Перейти до змісту

Тарифи за комунальні послуги


Рекомендовані повідомлення

34 хвилин тому, Ukrainec сказано:

Почім без лічиника 1м2 опалювальної площі за лютий вийшов?

 Хто знає?

ОПАЛЕHHЯ Опал. /кв.м/ 11.34500

По Соборності 2кімнатна кв....

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

33 minutes ago, Ukrainec said:

Почім без лічиника 1м2 опалювальної площі за лютий вийшов?

 Хто знає?

Ну в таких лохів як я, які платять по повній - 11,35 грн.

А в кльових українців з субсидією - напевно менше ;) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, yu2007 сказано:

Ну в таких лохів як я, які платять по повній - 11,35 грн.

А в кльових українців з субсидією - напевно менше ;) 

В тих "кльових" теж така ціна) просто субсидія бере на себе певну суму...

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 minutes ago, Pavelix said:

В тих "кльових" теж така ціна) просто субсидія бере на себе певну суму...

Та я знаю. Але ж в одних "Почім без лічиника 1м2 опалювальної площі за лютий вийшов?" буде 11,35 реально, а в інших - лише віртуально.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 минуту назад, yu2007 сказал:

Та я знаю. Але ж в одних "Почім без лічиника 1м2 опалювальної площі за лютий вийшов?" буде 11,35 реально, а в інших - лише віртуально.

Харош заздрити, приховай свої заробітки - і в тебе так буде.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

55 minutes ago, vaz75 said:

Харош заздрити, приховай свої заробітки - і в тебе так буде.

Тобто ти пропонуєш об@б@іграти державу навіть не один, а два рази? Перший раз - приховавши і недоплативши їй податки, а другий - отримавши незаслужене відшкодування? 

Є ще кращий варіант: стати на облік в центрі зайнятості і отримувати субсидію, допомогу по безробіттю і зарплату в конверті одночасно. Бінго!

Правда відносно здоровим чоловікам зараз це не зовсім підходить, військомат може попросити зайти в гості :) 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 хвилин тому, Ukrainec сказано:

А в мене по лічильнику вийшло 6,27грн/м2. 

Не заважай yu2007 мріяти про зраду. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я просто рулю заслінкою і готую звіт для мешканців, тому і питаю про "зраду". При такій погоді, як сьогодні приблизно по 4,5грн/м2 виходить. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, Ukrainec said:

А в мене по лічильнику вийшло 6,27грн/м2. 

Насправді це супер. Цікаво було б побачити підрахунки, скільки вже відбили мешканці своїх затрат на сам лічильник і його встановлення, якщо такі ведуться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Аналіз ведеться, при цьому щоденний. Можливо викладу в кінці сезону. Якщо незабуду. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

51 minutes ago, mykola said:

Якщо лічильник ставлять до початку опалювального сезону, то за 3-4 місяці вертаються витрати на лічильник (це якщо сам лічильник). Але якщо ставити вузол підкачки теплоносія з автоматикою, то тоді потрібно 4-5 місяці щоб відбити витрати. 

Вертають ті, хто платить повністю, без субсидії? Я правильно зрозумів?

Наприклад, я здав на лічильник 1000, без лічильника плачу 750, з лічильником 500, за 4 місяці моя тисяча повертається. 

А якщо субсидія повертає 650, то з лічильником я відіб*ю цю тисячу лише за 10 місяців?

Питаю, бо в мене в під*їзді напевно 75% мають субсидії.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, mykola сказано:

Якщо лічильник ставлять до початку опалювального сезону, то за 3-4 місяці вертаються витрати на лічильник (це якщо сам лічильник). Але якщо ставити вузол підкачки теплоносія з автоматикою, то тоді потрібно 4-5 місяці щоб відбити витрати. 

Так, але трішки не так. Лічильник можна відбити за 4-5місяців, в нашому випадку для 2-х кімнаток і 3-х гроші повернуться вже в наступному місяці, для однокімнаток доведеться чекати кінця сезону, бо нажаль, чи можливо нащасття, постанова кабінету міністрів про перерахунок вартості опалення в залежності від температури зовнішнього повітря зменшила "вагу" економії. 

