтами говорити. Не Гелосистеми а Геліосистеми.

був впевнений що написав Геліосистеми )))))) , не перевірив що надрукувало. Дакую за поправку в темі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Serg20279, а що, присадки які знижують споживання палива в автомобілі не принесли бажаного прибутку?

Ой, випередили.

В Туреччині переважна більшість будівель обладнана сонячними колекторами, з'їздіть туди, поцікавтесь. Але перед цим поцікавтесь температурними режимами в нас і в них, відповідно рентабельність буде пропорційною.

Дякую що ви мене посилаєте до Турків але я запитав про Волинь, про наші широти.

Бо в матеріалах пишуть що гріє не пряме сонячне проміння а сонячна радіація нагріває елементи. От я хочу дізнатись чи є такі колектори в нашій області і як вони себе зарекомендували.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Serg20279, а що, присадки які знижують споживання палива в автомобілі не принесли бажаного прибутку?

Ой, випередили.

В Туреччині переважна більшість будівель обладнана сонячними колекторами, з'їздіть туди, поцікавтесь. Але перед цим поцікавтесь температурними режимами в нас і в них, відповідно рентабельність буде пропорційною.

Дякую що ви мене посилаєте до Турків але я запитав про Волинь, про наші широти.

Бо в матеріалах пишуть що гріє не пряме сонячне проміння а сонячна радіація нагріває елементи. От я хочу дізнатись чи є такі колектори в нашій області і як вони себе зарекомендували.

В перспективі це є гарний напрямок. Особливо на тлі подоржчання газу. Пробуйте!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стосовно добавок, ідуть помаленьку, часи для торгівлі не найкращі, але недільку тому, розбавили ними 28 тон солярчини,якість дизеля до присадок була так собі як кажуть на 3 ку))), добавили прогріли поїали, ніякої магії чиста хімія)))))))))

Автобуси які їздили по 15му маршуті такі великі сині і шумні, виявилось заправляли керосином змішаним з маслом, отака то штука буває.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Vadimm -важливо не температурний режим, а кількість сонячних днів на рік. ТС в Луцьку на кольці де повертати на Львівську і МКБ є фірма, що займається цим, в них офіс в тих панелях весь (будинок як їхати з Ковельської)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Офіс Волинця в сонячних батареях, ТС пише про трохи інші установки. І власники того будинку всетаки зупинились на геотермічних установках, їх і пропонують клієнтам, хоча можуть поставити будь-яку систему.

ІМНО, якщо вже надумали таким займатись - поставте у себе і помоніторте ККД та ефективність.

ЗІ Бачив на будинку клієнта колектор на вакуумних трубках. Але там ще ніхто не живе, тому питати нема кого...

Моя думка - якщо літній душ цілком собі функціонує, а чорна бочка при мінімумі освітлення зимою всетаки тане, значить сама ідея має право на життя. Крім того в Німеччині, яка на тій самій широті, що і ми, ці установки працюють, то чому у нас не будуть працювати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Бо в матеріалах пишуть що гріє не пряме сонячне проміння а сонячна радіація нагріває елементи. От я хочу дізнатись чи є такі колектори в нашій області і як вони себе зарекомендували.

Розберіться для початку із теорією. В неті є повно інформації.

зупинились на геотермічних установках

це що за звір. Може геотермальні.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Крім того в Німеччині, яка на тій самій широті, що і ми, ці установки працюють, то чому у нас не будуть працювати?

Я думаю в Німеччині це реалізувати вийде дешевше, а комунальні тарифи вищі, тому окупність швидша.

Vadimm -важливо не температурний режим, а кількість сонячних днів на рік.

А хіба це не взаємозалежні величини? Вода в колекторі гріється і в похмуру погоду, тільки менше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це що за звір. Може геотермальні.

що геотермічні, що геотермальні - суть та ж сама ;) я не філолог, а інженер

Я думаю в Німеччині це реалізувати вийде дешевше, а комунальні тарифи вищі, тому окупність швидша.

я казав, що повинно працювати (раз на наших широтах працює в іншій країні), про ефективність, доцільність і окупність - треба ставити і пробувати.

Моя думка (чисто суб"єктивна) - наразі не вигідно...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Vadimm -важливо не температурний режим, а кількість сонячних днів на рік.
А хіба це не взаємозалежні величини? Вода в колекторі гріється і в похмуру погоду, тільки менше.

теоретично панель зроблена так, щоб засвоїти максимум енергії з середовища (видимий та інфрачервоний спектри) і перенаправити її в колектор, але часто виконання самої манелі нівелює більшу частину теоретичних викладок.

