Перейти до змісту

ЗАПИТАЙТЕ АРХІТЕКТОРА


Tutichka

Рекомендовані повідомлення

доброго дня , хочу зробити прибудову до балкону 1-й поверх в Липинах , Підскажіть з чого почати. Чи можлива прибудова до балкону до 1 м тільки з дозволу сусідів ?

Доброго дня. Перше і найважливіше питання для Вас - це земля, на якій Ви хочете зробити прибудову. В чиїй власності передуває земля біля будинку?

Потрібно землю чи приватизувати чи взяти в оренду.

Так як Ваш будинок багатоквартирний проектна документація буде складатись з двох еталів. Перший - містобудівний розрахунок. Це проект на етапі ескізного проекту, що подається в районну архітектуру. На основі цього проекту архітектура видає містобудівні умови і обмеження. Наступний етап-робочий проект. Після розробки робочого проекту подається декларація на початок будівництва.

Можна будуватись))

земля не приватизована , будинок не стоїть на балансі сільської ради , мешканці будинку по бажанню колись розподілили

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 181
  • Створено
  • Остання відповідь

доброго дня , хочу зробити прибудову до балкону 1-й поверх в Липинах , Підскажіть з чого почати. Чи можлива прибудова до балкону до 1 м тільки з дозволу сусідів ?

Доброго дня. Перше і найважливіше питання для Вас - це земля, на якій Ви хочете зробити прибудову. В чиїй власності передуває земля біля будинку?

Потрібно землю чи приватизувати чи взяти в оренду.

Так як Ваш будинок багатоквартирний проектна документація буде складатись з двох еталів. Перший - містобудівний розрахунок. Це проект на етапі ескізного проекту, що подається в районну архітектуру. На основі цього проекту архітектура видає містобудівні умови і обмеження. Наступний етап-робочий проект. Після розробки робочого проекту подається декларація на початок будівництва.

Можна будуватись))

земля не приватизована , будинок не стоїть на балансі сільської ради , мешканці будинку по бажанню колись розподілили

Важко зрозуміти що у Вас з землею. Земля може бути неприватизована, але тоді має стояти в когось на балансі. Якщо в сільській раді нічого Вам не можуть сказати то зверніться в районне управління земельних ресурсів.

Як мешканці будинку розподілили землю? Просто користуються нею чи є співласниками?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

доброго дня , хочу зробити прибудову до балкону 1-й поверх в Липинах , Підскажіть з чого почати. Чи можлива прибудова до балкону до 1 м тільки з дозволу сусідів ?

Доброго дня. Перше і найважливіше питання для Вас - це земля, на якій Ви хочете зробити прибудову. В чиїй власності передуває земля біля будинку?

Потрібно землю чи приватизувати чи взяти в оренду.

Так як Ваш будинок багатоквартирний проектна документація буде складатись з двох еталів. Перший - містобудівний розрахунок. Це проект на етапі ескізного проекту, що подається в районну архітектуру. На основі цього проекту архітектура видає містобудівні умови і обмеження. Наступний етап-робочий проект. Після розробки робочого проекту подається декларація на початок будівництва.

Можна будуватись))

земля не приватизована , будинок не стоїть на балансі сільської ради , мешканці будинку по бажанню колись розподілили

Важко зрозуміти що у Вас з землею. Земля може бути неприватизована, але тоді має стояти в когось на балансі. Якщо в сільській раді нічого Вам не можуть сказати то зверніться в районне управління земельних ресурсів.

Як мешканці будинку розподілили землю? Просто користуються нею чи є співласниками?

у сільській раді сказали , земля знаходиться на балансі хлібокомбінату якого вже немає ., землею люди просто користуються

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

доброго дня , хочу зробити прибудову до балкону 1-й поверх в Липинах , Підскажіть з чого почати. Чи можлива прибудова до балкону до 1 м тільки з дозволу сусідів ?