Про тепловий вузол з підкачкою: він дуже актуальний в будинках з горизонтальною розводкою як у вашому mykola будинку, бо він пришвидшує рух теплоносія цим самим забезпечує рівномірний розподіл нагріву радіаторів в усіх квартирах по горизонталі в яких протікає теплоносій.

 

В будинках з верхньою подачею теплоносія це менш актуально, або взагалі не варто, бо теплоносій подається з верху і за умови нормального утеплення даху, тепло буде й так більш менш рівномірно розподілятися по усіх квартирах. В мене саме такий будинок. Вже майже за 5міс. спостереження, найбільші тепловтрати несе 9й поверх, тому коегування температури проводиться саме по ньому. Як я не корегував подачею, найхолодніше є семе на 9-х поверхах і тому підстроюємось під них. Якщо при +3...+5 на вулиці навіть вимкнути опалення то на 1 -му поверсі  тепрература не впаде жижче 20градусів, натомість на 9-му в квартирах буде +16...+17градусів (перевірено!) Звісно це можливо не актуально для інших будинків, але так є у моєму під"їзді. Тому якщо навіть встановивши тепловий насос щоб розподілити рівномірно теплоносій, то це не зменшить витрати, бо він буде проганяти гарячий теплоносій по всіх поверхах де температура в квартирах навіть зарахунок "напердженого" повітря не впаде нижче 21градуса, а потрібно гріти лише 9-й поверх. Головне раз налаштувати систему: за допомогою кранів на стояках відрегулювати рівномірну їх температуру (контролюючи її наприклад пірометром).

 

На моє інженерне ІМХО

В таких будинках актуальним, є встановлення автоматики з сервоприводом, щоб регулювати температуру теплоносія в залежності від температури зовнішнього повітря. Бо керування "вручну" хоч і не передбачає зайвих витрат на автоматику + дешево, але інколи пов"язане з людським фактором: робота, хвороба, відрядження, тощо. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

33 хвилин тому, yu2007 сказано:

Вертають ті, хто платить повністю, без субсидії? Я правильно зрозумів?

Наприклад, я здав на лічильник 1000, без лічильника плачу 750, з лічильником 500, за 4 місяці моя тисяча повертається. 

А якщо субсидія повертає 650, то з лічильником я відіб*ю цю тисячу лише за 10 місяців?

Питаю, бо в мене в під*їзді напевно 75% мають субсидії.

Я ставив ще коли про субсидії було все "туманно" відомо, червень-липень минулого року, зараз хрен би кого спокусив його встановлювати. + до всього вибігав 2-3 вечори з пірометром по квартирах підвалах і кучу інфи вивчив, і таки зробив більш менш енергоаудит  підїзду. На загальних зборах доніс інформацію про втрати і необхідність утеплення даху мінватою, щоб не збільшувати подачу (до 20...50%) і забезпечити оптимальну температуру на 9х поверхах. Більшість ніби погодилась, дружно покивали головою, що здадуть, але коли дійшло до діла то в індивідуальних бесідах почали нити, що "у них субсидія і їм це не цікаво" (і смішна сума 250-350грн з квартири вийшла!). Так що поки субсидії хрен там що наекономиш! Плюнув, пішов й сам написав... Не такі і великі в мене доходи!   

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Ukrainec сказал:

Лічильник можна відбити за 4-5місяців, в нашому випадку для 2-х кімнаток і 3-х гроші повернуться вже в наступному місяці, для однокімнаток доведеться чекати кінця сезону

А чому так? Ви скидалися однаковою сумою з усіх квартир? Ми скидалися від квадратури квартири, лічильники "відбилися" приблизно усім однаково і власникам 4-кімнатних і 1-кімнатних квартир.

Відбилися за один опалювальний сезон.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 годин тому, Ukrainec сказано:

В мене по лічильнику вийшло 6,27грн/м2. 

А в мене за лютий вийшло по 8,60 грн/м.кв. Хоча теж стоїть лічильник - цього року новий поставили, разом із вузлом підкачки теплоносія. Цікаво, чому така різниця?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Різниця тому, що будинки різні, автоматика налаштована по різному, людина,  яка керує заслінкою, в даному випадку Українець, більше економив тепло, відповідно люди більше мерзли)).

