Перейти до змісту

Грудне вигодовування


Natasha

Рекомендовані повідомлення

шановні форумчанки пропоную ділитися досвідом з ГВ. Корисні поради, міфи, як боролися з коліками.

Годування по вимозі чи через 3 год.?..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тільки по вимозі.

Ти їси теж через 3 години, чи коли їсти хочеться? Так ото ж.

Коліки - масаж животика, можна газовивідну трубку придумати (від середньої груши для клізми трубочка), змазується олійкою, і анальний отвір теж олійкою, акуратненько вкрутити в дупку трубочку. Газики відійдуть.

Є сайт хороший. Там багато відповідей можна знайти.

Може жінка ввечері відпишеться. Порадить. І Ласка, вона в нас мама із 3-разовим стажем.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 І Ласка, вона в нас мама із 3-разовим стажем.

Ага, вже курси можу проводити   :D

Natasha, відразу скажу, що всі поради мають індивідуальний характер, не все може підходити вам з малюком.

Годую теж на вимогу.

Я не прихильник зціжування, окрім третьої доби після пологів, коли треба розробити груди (тоді нагодувати хочеться і ще когось  :g05:) і коли надто набрякають, а малюк спить. 

Мені для прибування молока найбільше допомагає компот із сушок, а так ще пиво, зелений чай.

Щодо харчування, то для себе зробила висновок, що коліки будуть всеодно, тому їм все в міру.

Від коліків користувалась Еспумізаном, але толку ніякого. Трохи краще пішли капельки Бебінос.

А найліпше прикладання животиком до свого тіла, або тепла пелюшка, масаж.

Теж користувалася трубочкою від клізми, але лікар (ціни їй нема) показала, що замість газовідвідної трубки (вона затонка) краще використовувати жіночий урологічний катетер. На відміну від трубки (клізми), вони йдуть стерильні, одноразові. Купити можна в медтехніці, або аптеці дитячої лікарні. Починаючи з 8-го розміру. Ними неонатологи і в пологовому користуються. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені для прибування молока найбільше допомагає компот із сушок, а так ще пиво, зелений чай.

Зелений чай рулить :smile-zachot: Я ще й з молоком його пила. А ще сік березовий. А от пиво не ризикувала.

А взагалі для налагодження і підтримки лактації найкраще допомає прикладання до грудей малюка. А всі оті чаї і збори для годуючих мам ні мені, ні подругам не допомагали взагалі.

Ще на рахунок зціджування - коли дитя не встигає висмоктати все молоко і груди починають набрякати \а зцідити нормально не виходить\ мені медсестра ще в роддомі порадила "годувати" грудьми чоловіка :rolleyes: Бо ніколи ніяким апаратом не вдасться зцідити настільки добре як відсмоктати. \надто вразливим чоловікам можна молоко не ковтати, а спльовувати\

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як уже тут відписувався Zheny@, годувала я нашого малюка лише на вимогу, правда він дуже любив смоктати груди подовгу(хвилин по 40 міг ніжитися біля мене). Груди зціджувала лише разів 2-3. Перший раз після пологів на третій чи четвертий день, коли стало прибувати молоко(з цією ситуацією знайомі майже всі мами).Тут важливо не шкодувати себе-кохану,хоч і боляче,але добре розробити груди. Ну і потім якось ще було так,що синуля не повністю висмоктував молоко з певних ділянок молочної залози,через це утворювалися такі болючі уплотніння/вузлики/гульки, тоді й доводилося "розбивати", розтирати ці уплотніння пальцями. Але то було разів два, не більше.

А щодо харчування - то я себе трішки обмежувала перші кілька місяців, принаймні намагалася не їсти гострого, смаженого. Можливо, завдяки цьому синуля у мене був набагато спокійніший, ніж старша донечка в такому віці. Не було значних проблем з коліками, травленням, випорожненням. Але це все потрібно дивитися особисто, слідкувати, як дитя реагує на те, що з"їла мама.

Для покращення лактації - чай з молоком + бутерброди з твердим сиром.(окрім цього, коли малюку було десь 7міс. і у мене стало різко зникати молоко, медсестра порадила кілька днів попити "Кальция глюконат" - у моєму випадку допомогло, вже другий рік пішов, а ми ще годуємося молочком)

А найголовніше - спокій та відпочинок, сама в цьому переконалася.

Ростіть здорові!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я годувала синочка тільки на вимогу, їв він часто і файненько набирав вагу (народився 4 кг. і набирав по кільо щомісяця до півроку))). Груди я не сціджувала, лишень у пологовому, бо синок був у кювезі перші 3 доби.

На рахунок мого меню, то особливо я не обмежувалася, загальні рекомендації. Молока у мене було вдосталь, тому потреби щось вживати для його "прибуття" не було.