Доброго дня. Перше і найважливіше питання для Вас - це земля, на якій Ви хочете зробити прибудову. В чиїй власності передуває земля біля будинку?

Потрібно землю чи приватизувати чи взяти в оренду.

Так як Ваш будинок багатоквартирний проектна документація буде складатись з двох еталів. Перший - містобудівний розрахунок. Це проект на етапі ескізного проекту, що подається в районну архітектуру. На основі цього проекту архітектура видає містобудівні умови і обмеження. Наступний етап-робочий проект. Після розробки робочого проекту подається декларація на початок будівництва.

Можна будуватись))

земля не приватизована , будинок не стоїть на балансі сільської ради , мешканці будинку по бажанню колись розподілили

Важко зрозуміти що у Вас з землею. Земля може бути неприватизована, але тоді має стояти в когось на балансі. Якщо в сільській раді нічого Вам не можуть сказати то зверніться в районне управління земельних ресурсів.

Як мешканці будинку розподілили землю? Просто користуються нею чи є співласниками?

у сільській раді сказали , земля знаходиться на балансі хлібокомбінату якого вже немає ., землею люди просто користуються

зверніться в

ВІДДІЛ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ ЛУЦЬКОГО РАЙОНУ

Название: ВІДДІЛ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ ЛУЦЬКОГО РАЙОНУ

Вид деятельности: УПРАВЛІННЯ РАЙОНІВ І МІСТ (ВКЛЮЧАЮЧИ ВНУТРІШНЬОМІСЬКІ РАЙОНИ)

Страна: УКРАЇНА

Адрес: М.ЛУЦЬК ВУЛ. КОВЕЛЬСЬКА БУД. 53

Телефон: 28169

вони точно дадуть Вам відповідь хто є власником землі. і можливо вона вже й приватизована.

Офіційно документацію на прибудову без землі в архітектурі не приймуть. Перше на що дивляться це акт чи витяг на землю. Його копія вшивається в проект. Зверніться в земельні ресурси.

Якщо буде вирішено питання з землею з проектом Вам можемо допомогти.

За самовільну добудову зараз великі штрафи ( можуть сягати десятки тисяч).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 тижнів потому...

є шлаковий будинок. кути цегляні. стіни ніби прогинаються по центру і відходят ьвід внутрішніх стін. як це зупинити? и чи є сенс це робити взагалі..

як до такого будинку добудовуватись?

для більш професійної оцінки ситуації бажано б виїхати на місце і візуально оглянути будинок.

з Ваших слів можна зробити висновок, що має місце просідання фундаментів. Наймовірніше гідроізоляція між стіною і фундаментом порушена, або ж взагалі відсутня.

Реальні дії такі: потрібно зробити шурф і визначити стан фундаменту, його заглиблення і вже на основі цього зробити висновок чи є можливість його підсилення. Це дозволить зберігти існуючу стіну.

Якщо стан фундаменту незадовільний, по периметру поряд з існуючим зробити новий фундамент (як варіант можна застосувати фундаменти Тисе, чи сваї Чевердинського) на яких встановити нову кам'яну стіну стіну. На такий новий фундамент є можливість зведення і надбудови (мансардного чи повноцінного другого поверху). Тоді при такому варіанті можливо і відпаде потреба добудови.

Можливість добудови залежить не лише від стану конструкцій вашої бдинку, але й вашої земельної ділянки. Чи будуть при добудові витримуватись протипожежні розриви до ваших сусідів і т.д.

Якщо хочете отримати конкретнішу консультацію з виїздом на місце звертайтеся в приват

ділянка приватизована.

сусіди в мене ахєрєвші. 1 поставив гараж за 40 см від паркану. інший вибабахав 2х етажку за півтора метри від іншого мого паркану...

виходить я маю думати про сусідів а вони будувались і плювали на сусідів?) (питання риторичне)

питання по справі:

1)скільки вартує виклик людини яка мені зможе сказати чи варто добудовуватись до будинку?

