Перейти до змісту

А як ви миєте і чим змащуєте свій ланцюг


Рекомендовані повідомлення

Цікаво почути від вас методи якими ви користуєтесь для догляду за ланцюгом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 144
  • Створено
  • Остання відповідь

Смазка Zefal Bike PRO LUBE после каждой покатушки беру тряпку и вытираю цепь насухо, очищаю от грязи, потом когда выезжаю смазываю смазкой и еще раз вытираю цепь, убираю остатки масла. Так цепь почти всегда чистая и блестящая :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я особисто для змазування користуюсь автомобільною трансмісійною змазкою, вона йде в тюбіку, і сама чорного кольору

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

от густой смазки, типа трасмиссионки, толку практически ноль. может снаружи цепь и будет какое-то время выглядеть смазанной (а заодно цеплять всякий песок), но внутрь, в места трения, густая смазка не попадет никак. в староглиняные время, когда велосмазку в магазине купить было сложно, я делал так : смешивал густую смазку типа солидола или ШРУС'а с уайт-спиритом, в пропорции 1:2 примерно. получалась жидкая летучая штука (флакон надо хорошо закупоривать). ее закапывал аккуратно в звенья, прокручивал цепь и ждал минут 10. в результате смазка затекала куда надо, уайт спирит испарялся, а смазка оставалась. брал такую штуку и в велопоход по Крыму - отлично сработала.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

от густой смазки, типа трасмиссионки, толку практически ноль. может снаружи цепь и будет какое-то время выглядеть смазанной (а заодно цеплять всякий песок), но внутрь, в места трения, густая смазка не попадет никак. в староглиняные время, когда велосмазку в магазине купить было сложно, я делал так : смешивал густую смазку типа солидола или ШРУС'а с уайт-спиритом, в пропорции 1:2 примерно. получалась жидкая летучая штука (флакон надо хорошо закупоривать). ее закапывал аккуратно в звенья, прокручивал цепь и ждал минут 10. в результате смазка затекала куда надо, уайт спирит испарялся, а смазка оставалась. брал такую штуку и в велопоход по Крыму - отлично сработала.

Дима а чем смазать вилку SR XCM-RL 100mm RemoteLock та что на Kellys Scarpe, думаю что на зиму надо перебрать это дело.... возможно зделать немного помягче.

а нет то буду собирать на Тору :)

з.ы.. с учетом того что в моей глуши нет спец. масла для велосипедных вилок, желательно что то автомобильное или мотоциклетное.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

пружинную вилку смазывать можно чем угодно, да погуще :smile3: только чтобы не реагировало с металлом и пластиком из которого сделаны башинги, пыльники.. например, технический вазелин, силиконовая смазка густая. вообще, тут ursa тебе лучше поможет - он спец по разным вилкам

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я перейшов на силіконову змазкою в аерозолі "для замків". Переваги - чудово затікає (вона змішана з якимось летким агентом, прямо кипить при розбризкуванні), менше притягує пил в порівнянні з змазкою на основі нафтопродуктів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

drozl, считай, что смазки и нет вовсе :dont: силиконовая смазка не работает под усилием, на металлах практически не держится, вымывается/вытесняется водой на раз. для движущихся пар трения не используется вовсе, разве что смазка пластиковых шестеренок, но там и смазка погуще будет. но силиконовый спрей хорошо работает на психологическом уровне, если его, например, в перекидку брызнуть или там в педали :smile3:

а раз уж нравится спрей, то в Эпицентре вот такая смазка продается :

post-32-0-72470200-1348911627_thumb.jpg

принцип тот же - летучий реагент с каким-то недорогим минеральным маслом типа веретенки, плюс еще липкий загуститель. отлично затекает и держится внутри, но после смазывания снаружи цепь прийдется вытирать..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

а раз уж нравится спрей, то в Эпицентре вот такая смазка продается :

post-32-0-72470200-1348911627_thumb.jpg

принцип тот же - летучий реагент с каким-то недорогим минеральным маслом типа веретенки, плюс еще липкий загуститель. отлично затекает и держится внутри, но после смазывания снаружи цепь прийдется вытирать..

також користуюсь цим мастилом

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 місяців потому...

Попередньо добре витираю ланцюг ганчіркою, та змазую салідолом) :0129:

КРАСАВЧЭГ..))))

Лекс, ты хотя бы подписывайся, когда комментишь ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Солідолом цеп не варто змазувати.

Змазка повинна бути не такої консистенції, а більш рідке.

Солідол не проникає в середину "звьон", а просто збирає усю грязь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

та змазую салідолом

тільки салідол тільки хардкор :90:

а якщо серйозно то Спайк правий, твій салідол шо є шо його нема. Особисто я змащую автомобільною синтетикою після бензинової ванни і сухих обтирань

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А WD-40 тимчасово можна застосовувати? :_08:

WD-40 ні разу не змазка. І використовувати її як змазку будь-де не варто.

Якщо знаєте англійську ось чудова стаття про те якими властивостями має володіти велосипедна змазка для цепа для сухої та вологої погоди.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А WD-40 тимчасово можна застосовувати? :_08:

WD-40 ні разу не змазка. І використовувати її як змазку будь-де не варто.