З коліками складніше, у малого був дизбактеріоз, тому живіт йому болів постійно. Рятувалися "Еспумізаном" та "Лінексом"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене сестричка, при розладах шлунку і колікак, маляткові дає Біфідумбактерин. Тільки ним і рятується

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На щастя, проблем з молоком не маю, його скоріше забагато. Помітила, що доцінька часто лінується ссати, а візьме ціцю в ротик і жде поки накапає :). Через 5 хв. після початку годування починає засинати, мушу будити: трогати за вушко, щічки, носик, ніжки))).

Поки нам 1 місяць і ми на суворій дієті... Висипка від будь чого ((((((((.

Так як завжди при годуванні засинаємо, то повітрячко не відригуємо і мучимось :(...

Вже нарешті навчилися їсти і правильно прикладатися, хоча лінуємось частенько широко відкривати ротик.

Дуже турбують ранки на сосках, які лишилися від користування накладками. Мажемо зеленкою, але від частого ссання заживати не встигають.

Їмо через 1-1,5 год., коли спимо, то перерва може тривати 3-5 годин. Щоб не було застоїв лікарі рекомендують сціджуватися, а більше сціджуєш - більше приходить. Замкнуте коло((((...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

Дуже турбують ранки на сосках, які лишилися від користування накладками. Мажемо зеленкою, але від частого ссання заживати не встигають.

Мені лікар рекомендувала мазь (забула назву), також підходить Бепантен, можна і обліпіхою, правда мажеться сильно.

А найкраще, то повітря. Звісно, голою ходити не завжди виходить   ;) та і молоко прибуває. Тому мене виручили накладки для збору молока чіковські ось.   Рекомендую. Вони і прокладки економлять, бо коли однією годуєш з іншої фонтан  :D А так те зібране молочко використати можна, я у ванну добавляла коли малу купала, або підгодовувати, коли треба відлучитись. А головне доступ повітря до сосків і швидке загоєння.

А молоко внормалізується, не переживай. Просто багато не зціжуй, тільки щоб розмякшити якщо болить.

P.S. Можу поділитися накладками, як надумаєш. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую усім за поради :).

Я, виявляється, навіть не вкурсі, що є такі штуки як прокладки для грудей і накладки для збирання молока. Відстаю від прогресу... :blush:

Використовувала звичайну марлю, перучи її кожен день.

2 laska: була б дуже вдячна за накладки)))).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щодо прокладок для грудей, то поділюсь своїм досвідом по виробниках, що доступні в Луцьку, можливо знадобиться   :)

chicco і AVENT не беру до уваги, в них цінова політика крута. Хоча в останніх є багаторазові. Не пробувала, тому не знаю.

Найпоширеніші: (клікай для наглядності)

BELLA  - найдешевші, комфортні, можуть протікати при великому об"ємі і лишають ворсинки, тому треба слідкувати, щоб дитину не нагодувати.

Canpol Babies  - ні протікань, ні ворсинок, але кусаються краї, тобто менш комфортні.

Johnson’s® baby  - дорожчі на 2 грн., але не мають недоліків, як на мене. Надаю їм перевагу.

Усі йдуть з ліпучками.

Щодо накладок відпишу в приват.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хороший сайт на рахунок ГВ, прикорму і т.д.

http://pregnancy.org.ua

уточняю

http://pregnancy.org.ua/forum/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Мы от коликов спасались Эспумизаном,газоотводной трубочкой и частым выкладыванием на животик!Газоотводные трубочки вообще спасали!

В еде я себя ограничивала только 2 месяца!А потом постепенно начала кушать все!

С молоком проблем не было поэтому ничего для прибытия молока не пила!Детенку уже 1г 10мес,все еще сисю нямкаем!И вкуснее у нас ничего нет!Не знаю как буду отучать его!Когда не даю сама,берет силой=)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я кормлю по требования, это как раз и получается часа через 2-2,5.

Недавно у малыша начались колики, спасаемся укропной водичкой, массажиком и выкладыванием маме на животик. Вроде помогает (ттт). А еще нужно немного в еде ограничить себя чтоб коликов не было (или были не такие сильные)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1) Годувати виключно за вимогою!

2) Спочатку давали Бебінос, але стрьомно, бо він на спирту. Потім жінка почала постійно пити чай із фенхелю(по 2 пакетики на кружку). І дитинці стало набагато легше, почала гарно спати вночі і краще їсти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дуже добре допомагав чайок з фенхелю і ромашки для мене, а ще малечі - тепла пелюшка на животик або просто викладання живіт до живота до тата чи мами :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

шановні форумчанки пропоную ділитися досвідом з ГВ. Корисні поради, міфи, як боролися з коліками.