заливання нового фундаменту і побудова нових стін ззовні вартують як новий будинок, думаю ви розумієте що я не дарма говорю саме про добудову, а не другий поверх. та й куди поверх..дивитись в вікно сусіду?)

2)чув про таке ніби стягування будинку металевими прутами, чи є з нього якийсь толк?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сусіди в мене ахєрєвші. 1 поставив гараж за 40 см від паркану. інший вибабахав 2х етажку за півтора метри від іншого мого паркану... виходить я маю думати про сусідів а вони будувались і плювали на сусідів?) (питання риторичне)

Як же вони здали ті свої будинки? Можете їм влаштувати....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня! Маю приватизовану земельну ділянку під будівництво ну і бажання ще в цьому році залити фундамент. Скажіть скільки часу може зайняти виготовлення всіх документів на будівництво разом з проектом на 150-180 кв. Ну і з чого починати, межі на ділянці не винесені і чи обов'язково досліджувати грунти?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Власність на землю.

Топозйомка обовязкова для розробки генерального плану. Зйомка повинна бути не старша двох років.

Геологія грунтів не обовязкова, але залежить від району і знань. Взагалі краще зробити, якщо високі грунтові води чи багато чорнозему і глибоко несучі шари грунту.

Будівельний паспорт робиться 10 днів. Проектна пропозиція погоджується з замовником і креслиться десь за місяць для 150-180кв.м (максимум півтора, якщо замовник вибагливий).

Робочі креслення можна робити для такого будинку під час початку будівельних робіт для бригади будівельників.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Попроекту дом отделан белым и серым. Серый - это отделанка панелями под камень (или отделка камнем). А вот с белым проблема. Штукатуркой не хочу. Керамический или клинкерный кирпич белым не бывает. Нашла - кирпич облицовочный силикатный или камень силикатный облицовочный. Но вот информацию характеристики найти не могу. НЕ спорю, это конечно не керамика или клинкер, но все таки....

Белыми бывают керамические камни, клинкерный кирпич ( http://arigonbud.com.ua/ ) или искусственный песчаник. Из белых керамичсеких элементов делают облицовку усадеб в классическом стиле. Из керамики легко делают сложные декоративные элементы, уж про рядовые блоки и плиты молчу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго вечора.

Є неприватизована рівнинна ділянка під будівництво в селі Боратин, яка знаходиться за 50 м від амбулаторії по праву сторону за переїздом. Хочу побудувати 1,5 або 2 поверховий будинок з прибудованим збоку гаражем та підвалом під ним. Документи на приватизацію земельної ділянки відніс у фірму "Горизонт". Тобто питання приватизації земельної ділянки я вже майже вирішив.

Питання:

1) Що я повинен зробити далі: позначити межі своєї ділянки...?

2) Що я повинен зробити, щоб почати будівництво будинка: будівельний проект, який робить архітектор чи краще іти в районну архітектуру зі своїми ескізами? Що буде більше коштувати? Який із варіантів по часу буде швидшим?

3) Чи потрібно робити геологію? За кожний отвір хочуть 600 грн. Мінімум кажуть що потрібно зробити 2 отвори по діагоналі - тобто 1200 грн.

4) Який матеріал кращий для будівництва? Із газоблоків, дерева, піноблоків, цегли та керамічних блоків я зупинився на керамічних блоках та цеглі. Чи є правильним моє твердження щодо вибору будівельних матеріалів з точки зору екологічності та довговічності? Які ще важливі критерії я не врахував?

5) Робити геодезію для фундаменту чи сміливо закладати глибину фундаменту 1,5 м під будинок 1,5 - 2 поверхи з цегли або керамічних блоків?

6) Що дешевше: будувати хату в 1,5 поверхи з мансардою та утепляти її чи 2 повних поверхи з холодним дахом? Хто прораховував ці варіанти?

7) Будинок планую будувати із пристроєним з боку гаражем, під яким робитиму підвал. Чи достатньо висоти підвального приміщення в 2,2 м?