Якщо знаєте англійську ось чудова стаття про те якими властивостями має володіти велосипедна змазка для цепа для сухої та вологої погоди.

Сенс статі - Polymer based lubricants.(якщо не враховувати тематику "грінпісу").

Chain lube has three main purposes: reducing wear, reducing friction and providing

protection from corrosion. The ideal lubricant provides a low friction coating, prevents

metal to metal contact and protects the chain from the environment.

ну WD-40 - виконує тільки одну функцію з трьох "protection from corrosion".

А що скажете про "Цепемойку"? Варто купувати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

смешивал густую смазку типа солидола или ШРУС'а с уайт-спиритом, в пропорции 1:2 примерно. получалась жидкая летучая штука
До цього змащував звичайним моторним мастилом, в нього є здатність утворювати плівку на поверхні тертя, крім того воно рідке і стійке до високих температур.

Цього сезону стробую солідол із уайт-спірітом ;)

З.І. До речі цепи я мию у тому ж спіріті в скляній закритій тарі (в мене їх 3 експлуатуються по черзі).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На рахунок 3 цепів я чув,дуже грамотно,щоб зберегти на довшу експлуатацію зірки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цепомойка выручит, если хочешь быстро и без лишней возни, помыть тчательно цепь. Пользуюсь такой, нужен кое-какой навык. Мне подходит.

Пробовала менять две цепи по кругу. Разницу в использовании одной цепи и двух не ощутила. Кассета и цепи проработали столько же, сколько и с одной. Не вижу смысла играться. Мое мнение.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пробовала менять две цепи по кругу. Разницу в использовании одной цепи и двух не ощутила. Кассета и цепи проработали столько же, сколько и с одной. Не вижу смысла играться.

Скільки було накатано км?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пробовала менять две цепи по кругу. Разницу в использовании одной цепи и двух не ощутила. Кассета и цепи проработали столько же, сколько и с одной. Не вижу смысла играться. Мое мнение.

то есть ты катаешь одну цепь + кассету до упора, пока совсем не помрёт? наверное, тут дело и в массе ездока, и в стиле катания. так как у меня две цепи по кругу (а пробовал и три) всё-таки продлевают кассете жизнь минимум раза в полтора (~3500 км против ~2000). для системы выгоды вообще никакой нет – это правда.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У меня кассеты, вообще, не умирают. И до того состояния, чтобы проскакивала цепь, тоже не докатываю. Меняю, когда достает растянутая цепь - шумной и грязной работой.

Миро, у меня нет спидометра. Пробег не скажу. Я сужу по периодам. Меняю, примерно раз в два сезона. Последние пол сезона добиваю, терплю и доезжаю. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шкодер, 100%. Справа у вазі велосипедистів. І до речі, по тій же причині Х17 втулки вибігали у Тані 3,5 роки. У мене ж (80кг) задня X17 вибігала міс.7, з'явився шат у 2х промах, а от передня - ще бігає (близько 9ти міс). Що логічно, адже осн. нагрузка і лягає на заднє колесо.

Щодо ланцюгів. Я двічі пробував їздити на одному ланцюгу. Перший раз пробіг (рік) склав 3470км (Giant Escaper, сток), після чого усе поміняв (шатуни, касету, ланцюг). Наступний раз 10міс., пробіг склав 2800км.

В 2012р., в травні поставив шатуни і касету Діор, 3и ланцюги по кругу(по 500км) SLX. За 2,5 міс. "гавкнула" каретка BB 50, поставив BB70. Пробіг на 3ьох SLX ланцюгах склав 7684км, розтягненість -1,0.

Зараз докатую на шкодерівських двох (розтягненість 0,75), вже накатав 260км. Тобто разом 7944км. Поки-що їзджу.

Висновок. Трьох ланцюгів SLX виявилось замало. Якщо використовувати їх далі до упору(більше 1,0), то цим тупо далі вбиватиметься система (шатуни+касета).

Хочу спробувати замінити SLX (як ланцюги, що не виправдали надій і швидко розтягуються) на ланцюги Компанйоло. Ну але це вже напевно з початку-середини літа.. хз, як пощастить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Справа у вазі велосипедистів. І до речі, по тій же причині Х17 втулки вибігали у Тані 3,5 роки. У мене ж (80кг) задня X17 вибігала міс.7, з'явився шат у 2х промах, а от передня - ще бігає (близько 9ти міс). Що логічно, адже осн. нагрузка і лягає на заднє колесо.

Не думаю, что дело только в этом. Моя втулка и дальше бегать будет, только недавно один пром засвистел, заменили и все в порядке (на 20 грн попала). Если у меня ходит в 5 раз дольше, то значит я в 5 раз легче? ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

silkolene_brake-chain-cleaner.jpg

Ursa, колись був якусь хімію для промивки ланцюгів з цієї серії дав (на фото універсальне, для гальм і ланцюгів, а то було суто для ланцюгів ніби)

Але так і не запитав за результат і враження - чи щось цікаве, чи безтолкове

чи вже й не згадаєш?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...