Перейти до змісту

Аспірантура: йти чи ні.


Titan  Titanovich

Чи йти в аспірантуру?  

74 користувача проголосувало

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня шановні форумчани! Ось закінчив магістратуру з відзнакою і думаю може податися в аспірантуру? роботу знайти важко, а так прочитав що стипендія в аспірантурі десь 1800 грн, а там буде видно може викладати залишусь в університеті)) Думаю що вчитись не набагато тяжче ніж працювати, на роботі теж добре заганяють.

Отож, хто навчався в аспірантурі, поділіться як проходить сам процес навчання(так як на бакалавра і магістра чи по-іншому), наскільки там важко навчатися, і чи взагалі потрібна аспірантура, що вона дасть в майбутньому? Чи все ж варто туди поступати чи ні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коли в мене став такий вибір, я пішов працювати. Оскільки багато чого в аспірантурі треба було робити за свої гроші - тобто наукову роботу я мав робити все за кровні. А їх треба заробити. Та й щось мені подумалося, що аспіратнура треба якщо плануєш продовжувати потім викладацьку або наукову діяльність. Тому як раз тобі й вирішувати ким ти хочеш бути в майбутньому...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

який університет? на яку кафедру хочеш? подивись скільки там вже є аспірантів, чи є кого взяти толковим керівником, чи хочеш ти дійсно займатись кандидатською та в подальшому науковою діяльністю і викладати. Якщо багато викладачів на кафедрі + нові аспіранти викладати спочатку прийдеть що дадуть чи залишать. Наскільки знаю в аспірантуру можна поступати на протязі 3х років після закінчення університету і за 3 роки вже в аспірантурі потрабно написати кандидатську і захиститися, а це і витрата грошей і не мала. Поспілкуйся з людьми на кафедрі/факультеті, куди хочеш, які недавно стали викладачами

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і думаю може податися в аспірантуру?

майже як на замовлення http://vk.com/video51488690_165467855

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо нема альтернатив, то й діть всеодно втрачати нема чого я так думаю, кинути завжди зможете.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

закінчив магістратуру з відзнакою

роботу знайти важко, а так прочитав що стипендія в аспірантурі десь 1800 грн

Думаю що вчитись не набагато тяжче ніж працювати, на роботі теж добре заганяють.

З такою логікою звичайно йти в аспірантуру, ще й з відзнакою!))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а чи візьмуть вас в аспірантуру?

це найперше питання, яке варто поставити перед собою. Якщо у вас червоний диплом і є прохання від декана, завкафедр чи якихось серйозних викладачів, то тоді варто думати. В аспірантуру всіх підряд не беруть. Важливу роль тут відіграє наукове керівництво. Тому варто для початку поцікавитися, чи хтось з викладачів захоче вам допомагати. Якщо такого не знайдеться, то аспірантура вам не світить.

1800 грн. не варто розглядати як великі заробітки. Під час навчання прийдеться писати наукові статті (від 300 грн.) і тези (від 100 грн) за СВОЇ гроші. Значні витрати будуть на поїздки до спеціалізованої ради та наукового керівника, бо дуже часто вони знаходяться в інших містах.

Нема смислу вчитися в аспірантурі, якщо не плануєте працювати викладачем. Просто давати стипендію вам ніхто не буде. Кожних півроку аспірант звітується про виконану роботу.

Основна ціль навчання в аспірантурі - це захист дисертації. Якщо нема нахилу до написання наукових текстів, то, на жаль, нічого не вийде. Дисертація - це не просто скомпільована праця.

До речі, процедура захисту може бути платною (навіть до 10 тис. грн.)

Стосовно того, що можна залишитися викладати. На деяких факультетах всі кандидати наук, якщо не доктори :) Тому, поки не захиститеся, то нічого вам не світить. Особливо це стосується економічних, юридичних, філологічних спеціальностей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

прочитав що стипендія в аспірантурі десь 1800 грн, а там буде видно може викладати залишусь в університеті))

Дуже амбітні у Вас цілі, 1800 грн., а ставка викладача яка? Маю сумнів, що більше 4000 грн... Хоча, можливо, помиляюсь...

Скажу відверто, якби перед вступом в універ, мав уявлення середнього заробітку, юриста, економіста і т.п. не приділяв би стільки уваги вищій освіті на стаціонарі (вчився б заочно і працював би, однозначно толку було б більше).

І з приводу наукової роботи. З моїх знайомих, я нарахував біля 10 чоловік, які вже захистили кандидатські, одна пише вже докторську в СНУ. Напевно лише в одному випадку наукові роботи мали якусь практичну наукову цінність, і десь у 2х випадках мали користь для авторів. Наприклад, знайомий писав кандидатську про методику розслідування злочинів пов'язаних з виборчим правом, то з того часу законодавство вже декілька разів змінилось... В інших випадках, в більшості, теми теж, абсолютно неактуальні, та не цікаві.... Яку користь для Вас, чи для "науки" може принести ваша праця???