8) На скільки повинен виступати цоколь над нульовим рівнем грунту? 0,5 м вистачить?

9) Будь-який будівельний матеріал для зовнішніх стін потрібно утепляти, це так?

10) Чи потрібно ізолювати фундамент будинку від фундаменту гаража з підвальним приміщенням пінопластом товщиною в 5 см? Якими способами можна ще зменшити теплопередачу від основної будівлі до другорядної?

11) Як правильно робити гідроізоляцію підвального приміщення?

12) Як правильно робити припливну та витяжну системи вентиляції у підвалі та у будинку? Вони мають бути пов'язані між собою чи ні?

13) Чи потрібний тамбур у будинку і чому?

14) Як правильно вибрати проект будинку?

15) Скільки см брати просідання фундаменту під будинком (і відповідно самого будинку) відносно нульової точки грунту і за який час (скажімо за 20-30 років)? Де про це можна почитати?

16) Які нормативно-правові акти потрібно прочитати перед початком складання генерального плану своєї ділянки та проектуванням будівельних і господарських споруд?

17) Чи потрібно утепляти в наших кліматичних умовах зовнішньої стіну з керамічних блоків товщиною в 380 мм чи буде достатньо нанести ззовні та всередені будівлі шар штукатурки? Чи взяти блок товщиною 440 мм?

18) Як зробити теплотехнічний розрахунок зовнішньої стіни? Де про це можна прочитати?

19) Чи достатньо в наших кліматичних умовах зовнішньої стіни в 1 цеглину + 100 мм мінеральної вати як утеплювача + клінкерної цеглини на ребро як облицювального матеріалу для фасаду?

20) 2,7 м чи 3 м робити стелі у хаті?

21) Яку марку бетону потрібно брати при заливанні фундаменту? Одні рекомендували марку 150, а інші - 300.

22) Який діаметр арматури потрібно закладати у фундамент? Рекомендували 10 мм або 12 мм.

23) Чи можна робити вхід у будинок із півдня? Які найкращі варіанти?

24) Всі господарські будівлі буду розміщувати не блище ніж за 2 м від меж своєї ділянки з 3-х сторін, а з четвертої - не менше 15 м так як над ділянкою проходить силова лінія. Це правильно?

25) Які будівлі потрібно вносити в будівельний проект: будинок, хлів, басейн, альтанка, баня, криниця, скважина...?

26) Які мають бути розміри вікон у будинку та скільки вікон має чи може бути у кімнаті?

27) Які краще робити сходи на 2-й поверх: одно-, дво-, трьохмаршеві чи інші?

28) При газовому опаленні об'єм котельні має бути не менше 15 м3, це так? Які вимоги існують для приміщень для електро та твердопаливниих котлів?

29) Чи можна котельню розміщувати у підвалі та які повинні бути вимоги до приміщення?

30) Яке опалення краще: газ + тверде; електрика + тверде; електрика + газ?

31) Чи потрібно армувати кути будинку при побудові їх з керамічних блоків?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго вечора.

Є неприватизована рівнинна ділянка під будівництво в селі Боратин, яка знаходиться за 50 м від амбулаторії по праву сторону за переїздом. Хочу побудувати 1,5 або 2 поверховий будинок з прибудованим збоку гаражем та підвалом під ним. Документи на приватизацію земельної ділянки відніс у фірму "Горизонт". Тобто питання приватизації земельної ділянки я вже майже вирішив.

Питання:

1) Що я повинен зробити далі: позначити межі своєї ділянки...?

Після того як Горизонт зробить вам технічну документацію на землю в них можна замовити (за додаткову оплату) виніс меж земельної ділянки в натуру. Вони виїдуть на місце і розібють кілки на кутах ділянки. Це позбавить вас подальших суперечок з сусідами щодо спільних меж.