Цікаво чому ніхто не розглядає систему сонячна батарея-утеплений бак з низьковольтним теном? Як джерело електроенергії панелі у нашій місцевості малоефективні, але для теплої води цього має вистачити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

приблизні прикидки:

1,16вт/л*градус для води

водопровід - 15градусів, норма гарячої води - 50, нагріти треба на 35 градусів

бак для сім"ї - 80л-100л

ітого 1,16*35*100= 4,06кВт

Батарея 24в 260Вт 4060/260 = 15,6год повного світла,

вартість панелі 4000грн

одної явно малувато, 3 шт зимою думаю справляться, літом можна одну відключати

ітого: 15000грн (3тис грн на бак, труби, кріплення ітд) і ви маєте 100л гарячої води в день безкоштовно...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво чому ніхто не розглядає систему сонячна батарея-утеплений бак з низьковольтним теном? Як джерело електроенергії панелі у нашій місцевості малоефективні, але для теплої води цього має вистачити.

ККД сонячної батареї складає близько 10%. З квадратного метра знімете до 100 Вт. ККД сонячних колекторів від 90%. 1 м2 дасть в сонячну погоду 900 Вт теплової енергії. Різниця в 9 раз. Тобто нагріти 100 літрів води за допомогою колектора потрібно Х м2, а за допомогою сонячних батарей Х*9 м2.

Доцільно ставити сонячні колектори підключені до бойлера + вітрогенератор підключений до тени бойлера напряму.

що геотермічні, що геотермальні - суть та ж сама я не філолог, а інженер

геотермальні - ті, що використовують придатне тепло землі. Геотермічні можуть бути пошуки родовищ. Все ж таки різні терміни.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тут багато обговорень на цю тему, але на мою думку для нас це не вигідно.

Ідеї, звичайно, гарні, екологія там, збереження природних ресурсів планети, грінпіс, озоновий шар... але... Сонячних днів мало, вартість системи велика, окупатися буде довго, не кажучи вже про далеку примарну економію. ІМХО

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Привіт, хочу зайнятись Екопроектами а саме, напрямок Сонячні колектори.

Цікавить тема гелосистем як кажуть в полігонних умовах .

Може хто у Луцьку поставив або знає власника Гелосистеми яка працює.

Поділіться досвідом )

0977443279 - Женя. Ставив колектор в себе на будівництві. Їздив по програмі енергозбереження в Грузію, де й вчився їх будувати. Зателефонуйте, можливо дасть відповіді на питання які Вас цікавлять.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво чому ніхто не розглядає систему сонячна батарея-утеплений бак з низьковольтним теном? ) Не погана ідея!

Бак в принципі може стояти в опалювальному приміщені по ближче до місця споживання , кабель з даху від батареї кинути простіше за теплоізольовані труби.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вакуумні трубки - єдин розумний варіант в нашій області.

сонячні батареї і всяка інша муть - ні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Привіт, хочу зайнятись Екопроектами а саме, напрямок Сонячні колектори.

Цікавить тема гелосистем як кажуть в полігонних умовах .

Може хто у Луцьку поставив або знає власника Гелосистеми яка працює.

Поділіться досвідом )

0977443279 - Женя. Ставив колектор в себе на будівництві. Їздив по програмі енергозбереження в Грузію, де й вчився їх будувати. Зателефонуйте, можливо дасть відповіді на питання які Вас цікавлять.

Дякую наберу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ККД сонячних колекторів від 90%.

що за маячня? як такий ККД підрахували?

Окрім цього є ККД вузла, а є системи, у вас частину ККД системи з"їсть насос, який ганяє воду по тій батареї...

ЗІ нажаль так і не знайшов толкових практичних описів цих систем - одна реклама :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

що за маячня? як такий ККД підрахували? Окрім цього є ККД вузла, а є системи, у вас частину ККД системи з"їсть насос, який ганяє воду по тій батареї...

розрахунки в студію шановний пане "інженер".
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось стаття на wiki

максимальний ккд - 75%, причому це самого колектора, рахувати загальний ккд системи з такою кількістю вузлів - справа доволі кропітка, а якщо важко зрозуміти, що кожен новий взол ккд тільки зменьшує, то якось навіть далі пояснювати не хочеться

доречі, а які я маю навести розрахунки, щоб спростувати цифру з рекламного буклету?

ЗІ і я таки інженер, у мене навіть освіта відповідна і знання є ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...