Ну, і якщо Ви вже запитуєте чи варто? То, напевно, ні. Фанат би не запитував)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене друг почав викладати в ЛНТУ, каже що викладачі кожного дня п"ють і це є реальна проблема в колективі для нього.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене друг почав викладати в ЛНТУ, каже що викладачі кожного дня п"ють і це є реальна проблема в колективі для нього.

На правах реклами СНУ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

роботу знайти важко, а так прочитав що стипендія в аспірантурі десь 1800 грн, а там буде видно може викладати залишусь в університеті)) Думаю що вчитись не набагато тяжче ніж працювати, на роботі теж добре заганяють.

Якщо з такею логікою і лише такими намірами то не варто.

Там таких аспірантів, а потім і пидагогів вистачає. Повірте.

Ну, і якщо Ви вже запитуєте чи варто? То, напевно, ні. Фанат би не запитував)))
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ой, воно Вам треба? в аспірантуру можна йти лише у випадку хороших стосунків з науковим керівником, та й взагалі на факультеті, бо якщо Ви ніхто і звуть Вас ніяк, то так і вчитись будете. Закінчення аспірантури не дає гарантії працевлаштування в університеті, тут, знову ж таки, відіграють роль лише особисті стосунки і прихильність на кафедрі (ну або якийсь супер-пупер науковий талант). Й то, кращому випадку, візьмуть на якийсь кусок ставки асистента (про старшого викладача без зв’язків навіть з кандидатським званням не мрійте) і будете писати методичні матеріали, заміняти на практичних професорів кафедри (особливо тих, які буцімто приїжджають з інших міст) і бути трохи тако затичкою. Звичайно, якщо у Вас талант до викладацько-наукової роботи, то можна йти, але стипендія 1800 грн - це середня стипендія у випадку попереднього працевлаштування і надання довідки про зарплату з місця роботи за 2 місяці, що передують вступу до аспірантури. Зазвичай, стипендія була 1318 грн, порахуйте скільки Ви витратите на статті, поїздки і конференції, сам захист і через скільки років воно Вам відіб’ється у зарплаті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не йти!!!!!!!тут важливо знати на який факултет....і в який університет...хоча кінець один...(вихід дуже ДОРОГИЙ) і тут не важливо які стосунки з деканами, керівниками і т д.....Раді треба башляти і дуже дуже дуже багато...легще свій бізнес відкрити на ці гроші...а якщо ще на державну аспірантуру....то в кінці, якщо не буде захисту вертаєте повну суму за державну аспірантуру університету....а потім ще ВАК (вища атестаційна комісія) буде долбать мозгі чого нема захисту....буде листи відписувати...плюс в луцьку рад мало в основному всі в Києві....Львові...треба буде їздити...платити офіційну суму за захист...бо не з того універа...а ця сума вже в межах 1 тис.$. А на самому захисті почнеться тому дай..тому дай...банкет (вони їдять як останній раз в житті)) плюс шоб почитали роботу...теж ніхто просто так читати не буде...(а читати мають фахівці по якій спеціальності буде захищатись))))....тому в ітоге...якщо у Вас нема лишніх 5 тис. $ нема чого туда пертись..зара викладачів і захищених дофіга і те що у Вас буде ставка треба хіба, що домовлятись...Тому моя думка НЕ ЙТИ...Ну і звісно статті....участь у конференціях...зараз вимоги по написанню статтей збільшились..якщо колись треба було всього три фахові і участь у конф....то зара 5 одна з них у міжнародному виданні.(дороче міжнародне виадння буде коштувати більшу половину вашої стипендії))..і мелочь тези по конференціях....короче..підете тільке занозу в одному місці будете мати....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Звісно йти! А які у Вас ще варіанти? Ви ж для чогось вчились, тягнули на червоний диплом. І навіщо так, на пів дорозі полишати? Аби потім не жалкувати - варто спробувати. І затрати на статті і захист - не затрати, якщо Вам така робота до душі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Звісно йти! А які у Вас ще варіанти? Ви ж для чогось вчились, тягнули на червоний диплом. І навіщо так, на пів дорозі полишати? Аби потім не жалкувати - варто спробувати. І затрати на статті і захист - не затрати, якщо Вам така робота до душі.

Як людина з червоним дипломом, можу сказати, що в житті він мені знадобився тільки при вступі в аспірантуру :) Хоча це не обов'язкова умова для аспірантури. Моя колишня одногрупниця, в якої в дипломі більшість трійок, теж навчалася в свій час в аспірантурі. Думаю, не варто пояснювати, що гроші в наш час вирішують багато чого :(

Коли взнала про неї і побачила її "наукову статтю", то це ще більше мене простимулювало довести діло до кінця. Хоча, коли б я знала про всі тонкощі навчання в аспірантурі і захисту дисертації, то, мабуть, і не починала б такої справи.