2) Що я повинен зробити, щоб почати будівництво будинка: будівельний проект, який робить архітектор чи краще іти в районну архітектуру зі своїми ескізами? Що буде більше коштувати? Який із варіантів по часу буде швидшим?

Якщо ви плануєте житловий будинок до 300 м2 загальної площі то:

щоб почати будівництво потрібно виробити будівельний паспорт, яких видає архітектура на основі ескізного проекту розробленого архітектором. Після отримання будівельного паспорту ви повинні подати повідомлення в архбудконтроль (зараз повідомлення надстлається поштою). Після того можете починати будуватись. Цей дозвіл діє до закінчення будівництва (несажливо скільки років ви будуєтесь).

Проект краще замовляти в архітектора (проектній фірмі). Архітектор детально розробить проект відповідно до матеріалів будинку, геологічних умов. Також накидає варіанти планування і розробить обємне рішення будинку (3д модель). Проектне бюро при районній архітектурі розробить менш детально ваш проект. Вартість замовлення в районній архітектурі буде меншою, але ненабагато.

Також плюсом є те, що під час будівництва ви зможете в них консультуватись. Проектанти зможуть здійснювати нагляд за будівництвом, консультувати будівельників.

Якщо будинок більше 300м2 дозвільна процедура складніша.

3) Чи потрібно робити геологію? За кожний отвір хочуть 600 грн. Мінімум кажуть що потрібно зробити 2 отвори по діагоналі - тобто 1200 грн.

Для отримання дозволу на будівництво - ні. Ні геологію, ні геодезію район не вимагає.

Але обленерго при розробці проекту зовнішніх мереж вимагає геодезію (топографічна зйомка земельної ділянки). Якщо у васс її немає вони запропонують замовити в них.

Геологію треба робити для себе. Ви витратите на неї 1200 грн а на фундаментах зможете заощадити завдяки їй набагато більше. 1200грн зараз це по вартості лише 2 куби бетону. А завдяки геології ви чітко будете бачити залягання несучого шару і чітко будете знати глибину фундамента. Тим більше що ви хочете під частиною ділянки підвал.

4) Який матеріал кращий для будівництва? Із газоблоків, дерева, піноблоків, цегли та керамічних блоків я зупинився на керамічних блоках та цеглі. Чи є правильним моє твердження щодо вибору будівельних матеріалів з точки зору екологічності та довговічності? Які ще важливі критерії я не врахував?

Матеріал вибирати вам. При хороших майстрах і хорошому утеплення будь-який матеріал працює добре.

Керамічні блоки хороший вибір.

5) Робити геодезію для фундаменту чи сміливо закладати глибину фундаменту 1,5 м під будинок 1,5 - 2 поверхи з цегли або керамічних блоків?

Про геологію описано в 3).

6) Що дешевше: будувати хату в 1,5 поверхи з мансардою та утепляти її чи 2 повних поверхи з холодним дахом? Хто прораховував ці варіанти?

З мансардним поверхом дешевше. І дешевше опалювати такий будинок. Адже обєм менший.

7) Будинок планую будувати із пристроєним з боку гаражем, під яким робитиму підвал. Чи достатньо висоти підвального приміщення в 2,2 м?

Висоти достатньо.

8) На скільки повинен виступати цоколь над нульовим рівнем грунту? 0,5 м вистачить?

В нашій кліматичній зоні з нашими зимовими опадами цоколь має бути не менше 0,45м. Але потрібно враховувати умови ділянки. Слід звернути увагу на дорогу поряд з ділянкою. Будинок бажано садити так, щоб підлога першого поверху була вище проїжджої частини.

9) Будь-який будівельний матеріал для зовнішніх стін потрібно утепляти, це так?

Так. Нормового коефіцієнту теплопровідності можна досягнути і збільшенням товщини стіни. Але слід незабувати про містки холоду такі як монолітні пояси, перемички над вікнами. ці бетонні елементи завжди промерзають

10) Чи потрібно ізолювати фундамент будинку від фундаменту гаража з підвальним приміщенням пінопластом товщиною в 5 см? Якими способами можна ще зменшити теплопередачу від основної будівлі до другорядної?