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене зі своїм лічильником тепла, термоголовками на батареях, але підігрівом підлоги у ванній вийшло 8,19 грн\кв.м. Правда в цій сумі ще 110 грн за опалення сходинкової клітини.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, halcogen сказал:

У вас тепла підлога узаконена??? Наскільки мені відомо забороняється самовільно підключати контури теплої підлоги до систем гарячого водопостачання та опалення.

ти уточни спочатку - яке житло та опалення. при індивідуальному хоч теплю стелю і теплі стіни роби. 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 годин тому, nickel сказано:

А чому так? Ви скидалися однаковою сумою з усіх квартир? Ми скидалися від квадратури квартири, лічильники "відбилися" приблизно усім однаково і власникам 4-кімнатних і 1-кімнатних квартир.

Відбилися за один опалювальний сезон.

ХЗ? :( Бо на зборах так вирішили і ніхто проти не був. А хороша "мисля" приходить опісля, тому в решті підїздів вже диференціювали +100грн. 

 

 

2 годин тому, YouRich сказано:

Різниця тому, що будинки різні, автоматика налаштована по різному, людина,  яка керує заслінкою, в даному випадку Українець, більше економив тепло, відповідно люди більше мерзли)).

Уяви собі що ніхто не мерз! Мінімум підтримував 19...20 градусів у найхолодніших квартирах, в середньому 21. для того я регулярно роблю обхід і опитую. Якби утеплили вчасно 9й поверх, то можливо ще менше кВт витратили.

2 годин тому, vaz75 сказано:

В мене зі своїм лічильником тепла, термоголовками на батареях, але підігрівом підлоги у ванній вийшло 8,19 грн\кв.м. Правда в цій сумі ще 110 грн за опалення сходинкової клітини.

Бетон реально багато енергії "хаває", тому підігрів стелі сусідів таки влітає в зайву копійочку. В принципі це незаконно... А за якою адресою ви мешкаєте? :mellow: 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще жодного посилання на закон який я порушив, я не побачив.

В будинку не "стоякова" система опалювання і водопостачання. І якщо добре подумати, то всі, хто встановив бойлер, зробив протизаконні дії щодо водопостачання і електропостачання. Але кого це гребе?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 часов назад, halcogen сказал:

1-2 хітроопих пересічних, які будуть робити собі теплу підлогу,

Ти підбирай слова, дружок. Сам то, безперечно, з німбом ходиш. Не знаючи як влаштована система опалення в моєму будинку, які робилися розрахунки, яке ставилося устаткування, тощо, вже понавішував ярликів

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 часов назад, Ukrainec сказал:

 

Бетон реально багато енергії "хаває", тому підігрів стелі сусідів таки влітає в зайву копійочку. В принципі це незаконно... А за якою адресою ви мешкаєте? :mellow: 

З якою метою цікавишся? У нас дахова котельня. Голова ОСББ в курсі, що в мене є тепла підлога ВАНОЇ кімнати. Претензій не висував.

Хотілося взнати, які норми закону я порушую.

Підлогу утепляв ЕППСом.

Хоч і є певні втрати тепла, але вони перекриваються комфортом.

Сусіди не мерзнуть 120%. Тиск системи опалення, температуру входу і виходу теплоносія теж лекго контролюю в тепловузлі за допомогою термоманометрів.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, vaz75 сказано:

З якою метою цікавишся? У нас дахова котельня... 

Коло пошуків звузилося... Думав "допомогти виправитись", але якщо написане тобою правда то ніби і придертись немає до чого. :)

Про норми лінь сьогодні шукати, але вони є. Штрафувати не будуть, але якщо це не приведи Бог приведе до шкоди то компенсація буде за ваш рахунок. І так, якщо зміна конструкціі системи створює дискомфорт сусідам, то вони постлаючись на цю норму в праві навіть через суд вимагати усунення невідповідностей проекту.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, vaz75 сказал:

 

всі, хто встановив бойлер, зробив протизаконні дії щодо водопостачання і електропостачання. Але кого це гребе?

Детальніше можна?

Скажімо, замінена проводка 4мм2 мідь контур, 2.5 мм2 мідь спуск, бойлер 1,4 кВт. Сертифікований в Україні апарат. Де протизаконні дії. Ткніть пальцем.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...