Стосовно того, що на пів дороги полишати: краще одразу зважити всі "за" і "проти", ніж потім жалкувати про втрачені роки. І затрати на захист - то суттєві витрати, особливо на деяких спецільностях. Тому нехай автор дійсно спитає колег на своєму факультеті про всі тонкощі, в тому числі й фінансові. Наприклад, знаю, що в нас на філологічному (СНУ) такі витрати невеликі (зі слів подруги-кандидата філологічних наук). А от захист дисертації на економічні чи юридичні теми доволі дорогий (спецради в інших містах).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скажу вам как человек побывавший в этой каше. То есть побывав в шкуре преподавателя и аспиранта одновременно, как никак 5 лет своей жизни посвятил науке.

И так обо всем по порядку.

Первое, решите для себя хотите ли вы заниматься наукой, потому что аспирантура - это лишь школа, а вот кандидатская работа - это медаль, которую по окончании школы можно и не получить.

Второе, в сложности самого обучения абсолютно ничего нету, не зависимо от специальности, 3 экзамена и вы выпускник, после чего вы заканчиваете аспирантуру и если не защитили кандидатскую работу автоматически становитесь соискателем и работаете пока не защитите работу или пока вам не надоест.

Третье, это собственно самая цель обучения - получение научной степени кандидата наук. А вот тут уже и сама соль. Если вы идете в гуманитарное направление, тогда интернет, библиотеки и усердие в работе вам быстро помогут достичь цели. Но если вы хотите идти по техническому направлению, тогда могу вас огорчить, потому что это сложно и очень дорого. Техническое направление требуется серьезной материально-технической базы для научной работы, а в нашей стране это вы думаю понимаете, что все за свои кровные. Как сказал профессор Штерн: "В нашей стране наука - это занятие не для бедных".

Третье, если вы все таки решили отдаться науке, тогда нужно выбрать руководителя и кафедру для стажировки, так как аспирант обязательно прикрепляется к конкретной кафедре, где он поэтапно отчитывается за проделанную работу как научную, так и образовательную.

Ну и четвертое, если у вас все сложиться на все 100% с первыми тремя, тогда финалом есть - защита, тут будьте готовы выложить кругленькую сумму, потому что лично вам нужно будет собрать комиссию из докторов наук, которая адекватно, естественно в вашу пользу, оценит ваш труд и даст положительную оценку.

И кстати, что касается оценок в самой аспирантуре, для выхода на защиту достаточно "удовлетворительно", на это никто даже и смотреть не будет, главное - кандидатская работа!

Что касается забирают в армию или нет, тут вопрос остается открытым, потому что аспирантура есть очная и заочная, а тут все стандартно.

Ну и на по следок, от себя.., Оно вам надо? Лично я оставил 5 лет кропотливой работы в науке ради семьи и своего сына, нашел себе достойную и перспективную работу, и ни капли об этом не жалею!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

є можливість ще додатково працювати під час аспірантури... то можна іти, посидіти ще 3 роки на шиї в держави. Якщо плануєш захист - геморне це діло.

П.С. Ну і на останок - під час навчання в аспірантурі не забирають в армію !

Якраз зараз це актуально !!! і військовий буде нормальний, а не "заячий білет"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо маєте гроші (як мінімум 5-6 тисяч доларів) і , якщо ви працьовиті і "пробивні", то можна вступати до аспірантури і не думати. Гроші - це найголовніший критерій. Знаю з власного досвіду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

НУууу... Знайти норм. роботу зараз трошки складно. З власного досвіду скажу, що диплом свій можна використати так, як на фото :1387685376__.jpg

Далі треба думати куди піти на роботу? Береш рекламу і попадаєш в нннадцять кадрових агенств, де за вакансії треба платити. Стати на біржу? Там з зими грошей не платять...забудьте. А аспірантура дає можливість на перших порах мати стабільний дохід і можна паралельно пробуватись на різних роботах і можливо саме завдяки цьому Ви знайдете норм. роботу. Хіба, що Вас є кому пропихнути на норм кантору, тоді з пошуком роботи питань немає. Завжди можна перевестись з стаціонара на заочну форму, якщо не потягнете. Але це моя власна позиція, як до неї ставитись вирішувати Вам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Навіщо ставити перед собою вибір?, адже Ви вже сумніваєетесь.

Думаю що вчитись не набагато тяжче ніж працювати, на роботі теж добре заганяють.

З таким підходом одразу НІ, тим більше що

а там буде видно може викладати залишусь в університеті))

Якби питання стояло: "я хочу викладати!" тоді - ТАК.

Звісно йти! А які у Вас ще варіанти? Ви ж для чогось вчились, тягнули на червоний диплом. І навіщо так, на пів дорозі полишати?

В мене диплом магістра. Це теж вважається що я лишила на півдорозі бо до аспірантури не пішла?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...