Потрібно утеплювати цоколь і фундамент на 0,5м від рівня землі

11) Як правильно робити гідроізоляцію підвального приміщення?

В проекті вам це при потребі передбачать

12) Як правильно робити припливну та витяжну системи вентиляції у підвалі та у будинку? Вони мають бути пов'язані між собою чи ні?

Для витяжної вентиляції проектом передбається система вентканалів. Провітрювання передбачається через вікна.

13) Чи потрібний тамбур у будинку і чому?

По нормах потрібен. Якщо не робиться тамбур то обовязково ставляться подвійні двері. В громадських будівлях, при відсутності тамбура, ставляться теплові завіси.

Тамбур це не лише додатковий запист від холоду, а й захист від пилу, бруду. В тамбурі часто роблять вхід в паливну чи гараж. Бруд з вулиці менше розноситься.

14) Як правильно вибрати проект будинку?

Ваш будинок - це ваша мрія. Спирайтеся на свій смак, вподобання, склад сім'ї, фінансовий стан, бачення інтер'єру.

І зверніться до проектанта. Він підкаже вам нюанси як буде практичніше, дешевше. Зможете пропрацювати варіанти.

15) Скільки см брати просідання фундаменту під будинком (і відповідно самого будинку) відносно нульової точки грунту і за який час (скажімо за 20-30 років)? Де про це можна почитати?

все залежить від грунтів.

16) Які нормативно-правові акти потрібно прочитати перед початком складання генерального плану своєї ділянки та проектуванням будівельних і господарських споруд?

ДБН 360-92*.

17) Чи потрібно утепляти в наших кліматичних умовах зовнішньої стіну з керамічних блоків товщиною в 380 мм чи буде достатньо нанести ззовні та всередені будівлі шар штукатурки? Чи взяти блок товщиною 440 мм?

відповідь в 9)

18) Як зробити теплотехнічний розрахунок зовнішньої стіни? Де про це можна прочитати?

є сайти з калькулятором для підрахунку.

Проектант керуються розрахунком що наведений в ДБН В.2.6-31:2006 Теплова ізоляція будівель

19) Чи достатньо в наших кліматичних умовах зовнішньої стіни в 1 цеглину + 100 мм мінеральної вати як утеплювача + клінкерної цеглини на ребро як облицювального матеріалу для фасаду?

по розрахунку проходить

20) 2,7 м чи 3 м робити стелі у хаті?

Все залежить від ваших вподобань. Слід тільки не забувати, що гіпсокартонна конструкція стелі забирає 10-15см. Часто практикують висоту приміщення в чистоті 2,8м після опорядження залишається 2,7м. Для приміщень прощею до 40м2 цілком достатньо. Більша висота приміщень планується в котеджах

21) Яку марку бетону потрібно брати при заливанні фундаменту? Одні рекомендували марку 150, а інші - 300.

Зараз бетон класифікується по класах. Для фундаментів використовується бетон класу 12.5.

Це відповідає марці 150.

22) Який діаметр арматури потрібно закладати у фундамент? Рекомендували 10 мм або 12 мм.

23) Чи можна робити вхід у будинок із півдня? Які найкращі варіанти?

Важливо не вхід а розміщення житлових кімнат відносно сторін світу. Звертати увагу потрібно на спальні і вітальню.

24) Всі господарські будівлі буду розміщувати не блище ніж за 2 м від меж своєї ділянки з 3-х сторін, а з четвертої - не менше 15 м так як над ділянкою проходить силова лінія. Це правильно?

Мінімальна відстань будівель від межі земельної ділянки 1м. Але важливо щоб розрив між вашою бідувлею і будівлями на сусідній ділянці був не менше 8м якщо будинки камяні і 12м якщо деревяні.