Годування по вимозі чи через 3 год.?..

Дуже корисний сайт - принаймні я в них багато для себе знайшла http://breastfeeding.org.ua/.

А ще я помітила, що молочко дуже прибуває, як мама довго відчуває дитину - в моєму випадку ми з малим гуляємо в ергорюкзаку, то потім йому точно є що їсти:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У мене вже друга дитина. першу годувала до 1,5 року. Дуже поправилася завдяки порадам бувалих: згущене молоко, горіхи і т.д. Зараз нікого не слухаю і їм що хочу. Дитині 4 місяці, молока багато, дитина набирала перші три місяці по 1 кг та і за три місяці вже стала худішою ніж до вагітності:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 9 місяців потому...

На щастя, проблем з молоком не маю, його скоріше забагато. Помітила, що доцінька часто лінується ссати, а візьме ціцю в ротик і жде поки накапає :). Через 5 хв. після початку годування починає засинати, мушу будити: трогати за вушко, щічки, носик, ніжки))).

Поки нам 1 місяць і ми на суворій дієті... Висипка від будь чого ((((((((.

Так як завжди при годуванні засинаємо, то повітрячко не відригуємо і мучимось :(...

Вже нарешті навчилися їсти і правильно прикладатися, хоча лінуємось частенько широко відкривати ротик.

Дуже турбують ранки на сосках, які лишилися від користування накладками. Мажемо зеленкою, але від частого ссання заживати не встигають.

Їмо через 1-1,5 год., коли спимо, то перерва може тривати 3-5 годин. Щоб не було застоїв лікарі рекомендують сціджуватися, а більше сціджуєш - більше приходить. Замкнуте коло((((...

При годуванні дуже важливо правильно тримати дитину, а щоб не втомлюватися, у пригоді стануть кілька подушок. Коли тримаеш дитину, слідкуй, щоб спинка була рівненька, а голівка не поверталася на бік. Животиком притисни до себе. Якщо лінується широко відкривати ротик, не давай одразу смоктати, подражни дитинку кілька разів торкаючись щічки соском, доки вона не відкриє ротик як слід. Правильно взяла дитина груди, коли у ротику увесь ореол (темна частина соска),коли кінчік носика притиснутий до груді(що не завадить дитині дихати)!!!! Ці поради дозволять дитині меньше заковтувати повітря, як наслідок меньше мучатимуть коліки та не будуть травмуватися соски в мами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 tata: дуже дякую за поради))))). Доня вже їсть в любому положенні:).

Помітила, що раніше їй дуже здувало животик, коли я пила молоко.

Тепер питання ЯК і КОЛИ відлучати від грудей))). Танюшка і так дуже прив’язана до мене.

А відучати по Комаровському (поїхати на пару днів від дитини) страшно, не хочу травмувати дитину.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а який вік дитини?

приблизно рік)

на Літо я знаю краще не відлучати

+100 Мамашки навпаки дуууже стараються літо протриматись)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 tata: дуже дякую за поради))))). Доня вже їсть в любому положенні:).

Помітила, що раніше їй дуже здувало животик, коли я пила молоко.

Тепер питання ЯК і КОЛИ відлучати від грудей))). Танюшка і так дуже прив’язана до мене.

А відучати по Комаровському (поїхати на пару днів від дитини) страшно, не хочу травмувати дитину.

Особисто я годувала своїх двох синочків до двох з половиною років. Дуже "прив"язаних" дітей не буває. Не можливо розбалувати дитину материнською любов"ю!

Якщо всеж таки хочеш відлучати роби це поступово. Шановний Комаровський - дуже хороший лікар, але не має досвіду годування грудьми.(в одній з передач він говорив, що його діти пішли в яслі до року - такі були тоді часи...).

Раджу прочитати:

Вільям та Марта Серз - найавторитетніших фахівців в галузі мікропедиатрії, акушерства та дитячої педагогіки, щасливих батьків восьмох дітей!!!...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в рік рано ще відлучати, в дитинки прорізаються зуби а грудь хоч уже і не виконує функіїї їжі зато дуже заспокоює дитину. До 1,8 -2рочки можна годувати груддю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дитині 1 рік.

Заспокоєння це круто, але як же мама? В якої вимиваються вітаміни і надходять лише дитині.

І чому про тривале годування говорять чоловіки?

Дуже важко морально і фізично довго годувати, коли дитина підходить і задирає футболку, бо хоче цицю (навіть в громадських місцях). Як пояснити, що мама не належить дитині?

На літо, звісно, планую ще погодувати, але далі що робити?

А ще варіант, коли мама планує вийти на роботу теж вагомий)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...