Детальніше дивіться ДБН 360-92* додаток 3,1. Відстань між господарськими будівлями на своїй ділянці не нормуються

25) Які будівлі потрібно вносити в будівельний проект: будинок, хлів, басейн, альтанка, баня, криниця, скважина...?

На генплані позначаються всі будівлі і всі споруди. Проект в будівельний паспорт вшивається лише на будівлі. З перерахованого це житловий будинок, хлів, баня.

26) Які мають бути розміри вікон у будинку та скільки вікон має чи може бути у кімнаті?

Все на ваш смак. Головне щоб площа скла складала 1/6-1/8 площв кімнати.

27) Які краще робити сходи на 2-й поверх: одно-, дво-, трьохмаршеві чи інші?

Треба дивитись по плануванню.

28) При газовому опаленні об'єм котельні має бути не менше 15 м3, це так? Які вимоги існують для приміщень для електро та твердопаливниих котлів?

При газовому - обєм не менще 8,3м3. і висота приміщення в якій знаходиться котел не менше 2,4м. В цьому приміщення також має бути вікно.

Для твердопаливних котлів не нормується площа. але бажано приміщення 1,8*3,0м

29) Чи можна котельню розміщувати у підвалі та які повинні бути вимоги до приміщення?

можна. вимоги як і в 28)

30) Яке опалення краще: газ + тверде; електрика + тверде; електрика + газ?

31) Чи потрібно армувати кути будинку при побудові їх з керамічних блоків?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Питання:

1) Чи потрібно у будівельний проект вносити інші будівлі (сарай, літня кухня) крім будинку, якщо спочатку буде будуватися будинок і здаватися в експлуатацію будинок, а вже потім (років через надцять) будуть будуватися інші будівлі (той же сарай та літня кухня)?

2) Чи можуть виникнути якісь питання, коли будинок буде уже готовий і я його буду вводити в експлуатацію, а інші споруди, які знаходяться в будівельному проекті, не будуть побудовані?

3) Чи можна буде будувати інші будівельні споруди після того, коли у мене в проекті будуть внесені будинок, кухня, хлів... після того коли я побудую і здам в експлуатацію свій будинок? Всі інші будівлі почну будувати через надцять років.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня.

Планується купити земельну ділянку під житлову забудову. Підскажіть на що потрібно звертати особливу увагу і які документи мають бути присутні у власника, покупця??

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Питання:

1) Чи потрібно у будівельний проект вносити інші будівлі (сарай, літня кухня) крім будинку, якщо спочатку буде будуватися будинок і здаватися в експлуатацію будинок, а вже потім (років через надцять) будуть будуватися інші будівлі (той же сарай та літня кухня)?

потрібно внести. можете будувати і пізніше господарські будівлі, але якщо вони внесені в будівельний паспорт то потім вам не потрібно буде знову брати дозвіл на їх будівництво

2) Чи можуть виникнути якісь питання, коли будинок буде уже готовий і я його буду вводити в експлуатацію, а інші споруди, які знаходяться в будівельному проекті, не будуть побудовані?

не виникне ніяких питань. Спокійно здасте будинок в експлуатацію без побудованих господарських будівель

3) Чи можна буде будувати інші будівельні споруди після того, коли у мене в проекті будуть внесені будинок, кухня, хлів... після того коли я побудую і здам в експлуатацію свій будинок? Всі інші будівлі почну будувати через надцять років.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня.

Планується купити земельну ділянку під житлову забудову. Підскажіть на що потрібно звертати особливу увагу і які документи мають бути присутні у власника, покупця??

Доброго дня. У продавця має бути державний акт на землю або витяг. В документах обовязково має бути вказане призначення землі для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Призначення це дуже важливо.

При огляді ділянки зверніть увагу чи близько проходять комунікації. Чи не проходить через ділянку високовольтна лінія чи інші значні мережі від яких є сервітути-обмежувальні межі території на якій не можна будувати. Чи забудовані сусідні ділянки і чи вдасться вам побудувати на цій ділянці будинок тих габаритів, які плануєте. зверніть увагу на рельєф ділянки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Сьогодні Верховна Рада дозволила переводити дачні будинки в житловий фонд

http://ubr.ua/ukraine-and-world/events/rada-razreshila-perevod-dachnyh-domov-v-jilye-306310

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Доброго дня, якщо не важко поможіть порадою

Є квартира в новобудові ЛСТМ. Квартира 9 поверх, над нею є тех.приміщення. Питання як приватизувати, чи взяти в користування на років 100 :_08: це тех приміщення (приміщення обмежене розмірами квартири)

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня, якщо не важко поможіть порадою

Є квартира в новобудові ЛСТМ. Квартира 9 поверх, над нею є тех.приміщення. Питання як приватизувати, чи взяти в користування на років 100 :_08: це тех приміщення (приміщення обмежене розмірами квартири)

Дякую.

Доброго дня. Є випадки коли вдається взяти таке приміщення в оренду чи приватизувати.

Вам потрібно взнати хто є власником майна, яке вас цікавить. Якщо від нього отримаєте дозвіл на оренду то розробляється проектна документація і після ряду дозволів можете експлуатувати це приміщення.

Для конкретнішої консультації потрібно побачити ситуацію наочно - які приміщення хочете розмістити на технічному поверсі, чи є можливість влаштувати сходи, які будуть зєднувати поверхи і відповіді на інші питання можна дати при огляді приміщення квартири і технічного поверху.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня. Поясніть будь-ласка. В мене є проект на будівництво, тобто ще не зареєстрований в ІДАБК (але лист був відправлений, є час ще відмовитись) з ініціалами матері. Робив проект від її імені, оскільки ділянка її. Тепер хочу зробити дарчу на землю.

Чи не виникне в мене проблем, з тим, що проект на іншу особу, а земля вже належить мені?

Чи десь потрібно буде за це заплатити, щоб все співпадало.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проект має співпадати з власником землі

а якщо не співпадатиме, що потрібно робити? що платити? коли і куда платити?

що в моєму випадку порадиде? бігти в ІДАПК, і забирати лист на реєстрацію початку бцдівництва, але що воно дасть якщо проекти не від мене. чи просто переписати в листі ініціали?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви подавали повідомлення(наскільки я зрозумів)?.Попросіть тих хто робив проект, хай змінять ініціали в проекті і переподайте повідомлення...тай все.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доброго дня. Поясніть будь-ласка. В мене є проект на будівництво, тобто ще не зареєстрований в ІДАБК (але лист був відправлений, є час ще відмовитись) з ініціалами матері. Робив проект від її імені, оскільки ділянка її. Тепер хочу зробити дарчу на землю.

Чи не виникне в мене проблем, з тим, що проект на іншу особу, а земля вже належить мені?

Чи десь потрібно буде за це заплатити, щоб все співпадало.

Доброго дня.

якщо ви хочете зробити дарчу на землю, а повідомлення про початок будівництва вже написали, найкраще переоформіть землю, переробіть проект на прізвище нового власника і ще раз напишіть повідомлення про початок будівництва.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скільки коштує переробити проект? І що буде дешевше. Цей варіант. Чи зробити дарчу вже на готовий будинок і землю відповідно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви подавали повідомлення(наскільки я зрозумів)?.Попросіть тих хто робив проект, хай змінять ініціали в проекті і переподайте повідомлення...тай все.

потрібно не просто змінити ініціали в проекті, а змінити їх в будівельному паспорті в архітектурі.А також буде новий витяг на землю, з новим власником і новим номером. Зміни в будівельний паспорт вносити не дуже хочуть. Простіше зробити новий

Скільки коштує переробити проект? І що буде дешевше. Цей варіант. Чи зробити дарчу вже на готовий будинок і землю відповідно?

Дешевше і простіше буде зараз зробити дарчу землі, після цього переробити будівельний паспорт і подати нове повідомлення

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...